Autor Wątek: Identyfikatory  (Przeczytany 34242 razy)

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Identyfikatory
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 02, 2007, 22:49:56 »
Cytuj
a co będzie jak się nie zdążą przebrać??
Jak pamiętam od lat... zawsze zdążyli na czas wrócić /lub uciec/ i nawet się na czas przebrać  ^_^ Zawsze są, co najmniej krok przed Nami!!!
Swoją drogą zawsze <Coś> i ładnie nawet wygląda /obecnie/ na marynarce lub sweterku  :wacko:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline dHMartynka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Strażak to nie tylko zawód,ale i sposób na życie
Odp: Identyfikatory
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 03, 2009, 11:30:20 »
Jak dla mnie to fajny pomysł z tą blachą no i na pewno ciekawy gadżet   :mellow:  Myślę, że dobrze by było to zastosować w każdej straży,ale tak żeby znaleść takie miejsce w ubraniu aby nie przeszkadzało strażakom na służbie.Pozdrawiam wszystkich z tematu  :straz:
"Jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie  uciekających ludzi?
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy" ...
Wiem, że są rzeczy, które bolą ...

Offline firemanek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Identyfikatory
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 03, 2009, 20:32:21 »
ludzie, po co Wam te blachy??, wielki napis na plecach nie starcza? słabo go widać?, a w biurze?, no można poszpanować blaszką, ale po co?  ma ktoś jakieś pomysły?,  ktoś wyżej pisął , ze przy wypadku jak po cywilu będzie to sobie na szyi zawiesi :-))) genialnie, już widzę usta-usta i odznaka w zębach :-), nie mylmy życia z serialami.

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Identyfikatory
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 03, 2009, 20:48:37 »
A ja proponuje zastąpić ten napis na plecach nazwiskiem - obowiązkowo na odblaskowym tle i we wszystkich rodzajach umundurowania ;)
 A na poważniej, munduru się nie wstydzę, a strażakiem czuje się zawsze, obojętnie czy jestem w mundurze czy w cywilu. Podczas służby przełożeni zawsze wiedzą co robię w danej chwili, więc z identyfikacja ( jeśli potrzebują tego osoby postronne) nie ma problemu , a gdy jestem po służbie to i tak nie nosze legitymacji PSP ze sobą ;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2009, 22:40:39 wysłana przez remfire »

Offline fajerktoś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Identyfikatory
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 03, 2009, 22:33:11 »
dla mnie to trochę "wjochą" zajeżdża... :stop:

Offline LukaszPO

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
  • PSP & OSP
Odp: Identyfikatory
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 04, 2009, 20:10:09 »
firemanek, jak to po co, żeby dziewczyny majtki przez głowę ściągały;] hahah nie a tak serio to ja nie mam nic przeciwko takiej biżuterii. w innych krajach widziałem ze noszą takie gadżety. a poza tym jak ktoś wyżej napisał fajna pamiątka na starość, wnukom pokarzesz:P

Offline dHMartynka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Strażak to nie tylko zawód,ale i sposób na życie
Odp: Identyfikatory
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 05, 2009, 23:30:34 »
Firemanek wiesz,zależy jak kto do tego podchodzi. Wg.mnie fajnie,ale ... Wiadomo,żeby nie przesadzać z eksponowaniem tego(czyt.na każdym kroku i przy każdej nadażającej się okazji pokazywać blachę) to wtedy chyba jakiś sens to ma.A poza tym tak jak inni napisali takie coś nie ulegnie tak łatwo zniszczeniu jak zwykła legitymacja z papieru.Myślę,że przy większych akcjach co dużo jednostek się zjedzie i niekoniecznie większość się zna to jak znalazł ;) Po drugie "będzie co pokazywać wnukom"  :rofl: Pozdrawiam,dobrej nocy
"Jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie  uciekających ludzi?
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy" ...
Wiem, że są rzeczy, które bolą ...

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Identyfikatory
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 05, 2009, 23:41:29 »
[...]Myślę,że przy większych akcjach co dużo jednostek się zjedzie i niekoniecznie większość się zna to jak znalazł ;)[...]
Jakoś nie widzę przydatności blachy w w/w przypadku. Czy Ty wiesz jak ten identyfikator wygląda ?

pozdr

Offline dHMartynka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Strażak to nie tylko zawód,ale i sposób na życie
Odp: Identyfikatory
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 06, 2009, 12:33:28 »
Wiem  :P Ale każdy może mieć i ma swoje zdanie,więc spoko  :mellow: Po to,aby jeśli ktoś z obcych chciał daną osobę zlegitymować z przeróżnych powodów.Pozdro.(ps.nie mówiłam o tym,by nosić je gdzieś na wierzchu na ubranku  -_- )
LukaszPO ciekawy pomysł z tym "jak to po co"  :rofl:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2009, 14:19:13 wysłana przez dHMartynka »
"Jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie  uciekających ludzi?
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy" ...
Wiem, że są rzeczy, które bolą ...

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Identyfikatory
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 06, 2009, 15:37:45 »
Wiem  :P Ale każdy może mieć i ma swoje zdanie,więc spoko  :mellow: Po to,aby jeśli ktoś z obcych chciał daną osobę zlegitymować z przeróżnych powodów.Pozdro.(ps.nie mówiłam o tym,by nosić je gdzieś na wierzchu na ubranku  -_- )
LukaszPO ciekawy pomysł z tym "jak to po co"  :rofl:
Na identyfikatorze nie ma nic oprócz numeru funkcjonariusza wkomponowanego w logo PSP. Więc powiedz mi jak chcesz skontrolować kogoś mając do dyspozycji tylko jego identyfikator ? Zapewne chodzi Ci o to, że z identyfikatorem strażak będzie miał legitymację służbową. Otóż teoretycznie każdy strażak podczas pełnienia służby winien mieć przy sobie legitymację służbową, więc "blacha" wg mnie nie jest przydatna w kontroli (biorąc pod uwagę jeszcze fakt, iż numery funkcjonariuszy się powtarzają jak to ktoś wspomniał tu na forum).

pozdr

Offline firemanek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Identyfikatory
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 06, 2009, 18:31:23 »
hehehe no właśnie, co z tego , że będziesz miał blachę i jakiś tam na niej numer, co ci to da?, a wnukom to pokażesz gipsowego floriana co ci go kumple na odchodne zakupią :-). Jak dla mnie , a robię 12 lat to jest to kompletna bzdura. Ktoś na siłę chce się przebierać w strażaków z ju es ej ;-) a oni tam mają parcie na szkło :-). oj mają .

Offline dHMartynka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Strażak to nie tylko zawód,ale i sposób na życie
Odp: Identyfikatory
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 06, 2009, 20:39:29 »
Dlatego lepiej jeśli by nie miały nr które się powtarzają,a za to imie,nazwisko,jednostka itd ;)
"Jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie  uciekających ludzi?
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy" ...
Wiem, że są rzeczy, które bolą ...

Offline LukaszPO

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
  • PSP & OSP
Odp: Identyfikatory
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 06, 2009, 21:02:21 »
Widzisz MARTYNKA, tylko my chyba czujemy tutaj klimat:-) Wszyscy inni są wrogo nastawieni na kawałek blachy. Moim zdaniem blacha powinna być obowiązkowo dawana do legitymacji i numery powinny być dla każdego inne. Jeszcze na dodatek w eleganckim i trwałym etui, żeby po paru użyciach nie wyglądała jak chusteczka do nosa:) a czy ktoś ja założy to już jego sprawa:P zakładana powinna być według mnie tylko i wyłącznie do mundury wyjściowego:P bo przy akcji to by tylko przeszkadzała i zapewne często ginęła.

Offline firemanek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Identyfikatory
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 06, 2009, 21:04:36 »
przecież masz Martynko na nomexie rzepkę na rękawie z nazwą jednostki, na plecach nazwę formacji, w kieszonce lub i nie legitymację ze zdjęciem, stopniem i stanowiskiem, cóż więcej potrzeba?, po cywilu i tak gasić chałpy nie będziesz sprzętem strażaków, więc po co się obwieszać blachami, jeszcze jaki pieron strzeli bo metal ściąga i po ptokach , żyjmy zdrowo i oby najdłużej na emeryturze :-).

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Identyfikatory
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 06, 2009, 21:44:45 »
[...]Moim zdaniem blacha powinna być obowiązkowo dawana [...]
Faktem jest to, iż blacha jest określona w rozporządzeniu http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=open&id=WDU20060040025, ale powstaje pytanie dlaczego taki identyfikator nie trafia w ręce strażaków i dlaczego nie jest używany.
Cytuj
a czy ktoś ja założy to już jego sprawa:P
tak też nie może być. Jeśli jest powiedziane, że się nosi to się nosi i koniec, a miejsce umieszczenia identyfikatora osobistego jest jasno określone w w/w rozporządzeniu
§ 8. 1. Na ubiorze wyjściowym i służbowym, odzieży specjalnej i Êrodkach ochrony indywidualnej strażak nosi:
3) znaki identyfikacyjne w miejscach okreÊlonych
wzorcami tych przedmiotów:
a) emblemat Państwowej Straży Pożarnej, szkoły
Państwowej Straży Pożarnej, grupy specjalistycznej,
b) identyfikator kadry dowódczo-sztabowej,
c) identyfikator miejscowości,
d) identyfikator osobisty,
e) identyfikator imienny,
f) znak pożarniczy z metalu w kolorze złotym,
g) znak absolwenta szkoły Państwowej Straży Pożarnej

Cytuj
zakładana powinna być według mnie tylko i wyłącznie do mundury wyjściowego:P
czytaj wyżej jest napisane jak używać identyfikatora osobistego

Offline dHMartynka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Strażak to nie tylko zawód,ale i sposób na życie
Odp: Identyfikatory
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 07, 2009, 09:41:19 »
Tak Firemanek mamy takie o to przedmioty przedstawione przez Ciebie w ubiorze strażackim  -_- Ale czy nie uważacie, że pare kartek papieru jest mniej trwałe i bardziej narażone na uszkodzenia niż taki o to wymieniony w temacie identyfikator? Sorki, jeśli zrobiłam trochę rozkręcenia w temacie, ale to chyba nie grzech na forum, a pozytyw.Fajnie, że każdy wyraża tu swoje zdanie, bo o to tutaj właśnie chodzi by podzielić się z innymi swoimi przemyśleniami w kulturalny i miły sposób.Tym co tu gorąco odpowiadają życzę udanego i spokojnego dnia  -_- Druhna Martynka  :straz:
"Jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie  uciekających ludzi?
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy" ...
Wiem, że są rzeczy, które bolą ...

Offline firemanek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Identyfikatory
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 07, 2009, 18:22:56 »
Druhna Martynka????, czyżby  OSP????, kobiety lubią świecidełka ;-), to dlatego :-).

Offline dHMartynka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Strażak to nie tylko zawód,ale i sposób na życie
Odp: Identyfikatory
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 07, 2009, 21:03:36 »
kobiety lubią świecidełka ;-), to dlatego :-).
To mnie kolega podsumował hehe :P albo, że tak powiem kobiety w straży. I tak Cię lubię  ^_^ Przyjemnego czytania forum drodzy koledzy i koleżanki
"Jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie  uciekających ludzi?
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy" ...
Wiem, że są rzeczy, które bolą ...

fire998girl

  • Gość
Odp: Identyfikatory
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 11, 2009, 23:24:59 »
Moim zdaniem blachy skoro już zostały wymyślone to powinny być używane przez funkcjonariuszy PSP.  Nasi koledzy żołnierze mają nieśmiertelniki, więc może w Straży Pożarnej tzw. blacha winna spełniać podobne funkcje. Może drastyczny przykład (fikcyjny oczywiście) jest pożar,ogromny pożar, w którym ginie pięciu strażaków, dwóch z nich ma przy sobie "blachy", trzech legitymacje, które jak wiemy są papierowe. Wiemy ze brakuje nam 5 ludzi, tylko, który z nich jest który? Który to Jasiu, a który to Stasiu? Jasiu i Stasiu mieli przy sobie blachy więc nie uległy one spaleniu i od razu wiadomo, że to oni, aby ustalić tożsamość pozostałych trzech naszych braci musimy poczekać, z ich legitymacji nie odczytamy ich nazwisk, spłonęły razem z nimi.  :'( Tak więc moim zdaniem blachy wcale nie są takim głupim wymysłem, tylko że powinny być używane w odpowiednim celu i przypisane-dawane każdemu strażakowi.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Identyfikatory
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 12, 2009, 12:44:44 »
Jak widać, kobitki mają caaaałkowicie inne podejście do tematu niż faceci :P
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline dHMartynka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Strażak to nie tylko zawód,ale i sposób na życie
Odp: Identyfikatory
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 17, 2009, 21:36:03 »
Inne czy też nie to nie znaczy, że złe  ^_^  Jeśli dobrze pamiętam to jakiś mężczyzna miał te same zdanie  -_- Pozdrowienia
"Jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie  uciekających ludzi?
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy" ...
Wiem, że są rzeczy, które bolą ...

Offline emmil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Identyfikatory
« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 28, 2009, 14:57:12 »
co slychac w sprawie nowych legitymacji zmienia sie cos??

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Identyfikatory
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 28, 2009, 18:52:09 »
No kryzys jest i oszczędności wszędzie szukają, gdzie tylko mogą  ^_^ Ja tam bym nie liczył na nowe "letigimacje". Myślę, że nawet jeżeli są jakieś wymogi i dyrektywy unijne w tej sprawie, to nasi łaskawie nam panujący oleją temat. Jak UE będzie nakładać kary, to będzie już inny rząd się tym musiał martwić. Pozdrawiam.
Si vis pacem, para bellum

Offline Romek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Identyfikatory
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 22, 2009, 21:57:19 »
U mnie w jednostce za własny kesz zamówiliśmy sobie skórzane etui na legitymację z "plastrem" na blachę i same blachy, nosimy to łącznie z legitymacjami i moim zdaniem tak jest najlepiej. Można wieszać też na służbowym, ale na koszarówce to juz zupełna pomyłka, bo po co? Im mniej badziewia po kieszeniach/na kieszeniach tym wygodniej.

PS. Nie słyszałem o kieszeniach na rękawie. We wzorze w ktorym pomykamy nie ma nawet gdzie dać długopisu  :angry:
łatwiej kijek pocieńkować niż go potem pogrubasić

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Identyfikatory
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 23, 2009, 08:31:49 »
... Jasiu i Stasiu mieli przy sobie blachy więc nie uległy one spaleniu i od razu wiadomo, że to oni, aby ustalić tożsamość pozostałych trzech naszych braci musimy poczekać, z ich legitymacji nie odczytamy ich nazwisk, spłonęły razem z nimi. ...
Z małą poprawką, że 2 blachy leżą między 5 zwęglonymi strażakami - do którego je przypisać. Nieśmiertelnik jest noszony na ciele a nie na ubraniu.  :o
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe