Autor Wątek: Nowi generałowie w PSP  (Przeczytany 181693 razy)

Offline Emeryt1975

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #325 dnia: Maj 08, 2018, 21:29:45 »
Obecnie jestem na emeryturze i sam doświadczyłem ze po 3 latach powinienem dostać z ml aspiranta na aspiranta i nie dostałem  bo mi pleców brakowało miskalem ze jak PIS wygra wybory to zrobi  porządek  ale robią to samo co poprzednicy albo są jeszcze lepsi
!9 lat służby i jest się generałem. Turbo-general. Dobra zmiana.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #326 dnia: Maj 08, 2018, 21:48:47 »
Obecnie jestem na emeryturze i sam doświadczyłem ze po 3 latach powinienem dostać z ml aspiranta na aspiranta i nie dostałem  bo mi pleców brakowało miskalem ze jak PIS wygra wybory to zrobi  porządek  ale robią to samo co poprzednicy albo są jeszcze lepsi
!9 lat służby i jest się generałem. Turbo-general. Dobra zmiana.
Ej na awans z mł. asp na asp. nie trzeba pleców tylko stanowisko bo to najczęściej blokuje dziennych absolwentów. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #327 dnia: Maj 09, 2018, 09:38:55 »
Panie Eqinox, jedno pytanie - po co jest więc SGPSP ? bo mi się wydaje, żeby kształcić kadry oficerów.
Po co ludzie idą na studia dzienne, zaoczne skoro  " wybrani " mogą zrobić jakieś śmieszne  SPO /  SPF czy tam inne i dostać to na co inni pracują " uczą się " kilka lat ? dlaczego taki rodzynek nie idzie na studia zaoczne - nie nadaje się, szkoda mu czasu   ? 
Czy żeby zostać lekarzem wystarczy jakiś kurs - 2 / 3 semestry ?  co z adwokatem ? co z mgr farmacji ? 
system  kształcenia w PSP jest do dupy. wiele się o tym mówi, ale jakoś nikt nie chce się za to zabrać.
 Takie patologie to furtka dla " wybranych "  skoro takie patologie istnieją zamknijmy dzienna, zaoczna SGPSP   - bo jest nie potrzebna. Żal mi tych ludzi którzy poświęcili lata nauki żeby dostać to co jeden / drugi wybraniec po 2 semestrach.  no może ci z żaków co rozstawiali barierki na rozkaz 01 szybko będą awansować ( wiemy czemu )  :rofl:  Krew zalewa kiedy się na to patrzy  co się teraz dzieje.
Do panów oficerów po dziennej, zaocznej SGPSP - szacun dla was, pamiętajcie oficer oficerowi nie równy. macie większe poważanie u ludzi z PB niż takie " rodzynki"  po 2/ 3 semestrach.   

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #328 dnia: Maj 09, 2018, 10:03:45 »
Kolego ten temat był już wałkowany setki razy..a dlaczego, po co,zamknijmy dzienne i zaoczne SGSP,jak to jest że po podyplomówkach można albo nie można dostać stopnia oficerskiego.Normalnie bałagan napiszę Tobie jeszcze raz bo chyba nie chcę ci się szukać.Podyplomówki są po to aby uzyskać kwalifikację do zajmowania stanowisk oficerskich a nie do otrzymania stopnia chociaż można dostać.I zapamiętaj sobie jedno inż poż ma inne uprawnienia w cywilu  niż technik,a co do poważania oficerów po inż poż a spf/spo na PB to piszesz głupoty ale chyba jesteś młodym adeptem więc życie na PB Ciebie nauczy.
Pozdrawiam

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #329 dnia: Maj 09, 2018, 12:22:24 »
Kol. mietek90 zapomniał chyba, że absolwenci podyplomówek mają za sobą studia inżynierskie czy magisterskie, a nie rzadko i doktoranckie. Będąc mgr prawa o dwusemestralnych studiach podyplomowych można uzyskać kwalifikacje równe np. studiom ekonomicznym. Tak to jest skonstruowane, żeby nie powtarzać materiału, którego znajomość jest potwierdzona egzaminem państwowym. Patologią jest kierowanie mgr inż. na KKZ, który faktycznie jest studium policealnym, ale jeszcze większą jest kierowanie takiego gościa na studia I stopnia w SGSP. Różnice programowe są do ogarnięcia w dwa semestry i tak to powinno być rozwiązane. Masz dyplom inżyniera, robisz dwusemestralną podyplomówkę, która daje tytuł zawodowy inż. pożarnictwa z wszystkimi konsekwencjami. Można by wydłużyć to do maks. czterech semestrów. I koniec dzielenia na lepszych/gorszych oficerów.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #330 dnia: Maj 09, 2018, 17:54:30 »
Kolego Lang, kolega mietek90 pamięta, że są oficerowie po "lepieniu pierogów " po " XXXX i YYYYY "  i że  tacy ludzie robią 2 / 3 semestry i są na równo z chłopakami po dziennych, zaocznych   studiach SGPSP.  czyli co : oficer = oficerowi ?  jak dla mnie - nie.
  masz  rację, że   cyt ; "  Będąc mgr prawa po dwusemestralnych studiach podyplomowych można uzyskać kwalifikacje równe np. studiom ekonomicznym " ale taki ekonomista, ekonomiście po 5 letnich studiach nie równy. Znam takie przypadki ( i nie dotyczy to tylko ekonomi )  i nie są to równe sobie  kwalifikacje/ wiedza - a mówią to sami zainteresowani, którzy zrobili np. 2 semestry z ekonomi  i ich wiedza na temat ekonomi jest cząstkowa. Jak nauczysz kogoś w 2 semestry materiału , skoro inny uczy się tego 4 / 5 lat ?   Nie da się tego zrobić, taka jest prawda.
Kolego co do poważania oficerów nie mówię bzdur. popytaj na swoim podwórku, bo ja na swoim o tym gadałem i  właśnie takie jest podejście wielu kolegów. Ja uważam tak, Ty uważasz inaczej - każdy ma prawo do swojej opinii.

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #331 dnia: Maj 09, 2018, 18:15:32 »
 Kolego Jakbym nie wiedział jak jest na moim podwórku to bym tego nie pisał.Trzeba przyznać że podejście masz naszego 01. Jednakże dobre jest to że masz własne zdanie.
Pozdrawiam

Offline czarny888

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #332 dnia: Maj 09, 2018, 19:06:43 »
 "mgr Politechniki Częstochowskiej na Wydziale Zarządzania w 2006 r. " - jest jak niektórzy "mówią "-  jest to najlepszy kierunek wszechczasów i uczą między innymi na nim etyki. Gratuluję awansu i życzę jeszcze większego  :rofl: :gwiazdki:

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #333 dnia: Maj 09, 2018, 23:18:55 »
Studia I stopnia w SGSP trwają osiem semestrów. 3/4 programu to podstawa wspólna dla wszystkich kierunków inżynierskich. Stąd uważam, że dwusemestralna ipodyplomówka jest w supełności wystarczająca, tym bardziej, że nie mówimy o ludziach zielonych z tematu pożarnictwa, ale jednak o funkcjonariuszach z często kilkunastoletnim stażem.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #334 dnia: Maj 10, 2018, 16:42:22 »
Jakoś tak mimo uszu mi się obiło..ten najmniejszy z trójki prawdopodobnie do KG a podobno 01 idzie znowu na emke.

Offline Wilson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #335 dnia: Maj 10, 2018, 17:33:00 »
Masz dobre obicie o uszy.. potwierdzam :komp:

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #336 dnia: Maj 10, 2018, 17:52:36 »
Ile to juz razy słyszałem takie plotki :rofl: :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #337 dnia: Maj 11, 2018, 07:36:25 »
Ile to juz razy słyszałem takie plotki :rofl: :rofl:
A skąd wiesz że te plotki? Jesteś jedyną słuszną wyrocznią prawdy? Słyszałeś też że na dzień strażaka ma być rozporządzenie kwalifikacyjne.. Tracisz chłopie wiarygodność na tym forum. "Moja prawda jest bardziej mojsza niż Twojsza" (PS. Wiem że zaraz to usuniesz Pozdrawiam gorąco)

Offline cowboy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #338 dnia: Kwiecień 25, 2019, 19:10:21 »
Wiadomo jak sytuacja wygląda w tym roku z generałami?

Offline Albertkain

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #339 dnia: Kwiecień 25, 2019, 20:10:46 »
tak wiadomo będzie trzech nowych  :gwiazdki:

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #340 dnia: Kwiecień 25, 2019, 21:48:35 »
Katowice, Kraków, Rzeszów?

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #341 dnia: Kwiecień 25, 2019, 21:59:21 »
Trzeba założyć nowe forum strażackie nie zależne bo co niektórzy nazwani przez siebie moderatorami robią tu co chcą i tyle w temacie

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #342 dnia: Kwiecień 25, 2019, 22:04:25 »
Warszawa, Katowice, Szczecin, Rzeszów, Łódź i KG.

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #343 dnia: Kwiecień 30, 2019, 15:09:29 »
widzę że mamy kolejnego turbogenerała...

Offline sherlock2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #344 dnia: Kwiecień 30, 2019, 18:17:07 »
Warszawa, Szczecin nominacje nie budzące kontrowersji.
Pozostałe warto po prostu przemilczeć.
Biedna ta nasza PSP jak takimi "elitami" będzie stać.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #345 dnia: Kwiecień 30, 2019, 18:51:33 »
Warszawa, Szczecin nominacje nie budzące kontrowersji.
Pozostałe warto po prostu przemilczeć.
Biedna ta nasza PSP jak takimi "elitami" będzie stać.
Tak miedzy bogiem a prawdą jakie kontrowersje wzbudza Rzeszów i KG?
Z-ca KG ukończył SGSP 31 lat temu wiec stopień nie z przyśpieszenie, szkołą też nie sołtysówka...
Rzeszów szkoła ukończona 22 lata temu jak był powoływany na stołek KW był już starszym brygadierem... Więc ma ten stopień co najmniej 3 lat a zgodnie z ustawą czasookres st. bryg. to 4 lata.
A opinia jest jak … każdy ma swoją.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Gall Anonymous

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #346 dnia: Kwiecień 30, 2019, 21:24:35 »
Śląski '' nie da rady'' od młodszego brygadiera do generała w TRZY lata  :gwiazdki: To się nazywa kariera w mundurze.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #347 dnia: Kwiecień 30, 2019, 21:43:08 »
Śląski '' nie da rady'' od młodszego brygadiera do generała w TRZY lata  :gwiazdki: To się nazywa kariera w mundurze.
Żeby nie było nie jest to najmłodszy generał w dziejach "Ślunska"... Był o rok albo o dwa lata młodszy około 15 lat temu...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sherlock2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #348 dnia: Kwiecień 30, 2019, 21:59:39 »
Śląski '' nie da rady'' od młodszego brygadiera do generała w TRZY lata  :gwiazdki: To się nazywa kariera w mundurze.
Żeby nie było nie jest to najmłodszy generał w dziejach "Ślunska"... Był o rok albo o dwa lata młodszy około 15 lat temu...

Tamten wart tego. Też przerost formy nad treścią.

Offline bany06

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #349 dnia: Maj 04, 2019, 16:03:23 »
https://www.straz.gov.pl/kontakt/kierownictwo
Czy nadbrygadier ma ogniki na klapach marynarki?