Autor Wątek: Nowi generałowie w PSP  (Przeczytany 187654 razy)

Offline Wilson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #275 dnia: Maj 02, 2018, 10:06:58 »
Pan Czajka to ma speeda.. jeszcze w 2016 mł. bryg. ;-) Nic tylko się cieszyć i gratulować.

Offline binor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #276 dnia: Maj 02, 2018, 10:12:40 »
Małopolski KW w 14 msc od mł.bryg do generała. To dopiero turbo  :rofl:
;a poza tym uważam, że strażakom należy się podwyżka uposażenia

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #277 dnia: Maj 02, 2018, 10:37:43 »
Oby żadnej powodzi lub innej tragedii nie było bo 14 miesięcy może zostać mocno pobite 😁
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline sikacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #278 dnia: Maj 02, 2018, 11:31:20 »
te nominacje mają swoją nazwę "DOBRA ZMIANA"  :rofl:

Offline Alf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #279 dnia: Maj 02, 2018, 12:22:22 »
Kolejne przybliżenie określenia "kangurowanie"  :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:


Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 672
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #281 dnia: Maj 02, 2018, 16:00:27 »
Pan Czajka to ma speeda.. jeszcze w 2016 mł. bryg. ;-) Nic tylko się cieszyć i gratulować.

Nastał czas na generałów z aspiranckimi absolwentkami.



Cytuj
Mł. bryg. Adam Czajka służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął z dniem 1 czerwca 1999 r. na stanowisku dowódcy zastępu w Dziale Nauczania Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Na tej uczelni zajmował również stanowisko dowódcy sekcji oraz specjalisty. Z dniem 10 października 2007 r., na własną prośbę, przeniesiony został do pełnienia służby w Komendzie Powiatowej PSP w Sandomierzu na stanowisko starszego specjalisty. Po przesłużeniu niespełna 3 miesięcy, biorąc pod uwagę wiedzę oraz doświadczenie mł. bryg. Adamy Czajki, świętokrzyski komendant wojewódzki PSP w Kielcach powołał go z dniem 1 stycznia 2008 r. na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP w Sandomierzu, a następnie z dniem 24 kwietnia 2015 r. na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Sandomierzu.

Ale wiedza i doświadczenie procentuje...

Po analizie sieci:
Czajka - jeszcze 15.01.2016 mł. bryg. - 04.05.2018 już nadbryg.
Komoszyński - jeszcze 06.09.2016 mł. bryg. - 04.05.2018 już nadbryg.
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2018, 16:09:08 wysłana przez Feuerwehrmann »
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Wilson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #282 dnia: Maj 02, 2018, 16:24:22 »
A jaki piszę wnioski dla chłopaków to pierdo...ie o szopenie że się nie należy bo tamto i sramto, jak tu oczekiwać poszanowania ? Quo vadis PSP ?

Offline strazak66

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #283 dnia: Maj 02, 2018, 16:58:29 »
Pan Czajka to ma speeda.. jeszcze w 2016 mł. bryg. ;-) Nic tylko się cieszyć i gratulować.

Nastał czas na generałów z aspiranckimi absolwentkami.



Cytuj
Mł. bryg. Adam Czajka służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął z dniem 1 czerwca 1999 r. na stanowisku dowódcy zastępu w Dziale Nauczania Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Na tej uczelni zajmował również stanowisko dowódcy sekcji oraz specjalisty. Z dniem 10 października 2007 r., na własną prośbę, przeniesiony został do pełnienia służby w Komendzie Powiatowej PSP w Sandomierzu na stanowisko starszego specjalisty. Po przesłużeniu niespełna 3 miesięcy, biorąc pod uwagę wiedzę oraz doświadczenie mł. bryg. Adamy Czajki, świętokrzyski komendant wojewódzki PSP w Kielcach powołał go z dniem 1 stycznia 2008 r. na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP w Sandomierzu, a następnie z dniem 24 kwietnia 2015 r. na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Sandomierzu.

Ale wiedza i doświadczenie procentuje...

Po analizie sieci:
Czajka - jeszcze 15.01.2016 mł. bryg. - 04.05.2018 już nadbryg.
Komoszyński - jeszcze 06.09.2016 mł. bryg. - 04.05.2018 już nadbryg.




To jest jakiś cyrk...... 20 letni staż absolwent asp. zostaje generałem

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.931
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #284 dnia: Maj 02, 2018, 18:00:35 »
Cała PSP jak i nasx 01...zresztą jaki nasz. Upolityczniony. Skoro można było odwoływać to i można powoływać.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.389
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #285 dnia: Maj 02, 2018, 18:22:45 »
To jest jakiś cyrk...... 20 letni staż absolwent asp. zostaje generałem
Dzisiaj taki żart słyszałem i to nowa obelga na JRG.... "Ty generale"...
Wymyślili ją ludzie którzy znają osobiście jednego z nowych nadbrygadierów  :milcz: :milcz: :milcz:
Tak że z dniem 2 maja 2018 r. znacznie słowa generał PSP przyjmie pejoratywny wydźwięk... Ale czy mamy się czym przejmować? Chyba nie  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Swoją drogą jak to się stało, że pominięto 100% faworyta  do awansu?
 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #286 dnia: Maj 02, 2018, 18:56:01 »
Eqinox nie zgrywaj kogoś kto jest oburzony tymi nominacjami! To TWOI ludzie robią tą robotę, to oni psują PSP. Teraz kolejny raz pokazali gdzie mają strażaków i po co im stanowiska! To jest czyste kurewstwo - inaczej tego się nie da nazwać!
Ty się nie musisz przejmować - jesteś wszak na fali wznoszącej, prawda?
Żygać się chce jak się na to patrzy...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.389
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #287 dnia: Maj 02, 2018, 19:02:03 »
Eqinox nie zgrywaj kogoś kto jest oburzony tymi nominacjami! To TWOI ludzie robią tą robotę, to oni psują PSP. Teraz kolejny raz pokazali gdzie mają strażaków i po co im stanowiska! To jest czyste kurewstwo - inaczej tego się nie da nazwać!
Ty się nie musisz przejmować - jesteś wszak na fali wznoszącej, prawda?
Żygać się chce jak się na to patrzy...
Gdzie widzisz w mojej wypowiedzi oburzenie? Śmiać mi się chce  :wacko: :wacko:
Psują PSP? A może kontynuują co zaczęli poprzednicy? Miało być inaczej a wyszło jak zwykle.
Ja na fali wznoszącej? Nie, bo nie chce to nie dla mnie wole robić swoje coś tam sobie dorobić i żyć spokojnie. 
Z tym rzyganiem też bym nie przesadzał  :wacko: :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #288 dnia: Maj 02, 2018, 19:31:02 »
Nie wiem co Ciebie tak bawi w tej degrengoladzie. Już nie ma co tłumaczyć takiej patologi poczynaniem poprzedników, gdyż przecież miało być inaczej .... no w zasadzie jest, jeszcze gorzej, a nie tak samo i na pewno nie lepiej.
O Czajce krążą już legendy, ciekawa postać. Bardziej zorientowani wiedzą dlaczego tak szybko awansuje w stanowiskach i stopniach.
P.S. W zasadzie myślałem, że pan Bartkowiak dostanie nadbrygadiera..... ewentualnie pierwszy w historii 3 gwiazdkowy generał w PSP.
Jak szaleć to szaleć. Historia  pisze się  sama.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.389
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #289 dnia: Maj 02, 2018, 19:55:05 »
Nie wiem co Ciebie tak bawi w tej degrengoladzie. Już nie ma co tłumaczyć takiej patologi poczynaniem poprzedników, gdyż przecież miało być inaczej .... no w zasadzie jest, jeszcze gorzej, a nie tak samo i na pewno nie lepiej.
Jest tak samo ale wina jest po stronie tej władzy bo to ona obiecywała nowe standardy a to nie jest standard tylko jak napisałeś degeneracja. A śmieszy mnie to bo przypomniały mi się słowa mojego dawnego przełożonego i szefa ZZ u mnie KM który zawsze jak się z ciął z 01 to odpowiadał mu "Komendaciku gorzej było i chwalili".
O Czajce krążą już legendy, ciekawa postać. Bardziej zorientowani wiedzą dlaczego tak szybko awansuje w stanowiskach i stopniach.
P.S. W zasadzie myślałem, że pan Bartkowiak dostanie nadbrygadiera..... ewentualnie pierwszy w historii 3 gwiazdkowy generał w PSP.
Jak szaleć to szaleć. Historia  pisze się  sama.
 
Pan Bartkowiak to akurat fajny chłop więc z łaski swojej nie wycieraj sobie nim "twarzy". Historia musi mieć swoich bohaterów szkoda że niektórzy będą jednoznacznie negatywni.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 672
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #290 dnia: Maj 02, 2018, 19:59:28 »
O Czajce krążą już legendy, ciekawa postać. Bardziej zorientowani wiedzą dlaczego tak szybko awansuje w stanowiskach i stopniach.

Dawaj, podziel się.

- mgr Politechniki Częstochowskiej na Wydziale Zarządzania w 2006 r.
- studia podyplomowe w zakresie oficerskiego przeszkolenia zawodowego w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie,
- studia podyplomowe w zakresie „Technologii materiałów wybuchowych”,
- studia podyplomowe w zakresie „Bezpieczeństwa  i Zarządzania Kryzysowego”,
- studia podyplomowe w zakresie „Zajmowania przez strażaków stanowisk oficerskich związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi”,
- studia podyplomowe w zakresie „Zarządzania jednostką organizacyjną w administracji publicznej"
- studia podyplomowe w zakresie nauk politycznych w specjalizacji „administracja rządowa i samorządowa” oraz w specjalizacji „kontrola instytucji publicznych” organizowanych przez Uniwersytet Warszawski.


Technologia materiałów wybuchowych jest, tylko czasu i siły na czteroletnie studia inżynierskie nie starczyło.
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #291 dnia: Maj 02, 2018, 20:16:50 »
Nie znam pana Bartkowiaka, nie wiem czy jako człowiek jest " The Good, The Bad and the Ugly", raczej jest mi znany z turboawansów i tak pozostanie , aczkolwiek nie ma takiej opinii jak Czajka. Była to z mojej strony lekka uszczypliwość a nie obraza i wycieranie sobie .... itd.
   Co do historii związanych z Czajką... popytać aspirantów ( idąc z duchem czasów - Generałów na JRG) z okresu gdy był jeszcze w CS PSP.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.389
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #292 dnia: Maj 02, 2018, 20:21:45 »
Nie znam pana Bartkowiaka, nie wiem czy jako człowiek jest " The Good, The Bad and the Ugly", raczej jest mi znany z turboawansów i tak pozostanie , aczkolwiek nie ma takiej opinii jak Czajka. Była to z mojej strony lekka uszczypliwość a nie obraza i wycieranie sobie .... itd.
   Co do historii związanych z Czajką... popytać aspirantów ( idąc z duchem czasów - Generałów na JRG) z okresu gdy był jeszcze w CS PSP.
Komendantom Wojewódzkim wnioski pisze ich przełożony więc turbo awanse każdego z nich zależą tylko od tego przełożonego.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #293 dnia: Maj 02, 2018, 20:27:16 »
Jaki jest szef wszystkich szefów każdy wie, jedni chwalą inni wręcz przeciwnie. Jeszcze parę lat i będę się z tego śmiał.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #294 dnia: Maj 02, 2018, 20:37:42 »
Do czego to zmierza,  wielu strazaków nie może otrzymać ** bo to, bo tamto, czy też awansować na kolejne stopnie w korpusie oficerskim bo czegos brak, a tutaj taki przeskok bez żadnych czasokresów. Jak to wygląda w oczach podwładnych, paranoja i żenada!!!

Offline Krecko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #295 dnia: Maj 02, 2018, 22:03:32 »
Bo niby po co chlopakom od brudnej roboty awanse? Przeciez dorabiaja. A biurowi?ledwo co na zycie maja.

Offline pitrms

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #296 dnia: Maj 02, 2018, 22:04:26 »
Nie znam pana Bartkowiaka, nie wiem czy jako człowiek jest " The Good, The Bad and the Ugly", raczej jest mi znany z turboawansów i tak pozostanie , aczkolwiek nie ma takiej opinii jak Czajka. Była to z mojej strony lekka uszczypliwość a nie obraza i wycieranie sobie .... itd.
   Co do historii związanych z Czajką... popytać aspirantów ( idąc z duchem czasów - Generałów na JRG) z okresu gdy był jeszcze w CS PSP.
Chciałbyś mieć takiego Komendanta Wojewódzkiego!  :straz: Pozdrawiam  -_- mam na mysli Wielkopolskiego ;)

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #297 dnia: Maj 02, 2018, 23:02:04 »
Ja to bym chciał aby był pokój na świecie    ^_^

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.461
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #298 dnia: Maj 02, 2018, 23:05:49 »
Weź teraz tłumacz ludziom dlaczego niektórzy z nich nie dostali, zwykła patologia i dziadostwo w stosunku do tych którzy musieli uczciwie zapracować na każdy swój awans. Jedyna pociecha,  że takie awanse i sposób dążenia do nich świadczy tylko i wyłącznie o nich. I wreszcie Panie 01 po co były te wszystkie gadki o zasadach, moralności itp. niestety jeśli ta opcja polityczna będzie tak postępować dalej to otaczając się wdzięcznymi potakiwaczami (którzy zawsze i we wszystkich podobnych sytuacjach znajdą uzasadnienie takich decyzji)  zdziwi się szybciej niż myśli wynikiem wyborczym.
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2018, 10:36:35 wysłana przez pb11 »

Offline jacko222

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Nowi generałowie w PSP
« Odpowiedź #299 dnia: Maj 03, 2018, 09:58:25 »
Najlepiej jakby byli sami generałowie i sami strażacy.... Taki sobie podział.....  Dawniej GENERAŁ to był człowiek zasłużony poważany a teraz przyznaje sie takowe stopnie "od tak".... Ranga tego stopnia w ogóle straciła na wartości.... Teraz powinien się ten stopień nazywac TURBOGENERAŁ