Autor Wątek: Mdp Na Akcjach  (Przeczytany 50429 razy)

Młodzik

  • Gość
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 04, 2004, 12:59:33 »
Cytuj
Cytuj
Heh nie to przesada jezeli jada sama mlodziez, ale uwazam ze jezeli przybiegnie 5 starszych i 1 mlody to jak wezma go do akcji i beda go trzymali na tylach to mu to tylko na dobre wyjdzie
pozdrawiam
Za kilka lat zmienisz zdanie jestem tego pewien prawie na 100% bo coś mi się wydaje że bedzie z Ciebie dobry strażak... tylko się jeszcze musisz trochę poduczyć i trochę więcej wyobraźni Ci potrzeba. Już to pisałem w tym temacie - nawet jak jedziesz do akcji to może Ci się coś stać a biegając "na tyłach" też możesz np skręcić nogę i wtedy narobisz dowódcy dużych problemów (albo on sobie narobi przez swoją nieodpowiedzialność).
Zrozumiesz to jak będziesz siedział na miejscu dowódcy i Tobie będą się pchali małolaty do samochodu w czasie wyjazdu. Naprawdę nikomu nie życze (nie wyłączając siebie) żeby musiał się na własnej skórze przekonywac jak wyglada randka z prokuratoram albo rozmowa z rodzicami chłopaka sąsiadów którego się wzieło na akację i któremu coś się stało.
Sylwek
Sylwek po czesci Cie rozumie, ale przeciez jezeli ja jezdze do pozarow to moi rodzice sie na to zgadzaja! i napewno nie mieli by pretensji do dowodzcy jezeli skrecil bym noge, tak samo noge moge skrecic wstajac rano z lozka ;P a przeciez jezeli jzu cos takiego na akcji by mi sie stalo to nie podam dowodzcy do sadu? :]

Offline SeniorSiara

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 04, 2004, 13:03:02 »
W mojej OSP takie drastyczne zmiany były konieczne, bo gmina już myślała nad sprzedażą remizy.
I tak nie udało nam się wszystkiego uratować, bo jedno z pomieszczeń socjalnych zostało sprzedane dla TPSA i mamy za ścianą centrale telefoniczną.
Pozdrawiam i zachecam do działania!

Offline Hanti

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 04, 2004, 13:18:50 »
Nie wrzuce dwójki w byku jeżeli młodzi mi siedza za plecami, nikomu nie życze gadek w stylu........., ale może się stać tak, chłopie, że na postępowanie rodziców nie będziesz miał wpływu, ZADNEGO, a tym  bardzie prokuratora.
PZDR. HANTI
 

Marcin

  • Gość
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 04, 2004, 14:12:53 »
Jestem kierowca i dowodca w gminnej OSP ( GBM, GCBA, SRt, okolo 70 wyjazdow w roku). Zgadzam sie z opinia ze takie sa przepisy i koniec ale wyobrazcie sobie taka sytuacje ze wbiegacie do garazu, przebieracie sie, wyprowadzacie auto i... pojawia sie tylko dwoch mlodych (pozar scierniska i slomy jakies 15 km od jednostki). Co robic w takiej sytuacji?

Offline Hanti

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 04, 2004, 15:55:41 »
Podnieść drugi raz, poczekać, albo nie ruszać się z miejsca, zawiadomić stanowisko. Wiem przykre.

Offline SeniorSiara

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 04, 2004, 16:58:05 »
Bywało tak ze w trzech obsługiwaliśmy 3 pozary, jadąc z jednego na drugi.
Cięzki temat, ale małolatów nie wzieliśmy i nigdy nie weźmiemy.
Pozdrawiam.  

Offline paczmen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
    • OSP Lutomiersk
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 04, 2004, 18:17:26 »
U mnie srednia wieku ludzi wyjezdzajacych do akcji to ciut ponad 20 nie liczac komendent. Tylko Ci lludzie wiedza jak obslugiwac posiadany sprzet i wiedza co maja robic. Zdarzy sie czasem jakis malolat.

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 05, 2004, 13:07:34 »
Cytuj
...ale przeciez jezeli ja jezdze do pozarow to moi rodzice sie na to zgadzaja! i napewno nie mieli by pretensji do dowodzcy jezeli skrecil bym noge, tak samo noge moge skrecic wstajac rano z lozka
Tak do końca to bym się z Tobą nie zgodził. Jeśli tylko skręcisz nogę to może rodzice nic nie powiedzą. A z drugiej strony odszkodowania nie dostaniesz - bo nie powinno Cię być w akcji. A jeśli stanie Ci się coś poważniejszego, to wierz mi - w takich przypadkach nie ma przyjaciół, kolegów i znajomych. Nie ma dobrej woli ani wyrozumiałości. Jedyne co jest, to pytanie: kto odpowiada za krzywdę mojego dziecka? I zupełnie nie ważne jest, czy ten małolat sam chciał jechać do akcji czy mu ktoś kazał - jest niepełnoletni. Już to pisałem, ale powtórzę: małolat który ucierpiał przy akcji nie ma prawa do odszkodowania - bo nikt go od takiego zdarzenia nie ubezpieczył. Wynika z tego, że rodzice mają pełne prawo wystąpić na drodze sądowej o odszkodowanie, lub w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu o rentę. A kto będzie płacił jak nie dowódca zastępu który tego małolata wziął do akcji?

Można dyskutować o tym, czy nie powinno się osobom powyżej 16-tego roku życia pozwolić na udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych (z wyłączeniem działań wyjątkowo niebezpiecznych jak praca w aparatach, na wysokości itp.) W USA coś takiego jest chyba dozwolone (przynajmniej w niektórych stanach).

Ale prawda jest taka, że u nas udział osób niepełnoletnich w akcjach jest zabroniony i koniec. Kropka. A ktokolwiek twierdzi, że można młodzież brać bo "niech się uczą", niech przygotuje się na wypłacanie renty tej młodzieży do końca życia (tzw. alimenty bez przyjemności  :) )... Kropka.

Witek
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2004, 13:09:33 wysłana przez Witold »

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline KICZO

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
    • http://
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 05, 2004, 19:05:25 »
Troche dziwne mamy te prawo, poniważ juz 16 latkowie mają praktyki w zakładach pracy i tam też jest zagrożenie uszczerbku na zdrowiu. To dlaczego nie mogliby mieć praktyk w działaniach ratunkowych OSP.
Trzeba jakąś poprawkę zrobić w naszym prawie  :D  :D  
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2004, 19:10:29 wysłana przez KICZO »

Offline urban

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
    • http://
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 05, 2004, 20:28:27 »
witam!

No MPD spokojnie oddychajcie dorosniecie nauczycie sie paru rzeczy skonczycie 18 zdobedziecie zaufanie kolegów ( ze beda chcieli z wami jechac) i bedziecie jezdzic na te swoje  akcje . pojedziecie , wrocicie dostaniecie zjoby od zonki albo dziewczyny ze dlugo was nie bylo i  wtedy pogadamy :-)

ps : Fajnie ze sie rwiecie i doceniam wasz zapal bedzie mial kto nas zastapic . a narazie nieletnie towarzycho  to zapraszam na garaz i zapoznanie ze sprzetem ( dotykowe) przez sciereczke na wysoki polysk zeby wstydu nie bylo .
pozdrowionka


Dla  wszystkich tyle wyjazdów co powrotów
 

Offline goral

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
    • http://www.twierdza-online.prv.pl
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 05, 2004, 23:29:15 »
Nio witam po nowym roku i po dluugiej mojej nieobecnosci...no coz zycie jest tylko zyciem...:)) Najlepsze zyczenia dla wszystkich dyskusantoof i tyle samo  powrotoow co i wyjazdoow zyczem..

     A wracajac do tematu u mnie jak bylo to co wczesniej opislaem tak jest nadal..ojciec komendant synkowi pozwala na wsio..a my ze brzydko nap[isze goXXXXX mozemy zrobic...na zebraniach to jest jak grochem walenie o sciane.. czyli nic nie daje skutku...

pozdrawiam i mam nadizje ze sytuacja u was wyglada lepeij..
 

Offline fireman39-46

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 26, 2004, 19:55:00 »
U nas to różnie bywa, członkowie MDP biegają na noga do miejscowych pożarów trawa lecz jest to ich indiwidualna sprawa, robią to bo chcą a nie bo muszą. Do wozu nie ma prawa wsiąść żaden poniżej 17 roku życia, chyba że jedźiemy na zawody
 

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 08, 2004, 19:24:32 »
Oby taki młody nie skręcił sobie nogi np. wysiadając z samochodu. nie chciałbym być w skórze dowódcy tego zastępu.
Ja nie pojechałbym do takiej akcji, do takiego dzieciaka nie miałbym zaufania. Nie pojechałbym do akcji dla własnego dobra.

Offline KiM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 26, 2004, 21:19:54 »
Cześć!
Witold ma rację. Nie wolno brać członków MDP do akcji. Ale przepis przepisem a życie życiem. Osobiście nie pochwalam tego. Kilku młodzików z sąsiedniej jednostki podczas gaszenia pożaru lasu zabłądziło i mało brakowało aby były kłopoty. Pomijam fakt że weszli do lasu bez łączności i bez d-cy. :o  Dowódcą był jednocześnie kierowca. Zrobiło się zadymienie, a oni odłączyli się od pozostałych druhów i stracili orientację. Mieli szczęście, że samoloty były w drodze i zrobiły zrzut. Takich przypadków nie da się wyeliminować. Młodzi jeździli i będą jeździć do akcji, aż kiedyś w TVN lub Polsacie uszłyszymy o nieodpowiedzialnym dowódcy, naczelniku który zabrał niepełnoletnich strażaków do akcji i stała się tragedia. Oby takiego programu nigdy nie nakręcono. :ph34r:      

Offline SeniorSiara

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 26, 2004, 23:01:52 »
Witam,
 Ja pamiętam trzy lata temu mieliśmy dość poważny pożar lasu, i nie zapomnę do śmierci widoku jak czterech małolatów w tenisówkach, krótkich spodenkach, bluzie moro i zabytkowym hełmie pomagało utrzymać linie gaśniczą starszemu koledze w gumofilcach! :D  

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 13, 2005, 16:26:55 »

witam
jeszcze przed ukonczeniem 18 lat bylem na kilku akcjach (m.in. lokalne podtopienia i male pozary trwa ). Akcje niby nie grozne ale jednak...
teraz kiedy mam 20 lat i skonczony kurs naczelnikow (wczesniej dowodcow ) jestem swiadom niebezpieczenstwa jakie czycha na akcjach i nie wpuszcze zadnego mlodzika przed 18 do auta.
pozdrawiam

ps. KiM napisal ze dowodca byla jednoczesnie kierowca...jak to jest mozliwe ??
     czy jest gdzies naisane ze tak moze byc ??
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2005, 16:27:33 wysłana przez zeusss »

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 13, 2005, 19:19:12 »
Szczerze mowiac tez pelnilem nie raz funkcje dowodcy bedac jednoczesnie kierowca. Nie spotkalem sie nigdy z zapisem ze tak nie wolno. Trudne jest to zadanie, czesto trzeba byc w dwoch miejscach naraz. w moim przypadku powolywalem zawsze swojego zastepce i jak musialem jechac np. po wode to on dopilnowywal wszystkiego. Jezeli chodzi o mlodziez to moje zdanie na ten temat znacie. to sa jeszcze dziaciaki i nie kazdy z nich potrafi wlasciwie zachowac sie, ponadto przepisy zabraniaja, regulamin JOT tez.

Offline czarodziej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 14, 2005, 19:39:56 »
Czytam te forum już od dawna i postanowiłem zabrać głos sam mam 17 lat no prawie 18 cztery miesiace mi brakują, i zauważyłem że forum sie podzieliło na młodych ochotników i starych. Obie strony po niekąd mają racje, ja nie naleze do osp ani do mdp ale chyba ide po jutrze sie zapisac jeszcze zastanawiam czy mi sie to opłaca ale nie o tym tu mówa ja jestem zainteresowany pozarnictwm dlatego wybieram się do SGSP. Mam nadzieje że dobrze wybrałem.

Znam sytułacje ze z OSP do akcji jeżdzą młodzi i w dodatku też młode dziewczyny ok 17 lat, w tym roku na obozie MDP w Unieściu poznałem grupe jako jedyni byli w MDP a oboz MDP ciekawe bardzo ale mniejsza z tym. I mówili że bardzo dobrze im sie wspołpracuje młodym jeździ zawsze strarszy kierowaca i chyba dowodca albo naczelnik i reszta młodych, tylko narzekają troche na dziewczyny bo one by tylko gasiły a zwijać sprzętu im sie niechce. I tam im pasuje nikt niema pretesji wszyscy zadowoleni.

Z drugiej strony jak bym był na ich miejscu to bym sie cieszył bo jednak praktyka jest najważniejsza a gdzie sie nauczą jak nie na akcji, wiem że to jest duża odpowiedzialność bo dowodca bierze za nich odpowiadają bo są nei pełnoletni i sie nie dziwie jeżeli jakiś dowodca nie życzy sobie kogoś młodego w wozie bojowym. A jak ktoś chce brać kogoś młodego na własną odpowiedzialność niech bierze.

Uczciwie ja bym nie pojechał na jakąś skomplikowaną akcje, chociaż mam przeszkolenie jestem obyty ale bym niechciał narażać starszych kolegów lub tworzyć swoją osobą nie przyjemne napięcie. Myśle że MDP powinło wyjeżdzać sporadycznie na jakieś małe akcje pożary traw ale to też pod bacznym okiem starszych :)  :P  

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 15, 2005, 13:41:00 »
Cytuj
mam 17 lat no prawie 18 cztery miesiace mi brakują [...] ja nie naleze do osp ani do mdp ale chyba ide po jutrze sie zapisac jeszcze zastanawiam czy mi sie to opłaca

a co ma Ci sie oplacac ?? :blink:

Cytuj
Znam sytułacje ze z OSP do akcji jeżdzą młodzi i w dodatku też młode dziewczyny ok 17 lat [...] I mówili że bardzo dobrze im sie wspołpracuje młodym jeździ zawsze strarszy kierowaca i chyba dowodca albo naczelnik i reszta młodych tylko narzekają troche na dziewczyny bo one by tylko gasiły a zwijać sprzętu im sie niechce. I tam im pasuje nikt niema pretesji wszyscy zadowoleni

bardzo dziwna jednostka ( mozna by rzec "zenska" )



Cytuj
mam przeszkolenie jestem obyty

skoro nie nalezysz do OSP to jakie masz przeszkolenie i z czym jestes obyty ??

Cytuj
MDP powinło wyjeżdzać sporadycznie na jakieś małe akcje pożary traw

o tym juz byla mowa wiele razy ale zadam to pytanie jeszcze raz :
a jak z takiej malej akcji jak pozar trawy ( ktory czasem tez moze byc naprawde duzy) dostaniesz wezwanie do pozary np zabudowan mieszkalnych , gospodarczych  itp ??


pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2005, 13:43:55 wysłana przez zeusss »

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 15, 2005, 14:17:28 »
Właśnie, byłem na pożarze traw, jednak gdy skończyliśmy wezwali nas na stodołę, a to całkiem inna bajka ...
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline podk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
    • http://
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 27, 2005, 10:42:42 »
Chłopaki ostatnio znalazłem KONSPEKTY do ściągnięcia i gdzieś mi to umknęło - RATUJCIE
 

Offline luk@s

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 01, 2005, 19:16:59 »
U nas w jednostce MDP do akcji jeździ osobiście mam 16 lat w straży jestem od 5 lat i od tego czasu drużyna MDP ma ćwiczenia , w lato praktyczne w zime teoretyczne .  

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 02, 2005, 18:44:19 »
Lukas - po pierwsze - interpunkcja. Naucz się stawiać przecinki i kropki bo nie można Cię zrozumieć.

Po drugie - jeśli u was MDP jeździ do akcji to gratuluje Wam mądrego naczelnika.

Pozdrawiam

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 02, 2005, 18:52:09 »
luk@s - przez takie jednostki jak twoje ochotnicze straże pożarne tracą opinię wśród społeczeństwa i wśród innych strażaków. A potem choćby na tym własnie forum powstawają sprzeczki.
Ps. Popieram Pedrosa. Macie nieodpowiedzialnego naczelnika.

Offline gucio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 02, 2005, 22:47:18 »
Dokladnie!!! :angry:  Popieram swoich przedmowców!
Kto to widział, żeby MDP jeździła na akcje?!?!?!?! :o
Powinno to być "ganione" hen daleko i jak najbardziej uważam, że młodzikom powinno  w zupełności wystarczyć gotowość bojowa tylko i wyłącznie w czasie zawodów :lol:

Pozdrawiam