Autor Wątek: Mdp Na Akcjach  (Przeczytany 50570 razy)

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #100 dnia: Luty 12, 2006, 16:48:33 »
Tutaj drogi użytkowniku trzeba trzy razy pomyśleć zanim coś się napiszę, bo każdy twój post może zostać źle zinterpretowany przez innego użytkownika.

Dobra kończmy, ponieważ rozmawiamy całkiem nie na temat w tym momencie.

Pozdrawiam,
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Szefunio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #101 dnia: Luty 13, 2006, 16:25:41 »
Ja jestem zdania ze MDP powinno sie uczyc w remizie do 18 lat a potem dopiero moga jezdzic. Sam jestem w MDP i tez mnie rwie ale ja mam czas jescze sie najezdze. To dla naszego bezpieczenstwa. Pozdro. :)  
STRAŻAK

Offline junior

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
    • http://www.ospopole.prv.pl
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #102 dnia: Luty 13, 2006, 17:08:46 »
a ja juz mam 18 lat ale co z tego skoro niemam kursu i badan :( dopuki niebede tego mial niepojade  

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #103 dnia: Luty 13, 2006, 20:52:37 »
Mimo tego, że jestem w MDP i ciągnie mnie do wyjeżdżania, wyjazdom nieletnim, strażakom bez kursów i aktualnych badań lekarskich mówię stanowcze NIE. :)
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline Szefunio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #104 dnia: Luty 13, 2006, 21:30:25 »
Młodzi powinni najpierw zdobyc jak najwiecej wiedzy a dopiero potem wyjezdzac na akcje. Wszystko przed nami. :P  
STRAŻAK

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #105 dnia: Luty 27, 2006, 15:09:35 »
Za obsade osobową Poajzdu pożarniczego odpowiada dowódca!!!I jego wola czy bierze sobie na głowe 16 - 18 latków ja nie biore i sam pamietam że jak byłem w młodzieżówce często mnie wyganiali!!!Choć parę razy udało mi sie pojechac jak dowódca nie zauważył że jestem!!!Kategorycvznie nie brać i już co do zamknięcia remizy zgadza się jak najbardziej powierzać młodzieży>Pozdrawiam!!!

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #106 dnia: Marzec 10, 2006, 22:04:45 »
 tutaj nie ma gadania w akcji uczestniczą tylko dorośli a jeżeli ewentualnie ktoś z młodych bedzie to tylko przy samochodzie lub za plecami starszego strażaka .
Pamiętajmy ze za kilka lat bedzie problem ze składem osobowym na akcje
a wtedy może coś sie zmieni w prawie i może wtedy jako pomocnicy do akcji beda mogly wyjeżdzać osoby od 16 roku życia ??!! ale to jeszcze nie teraz. -_-

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #107 dnia: Marzec 11, 2006, 18:35:37 »
Problemy ze składami ? Nie widziałem czegoś takiego w okolicznych jednostkach. co do obniżenia przedziału wiekowego na mniejsze to jest to  "czyste szaleństwo".
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Firewoman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #108 dnia: Marzec 13, 2006, 08:41:11 »
 :huh:Pisałam już wcześniej co spotkało pewnego komendanta który zabrał do akcji niepełnoletniego. Siedzi teraz w więzieniu ponieważ ten młody człowiek uległ wypadkowi w czasie akcji!!!!! U mnie w jednostce nie ma mowy o zabraniu do akcji nieletniego i nie podlega to żadnej dyskusji. Nikt nie będzie za nich odpowiadał, a konsekwencje sa poważne bo kończy się to na prokuratorze. U nas młodzież w grupie młodszej zaczyna od wiedzy teoretycznej, grupa starsza przyucza się w praktyce tzn. zostają pomocnikami strażaków. Każdy strażak ma 2-3 podopiecznych których uczy ( zaznajamia z działaniem sprzętu gaśniczego i ratowniczego, technikami ratownictwa). Dopiero po skończeniu 18 lat i ukończeniu odpowiednich kursów może wyjechać do akcji Narobić sobie problemu jest łatwo tylko później z tego wybrnąć jest bardzo trodno!!!!!! :huh:

Offline meli

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
    • OSP OPALENICA
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #109 dnia: Sierpień 30, 2007, 21:55:18 »
Witam u nas w jednostce MDP może zlecieć sie na akcje ale nikt im nie każe i pod żadnym pozorem nie pojadą na akcje np jak starsi druhowie wyjadą to młodzi pilnują strażnicy słuchają przez stacje co sie dzieje:) a po powrocie oczywiście pucowanie wozów;) i parzenie kawy;) sam jestem w MDP i mam 15 lat prowadzę stronę internetową naszej osp i jeżeli akcji jest w pobliżu biorę skuter i jadę porobić zdjęcia :) i szanuję to ze można jeździć od 18 lat wole poczekać 3 lata niż wyjechać raz na jedyną akcje a później siedzieć całe życie na wózku inwalidzkim:/ moim zdaniem tych ludzi (dowódców i naczelników) którzy biorą młodzików do akcji bym zwolnił. :mellow:
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2007, 21:56:17 wysłana przez meli »
www.osp-opalenica.pl <-- serdecznie zapraszam;)

Offline strazakRob

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #110 dnia: Sierpień 31, 2007, 14:00:48 »
Jak już kiedyś pisałem zdecydowanie nie dla MDP. Jak skończą lat 18 uzyskają odpowiednie kwalifikacje badania i szkolenia wówczas mogą działać. NIe ma możliwości aby takie osoby brały udział w działaniach. Kto za nich będzie odpowiadał jak któremuś czy któreś coś się stanie ???? Ja nie mam zamiaru tłumaczyć się przed prokuratorem a później przed rodzicami. I dlatego kiedy ja jadę z OSP do działań żadna osoba która nie spełnia wymagań nie jedzie i koniec. Nie ma nawet rozmowy czy to jest trawa czy śmietnik bo nikt nie wie że do zdarzenia trzeba dojechać i w każdej chwili mmoże dojść do wypadku komunikacyjnego samochodu pożarniczego i co ???? I same problemy.
Gdy obowiązek wezwie mnie tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj bym życie ludzkie ocalił.
Pozwól niech dziecko póki czas z płomieni cało wyniosę.
Przerażonego starca daj ustrzec przed strasznym losem.  Daj Panie, czujność abym mógł najsłabszy słyszeć krzyk  Daj sprawność i przytomność bym ugasił pożar w mig.  Swe powołanie pełnić chcę i wszystko z siebie dać. A jeśli taka wola Twa bym życie dał w ofierze.  Ty bliskich mych w opiece miej, o to Cię proszę szczerze.

Offline 266burza

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #111 dnia: Październik 22, 2007, 23:37:37 »
witam.
 panowie a co jak od 85roku w naszej jednostce nie było szkoleń podstawowych,a stara "gwardia" już nie jeżdzi na akcje. czy my mamy zwinąć jednostk? przez kilka lat nękaliśmy wójta o szkolenia. udało się w tamtym roku 6 naszych druhów ma szkolenia, a gdzie jeszcze minimum dwudziestu? czy my mamy nie jeździć do akcji jeżeli skład załogi to 6 osób a 1 po szkoleniu?  proszę o odp.
serdzecznie dziekuje

Offline star266

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
    • OSP Przemków
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #112 dnia: Październik 28, 2007, 18:25:04 »
tez jestem przeciwny brania MDP na akcje. Sam jestem w MDP to zawsze jak bliżej coś sie dzieje podjade rowerem, fotek porobic

Offline YODA

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #113 dnia: Październik 31, 2007, 20:18:44 »
tak tak tak mdp może jeździc na akcje równie dobrze jak świstak siedzi i zawija w te sreberka , a ten wątek był już chyba poruszany przez osposie ^_^

strażak79

  • Gość
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #114 dnia: Październik 31, 2007, 20:33:25 »
art. 160 par.2 kk - za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

i to by był na tyle w temacie zabierania MDP na akcję.

Offline OSP Mogilno

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #115 dnia: Lipiec 09, 2008, 19:37:53 »
był u nas w miejscowości wielki pożar traw i lasów,przyjeżdżały jednostki z pobilskich oraz dalszych okolic, miejsce pożaru było trudno znaleść jesli sie nie znało odpowiednich prezjazdów i wjazdów. ja miałem wtedy 15 lat mieszkam na wprost remizy i byłem bardzo z nią zwiazany oraz znany i szkolony przez innych druhów. byłem sam nieletni wiec nie było u nas MDP nigdy nie jeźdźiłem na akcje i nawet nie myslałem ze uda sie przed 18stką aż do tego dnia.... wyjechaliśmy GLM marcedesem byłem jedna osobą ponad stan koledzy pojechali na miejsce akcji a mnie zostawili z radiostacja nasobą w odległości około 2km od pożaru abym kierował samochody innych jednostek na miejsce pożaru (byłem w kompletnej koszarówce) gdyż byliśmy pierwsza a wiadomo było ze tam jest cieżki dojazd. oczywiście nie byłem wpisany do rejestru wyjazdów. i teraz pytanie czy zabralibyście na takiej zasadzie małoletniego??? i czy takie nawet czynnosći mogą być karane???:) pozdrawiam
małe OSP też wiele mogą : www.ospmogilno.pl

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #116 dnia: Lipiec 09, 2008, 19:41:10 »
Moi by Cię na pewno nie zabrali, bo:
1.Możliwość wypadku podczas dojazdu na miejsce.
2. Podczas powrotu mogą Was wysłać do innego pożaru.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline Pumba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #117 dnia: Lipiec 09, 2008, 22:11:23 »
Ja raz pojechałem do "wypadku" mianowicie do usówania plamy oleju z jezdni;))

A tak to raz były ćwiczenia wewnętrzne i jakoś byłem w pobliżu i pojechałem,ćwiczyliśmy w lesie,miałem być na roździelaczu i jednak się troche pogubiłem,jednak na takie ćwiczenia MDP powinno być brane,bo jak spełnimy kryteria które pozwolą nam jeździć na akcje i pojedziemy na akcje to jednak się troche pogubimy...
Xyz

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #118 dnia: Lipiec 10, 2008, 15:29:51 »
Ćwiczy JOT, nie MDP - a przynajmniej nie razem. Po to się ćwiczy, aby w boju było sprawniej, a wiadomo że MDP NIE MOŻE brać udziału w akcjach.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline firetom

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 310
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #119 dnia: Lipiec 10, 2008, 16:10:59 »
Ten post chciałbym zadedykować wszystkim członkom MDP, którzy chcieliby zabrać głos w tym temacie pisząc „a ja jeżdżę”, „się mi wydaje” itd. itp.
Temat ten został założony 5 LAT TEMU i wszystkie wątpliwości dotyczące udziału MDP w akcjach zostały w nim dawno wyjaśnione.
Jeśli jesteś członkiem MDP a wyjeżdżasz na akcje, zastanów się nad swoim postępowaniem. Jeśli już dziś nie słuchasz starszych wiekiem i doświadczeniem kolegów, jaki z Ciebie wyrośnie ratownik?
Dyscyplina, to jedna z podstawowych cech charakteryzujących dobrego strażaka. Trzeba ją kształtować już dzisiaj, póki nie musicie w nią wplatać wiele innych elementów ze stresem i zmęczeniem fizycznym włącznie, w akcji bowiem nie ma czasu na dyskusje i spieranie się o swoje racje. Tak to jest już skonstruowane, że jeden wydaje rozkaz a drugi go wykonuje. Jeśli już dziś nie ufacie swoim dowódcom i starszym kolegom to czy posiadacie w ogóle jakieś autorytety,  moralne kręgosłupy, cele?
Prawo jest bowiem dla Was rozkazem wydanym przez władze zwierzchnie – jeśli zabrania ono niepełnoletnim brania udziału w akcjach – trzeba go wykonać bez dyskusji, albo zmienić zainteresowania. Trzeba mieć jednak świadomość, że zasady obowiązują  wszędzie – nawet bawiąc się w modelarstwo korzystać będziecie z instrukcji, którą ktoś wcześniej opracował aby było łatwiej i sprawniej
Cierpliwość, to następna cecha, która u strażaków nader często jest wystawiana na próbę. Starzy wyjadacze pożarniczej profesji przez lata treningu potrafią opanować technikę rozciągania tej substancji niematerialnej do granic niedostępnych dla zwykłego zjadacza chleba. Rozpocznijcie ten trening już dzisiaj a w boju będzie znacznie łatwiej.
Doświadczenie jest czymś, co zdobywamy, kiedy nie zdobywamy tego, co chcemy zdobyć

Offline Grzesiu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 202
    • OSP Wolica
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #120 dnia: Lipiec 10, 2008, 16:25:18 »
Kolego o nicku Pumba
Ile masz lat?

Offline Pumba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #121 dnia: Lipiec 10, 2008, 16:53:23 »
Czemu pytasz o mój wiek?
Xyz

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #122 dnia: Lipiec 10, 2008, 17:19:08 »
Grzechu nie musisz pytać o jego wiek bo On już udzielił odpowiedzi... kilka postów wcześniej poza tym jakby mógł jeździć do akcji to już byś miał odpowiedź i jego wiek nie był by tajemnicą.

Nieładnie jest odpowiadać pytaniem na pytanie :P

Wiemy jaka jest teraz sytuacja w OSP i co się dzieje...

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #123 dnia: Lipiec 10, 2008, 17:21:57 »
Kolego o nicku Pumba
Ile masz lat?
Czemu pytasz o mój wiek?
Grzechu nie musisz pytać o jego wiek bo On już udzielił odpowiedzi... kilka postów wcześniej poza tym jakby mógł jeździć do akcji to już byś miał odpowiedź i jego wiek nie był by tajemnicą.

Nieładnie jest odpowiadać pytaniem na pytanie :P

Wiemy jaka jest teraz sytuacja w OSP i co się dzieje...


Dyskusja nadaje się na PW !
Posty, niestety zostaną usunięte.

Pozdrawiam
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline ksrg

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Mdp Na Akcjach
« Odpowiedź #124 dnia: Lipiec 13, 2008, 11:55:14 »
Członek mdp może jeźdić do akcji i może wykonywać czynności pomocnicze lecz nie może brać bespośradniego udziału w akcji