Autor Wątek: Film Z Pożaru Na Gierkówce  (Przeczytany 9046 razy)

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Film Z Pożaru Na Gierkówce
« dnia: Lipiec 13, 2005, 19:31:09 »
Na interii jest fajny film z akcji gaśniczej.Jest tam jeden fajny polejwoda.
Kto to był, OSP?
http://motoryzacja.interia.pl/news?inf=645611 i szukaj pożar opla kadetta
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2005, 20:03:18 wysłana przez cul2 »

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Film Z Pożaru Na Gierkówce
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 13, 2005, 19:51:30 »
A czy podnie linku do tego filmu sprawiłoby Ci duży kłopot?

Witek

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Film Z Pożaru Na Gierkówce
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 13, 2005, 20:04:08 »
Cytuj
A czy podnie linku do tego filmu sprawiłoby Ci duży kłopot?

Witek
już podałem

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Film Z Pożaru Na Gierkówce
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 13, 2005, 20:10:08 »
Pali się! Masz gaśnicę w aucie?
13.07.2005 09:48 (aktualizacja 17:53)
 
Kliknij / INTERIA.PL

 Relacje video• Pożar opla kadetta na "gierkówce"
INTERIA.PL
 
 
Na kanwie wczorajszego materiału o palącym się oplu kadecie (dzisiaj zamieszczamy dłuższą wersję filmu z całej akcji straży pożarnej) rozgorzała na łamach naszego serwisu dyskusja o gaśnicach w samochodach. Interesujący list przesłał nam jeden z Czytelników, który - jak informuje - jest zawodowym strażakiem.


Warto przeczytać ten list. Dla własnego bezpieczeństwa.

Robię w tym fachu od 12 lat i twierdzę że 95% ludzi nie umie prawidłowo użyć gaśnicy. Również dlatego że niektórzy producenci (lub też serwisy) umieszczają nieprawidłowe instrukcje obsługi.

 
Kliknij / INTERIA.PL
Polecam gaśnice tzw. X - np. GP1x tzn. pod stałym ciśnieniem (obecnie z manometrem) a nie z nabojem CO2 bo te wymagają przygotowania przed użyciem (przebić, puścić, odczekać 3 sek i dopiero gasić - winszuję opanowania gdy bryka się jara! Co prawda "iksy" są sporo droższe, ale warto.

Kolejna rzecz to przeglądy. Ludzie, dla własnego bezpieczeństwa, róbcie je raz w roku!

I jeszcze jedno. Nie myślcie że gaśnicą 1 kg zgasicie całego TIR-a. gaśnica służy do gaszenia pożarów w zarodku i działa około 5 sekund.

A więc: 1. przygotować gaśnicę (wg instrukcji)

2. uchylić maskę silnika

3. wywalić zawartość

4. zamknąć pokrywę, aby nie dopuścić do powstania efektu "komina"

Pozdrawiam i niech gaśnica nigdy się wam nie przyda.

Porozmawiaj na Forum.

Zobacz ostatnie wydanie naszego biuletynu.

 
(INTERIA.PL)
 
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Film Z Pożaru Na Gierkówce
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 13, 2005, 20:16:03 »
Obejrzałem filmik i muszę przyznać, że trochę mnie przytkało.
Ach te OSP. Co to jest i po co bhp przy akcji?
Przyjechało PSP i zadziałało gołymi rękami strażaka z OSP.
Swoją drogą dobrze, że go ciężarówka nie rozjechała.
Podobała mi się metoda otwarcia klapy silnika i reakcja prawdopodobnie właściciela pojazdu na to jak strażacy opiekują się jego autem.  
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Film Z Pożaru Na Gierkówce
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 13, 2005, 22:02:37 »
Chciałoby się powiedzieć "bez komentarza", ale taką głupotę trzeba skomentować.

Bez hełmu, bez ubrania bojowego (czy ktoś tam w ogóle miał ubranie bojowe (ja nie zauważyłem), na trasie szybkiego ruchu niezablokowanej i całkowicie zadymionej (a jakby tak doszło do kolejnego wypadku, właśnie przez zadymienie?), facet udaje bohatera.
Zauważyliście że "dowódca" (a w każdym razie ten w czapeczce) chodzi w adidasach? Czy może tylko mnie się tak wydaje?

Wysłałem link do Chiefa Billy'ego Goldfedera (choć mi szczerze wstyd za rodaków)(http://www.firefighterclosecalls.com)...

Witek
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2005, 22:03:07 wysłana przez Witold »

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Film Z Pożaru Na Gierkówce
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 13, 2005, 23:09:23 »
Powiem jedno: prawie spadlem z krzesla jak obejzalem ten filmik, jestem w szoku  :blink:  
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Film Z Pożaru Na Gierkówce
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 14, 2005, 09:44:56 »
Cytuj
[...] Przyjechało PSP i zadziałało gołymi rękami strażaka z OSP. [...]
Cześć,
oglądałem kilka razy i mi ci trzej w hełmach to raczej wygladają nie na PSP a na MDP :( sprawdźcie sami - prawy przycisk mychy, powiększenie i pełny ekran - jakoś kiepska ale trochę więcej szczegółów widac...
Sylwek
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2005, 09:45:23 wysłana przez Sylwek »

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Film Z Pożaru Na Gierkówce
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 14, 2005, 10:18:10 »
Mnie też przeraził ten filmik. I się zastanawiałem czy tam było OSP czy PSP - raczej wyglądało to na OSP, bo jeżeli to było PSP to można tylko ręce załamywać. Dobrze że chociaż samochodem gaśniczym zasłonili miejsce zdarzenia, bo jeszcze by ich coś przejechało. Na temat ubioru tych "strażaków" to lepeij się nie wypowiadać - Witold Ja też widziałem te adidaski :) - no chyba że są aż tak niedofinansowani i nie kupili im rękawiczek, butów i ubrań. No ale po sprzęcie widać że to jednostka z KSRG.
Tego co gasił bez hełmu to ja bym się bał gdziekolwiek puścić, gdyż straszny nerwus i raptus z niego.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Film Z Pożaru Na Gierkówce
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 14, 2005, 11:24:07 »
To są sandały, a nie adidasy ... Szok !
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Film Z Pożaru Na Gierkówce
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 14, 2005, 11:42:20 »
Aniolstroz - owszem jeżeli to PSP to tylko się załamać, a jeśli to OSP to tu też tylko się załamać można.
Zwartym prądem wody ciężko raczej zgasić samochód. Tym bardziej że nie widziałej specjalnej różnicy w wielkości pożaru pomiędzy rozpoczęciem filmu a jego zakończeniem.
Jednostka może i z KSRG, i jesli tak to napewno mieli na GCBA (bo to chyba GCBA było) jakies gasnice lub roteor.
Ci co wykonywali czynności (zwłaszcza ten jeden - niby że najlepszy) to hełmów nie uzywali, ci w hełmach to stali i patrzeli tylko. Czapki dżokejki to bym im z samochodu powywalał. A rękawice to mieli te białe, zwykłe gumowane, co kosztują 2 złote. Który to z nich dowódca to nie wiem. Kierowca oprócz kamizelki to nic na sobie strażackiego nie miał.
W pełni popieram wasze zdanie, jeśli chodzi o ruch drogowy. Trochę tam szybkich tirów i nie tylko tuż obok się przewinęło. Zadymił teren ten "specjalista", a przecież KAR ma prawo do zamknięcia ruchu na danym odcinku drogi.
Ten pojazd co dojechał to chyba SLOp.
Mam nadzieję że oficer który przyjechał tym SLOp, trochę zmian tam wprowadził.

 

Offline sawkowy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Film Z Pożaru Na Gierkówce
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 14, 2005, 13:54:33 »
Oho, zaraz okaże się, że wszyscy strażacy z OSP zostaną zmierzeni tą samą miarą...

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Film Z Pożaru Na Gierkówce
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 14, 2005, 14:41:15 »
Cytuj
Oho, zaraz okaże się, że wszyscy strażacy z OSP zostaną zmierzeni tą samą miarą...
Oglądałeś filmik z akcyjki i działania supermana? Podobało się?!  
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Film Z Pożaru Na Gierkówce
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 14, 2005, 17:24:26 »
ja nie mówię że wszystkie OSP tak działają. Sam zresztą jestem jej członkiem. Ale nikt na pewno nie zaprzeczy, że w naszym kraju jest wiele takich jednostek, które działaja podobnie jak ci z filmu. Na krytykę oni akurat zasługują.

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Film Z Pożaru Na Gierkówce
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 14, 2005, 22:09:45 »
i znowu osp a może faktycznie zmienić im mudury i kolory samochodów. Nikt by nie miał problemów kto pije i kto gasi. Ale naczelnikom osp to by się nie podobało  

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline sebol309

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Film Z Pożaru Na Gierkówce
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 14, 2005, 22:34:07 »

 Tych co piją możesz rozpoznać bez zmieniania ubarwienia wozów czy  mundurów  
 - po czerwonym nosie :ph34r:  

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Film Z Pożaru Na Gierkówce
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 14, 2005, 22:41:27 »
Cytuj
i znowu osp a może faktycznie zmienić im mudury i kolory samochodów. Nikt by nie miał problemów kto pije i kto gasi. Ale naczelnikom osp to by się nie podobało
Bo to jest poroniony pomysł żeby zmieniać kolor mundurów czy samochodów.
Przestańmy się przepychać - ochotnicy z zawodowcami. Zawodowcy też święci nie są. Zacznijmy zajmować się bezpieczeństwem bez względu na to czy do akcji jedzie OSP czy PSP. Strażak to strażak. Nie ma różnicy w tragedii gdy ginie zawodowiec lub ochotnik.

Przestańmy z tymi przepychankami. Zacznijmy działać!

Witek

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline BigJaro

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Film Z Pożaru Na Gierkówce
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 15, 2005, 09:49:45 »
Mimo, że jestem ochotnikiem, a to forum dla zawodowców, postanowiłem się włączyć do rozmowy. W pełni zgadzam się z Witoldem, że przepychanki nie mają sensu. To co widziałem na tym filmie, woła o pomstę do nieba. Mam nadzieję, że jego bohaterowie, po obejrzeniu trochę się zastanowią i wyciągną wnioski zarówno oni jaki i Komendant PSP z tamtego powiatu. Film ukazuje spore luki w wyszkoleniu. Tylko nie wiadamo czy im się nie chciało szkolić, czy szkolenie było zrobione "po łebkach". A o ile się nie mylę to PSP ma obowiązek szkolenia ochotników. Z jakością tych szkoleń bywa różnie. Ja byłem na szkoleniu w naszej komendzie powiatowej (Głogów) i musze powiedzieć, że chłopaki się przyłożyli jak należy. Zajęcia teoretyczne i praktyczne były przeprowadzone porządnie, a egzemin polegał na przeprowadzeniu wylosowanego ćwiczenia. Po takim kursie, raczej nikt, nie wykręci takiego numeru jak na filmie.
          Drodzy druhowie zawodowcy wiem, że wielu z was uważa ochotników za "gatunek niższej kategorii" i muszę przyznać że jest to przykre. Ale tak prawde mówiąc, gdyby nie było ochotników to byście zajechali się na śmierć, zwłaszcza latem. Więc zamiast krytykować i naśmiewać się wpomóżcie tych biednych ochotników swą wiedzą i doświadczeniem, niech uczą się od was, bądzcie dla nich przykładem.


Pozdrawiam serdecznie

BigJaro

Offline krzyhens

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 197
Film Z Pożaru Na Gierkówce
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 15, 2005, 11:06:07 »
Jednym słowem amatorszczyzna

Offline krzysiek 998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 274
Film Z Pożaru Na Gierkówce
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 15, 2005, 15:40:38 »
Skoro robimy w swoje gniazdo, to dorzucę kila kamyczków
do tego ogródka. Wczoraj oglądałem na polsat 2 Drogówkę.
Jak to PSP działa .Samochody za plecami, kilku  w hełmach
kilku w czapkach UPS góra spodnie koszarówki rękawice też nie
wszyscy mieli. To od kogo my biedni ochotnicy mamy się uczyć.


Chylę czoła bez obrazy.

Pozdro  Krzysiek
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2005, 09:15:21 wysłana przez krzysiek 998 »

Offline krzysiek 998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 274
Film Z Pożaru Na Gierkówce
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 15, 2005, 16:01:08 »
I mam takie jedno pytanie? Jak otwierać klapę silnika jeżeli jest urwana linka?
Ja otwieram to sprzętem firmy HOLMATRO. Dobrze czy źle?



pozdro.

Offline misiek_331

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Film Z Pożaru Na Gierkówce
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 15, 2005, 19:55:32 »
Jak swego czasu działałem w OSP to mówiono wówczas, że ochotnicy powinni mieć napis straż na pomarańczowym tle i nawet podobno były na ten temat wytyczne. Regulamin mundurowy przewiduje też określone symbole dla PSP i OSP a na moim powiecie pewna jednostka OSP się tak zapędziła, że używa emblematu PSP a litery JRG zastąpiła literkami OSP. I od nas z komendy do dnia dzisiejszego nikt im nie zwrócił im uwagi i nie przywołał ich do porządku. Chociaż chłopaki z podziału zgłaszali to dowództwu i komendantowi.
I powiedzcie jak zwykły laik ma odróżnić, kto jest, kto??
 

Offline aspirant

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Film Z Pożaru Na Gierkówce
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 15, 2005, 22:07:20 »
Zgadzam sie z komentarzami poprzedników. Film idealnie obrazuje działania naszych OSP(nie wszystkich oczywiscie). Wszyscy tacy jak na filmie druhowie podchodzą jednakowo do tematu-niiby wielcy fachowcy,bez ubrań ochronnych typu Nomeks-a potem jak któremuś cos sie stanie ,to odpowiada d-ca z Państwowej Straży. Cieszy mnie fakt umieszczenia tego filmu na stronach www. jednak wielu ludzi którzy go obejrzą od razu pomyśla iz to strażacy zawodowi. Napewno strażak zawodowy nie dopuściłby do kręcenia filmu w czasie działań ratowniczych. A tamci ratownicy jeszcze sie temu przygladali.

Offline path

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Film Z Pożaru Na Gierkówce
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 15, 2005, 22:16:19 »
Witaj aspirant.
mam prośbę: podaj sposób w jaki można zabronić nagrywania kamerą na drodze publicznej akcji ratowniczej jeżeli nagrywający jest poza np. wygrodzeniem terenu akcji?
pozdrawiam

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Film Z Pożaru Na Gierkówce
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 16, 2005, 14:09:16 »
Po emblematach noszonych na czaokach widac wyraźnie że sa to druhowie z OSP. Pogratulować. Ktos powinien podjąć jakieś działania w tym kierunku i jesli jest to jednostka należąca do KSRG to ją wydalić z szeregów a w stosunku do tego bohatera powinno się wyciągnąc konsekwencje. Tak być nie może. Czy komuś udało się ściągnąć ten film. Jeśli tak to poproszę na skrzynkę. Dzięki.