Autor Wątek: NADGORLIWOŚĆ  (Przeczytany 1112 razy)

Offline krzys127

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
NADGORLIWOŚĆ
« dnia: Luty 26, 2010, 21:08:54 »
Mam pytanie, co sadzicie o nadgorliwych strażakach tzn chodzi mi o takich co prawie spia w remizie i nawet potrafia zejsc z baby  jak jest alarm????
Pozdrawiam

Offline adrian.pilchowice@vp.pl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 136
  • KSRG
Odp: NADGORLIWOŚĆ
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2010, 21:23:28 »
Ktoś kiedyś powiedział że "nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu" i chyba coś w tym jest  :szalony:
Pewnie wielu o nas ochotnikach myśli jak o nadgorliwcach ale to już inna bajka.
Ludziom na pomoc , Bogu na chwałę

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: NADGORLIWOŚĆ
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 27, 2010, 09:00:16 »
tym się właśnie różni prawdziwy strażak od tych superbohaterów za pięć złotych - że potrafi pomagać zawsze i dodatkowo przyjemności potrafi odstawić na rzecz obowiązku!
A jak już pisałem kiedyś są i tacy co tylko kalkulują ile dostaną miesięcznie, pytają tylko o podwyżki i o drogę najkrótszą do nachapania się jeszcze więcej. W głowie tylko awanse, nagrody, premie, dodatki motywacyjne, czy za kurs podstawowy dostaje się kasę, czy ciągnięcie druta komendantowi jeżeli nie jest się elektrykiem jest zgodne z ustawą o ochronie p.poż, wchodzenie w d..ę itp itd)
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline Suavekk998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
  • so others may live
Odp: NADGORLIWOŚĆ
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 27, 2010, 12:41:30 »
Lepiej być nadgorliwym niż olewać sobie obowiązki.a tacy też się znajdą, co tylko by pierś wypinali do orderów :wall:
998 C.R.E.W.