Autor Wątek: KAT D a zdoloność do pracy w PSP  (Przeczytany 27234 razy)

Offline zmien

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: KAT D a zdoloność do pracy w PSP
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 14, 2010, 19:10:37 »
Mam ten sam problem :/

Niestety z tego co się dowiedziałem w WKU nie ma szans od roku 2010 na ponowną komisję lekarską. Ja przechodziłem przez WKU w 2008 roku. Dostałem kategorię D tylko z powodu niedowagi (przechodziłem okropne grypsko i trochę przychudłem) teraz zlikwidowałem niedowagę i nie mam chyba szans na pracę w PSP co od zawsze było moim marzeniem.


Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: KAT D a zdoloność do pracy w PSP
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 14, 2010, 19:26:50 »
Mam ten sam problem :/

Niestety z tego co się dowiedziałem w WKU nie ma szans od roku 2010 na ponowną komisję lekarską. Ja przechodziłem przez WKU w 2008 roku. Dostałem kategorię D tylko z powodu niedowagi (przechodziłem okropne grypsko i trochę przychudłem) teraz zlikwidowałem niedowagę i nie mam chyba szans na pracę w PSP co od zawsze było moim marzeniem.

Cytuj
Oceny stanu zdrowia i zdolności do pełnienia służby w PSP dokonują komisje lekarskie podległe ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych, co jest zgodne z art. 29 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej (Dz. U. z 2006 r. Nr 96, poz. 667, ze zmianami). Komisje te są niezawisłe w swoich orzeczeniach, w związku z czym Komendant Główny PSP nie może jednoznacznie wypowiadać się na temat wpływu posiadanej kategorii zdolności do służby wojskowej i związanych z tym schorzeń na przydatność danej osoby do służby (pracy) w PSP.

http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=47&offset=110&id=29681

Offline zmien

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: KAT D a zdoloność do pracy w PSP
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 14, 2010, 19:30:28 »
Czyli jakiś promyczek nadziei dla mnie jest.

Z tego co widzę na stronach Komend np. http://kppspradomsko.pl/news.php?readmore=81  chcą ksera strony z kategorią wojskową. Czyli pewnie komisja weryfikacyjna odwali mnie na samym początku.

Czy ewentualnie ująć i opisać swoją sytuację z kategorią w podaniu i dodać jeszcze ksero orzeczenia lekarskiego od WKU ??

Mimo wszystko wolałbym zmienić tą kategorię :/ myślicie, że jest jeszcze jakaś marna szansa na to ??
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2010, 20:12:29 wysłana przez zmien »

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: KAT D a zdoloność do pracy w PSP
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 15, 2010, 07:14:22 »
niestety tylko marna szansa... jedyne co moze Nas jakos pocieszyc to to ze sa jednostki PSP w ktorych bardziej ceni sie doswiadczenie zdobyte juz w OSP i prawo jazdy kat.C. Sa takie przypadki wiec na pewno warto probowac.

Opisywanie i swojej sytuacji pomimo kat,;D'' níe ma wiekszego sensu, dla nich liczy sie stempelek i literka niz to ze mozesz byc w swietnej dyspozycji

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: KAT D a zdoloność do pracy w PSP
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 15, 2010, 10:19:18 »
niestety tylko marna szansa... jedyne co moze Nas jakos pocieszyc to to ze sa jednostki PSP w ktorych bardziej ceni sie doswiadczenie zdobyte juz w OSP i prawo jazdy kat.C. Sa takie przypadki wiec na pewno warto probowac.
Szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem o czym Wy tutaj mówicie w kwestii tego "doświadczenia". Kandydat na funkcjonariusza to kandydat na funkcjonariusza, i nie ma raczej ustępst od wymagań co do zdrowia. Bo to że wykonują je lekarze z MSWiA, niezależnie od kategorii wojskowej "A" to fakt, ale co do innych kategorii to nie mam pojęcia. Wiem za to, ze wojskowa "A" to świadczy o zdolności do odbycia słúżby zasadniczej - kandydat na żołnierza zawodowego musi przechodzić dodatkowe badania.

...No chyba że mówicie o pracy w PSP, niekoniecznie jako funkcjonariusz - wtedy sprawy mają się tak jak zwykle w korpusie służby cywilnej... ale kto by chciał robić w PSP jako cywil? :P
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: KAT D a zdoloność do pracy w PSP
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 15, 2010, 11:25:46 »
Troszke nie bardzo rozumiem kolego co masz na mysli odnosnie Kat WKU... jesli chodzi o szkolenia to dowiadywałem sie w kilkunastu jednostkach na terenie mojego wojewodztwa, w wielu ,,mniejszych'' miastach pomimo kat D jest mozliowosc ubiegania sie o słuzbe. Dot to np kat prawa jazdy, ilosci szkolen itd, wiem co mowie bo mam nawet korespondencje mailowe, zaleca sie zmiane kat ale nie jest tak ze mi ktos moze zabronic jak to robia w ,,duzym'' miescie.co do wku to po raz kolejny powtarzam ze nie wiem po co sie bierze kat. wojskowa pod uwage skoro i tak kandydat musi przejsc dokladne badania..chyba zeby tylko wykluczyc jak najwiecej osob. Obenie oczekuje na wiadomoscio naborach w takich jednostkach i bede sie starał dopoki tylko starczy siły... poza tym zawsze jest jakies ale...mam nadzieje ze bede mogl sie kiedys pochwalic ze pomimo wielu sprzeciwnosci udało sie dopiac swego i zrealizowac swoje marzenia. Pozdrawiam, z powazaniem Marcin

Offline BaKs

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: KAT D a zdoloność do pracy w PSP
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 15, 2010, 11:32:36 »
Ja posiadam kategorie A. Ale zgadzam się z przedmówcą. Powodzenia Marcin.

Nic nie wnosi nt.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2010, 13:05:05 wysłana przez Ajax »

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: KAT D a zdoloność do pracy w PSP
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 18, 2010, 13:31:11 »
Witam po ponad 2 miesiacach nieobecnosci ;9 niemozliwe stało sie mozliwe..dzis otrzymałem pozytywne info odnosnie I-ego etapu postepowania kwalifikacyjnego do PSP, w poniedziałek zaczynam egzaminem wydolnosciowym.. juz teraz jest to dla mnie ogromny krok do przodu..otrzymałem szanse wiec znaczy ze bede mogł probowac wszedzie tam gdzie ,,D'' jest tylko literka a nie wyrocznia..pozrdo chłopaki i wytrwałosci wszystkim zycze..przynosi efekty  :straz:

Offline przeemko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: KAT D a zdoloność do pracy w PSP
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 10, 2015, 18:58:29 »
Odświeże starocia bo kwestia jest dla mnie aktualna.

Więc mam kategorie D ponieważasz słabo widzę na prawe oko. W życiu kiepskie prawe oko mi nie przeszkadza i jest do niezauważalne dla mnie. Pomijając nieszczęsną literkę w książeczce wojskowej i wynikające z tego faktu problemy z rekrutacją w PSP.

Ostatnio wyczytałem, że laserowa korekcja mogłaby zniwelować tę wadę i załatwić mój problem. Jednak dzisiaj byłem w WKU i powiedzieli że po 2010 weszła ustawa, która uniemożliwa skierowanie mnie na ponowną komisje wojskową i nie ma żadnego wyjścia z tego problemu.

Czy w związku z tymi faktami mogę zapomnieć o straży pożarnej ? W sumie niedawno sobie uświadomiłem, że to jest coś czego chcę chyba najmocniej na tę chwilę i strasznie mnie dzisiaj podłamali w tym WKU.

Liczę na Waszą opinie i pozdrawiam :)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: KAT D a zdoloność do pracy w PSP
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 10, 2015, 19:13:48 »
Odświeże starocia bo kwestia jest dla mnie aktualna.

Więc mam kategorie D ponieważasz słabo widzę na prawe oko. W życiu kiepskie prawe oko mi nie przeszkadza i jest do niezauważalne dla mnie. Pomijając nieszczęsną literkę w książeczce wojskowej i wynikające z tego faktu problemy z rekrutacją w PSP.

Ostatnio wyczytałem, że laserowa korekcja mogłaby zniwelować tę wadę i załatwić mój problem. Jednak dzisiaj byłem w WKU i powiedzieli że po 2010 weszła ustawa, która uniemożliwa skierowanie mnie na ponowną komisje wojskową i nie ma żadnego wyjścia z tego problemu.

Czy w związku z tymi faktami mogę zapomnieć o straży pożarnej ? W sumie niedawno sobie uświadomiłem, że to jest coś czego chcę chyba najmocniej na tę chwilę i strasznie mnie dzisiaj podłamali w tym WKU.

Liczę na Waszą opinie i pozdrawiam :)

Temat był już poruszany:

http://www.strazak.pl/index.php/topic,22206.0.html

Offline przeemko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: KAT D a zdoloność do pracy w PSP
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 10, 2015, 19:27:10 »
Czyli kategoria D mnie nie dyskwalifikuje ?
Czekam na więcej opinii jak to wygląda na dzień dzisiejszy. Może ktoś z was był w takiej sytuacji ? :)

Offline mateusz00007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: KAT D a zdoloność do pracy w PSP
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 10, 2015, 20:06:02 »
hej tak zaciekawił mnie Twój temat i szperałem w necie i pisze ze bez problemu powinienes przejść po 1- przy naborze chcą ksero książeczki fakt ale nie chcą kategori tylko wpis ze uregulowany stosunek do służby wojskowej 2- zdolność kandydata do sluzby ocenia komisja w MSW a nie na poborze ;) takze powinno byc dobrze :)

Offline przeemko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: KAT D a zdoloność do pracy w PSP
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 10, 2015, 21:44:47 »
Zaczynacie mnie wyciągać z załamki  :straz:

Czekam na kogoś kto przeszedł przez taką sytuacje jak moja i więcej opinii.

W ogóle jestem świadomy, że dostanie etatu graniczy niemal z cudem, ale warto mieć marzenie, cel do którego się dąży. Fakt, że z powodu jakiejś głupiej literki i prawa, które nie pozwala na żaden ruch w kwestii zmiany zostanę zatrzymany na samym początku mojej drogi.

Pozdrawiam :)