Autor Wątek: Gdzie Na Urlop?  (Przeczytany 23785 razy)

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Gdzie Na Urlop?
« dnia: Czerwiec 12, 2005, 16:36:35 »
Piszemy i czytam na forum wciąż tylko o rzeczach związanych z naszą pracą i przekrętami lub jak inni wolą naciąganiem tematów, jednak zdarza się i tak, że czasami uda się wyrwać kawałek urlopu. Wiem że zawsze brak kasy na "jakieś tam eskapady" ale na pewno gdzieś te urlopy spędzamy. Propoonuje podzielić się ciekawymi propozycjami na miłe tanie i owocne spędzeniu tych kilku dni w roku gdy nikt w mundurze nad nami nie stoi. (Bo zawsze stoi rodzinka lub dzieciaki - no chyba żeby kawaler :)).
Korzystając z okresu urlopowego może czyjeś informację się przydadzą i będą pomocą w wyborze miejsca wypoczynku??. Ja osobiście już w tym roku mam urlop zaplanowany i opłacony:). Trochę posiedzimy w górach - Karkonosze - uwielbiam tam jeździć a później... kto to wie czy na koncie coś zostanie :);)  

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Gdzie Na Urlop?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 12, 2005, 20:00:19 »
Bory Tucholskie (moja okolica).. gmina Osie. Opis to: lasy, lasy, lasy i jeziora. Spokój, cisza, doskonała baza turystyczna, domki, hotele, pola namiotowe, wypożyczalnia sprzętu wodnego. 12 kilometrowe jezioro rozciąga się przez gminę, rzeka Wda, która odbywają się spływy kajakowe. Wspaniałe imprezy, które odbywają się w Osiu czy Tleniu. Dni Osia co rkou przyciągają tysiące ludzi do biesiadowania na festynach.. w tym roku odbędą się chyba 23 lipca.. ( głowny festyn) mają zagrać m.in. Big Cyc i Eleni, jak zwykle Robert Janowski, który pochodzi z tej okolicy. Godną zwiedzenia jest największa przed wojenna elektrownia wodna w Polsce w miejscowości Żur.. liczne rezerwaty przyrody czyli jednymi słowy wszystko z dala od ruchliwych tras i miejskiego zgiełku.. istna sielanka  ;)

SERDECZNIE ZAPRASZAM!!

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Gdzie Na Urlop?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 16, 2005, 16:42:27 »
Nikt nigdy nie był na urlopie w ciekawym miejscu??;);) Zaglądało "w temat" ponad 80 osób a wypowiedziała się jedna. ;)

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Gdzie Na Urlop?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 16, 2005, 20:07:13 »
fireman podobał mi się Twój ostatni post nt. <Sportu pożarniczego> ;) Więc tutaj również coś napiszę.
Cóż warunki finansowe nie pozwalają mi niestety wybrać się gdzieś na wczasy za granicę do "normalnie" ciepłych krajów /lubię/ - z rodziną to już nawet nie wspomnę &lt;_&lt;
Pozostaje mi więc moja "ostoja" leśna, gdzie swego czasu próbowałem zorganizować Nasze, choć mini spotkanie. Teraz tak sobie myślę, że może i dobrze iż nie doszło do skutku? :(  Zresztą co tego urlopu jednorazowo. Ustaliliśmy wew., że w związku z tym, iż prawie każdy chciałby, choć trochę latem to bierzemy w miarę możliwości max. po 2 tyg. Dobrze, że w br. wyeliminowaliśmy u siebie /zmianie/ udzielanie urlopów bezpłatnych /często łączonych z całym płatnym/, gdyż odbywało się to jakby nie patrzył, kosztem wszystkich pozostałych.
Pozdr. :)  
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Gdzie Na Urlop?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 17, 2005, 14:36:04 »
Niestety w domku... więc nie ma o czym pisać :(
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()

Offline nurek04

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Gdzie Na Urlop?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 24, 2005, 22:31:46 »
Skoro nikt nie chce zdradzić swoich miejcs wypoczynku,proponuje inne rozwiazanie.
Na wiekrzości jednostek są pokoje gościnne, może  podać adresy i ceny w swoich miejscowościach gdzie można by było się przespać i pozwiedzać.Ja wiem  zaraz powiecie ,że  jednostki w miejscowościach super wypoczynkowych są już dawno zarezerwowane przez grube ryby z KG .
Ale chyba są małe jednostki w fajnych miejscach ,które nie są jeszcze oblegane przezKG.
Ostatnio zrobiłem sobie taką obiazdówkę po północno-zachodniej Polsce i nie było problemu z noclegiem( oczywiście na jedną noc).
Na dłużej załatwiało się w zaprzyjażnionym OSP.
Nie są to jakieś luksusy ale bylo naprawdę miło.
Za niewielką kaskę można dużo pozwiedzać i dowiedzieć sie więcej niż w nie jednym przewodniku.
Dlatego może znajdą sie chętni by podać  takie fajne miejsca.

 

Offline donhihotpsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Gdzie Na Urlop?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 05, 2005, 14:00:12 »
Osposie zazdroszczę takiej okolicy. Gdyby mnie było stać bez wahania bym pojechał w twoje rejony z całą rodziną, a tak na marginesie jak mają się ceny, czy dostępne na kieszeń robola z JRG z poważaniem asp. M. Morawski

Offline boszo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 267
Gdzie Na Urlop?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 05, 2005, 15:10:26 »
Witam.
Ja osobiscie polecam Jure Krakowsko - Czestochowska - ja swego czasu jezdzilem do Podlesic kolo Zawiercia powspinac sie troche w skalkach wapiennych. Dla nie wspinaczy rowniez polecam, bardzo fajna okolica, sporo szlakow turystycznych (lasy), calkiem niedaleko sztuczny zalew (nie pamietam na jakiej rzece).
Co do bazy turystycznej to jest hotel "Ostaniec" - chyba kilku gwiazdkowy, wiec pewnie w nim drogo. Taniej jest zaraz obok, nie pamietam, chyba "Zajazd Jurajski" czy jakos tak. Obok hotelu pole namiotowe.
Generalnie nie jest drogo (nie wiem jak teraz, ze 3 lata nie bylem) tak wiec goraco polecam.

 
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz.
Julian Tuwim

Offline nokia

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Gdzie Na Urlop?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 06, 2005, 14:46:29 »
SZUKAM FAJNEGO DOMKU LETNISKOWEGO LUB POKOJU DZWIRZYNIE WARTEGO POLECENIA  

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Gdzie Na Urlop?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 11, 2005, 19:16:52 »
przez te przepychanki rozporządzeń mamy problem z otrzymaniem urlopu

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Gdzie Na Urlop?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 12, 2005, 23:01:20 »
Ja też więc problem Gdzie na Urlop mamy z głowy.....  ;)
Ale jeszcze raz chciałbym pojechać do Egiptu...
(już raz chciałem)... :)  

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Gdzie Na Urlop?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 13, 2005, 10:23:38 »
Witam!
Chętnie pojechałbym nad Bałtyk - za 50% ceny!
Czekam na oferty!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2005, 10:24:15 wysłana przez cul2 »

Offline Druid

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Gdzie Na Urlop?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 13, 2005, 11:41:56 »
Jeziora Głębinów obok Nysy (woj Opolskie) NIE POLECAM !!! bakterie salmoneli  :angry: ,
Jezioro Turawskie obok Turawy (woj Opolskie) NIE POLECAM !!! bakterie coli  :angry: .
Obydwa kompieliska są zamknięte przez sanepid
"Kto rozprawia, powołując się na autorytet,
nie posługuje się rozumem, lecz raczej pamięcią"

Leonardo da Vinci

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Gdzie Na Urlop?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 13, 2005, 15:21:36 »
ceny wcale nie są wysokie.. porównując z drogimi kurortami morskimi czy mazurskimi jeziorami. cena za domek w okilcach 20 zł od osoby. zdarzają się takie gdzie za 70zł (4 osbowy domek) z pełnym wyżywieniem zapłacisz!! Ceny warzyw i owoców jakieś 5-10% wyższe niż w markiecie Geant Bydgoszcz!! Sprawdzałem ostatnio! Więc drogo nie jest.. sprzęt np. rowerek to 8- 9zł..

Pozdrawiam!!

Offline Pioter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Gdzie Na Urlop?
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 06, 2005, 09:08:00 »
Witam!
Ja osobiście gorąco polecam Ośrodek Szkoleniowo - Wypoczynkowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie w Okunince nad Jeziorem Białym. Piękne, góralskie domki jednopiętrowe, bogato wyposażone (kolorowe telewizorki, radiomagnetofony z CD, chłodziarko-zamrażarki, odkurzacze, grille itp.), wokół lasy, bardzo czyste jezioro, plaże, lasy, bary, dyskoteki itp. Ale o ciszy (szczególnie w wekendy i podczas pięknej, słonecznej pogody) można zapomnieć. Ceny bardzo przystępne ale tylko dla rencistów i emerytów PSP (bo oni mają chyba 50% zniżki), natomiast funkcjonariusze ok. 25% czyli wychodzi 750zł + opłata klimatyczna do Urzędu Gminy Włodawa (ok. 2,5 zł za dobę, za 1 osobę).
Atrakcji sporo m.in. można podziwiać ćwiczenia i szkolenia Sekcji Płetwonurków KWPSP w Lublinie, którzy schodzą na środek jeziora (ponad 30m). Czasem można spokać też znajomych strażaków z Chełma, Włodawy, Lublina, Świdnika, Radzynia Podlaskiego i Łukowa. Ja osobiście miałem zaszczyt wypoczywać na jednym turnusie z Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie i Komendantem Powiatowym PSP w Radzyniu Podlaskim  :D  

Offline dago

  • Lubię Cię
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.026
    • Ratowniczy Bank Wiedzy
Gdzie Na Urlop?
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 06, 2005, 20:29:31 »
Ja zachęcam do wypoczynku w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym w Smolarni koło Trzcianki (Wielkopolskie). noclegi z wyżywieniem (smaczne), domki letniskowe 4-osobowe (w domku: 2 pokoje, aneks kuchenny, łazienka z kabiną prysznicową i toaletą). Na terenie: kort tenisowy, plac zabaw, tenis stołowy, stołówka, świetlica z kawiarenką; sala na 40 osób, w pobliżu lasy, w odległości 200 m jezioro; teren ogrodzony. Szczególnie imponujący duży teren ośrodka, można wypuścić dzieci bez obaw. W okolicy sporo tras rowerowych, niesamowita cisza i spokój, wędkowanie, piwko, książka. Pozdrowienia dla Józka kierownika !!, który dodatkowo załatwia co się da, żeby pomóc. Troche słabą stroną jest jakość wody w jeziorze - mimo, że wokół brak przemysłu, jakoś nie wybitna, no i domki, które nie są zwyczajnie najnowsze. Ceny super - 800 zł za 2 tygodnie za domek bez wyżywienia i klimatycznego. Polecam osobom zdecydowanym na leczenie przez spokój i ciszę zszarganych nerwów :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2005, 20:35:26 wysłana przez dago »
Lepiej robić i żałować, niż nie robić i żałować.

Offline nokia

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Gdzie Na Urlop?
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 02, 2007, 09:31:28 »
Szukam domek lub kwatere nad morzem

Anonim

  • Gość
Odp: Gdzie Na Urlop?
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 02, 2007, 09:36:53 »
Cytuj
Propoonuje podzielić się ciekawymi propozycjami na miłe tanie i owocne spędzeniu tych kilku dni w roku gdy nikt w mundurze nad nami nie stoi.

W tym roku na tydzień do Kołobrzegu uderzam w pierwszym tygodniu lipca.
Mam nadzieję, że pogoda będzie właściwa :mellow:

Cytuj
Ja zachęcam do wypoczynku w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym w Smolarni koło Trzcianki (Wielkopolskie).

Nie chwaląc się w Trzciance mam kupę rodziny, czasem tam wpadam na wypoczyn, faktycznie fajowa okolica -_- -_-

Cytuj
Ja wiem  zaraz powiecie ,że  jednostki w miejscowościach super wypoczynkowych są już dawno zarezerwowane przez grube ryby z KG .

Długo nad tym myślałeś?
Witki opadają..
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2007, 09:50:12 wysłana przez Anonim »

Offline frog998

  • CRAZY
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
  • GŁUPICH NIE SIEJĄ - SAMI SIĘ RODZĄ
Odp: Gdzie Na Urlop?
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 02, 2007, 10:21:03 »
Witam.
Ja osobiscie polecam Jure Krakowsko - Czestochowska - ja swego czasu jezdzilem do Podlesic kolo Zawiercia powspinac sie troche w skalkach wapiennych. Dla nie wspinaczy rowniez polecam, bardzo fajna okolica, sporo szlakow turystycznych (lasy), calkiem niedaleko sztuczny zalew (nie pamietam na jakiej rzece).
Co do bazy turystycznej to jest hotel "Ostaniec" - chyba kilku gwiazdkowy, wiec pewnie w nim drogo. Taniej jest zaraz obok, nie pamietam, chyba "Zajazd Jurajski" czy jakos tak. Obok hotelu pole namiotowe.
Generalnie nie jest drogo (nie wiem jak teraz, ze 3 lata nie bylem) tak wiec goraco polecam.

Jestem ZA!!! Jura jest wspaniała. Jeżdżę tam corocznie i jeszcze mi się nie znudziło. Zawsze ustalam jakis plan podróży i zawsze jest ciekawie. W tym roku planuję obejrzeć częstochowską część Jury - Olsztyn, Sokole Góry, Złoty Potok itd.

Podlesice znam i lubię. A zalewów jest kilka - nie wiem o którym BOSZO pisałeś? W Kostkowicach (tam jest żeremie bobrów!!!), w Przyłubsku - wędkarze mają raj, a może o Siamoszycach - źródlana woda i pstrągi.

W Podzamczu koło Ogrodzieńca można zrobić sobie bazę wypadową - jest kilka gospodarstw agroturystycznych, hotel "BONER" (ale z finansami trzeba się pilnować!!!), są pola namiotowe i kwatery prywatne. Naprawdę warto zwiedzić Jurę i Szlak Orlich Gniazd.

Na zachętę odsyłam do portalu fotograficznego, na którym są zdjęcia z Jury:
http://www.obiektywni.pl/autorzy/autor-465-0-0-0-0.php
http://www.obiektywni.pl/autorzy/autor-728-0-0-0-0.php

Serdecznie zapraszam  :D
Pechowiec zawsze będzie pechowcem! Nawet kiedy gówno nabierze wartości ten urodzi się bez dupy….. (PRAWA MURPHIEGO) :wacko:

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Gdzie Na Urlop?
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 02, 2007, 10:50:26 »
A ja jak co roku od 10 lat nad Bałtyk
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline DYM

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
  • NIE MA DYMU BEZ OGNIA
Odp: Gdzie Na Urlop?
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 02, 2007, 11:19:52 »
A ja, jak od lat, w Beskidy!!!

Lubię łazikować po "nieodkrytych" mieścinach i wioskach. Trochę samochodem, trochę z plecakiem po górkach - takie łazikowanie. W ubiegłym roku zaliczałem okolice Tresnej koło Żywca, a w tym roku to będzie Cieszyn.
"JESTEM SZCZĘŚLIWY, ŻE TU PRACUJĘ I JESTEM BARDZO ZADOWOLONY ZE SWOJEJ PENSJI" :D   (joemonster.org)

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Gdzie Na Urlop?
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 02, 2007, 13:31:24 »
Bałtyk też jest piękny, 10 dni Pogorzelica sierpień. ^_^
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Gdzie Na Urlop?
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 02, 2007, 13:42:12 »
Ja jak zwykle polecam swoje okolice z podkarpacia z naciskiem na Soline. -_-

http://www.solina.info.pl/
http://www.solina.pl/

http://www.bieszczady.pl/

Offline balon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Gdzie Na Urlop?
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 02, 2007, 15:12:08 »
witam serdeczne ,polecam okolice Złocieńca, jezioro Siecińskie (jedno z najczystrzych w europie, wode można pic bez gotowania) naprawde czyste ,fajny osrodek to eko eden i wspaniałe domki i teren w okół i dealny na wypoczynek z dzięcmi niestety akurat te domki są stosunkowo drogi4-osobowy 180 doba 6-osobowy 240 doba bez znaczenia ile osób , osobiście byłem w 4 osobowym w dwie rodziny 3 osobowe był luz , naprawde watro , polecam dla tych co nie lubią zgiełku , chałasu i tłumów nad morzem .

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: Gdzie Na Urlop?
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 02, 2007, 15:15:03 »
Jak dla mnie to tylko Tatry. Tradycyjneie urlop spędzam w górach. Tegoroczny musi być dłuższy, gdyż kurs podoficerski w Czestochowie jest szczególnie męczący.