Autor Wątek: Nowy Z-ca Kg  (Przeczytany 9824 razy)

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Nowy Z-ca Kg
« dnia: Czerwiec 11, 2005, 19:08:27 »
po przeczytaniu kariery nowego z-cy jestem zaskoczony nominacją tego pana na to stanowisko i już kompletnie nie wierze że coś się zmieni w naszej służbie-dla mnie jest to czysty awans polityczny , bo nie wierzę aby kom. Buk przedstawił jego kandydaturę
oprócz tej kariery niepokoi mnie ilość lat pracy- toć już powinien być na wysłużonej emeryturce-Tylu młodych i zdolnych ludzi czeka na swoje 5 minut
w mojej komendzie jak strażak dosłuży się 20 lat to już sugerują mu aby szedł na emeryturkę bo w kolejce czekają garbuski

Offline Mark1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
    • http://
Nowy Z-ca Kg
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 15, 2005, 21:10:42 »
Bartek jakie czasy taki komendant. Czasy podłe, komendant .....................
To już ostatni oddech SLD i zarazem koniec kariery Nowych komendantów głównych. Mam nadzieję, że to już koniec czasów komendantów, którzy nie mają zielonego pojęcia o straży pożarnej. Oderwanych od rzeczywistości, już od dawna KG nie reprezentuje interesu strażaka. Nie spotkałem się w wypowiedziach KG lub jej rzecznika, że strażacy zarabiają mało, muszą dorabiać, żyją na granicy ubóstwa. Spotkałem się z wypowiedziami jak w straży jest dobrze i ile to sprzętu nie kupiono. Temat zarobków jest skrzętnie pomijany. Mieliśmy to nieszczęście, nasi komendanci główni to przeważnie dawni komendanci szkół pożarniczych, żyli w swoim własnym świecie *czytaj szkole* który nie miał nic wspólnego z psp.
 
Wystarczy czasami pomyśleć, to nic nie kosztuje.

Offline fire_mann

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Nowy Z-ca Kg
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 12, 2005, 23:37:56 »
Wybór komendanta lub zastępcy to sprawa polityczna- niestety tak nas ustawili nasi komendanci. Czy jest możliwość zmian? bardzo wątpię co widać na poziomie komend wojewódzkich. Trudno nawet liczyć na zmiany, dzisiejsi komendanci już wychowali sobie podobnych, których będa promować na wyższe stanowiska. Trzeba cudu aby to zmienić lub radykalnych zmian. Tylko kto to zrobi?  

Offline chorąży

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Nowy Z-ca Kg
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 13, 2005, 08:12:39 »
PO-PIS

Offline fire_mann

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Nowy Z-ca Kg
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 13, 2005, 09:35:24 »
Jest taka nadzieja, ale czy znajdą się tacy, którzy będą mieli odwagę mówić to co jest prawdą? przecież dotychczas w imię dobra służby milczeli. A może czas na młodych gniewnych. Czas aby oddać strażakom(JRG PSP) to na co zasłużyli- profesjonalną, apolityczną i sprawną służbę. Strażacy juz udowodnili,że potrafią i są profesjonalistami teraz czas aby poszło to w górę.

Offline laps

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
Nowy Z-ca Kg
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 13, 2005, 13:07:47 »
Kolego chorąży!
Poczekaj, jak ci PO-PiS zmieni, to się ze śmiechu nie pozbierasz. Już niektórzy politycy tej opcji zapowiadają zmiany m.in w wojsku i zabieranie przywilejów emerytalnych z czasów PRL (czytaj emerytury mundurowe). Ile dobrego można się spodziewać po zmianach firmowanych np. przez pana J.M. Rokitę już wiemy, to rząd AWS, którego był prominentnym politykiem odebrał nam, strażakom, płacową (korzystną) rewaloryzację emerytur. Od tamtego czasu strażackie emerytury dewaluują się w dość szybkim tempie. Ja na widok tego pana dostaję torsji (chociaż nie twierdzę, że po drugiej stronie politycznej barykady jest diametralnie lepiej).  

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Nowy Z-ca Kg
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 13, 2005, 19:51:53 »
Niestety, ale jestem tego samego zdania, co kolega laps . Obym sie mylił, ale słyszałem juz tu i ówdzie szumne wypowiedzi i zapowiedzi tych panów oraz "wywijanie szabelką"  <_<
Szczerze wątpię czy nawet tzw. "młode wilki" jeżeli nawet już dorwą się do władzy będą chciały i potrafiły coś na lepsze zmienić. Narazie wszystko wskazuje odwrotnie.
Ps. Gdzież podziali się Nasi działacze i "dygnitarze" związkowi - coś ostatnio jakby zeszli do głębokiego podziemia. Może to ja mam tylko tylko takie odczucia /omamy/ :(  
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Nowy Z-ca Kg
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 13, 2005, 20:20:29 »
Wszyscy siedzą cicho, związkowcy też. Boją się o swoje stołki, bo tak na prawdę nikt nie wie co przyniosą wybory i zmiany, które są możliwe przy opcji PO-PISu. Prawda jest taka, że jeśli zaczną się redukcje to od góry, bo to, że kg, czy kw w obecnym kształcie jest zbędna to już dostrzeżono, a zaoszczędzoną kasiorkę w ten sposób można przeznaczyć dla pozostałych i państwo bez dodatkowych kosztów ma strażaków z głowy.
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline gambit

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 148
    • http://
Nowy Z-ca Kg
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 13, 2005, 22:47:04 »
Jak można nietrudno zauważyć większość z Was hołduje takiemu obrazowi nowej rzeczywistości Polski po wyborach .
Zmieniać wszystko i wszystkich ale od naszych przywilejów post-PRL-owskich WARA !
Czy to jest moralnie uzasadnione wobec pozostałemu społeczeństwu ?

Offline fire_mann

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Nowy Z-ca Kg
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 13, 2005, 23:27:58 »
gambit myślę,że sporo upraszczasz. To że zmiany są potrzebne to wie nawet dziecko. To że nasi "działacze" związkowi chowają głowę w piasek - też wiadomo. Redukcje na górze - a jak nazwać redukcje stanów osobowych na zmianach. Jeszcze niedawno 75% dzisiaj i 50% jest normą. Tylko,że przy akcji nadal brakuje rąk do pracy.
Zmiany są koniecze bo do tej pory straż pożarna ( nie tylko) jest pokłosiem lat 80. Tylko radykalna zmiana personalna oraz zmiana struktury służb ratowniczych może obronić sam zawód i dać nadzieję na lepsze jutro.
A jakie przywileje jeszcze mamy? już nie wiele a co w zamian? też niewiele. To nie przywileje są problemem a zakres spraw, którymi zajmuje się straż pożarna na które nigdy nie otrzymaliśmy odpowiedniego zabezpieczenia finansowego. Czas na ludzi młodych,na profesjonalizm nie tylko w JRG ale i w strukturach obsługujących jednostki.
 

Offline gambit

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 148
    • http://
Nowy Z-ca Kg
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 14, 2005, 00:04:04 »
Kolego fire-mann profesjonalizm nie zawsze idzie w parze z młodością.
Co w takim razie z ludzmi nieco starszymi powiedzmy w przedziale 35-45 lat, którzy nie mieli tego szczęścia być "garbatymi" a na garbach których towarzystwo kolesi się wozi, zdobywa szlify, zgarnia nagrody i zbiera aplauze od polityków.
Ich byś skreślił, odstawił na boczny tor. To właśnie w tych ludziach znajdziesz profesjonaliz chociażby wynikający z doświadczenia zawodowego.
Czas na ludzi młodych i owszem ale pod warunkiem, że myślisz właśnie o nich.
A co do zawodu strażaka to nie trzeba specjalnej jego obrony ten zawód jak świat światem istniał, stnieć będzie i na pewno sam się obroni.  

Offline fire_mann

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Nowy Z-ca Kg
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 14, 2005, 00:58:23 »
gambit młodych to pojęcie faktycznie zbyt jednoznaczne. Mógłbym odpowiedzieć,że młodych duchem :)) ale wiek 35-45 to wiek kiedy suma doświadczeń pozwala na skonsumowanie ich dla dobra służby. Modych myślałem o ludziach, którzy nie są skażeni latami 80 i którym jeszcze się chce. Panom, którzy zasiedli na stanowiskach w latach 80  powinniśmy podziękować i dać szansę nowym ludziom z otwartą głową i pomysłami na przyszłość. Mówisz,że straż będzie istnieć- to fakt. Ale czy zawodowa na utrzymaniu pańsywa? no cóż odsyłam do struktur w Danii. ROzwiązań jest wiele, co kraj to obyczaj. My musimy jednak mocno zweryfikować struktury - to KP.KW.JG jest dla JRG a nie odwrotnie. Panowie na stołkach nie mają czasu zająć się praktyką (oczywiście nie wszyscy).
Pozdrawiam

Offline laps

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
Nowy Z-ca Kg
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 19, 2005, 02:53:16 »
gambit!!!
Człowieku, czy Ty normalny jesteś? A może masz 20 lat i uważasz, że zawsze będziesz miał tyle?
O jakich PRL-owskich przywilejach mówisz? Mój staruszek ojciec poszedł na strażacką emeryturę już za początków PSP, po ponad 30 latach służby. Dostał niezłą emeryturę, jak na polskie warunki. Reformatoły od Krzaka i Łobuzka pomajstrowały przy tej emeryturze, więc do dzisiaj zdewaluowała mu się gdzieś tak o połowę.
Ja za PRL-u mówiłem na księdza Zorro i kręciłem piruety na nocniku. Teraz mogę iść na wcześniejszą emeryturę po 20 latach służby w podziale. Nie dosyć, że emerytura będzie mi się dewaluować, tak, że niezależnie od stanu zdrowia trzeba będzie dorabiać, to jeszcze banda panów polityków, butnych i przekonanych święcie o słuszności jedynie swoich poglądów i powołująca się na jakąś opinię społeczną (ciekawe, na jakiej podstawie?) teraz opieprzy mi jeszcze tę emeryturę do rozmiarów głodowych. Ciekawe, że nie obniży sobie poselskich zarobków do średniej krajowej w imie dogodzenia opinii społecznej.
Gościu!! Jak wierzysz w argumentację polityków o jakiejś sprawiedliwości społecznej, to idź się leczyć. Tu chodzi o kasę, reklamę wyborczą i nic więcej. A skutkiem ich uzdrowicielskiej działalności nie będzie zadośćuczynienie pokrzywdzonym emerytom w formie podwyżki emerytury, tylko krzywda następnych okradzionych w imie dobrego samopoczucia polityków.
Popatrz, jak wypadły ostatnie działania polityków robiących oszczędności w państwie. Pan Hausner wycofał się ze wszystkich elementów swojego planu oszczędnościowego poza jednym: opieprzył z kasy emerytów. Wiedział, że nie zastrajkują. A teraz jeszcze cynicznie reklamuje się jako obrońca emerytów.
Córka Pana Tuska płacze w spocie reklamowym, że jej tatuś był prześladowany, bo musiał za komuny wstawać o piątej rano i pracować fizycznie. Można się domyślać z tej wypowiedzi, że reszta obywateli w tamtych czasach wstawała o 11-tej i szła do pracy do biura ;) . Teraz na szczęście jest politykiem, więc wszystko jest w porządku, inni sobie popracują, a tatuś sprawiedliwie podliczy im emerytury.
Sama radość, prawda?
Ciebie kolego nie pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2005, 03:11:01 wysłana przez laps »

Offline gambit

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 148
    • http://
Nowy Z-ca Kg
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 19, 2005, 23:26:19 »
Już odpowiadam.
Takim przywilejem jest np. zasiłem pogrzebowy należny w związku ze śmiercią członka rodziny.
Komu on służy przecież nie zwykłemu strażakowi zarabiającemu na rękę              2 500 zł. a grupom uposażenia zarabiającym po 5 000 zł i więcej.
Przypomnę , że zasiłek ten przysługuje teoretycznie każdemu ale nie każdy go otrzyma wynosi on bowiem 2 razy uposażenie minus zasiłek z tutułu ubezpieczenia społecznego.
Różnice samemu możesz obliczyć.
Przykładów takich można mnożyć !

Offline laps

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
Nowy Z-ca Kg
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 21, 2005, 20:04:37 »
Wszystkim podległym pod ZUS pracownikom (a więc zatrudnionym legalnie) przysługuje zasiłek pogrzebowy. W jednostkach pod ZUS nie podlegających, takich jak nasza, są ekwiwalentne zasiłki pogrzebowe. Jak sam piszesz należne wszystkim. Nie widzę tu żadnego komunistycznego skandalu. Masz jeszcze inne, równie celne przykłady?
PS
Chyba nie pracujesz w PSP, skoro według Ciebie zwykły strażak zarabia na rękę 2500 zł. Prędzej 1500zł. Do 5000zł to jeszcze dużo brakuje d-cy mojej JRG w stopniu pełnego pułkownika.
Nara
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2005, 20:06:12 wysłana przez laps »

Offline fire_mann

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Nowy Z-ca Kg
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 21, 2005, 21:48:12 »
Dyskusja sprowadzana jest na dziwny tor ( być może świadomie). To że nasza służba ma pewne przywileje to przecież dla wszystkich jest jasne. Czy powinna je mieć? I tu zaczyna się problem, ponieważ trudno nam przywyknąć do myśli,że jesteśmy pracownikami i tak powinno być. Czy nasze przywileje są większe niż w innych zawodach - czasami wydaje mi się że takie same a nawet troszkę mniej ( fundusz pracowniczy? gdzie się on podział).
Laps jeżeli nie widzisz pogrobowców komunistycznych w naszych szeregach i rozwiązań przez nich stosowanych to wreszcie się obudź. Za co wylecisz z pracy: za złamanie przepisu ustawy czy za nie wykonanie polecenia szefa (polecenie nie związane ze służbą).
Dlatego twierdzę, że czas na ludzi z innym horyzontem myślowym niż pokolenie wychowane na wzorach lat 80.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2005, 21:48:52 wysłana przez fire_mann »

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Nowy Z-ca Kg
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 22, 2005, 10:09:08 »
Cytuj
Przypomnę , że zasiłek ten przysługuje teoretycznie każdemu ale nie każdy go otrzyma wynosi on bowiem 2 razy uposażenie minus zasiłek z tutułu ubezpieczenia społecznego.
Różnice samemu możesz obliczyć.
nie wiem Gambit skąd to wytrzasnąłeś o tym zasiłku pogrzebowym  <_< ale o ile wiem jest on równy dla wszystkich i wynosi teraz nieco ponad 4000 zł - chyba że się mylę to sorki i popraw mnie a najlepiej odeślij do jakiegoś rozporządzenia. Ten przykład akurat Ci nie wyszedł moim zdaniem ;) . Przywileje przywilejami ale w tym przypadku jest równo.
I chłopie ciesz się, że zarabiasz 2500 na rękę ( zapewne należysz do elity w swojej komendzie) :P .
Przywilejami cieszmy się jak najdłużej bo za dni parę pociągi ruszą i możemy ich już nie mieć :(   Przymiarki są aby pozabierać nam remont, brak lokalu i dopłatę do wypoczynku.
A wracając do tematu to niektórzy mają rację już tak dawno nie było odkąd do korytka dorwali się komendanci szkół ale to już niedługo a zmiana warty napewno nastąpi po 1 stycznia przyszłego roku i aby nam strażakom wyszło to na dobrze  :D !!
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Nowy Z-ca Kg
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 22, 2005, 10:31:27 »
Jesli tak się bliżej przyjżec to mało które stanowisko (mam na mysli te wyzsze i najwyzsze) nie tylko w PSP są apoityczne. no ale tak jest  było i tak będzie.
Mozna było to zmnienić przy nowelizacji ustawy o PSP, ale z drogiej strony kto by tego chciał (z Tych ktorzy maja wpyw na ustwe) bo to tak jakby lekarz lekarzowi podał pavulon...... Takie służby kaj straz, policja itd.... powinny być całkiwicie samodzielne i apolityczne, pozbawione nacisków, wątpie czy kiedykolwiek tak sie stanie no ale cóż nie nam o tym dcecydowac.

Pewnie wiekszośc wie, ale przpomne skad sie biora upolitycznienia w dowódctwie psp i nalezy zaczac od komendantów wojewódzkich, którzy jak wiadfomo żeby się nimi stali musi ich kandydature zaakceptowac ........ wojewoda!! czyli...... polityk czyli..... gośc z układu rządzącego i to taki łańcuszek nie do przerwania.

Równocześnie uwazam, iż to ze ktoś jest z jakiegos układu politycznego, nie znaczy to ze gosc jest bez umiejętnosci bez wiedzy i znalazl sie na stołku aby wegetowac do emerytury, bo nie zawsze tak jest, jest wielu dowódców, komendantów, ktorzy mimo uzależnienia ppolitycznego sa dobrymi fachowcami i ludzmi którzy sie sprawdzają!!

A co do z-cy KG ...... dajmy mu czas, mam nadzieje ze sie okaże ze to jest dobry fachowiec.....

Pozdrawiam

Offline fire_mann

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Nowy Z-ca Kg
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 22, 2005, 10:45:43 »
emer dosyć wysoko postawiłeś uzależnienie polityczne(KW) przecież i KP musi mieć zgodę starosty. WIec uzależnienie polityczne już od KP zaczyna odgrywać rolę. Ale w sumie to nie jest groźne. Jeżeli komendant jest fachowcem poradzi sobie spokojnie.
Problem jest to, że róznej kategorii komendanci ulegają politycznym wpływom aby wywalić z pracy fachowców, którzy nie idą na układy. A tych przykładów jest sporo.

Skąd brać komendantów głównych - odpowiedź jest niezwykle prosta - spośród oficerów praktyków, którzy jeszcze nie martwią się o emeryturę. Taki oficer będzie zabiegał o dobro służby a nie o swoją emeryturę. Stanowiska komendantów nie mogą być przechowalnią starych zasłużonych oficerów przed emeryturą. Popatrzcie ilu z nich(szkoły) dostało się na stołki i robią wszystko aby zachować stanowisko. Gdzieś daleko w ich rozumowaniu są sparawy strażackie a tym bardziej system służb ratowniczych.

Co do z-cy powiem tak, dobrze że wybory tuż tuż.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2005, 10:47:30 wysłana przez fire_mann »

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Nowy Z-ca Kg
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 22, 2005, 11:11:55 »
janse, ze zaczyna sie od KP, podałem tylko przykład z KW i Wojewodą żeby pokazać jak wygląd uzależnienie polityczne.
 Wiesz, tak mysle ze poki nie ingeruja naciski KW (polituyczne) na nizsze swery zatrudniania i zwalniania to nie jest najgorzej. ale jesli juz łańcuszek dochodzi do JRG  i podziału bojowego to juz jest bardzo niedobrze i tak byc nie powinno.

Moim zdaniem Komendant, i Gł. i woj itd. może myś starszy młodszy, moze miec bliżej lub dalej do emeryturuy, bo to nie o to powinno chodzic, ideałem byłoby gdyby komendanci byli nie tylko figurantami na stanowisku ale zeby byli AKTYWNI żyli tym czym sie zajmują, byli na bierząco z sytuacja podziału i to nie z przekazu 23 wysłanników tylko ...... co tu duzo gadac nam jest potrzeba Komendatntów z "JAJAMI" (przepraszam jeśli ktoś poczół się urażony), którzy nie bacząc na naciski polityczne dbali o to co jest dobra dla ich podwładnych i stawiali przede wszystkim na doswiqadczenie i umiejętności a nie na poparcie góry...
 Pozdrawiam

Offline fire_mann

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Nowy Z-ca Kg
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 22, 2005, 12:32:57 »
Bywalec nic dodać nic ująć. Komendant powinien przejść drogę od podziału do stanowisk kierowniczych wtedy bedzie wiedział o czym rozmawiamy.  

Offline laps

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
Nowy Z-ca Kg
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 26, 2005, 02:06:24 »
fire_mann
Zgadzam się z tobą, że czas na ludzi z szerokim horyzontem myślowym. Że jacyś goście z czasów komuny gdzieś się jeszcze poniewierają po firmie to też niezaprzeczalny fakt, chociaż wątpię czy ich rzeczywisty wpływ na służbę jest tak duży i czy aż tak szkodliwy jak piszesz. Może i jest, nie wiem. Ale nie o to się spierałem z gambitem. Facet postawił tezę, że majaczymy tu sobie o poprawie w straży pożarnej, o zmianach na lepsze, a jak co-do-czego przyjdzie, to nie jesteśmy w stanie wyzbyć się swoich przywilejów rodem z PRL. Ja poczułbym się może i urażony takim stwierdzeniem, gdyby nie to, że przyzwyczaiłem się do różnych oszołomionych filozofów, myślących gotowymi sloganami podsuwanymi im przez różnej maści polityków czy dziennikarzy (czyli ludzi zajmujących się propagandą). Filozofowie ci nie zauważyli, że komuna skończyła się 15 lat temu i dalej ją zaciekle zwalczają. Politykom wygodnie jest poszczuć np. emerytów cywilnych na emerytów mundurowych, poto, żeby tych drugich skroić na kasę "w imię sprawiedliwości społecznej". A Pan gambit zaraz podłapuje hasło i zwalcza PRL-owskie przywileje wśród strażaczków. Przy okazji zauważ, że nie potrafi logicznie wymienić choćby jednego takiego przywileju, więc zaraz zaczyna coś bzdurzyć na inny temat, o zmianach pokoleniowych, gdzie również logiki nie pokazał oszałamiającej, walnął tylko kolejnym zasłyszanym gdzieś komunałem. LUDZIE! Wystarczy chwila zastanowienia! Pracujemy za psie pieniądze wykonując psią pracę. Ale dobra, zgodziłem się robić za psa, więc teraz szczekam. Jak pracodawca wywiązuje się z socjalu wszyscy wiemy. Rąbią nas na godzinach pracy. Teraz każą nam jeździć w szczątkowych obsadach, bo nie zapewnili etatów. Jak się to ma do bezpieczeństwa pracy i zdolności operacyjnej tłumaczyć nie muszę. Spodziewam się jednak za moją służbę wcześniejszej emerytury dającej możliwość przeżycia, więc jeżdżę. I okazuje się nagle, że w oczach Pana gambita jestem rakiem żerującym na zdrowym ciele społeczeństwa, cynicznie korzystającym z PRL-owskich przywilejów. Żenujące, jeśli nie wkur...iające.
Myślę, że niektórzy goście, zanim beztrosko zaczną tu zamieszczać kolejne filozoficzne teksty, powinni najpierw przez chwilkę przemysleć to co chcą powiedzieć, a nie klepać wszystko, co im ktoś z telewizji nawkładał do głowy.
Pozdrawiam
PS
Przy tym gość (niejaki gambit) raczej nie pracuje w PSP, bo nie wie, jakiego rzędu kasę zarabiamy miesięcznie i jakie pieniądze możemy uzyskać w ramach pomocy, np. pogrzebowej. A wymądrza się bez najmniejszego skrępowania. I jak tu się nie wpienić :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2005, 02:18:01 wysłana przez laps »

Offline fire_mann

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Nowy Z-ca Kg
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 26, 2005, 05:10:05 »
Witaj laps dzięki,że zgadzasz się z moją diagnozą. Ale uwierz też i w drugą część diagnozy - myślenie postkomunistyczne u wielu komendantów istnieje i nc i nikt nie jest wstanie ich zmienić. Tylko emerytura i nowi ludzie muszą nadać nowy styl pracy w PSP.
To że politycy potrafią wykorzystać nas świadczy tylko o naszej słabości i mierności ludzi którzy nami kierują ( nie wszystkich na całe szczęście).
Przywileje hmm zastanówmy się: bilet kolejowy, dodatek "sufitowy" jeżeli coś zapomniałem to przypomnij :). A poważnie mówiąc według kodeksu pracy więcej się nam należy niż dostajemy. Chociażby fundusz socjalny - ciekawe gdzie on jest, brak zapłaty za nadgodziny,niedziele i święta itd. Więc kładąc na szali "nasze przywileje" i to czego nie dostajemy jasno widać gdzie leży prawda.

Npisałeś,że komuna skończyła się 15 lat temu .....czy na pewno? świadomości ludzkiej nie da się przełączyć tak jak włącznik od światła. Do tego trzeba czasu , wiele czasu aby ludzie zaczeli myśleć innymi kategoriami. Obejrzyj się wokół siebie ile jest roszczeniowej postawy u Twoich znajomych.
Pozdrawiam
 

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Nowy Z-ca Kg
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 28, 2005, 14:17:02 »
Fire man  fundusz socjalny jest w komendach ale tylko dla pracowników cywilnych, spytaj komendanta  :D napewno odpowie Ci że jest. Laps pewnie i masz rację że Gambit nie pracuje w straży bo co niektóre jego odzywki na tym forum są bardzo przesadne i mijające się z prawdą( może nie doczytał wszystkiego ) :D .
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline fire_mann

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Nowy Z-ca Kg
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 28, 2005, 14:24:54 »
Stępień ja to wiem. Pytanie brzmi dlaczego strażacy nie mają? :)