Autor Wątek: Nowy Z-ca Kg  (Przeczytany 9825 razy)

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Nowy Z-ca Kg
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 29, 2005, 13:05:42 »
Bo strażacy dostają inne obrywy, krórych cywile nie mają !!! :D
Pozdr
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline fire_mann

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Nowy Z-ca Kg
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 29, 2005, 21:15:28 »
Tak? a jakie. Bo ja wiem,że w cywilnych służbach dostają to samo a nawet więcej.

GOO

  • Gość
Nowy Z-ca Kg
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 30, 2005, 00:24:22 »
Kolego Laps chyba się trochę zagalopowałeś. O zasiłku pogrzebowym (tym poza ZUS) o którym mówi Gambit nie masz zielonego pojęcia a krytykujesz gościa bez opamiętania. Poczytaj ustawę o PSP to się dowiesz. A o przywilejach też by można porozmawiać tylko spokojnie, bez obrażania się i innych, ale wiesz jak to się mówi " nie s.a się w swoje gniazdo. Powodzenia :)  

Offline fire_mann

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Nowy Z-ca Kg
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 30, 2005, 00:46:07 »
GOO tylko jedna mała uwaga " nie s.a się w swoje gniazdo" z tym trzeba skończyć. To nas zaczyna gubić i odstawiać na boczny tor. Czy załatwimy to w swoim gronie-szczerze wątpię. Obawiam się innych rozwiązań ale właśnie przez tą wpojoną nam zasadę wielu naszych przełożonych dożywa szczęśliwej dla nich emerytury. A każdy z nas wie, że nie wszyscy  na nią zasłużyli.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2005, 00:46:59 wysłana przez fire_mann »

Offline gambit

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 148
    • http://
Nowy Z-ca Kg
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 01, 2005, 11:04:25 »
Panowie oponęci - tak dla ciekawości;
rozp. MSWIA z dn.18.08.1997. w sprawie szczegółowych zasad przyznawania i wypłaty zapomóg strażakom PSP - dziennik ustaw nr 101, poz. 639 z 1997 roku.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Nowy Z-ca Kg
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 01, 2005, 16:07:23 »
fire_mann
Cytuj
Tak? a jakie. Bo ja wiem,że w cywilnych służbach dostają to samo a nawet więcej.
jeśli ty już nie wiesz o jakie obrywy ( dodatki ) chodzi to się bardzo dziwię,  :blink: (pomyślałbym że funkcjonariuszem nie jesteś )
w straży cywil nie dostanie tego wszystkiego co strażak ( który ślubował ),  :o wspomnę tylko o mundurówce ( pozostałe to zapewne znasz  :D )
Pozdr
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline fire_mann

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Nowy Z-ca Kg
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 02, 2005, 23:16:21 »
stępień wiem, ale czy to aż tak wiele za służbę w niedzielę, soboty i święta, za przekroczony czas pracy, o innych sprawach nie będę wspominał. Natomiast mają rację Ci, którzy twierdzą że nie wszystkim to się należy( zobacz:sekretarki, księgowe.kwatermistrz - na siłę umundurowane) Pozdrawiam i pozwól,że jednak pozostanę przy swoim zdaniu :P  

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Nowy Z-ca Kg
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 03, 2005, 11:57:47 »
fire-mann
każdy ma swoje racje, otym wszystkim co piszesz wiem dobrze bo już od dawna pracuję w resorcie już dużo nam dawali a potem zabierali. A inni też mają rację jak już pisałem na tym forum .... zależy to tylko od miejsca siedzenia. :D
Już niedługo nie będziemy martwić się tym wszystkim bo przymiarki są i to duże, :angry:  do zabrania większości obryw ( żeby tylko chciała nam zostac choć mundurówka :D  )
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Nowy Z-ca Kg
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 06, 2005, 19:45:14 »
panowie co to jest nie na ten temat mieliście pisać proponuję usunąć wszystkie posty nie na temat

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Nowy Z-ca Kg
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 13, 2005, 09:45:46 »
sorry bartek6 zagalopowaliśmy się troszkę za daleko ;) , a wracając do tematy to były komendant szkoły napewno ma duże doświadczenie i odpowiednie kwalifikacje aby być z-cą KG. A gdy jeszcze bezie odpowiednio służył tej służbie to będzie OK !! :D  
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline fire_mann

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Nowy Z-ca Kg
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 13, 2005, 10:47:52 »
Stępień czy Ty jak filmowy Stępień z 13 Posterunku nie wiedzisz, czy też sarakzm Twojej wypowiedzi do mnie nie dotarł :) Wiedzę w zarządzaniu chyba  ma, teoretyczną powinien mieć czy wie co to straż? tego nie wiem. Aby wiedzieć co to straż trzeba "parę" nocek i dni" przesiedzieć na akcji i wtedy wiadomo co jest ważne w straży.
Powiem tak, wiatr histori powinien zamiatać też okolice straży, bo powoli stajemy się skansenem.
 

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Nowy Z-ca Kg
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 15, 2005, 11:14:07 »
popieram fire manna jeśli chodzi o post stępnia
panowie przeanalizujcie doświadczenie tego pana?

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Nowy Z-ca Kg
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 17, 2005, 19:25:48 »
Ojjjjjj !!! nie dotarł mój sarkazm do Ciebie fire_mann :D  
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Nowy Z-ca Kg
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 17, 2005, 19:27:57 »
bartek6 przeanalizowałem jego karierę od gór do Warszawy !! :D
każdy ma swoje o nim zdanie !!! :rolleyes:  
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Nowy Z-ca Kg
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 17, 2005, 21:04:22 »
Tak mimo chodem polecam jednak link:
 ;)
My Webpage
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

aspirantos

  • Gość
Nowy Z-ca Kg
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 19, 2005, 20:17:29 »
Nie rozumię co Wy chcecie od człowieka. Uważacie że tyle przeżył i nic nie wie na temat psp, a kto waszym zdaniem byłby lepszy ? Za przeproszeniem  jakiś młokos?

Offline fire_mann

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Nowy Z-ca Kg
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 19, 2005, 20:47:16 »
aspirantos mylisz sie w ocenie. Jeżeli jest dobry w czymś niechaj się tym zajmie. Natomiast facet na stanowisku decyzyjnym musi wiedzieć o czym decyduje. Zresztą nie sądzę, aby ta dyskusja cokolwiek zmieniła w obsadzie KG. Jednak istnieje możliwość, że przed podjeciem następnych decyzji personalnych "ktoś" sie zastanowi kogo powołuje. W innym przypadku będziemy mieli to co mamy  w wielu KW,KP i KG. Za komuny był dobry i teraz też jest dobry - tylko dajcie mu dowodzić dowolną akcją(samodzielnie) wtedy wychodzi słoma z butów. Kupowanie (złych) samochodów - które na siłę są późiej wprowadzane do podziału bojowego, kupowanie złego sprzętu, umundurowania, brak iniocjatywy ustawodawczej, brak wiedzy praktycznej itp - to tylko niektóre błędy popełniane na stanowiskach decyzyjnych.
Wiesz co oni umieją doskonale - dzielić i rządzić ale to nie przekłada się na podwyższenie poziomu PSP.
Teraz rozumiesz, dlaczego facet na stanowisku KG lub jego zastępcy musi mieć pojecie o straży?

Piszesz "Uważacie że tyle przeżył i nic nie wie na temat psp" a sądzisz,że ilość lat przekłada się w wiedzę i doświadczenie? W większości tak ale jak się siedzi za biurkiem to zapomina się o pocie, strachu, ryzyku. Myśli się tylko o tym aby spokojnie przeżyć następne dni. Uwierz,że dla wielu najlepszym rozwiązaniem byłoby pozbawienie PSP czerwonych samochodów.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2005, 20:49:42 wysłana przez fire_mann »