Autor Wątek: Zawody Sportowo-pożarnicze  (Przeczytany 133812 razy)

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #275 dnia: Czerwiec 29, 2010, 13:05:55 »
i tu się też zastanawiam. :cooo:

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #276 dnia: Czerwiec 30, 2010, 04:21:51 »
Poprostu taki był kaprys sędziego i nie ma co sie tu rozwodzic nad tym tematem:) sedzia to sedzia i on "wie najlepiej"
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #277 dnia: Czerwiec 30, 2010, 07:14:17 »
zapewne tak .Tylko że taki niesmak zawsze pozostaje .

Offline Tiger

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
    • PeeM
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #278 dnia: Czerwiec 30, 2010, 09:58:01 »
no ale przecież drużyny do zawodów zgłasza się dużo wcześniej, więc czemu wtedy nikt nie był przeciwny?
Niekoniecznie zgłasza się wcześniej - bywa, że pół godziny przed zawodami. Niemniej jednak w opisywanym przeze mnie przypadku wszystko było ustalone długo przed zawodami.
Co do wykluczenia przez sędziego - zauważcie, co napisał @Romiwe - "pozostali nie wyrazili zgody". Sędzia to była ostatnia deska ratunku, ponieważ zgodnie z przepisami "pozostali" nie mogli zabronić startować dwóm sekcjom (ktoś powyżej już cytował stosowny fragment regulaminu) a nie chcieli, żeby startowali, chociażby z powodów wymienionych przeze mnie  wyżej. A jak zauważył już @vasilij zaitzsew - sędzia to sędzia i ... już.

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #279 dnia: Czerwiec 30, 2010, 22:32:06 »
Patrząc tez z punktu widzenia sędziego:) jestem sedzia wolno mi wszytsko, a wiec dopuszczam druzyne z drugiej sekcji. Wynikiem tego działania jest wieszanie psów na sędzim przez wszytskie druzyna ktore powiedziały NIE, a tylko jedna jest zadowolona z jego pracy, wiadomo ktora... a teraz odwrotnie. Mówiąc jednej druzynie NIE, narazam sie tylko im na niechęc do mnie, a reszta uwaza ze sedzia jest dobry bo postapił( wg tych druzyn zglaszajacych "protest") wg regulaminu, co oczywiscie nie jest prawdą, ale co tam , przeciez i tak polowa sędziów w polsce nie zna  regulaminów, wiec mysla ze ludzie których sędziują są tak samo glupi i tez sie nie znają. Z tąd takie sytuacje
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline Piotr_W

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
  • sierżant
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #280 dnia: Lipiec 02, 2010, 10:22:20 »
Myślę, że takie sytuacje można rozwiązać. Mianowicie proponuję przed każdymi zawodami odprawę na którą zaprasza się: kierownika zespołu sędziowskiego z ramienia PSP, przedstawicieli składu sędziowskiego OSP, oraz komendanta gminnego i naczelników poszczególnych jednostek. Taką odprawę w moim powiecie przeprowadza się na około 2 tygodnie przed [planowanymi zawodami.

Ustalamy tam wszystkie nurtujące nas problemy, obuwie, ubranie, sposób sędziowania (odstępstwa od regulaminu) itp.wstępnie ustalamy ile drużyn wystawiają poszczególne OSP - i jak jest sytuacja podana powyżej - omawiamy to wspólnie "na spokojnie". Jeśli wszyscy są przeciwni wystawienia dwóch drużyn przez jedną OSP to dana OSP dowiaduje się o tym na 2 tyg. przed a nie w dniu zawodów, kiedy wg. mnie nie ma czasu na dyskusje.

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #281 dnia: Lipiec 02, 2010, 13:47:51 »
Myślę, że takie sytuacje można rozwiązać. Mianowicie proponuję przed każdymi zawodami odprawę na którą zaprasza się: kierownika zespołu sędziowskiego z ramienia PSP, przedstawicieli składu sędziowskiego OSP, oraz komendanta gminnego i naczelników poszczególnych jednostek. Taką odprawę w moim powiecie przeprowadza się na około 2 tygodnie przed [planowanymi zawodami.

Ustalamy tam wszystkie nurtujące nas problemy, obuwie, ubranie, sposób sędziowania (odstępstwa od regulaminu) itp.wstępnie ustalamy ile drużyn wystawiają poszczególne OSP - i jak jest sytuacja podana powyżej - omawiamy to wspólnie "na spokojnie". Jeśli wszyscy są przeciwni wystawienia dwóch drużyn przez jedną OSP to dana OSP dowiaduje się o tym na 2 tyg. przed a nie w dniu zawodów, kiedy wg. mnie nie ma czasu na dyskusje.

i tak Również takie rozwiązanie należy przyjąć i nie będzie jeden z drugim miał S - ów  :straz:

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #282 dnia: Lipiec 02, 2010, 18:37:01 »
Odprawy przed zawodami zazwyczaj 4-3 tyg. przed zawodami to normalna sprawa, jeszcze nie sie spotkalem przez tyle lat, zeby nie bylo takowej odprawy przed zawodami nawet na szczeblu gminnym. Ale jak wiedze nie wszędzie tak jest, a skoro nie ma tych odpraw, a tylko przed zawodami przeprowadza sie pobieżne przeszkolenie jednostek co do  przebiegu zawodów, to niech chociaz robi ktos kompetentny, znajacy sport pozarniczy.
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline Maciek90

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #283 dnia: Lipiec 08, 2010, 20:35:53 »
Na pomorzu 3 lipca gdyby ktoś chciał wiedziec i ja tam będe z drużyną :P
Jak tam zawody naszego województwa? Masz może jakieś szczegółowe wyniki no i przede wszystkim jak poszło drużynie OSP Łęczyce?

Offline ziomek897

  • "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek."
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #284 dnia: Lipiec 08, 2010, 21:21:26 »
Na pomorzu 3 lipca gdyby ktoś chciał wiedziec i ja tam będe z drużyną :P
Jak tam zawody naszego województwa? Masz może jakieś szczegółowe wyniki no i przede wszystkim jak poszło drużynie OSP Łęczyce?

masz na mysli woj.pomorskie??

Offline ziomek897

  • "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek."
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #285 dnia: Lipiec 08, 2010, 21:28:02 »
zawody wygrała jednostka z ustki na sztafecie zrobila czas okolo 59s bojówke w okolo 39(albo 40 nie jestem pewien), lecz powtarzała ona ćwiczenie bojowe bo podczas startu nie było u nich bodajże2 zawodników. napisali protest i sedzia główny sie zgodził z tego powodu większość jednostek zarzuciło im ze przekupili sędziów gdyż faktycznie polowa sędziów byla z powiatu slupskiego no ale tez tych sedziów znam i mowili ze inne jednostki tez by dopuscili jesli by podali sensowny powod   

wiele tam bylo niejasnosci/ slaba organizacja i wogole...

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #286 dnia: Lipiec 08, 2010, 23:34:47 »
TEZ ZAWODY TO 1 WIELKIE OSZUSTWO PRZEKUPSTO ZNAJOMOSCI I TYLE

Powiem tam bo czuje sie najbardziej skrzywdzony gdyz startowałem tam i właściwie WYGRAŁEM z drużyna ale oszukano nas. Afera zaczeła sie na po naszym starcie wlasciwie bo bylismy w ostatnim rzucie zawody sie skonczyly no i wygralismy sedziowie nam gratuluja a tu nagle juz dzis znienawidzona ustka startuje i wygrywa KRADNĄC nam zwyciestwo. Były protesty itp ale sedzia główny który był od poczatku za ustka kazal odżucić protesty a tak poza oficjalnym powiedzial jak z kims gadal (kumpel kibic slyszal) ze takei protesty to moga sobei w dupe wsadzic. No i moja jednostak OSP ŁĘCZYCE jak i wiele innych jednostke zostala oszukana. Swoja droga ja nie rozumiem ustki po co im to było? pyrusowe zwyciestwo nie zawsze jest dobre. Poza tym ze nieslusznie wygrali to pokryli sie hanba i wstydem, o tym incydencie bedzie sie pamietac latami wsrod tych co tam byli. No ale coz to ich sprawa skoro ida po trupach do celu nizej pokaze kilka z filmikow. Same gwizdy pobic ich chcieli a Nam ich dowódca jeszcze smiał w oczy spojżeć.

http://www.youtube.com/watch?v=smvBsije_jE

http://www.youtube.com/watch?v=nkzViNbSvwE

http://www.youtube.com/watch?v=SXslokr88ek

http://www.youtube.com/watch?v=1HS35gSVCpE&feature=related


Offline ziomek897

  • "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek."
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #287 dnia: Lipiec 09, 2010, 12:28:10 »
no tez widzialem te filmiki, ale drugą stroną to strażak nie powinien tak sie zachowywać chodzi mi o te gwizdy i piski

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #288 dnia: Lipiec 09, 2010, 12:43:12 »
No wiesz powinien nie powinien ale to nerwy puściły z boku to trudno powiedziec ale jak tam jestes obok tego wszytkiego i to Twoja drużyna prawidłowo wygrała i inne tez to szlak człowieka moze trafic za oszustwo  w bialy dzien. A dzieki gwizda chociaz kazdy wie ze te zawody to 1 wielki przekret chodzi oczywiscie o Ustke

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #289 dnia: Lipiec 09, 2010, 15:15:34 »
Jeżeli tak było to można się ugryźć ...
  tak szkoda że na na takich zawodach dochodzi do przekrętów . Też byłem świadkiem innej interpretacji w osobie "komisji sędziowskiej " - nie dopuszczającej dwóch zespołów .
Natomiast zawsze pozostaje satysfakcja z wyniku jaki się osiągnęło no i ze startu w takich "zwodach"
Widać wszędzie popełnia się błędy i to jak już było wspomniane powyżej winne być odprawy komisji sędziowskiej z d-cami zespołów i dodatkowo samych sędziów .

Offline Maciek90

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #290 dnia: Lipiec 09, 2010, 22:35:31 »
Kurcze jeżeli rzeczywiście było tak jak piszesz to jest to poprostu skandal. W takim razie mogę wam tylko pogratulować zwycięstwa. Pamiętasz może jakie czasy osiągnęliście na tych "zawodach"?

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #291 dnia: Lipiec 10, 2010, 01:28:49 »
Pamiętam poziom był niski ale czas Mej drużyny to
Sztafeta 60 s
Bojówka 40 s
Oczywiście bez pkt karnych. Takie równe liczby wyszły :P

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #292 dnia: Lipiec 11, 2010, 23:45:17 »
Mam pytanie ponieważ przygotowujemy się do zawodów w mojej osp i skrecam linie ssawna chcielibysmy w jakis sposób to sobie ułatwic i chodzi mi o to co zrobic by lżej sie skręcało łączniki? myslałem już żeby kłły troszeczkę przypiłowac ale boje sie ze sie nam odkreci na zawodach.Jakiego wy sposobu radzicie uzyc?
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Mały_Kazio

  • Gość
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #293 dnia: Lipiec 12, 2010, 10:45:18 »
Lacky najpierw wymieńcie tylko uszczelki na nowe.

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #294 dnia: Lipiec 12, 2010, 12:29:29 »
ale boje sie ze sie nam odkreci na zawodach.Jakiego wy sposobu radzicie uzyc?

Metoda prób -  :klol: Deilkatne podpiłowanie kłów zapewne poprawi tzn po 2- 3 mm pod kątem .
A co do uszczelek wymienić na nowe i do tego LUDWKIEM POSMAROWAĆ I ... ĆWICZYĆ .
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2010, 06:36:12 wysłana przez romiwe »

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #295 dnia: Lipiec 12, 2010, 17:20:49 »
1.Uszczelki wymienilismy na nowe i powiem że jeszcze ciężej sie łączniki spina niż na starych.2.czym smarowac ludwikiem czy WD 40?
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #296 dnia: Lipiec 13, 2010, 00:09:42 »
Co sądzicie o Kluczach "sportowych" na zawody? http://www.sprzet-poz.pl/index.php?action=showProductDetails&idKategorieWybrana=55&idProduktyWybrany=47
    Słyszałem ,że można je wykonac we własnym zakresie przerabiajac ze zwykłych kluczy.Ktos juz to praktykowal jesli tak to w jaki sposob :straz:
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #297 dnia: Lipiec 13, 2010, 00:17:28 »
1.Uszczelki wymienilismy na nowe i powiem że jeszcze ciężej sie łączniki spina niż na starych.2.czym smarowac ludwikiem czy WD 40?
Posmaruj Ludwikiem. Tak samo przed samymi zawodami do pierwszego węża (pompa-drugi W-75) nalejcie Ludwika. Rozwińcie ten odcinek na takim terenie lekko z górki i do tego górnego łącznika nalejcie tyle Ludwika, żeby wyleciało drugą stroną.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #298 dnia: Lipiec 13, 2010, 06:42:21 »
1.Uszczelki wymienilismy na nowe i powiem że jeszcze ciężej sie łączniki spina niż na starych?

Taka jest konstrukcja tych uszczelek.Nowa guma zawsze musi się troszku dotrzeć .Można jeszcze z jednej ssawny  strony zostawić starą uszczelką a z drugiej wymienić na nową. szczelne musi być bo inaczej będzie łapać powietrze - a co za tym idzie dłużej ssie łodę . :klol:

Offline dyziaczek2000

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Zawody Sportowo-pożarnicze
« Odpowiedź #299 dnia: Lipiec 13, 2010, 10:39:22 »
Do smarowania uszczelek nie wolno używać żadnych srodków ropopochodnych (smary,oleje, wd-40,itp). Powodują one zniszczenie uszczelek i ich puchnięcie, przez co czasami uniemożliwiaja domknięcie łaczników. Można natomiast używać innych substancji poślizgowych. Najbardziej wskazana jest wazelina techniczna lub środek używany przez wulkanizatorów do smarowania opon przy montażu. Ten środek jest bezpieczny dla gumy. Nie rozumiem za bardzo propozycji zalania węża "ludwikiem", chyba że chcemy wytworzyć efektowna pianę po podaniu wody. Środki typu ludwik szybko wysychaja i wypłukuja się.