Autor Wątek: Skład Osobowy Wozu  (Przeczytany 30288 razy)

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 03, 2006, 22:15:04 »
Tu akurat nie ma jakis regulaminów czy przepisów ustalających, po ktorej stronie ma siedziec pierwsza a po ktorej druga rota, bo jest to zależne od tego jak ułożony jest sprzęt na samochodzie, u nas np. armatura wodna (odcinki, prądownice, redukcje itd.) jest po lewej stronie samochodu.

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 03, 2006, 22:21:41 »
Dzięki za odpowiedź. Od zawsze była to sprawa dyskusyjna...
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 03, 2006, 23:08:42 »
No z tego co ja pamiętam, a można to jeszcze znaleźć w książkach, to generalnie, po lewej siedzi rota pierwsza a po prawej rota druga (tak jak rozwijają się od rozdzielacza). Z tym, że już w zamierzchłych czasach, gdy byłem w MDP, mówiło się, że lepiej gdy pierwsza rota siedzi po stronie dowódcy. Kto pamięta stara 244 (GBA 2,5/16) to może spotkał się z wersją w której pomiędzy kabiną kierowcy/dowódcy a przedziałem bojowym było tylko jedno okienko właśnie po stronie dowódcy. Stąd chyba wzięło się sadzanie pierwszej roty po tej stronie - żeby przodownik I roty był w kontakcie z dowódcą.
Oczywiście to czysta umowa kto gdzie siedzi. Nie wiem czy to jest w jakimś regulaminie sprecyzowane (wydaje mi się, że jednak jest), ale na mój łeb to ma to niewielkie znaczenie (czy I-sza siedzi po prawej czy po lewej). Aczkolwiek samo ustalenie zasady obowiązującej w jednostce i podział zadań w zależności od "siedzenia" czyli tak naprawdę od roty, ma sens - o ile wszyscy zasadę znają i się do niej stosują.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2006, 23:16:30 wysłana przez Witold »

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline Krystian13

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 05, 2006, 10:17:23 »
U mnie są dwa auta GBM i GCBA i zawsze jeździ tyle osób na ile jest zarejestrowane auto! Czasami zdarza się że jedzie mniej - oczywiście zdarza się to w godzinach pracy!

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 06, 2006, 00:00:31 »
Witam.

Kiedyś przykładało się duża wagę do tego, kto gdzie siedzi, właśnie ze względu na to małe okienko w starach, o którym pisze Witold. Regulamin nie zmienił się do dzisiaj. W jaki sposób zajmuje się miejsca w samochodach znajdziecie w podstawowych podręcznikach pożarniczych.
Dzisiaj ma to mniejsze znaczenie bo:
    1. nie robi się przegród pomiedzy kierowcą, dowódcą, a pozostałymi strażakami i wszyscy widzą się doskonale,
    2. zajmujemy się już nie tylko gaszeniem (a właśnie podział ról wprowadzony był tylko i wyłącznie dla usprawnienia prowadzenia akcji gaśniczych)
    3. jeżdzimy bardzo często w niepełnych składach.

Pozdrawiam

Offline Achiles

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 06, 2006, 16:16:37 »
U mnie w jednostce nie ma sporów kto gdzie siedzi i jakie zadanie ma przydzielone, a o miejsce jest dosyc trudno i trzeba się bardzo śpieszyc by uczestniczyc w akcji.

Offline jarecki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 06, 2006, 20:56:19 »
pewnie 13 zeta / h to sie kazdy spieszy a tam gdzie nie placa to problem jest z uzbieraniem 3ki ludzi a o myciu samochodow po akcji wole nie wspominac...
co do obsady jedzie tyle ile moze jechac max 6 jak jest wiecej kierowca moze dostac po glowie (od naczelnika) i kieszeni (wiadomo od kogo)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2006, 20:58:53 wysłana przez jarecki »

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 09, 2006, 23:18:14 »
za ilość osób w wozie to dowódca odpowiada, a nie kierowca

Offline Lachu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 21, 2006, 18:53:05 »
w mojej jednostce mamy Stara 266 GBM i przeważniej jeździmy w 6 osób, ale zdarzają się wyjątki i jeździ czasami mniej strażaków (ale to tylko wyjątki)...

Offline gucio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 21, 2006, 20:59:51 »
A u mnie ostatnio taki patent był, że do pożaru lasu( było to około godz. 14) pojechałem tylko ja - jako kierowca i dowóca :mellow:. Ale przynajmniej na drugi wóz (Jelcz GCBA 6/32) był komplet. Ale jak sięgam pamięcią juz dawno tak nie było - no cóż - czasami i tak bywa. Ogólnie zawsze komplet, bądź tylko 4 lub 3.

Pozdrawiam

Offline szybki

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
    • O.S.P Główczyce
Odp: Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 22, 2006, 09:56:39 »
Jesteśmy małą jednostką (tylko żuczek ale niedługo się to zmieni) i wyjazdów mamy do roku nie więcej niż 10 ale prawdziwym problemem są w naszym regionie ludzie. Syrena zawyje to jest 3-4 strażaków a reszta Holandia i Niemcy!!! Dobrze że przynajmniej się to jakoś zazębia i jedni wyjadą a inni na szczęście przyjeżdżają. Jak przypadnie weekend to nie ma problemu raczej jest komplet. W żadnym wypadku nie biorę do auta MDP! Na kurs szeregowych przymrużam oko, ale 18 lat musi być.
Dwa lata temu był w naszym regionie straszny wypadek, chłopaki z naszej gminy przejechali członka MDP z własnej jednostki którego nie wzięli do auta a on wsiadł na Simsona i pojechał za nimi żeby zobaczyć co się dzieje. Jechali polną piaszczystą drogą paliło się ściernisko dojechali do rozwidlenia kierowca skręcił w prawo ale ktoś z załogi powiedział że tą drogą nie dojedziemy i że musi wytyłować i wjechać w tą drogą po tym manewrze kierowca zobaczył wrak Simsona i chłopaka leżącego obok przed maską mercedesa.
Po prostu straszne, i tutaj moja prośba do dowódców, kierowców itd. UWAŻAJCIE co dzieje się z tyłu.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2008, 23:09:08 wysłana przez szybki »

sikor

  • Gość
Odp: Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 07, 2007, 22:19:12 »
u nas na wozie zdarza sie tak ze jest czasami 6, a czasami wiecej i wszyscy są zabierani na akcje

Mariusz_43

  • Gość
Odp: Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 09, 2007, 09:47:58 »
u nas na wozie zdarza sie tak ze jest czasami 6, a czasami wiecej i wszyscy są zabierani na akcje

To ile Wy macie miejsc w tym VW? Przecież skoro wszyscy są zabierani na akcje to jak to wygląda gdy przychodzi 10 strażaków ? -_-

A co do składów wozu u mnie:
W Psp mam tak, jak większość z Was. Wszystko zależy od liczebności ludzików na zmianie.
W Osp do Żuka wsiada kierowca, a pozostali przybyli Strażacy do Astry - a więc 1+ 5 to 6 Strażaków. Zazwyczaj tyle właśnie wyjeżdża na akcje. Większy problem jest w godzinach przed południowych, ale wtedy na pewno wyjeżdża Żuk - ponieważ jeden z kierowców jest już na emeryturze.

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwiec 09, 2007, 10:37:31 »
Hmm jak kierowca jest na emeryturze to już raczej przekroczył 60 lat i nie może brać udziału w akcjach rat-gaś. Ot taki mały szczególik.

Mariusz_43

  • Gość
Odp: Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 09, 2007, 14:19:22 »
Hmm jak kierowca jest na emeryturze to już raczej przekroczył 60 lat i nie może brać udziału w akcjach rat-gaś. Ot taki mały szczególik.

Kierowca we Wrześniu kończy 51 lat. Pozdrawiam.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwiec 09, 2007, 20:44:57 »
Hmm jak kierowca jest na emeryturze to już raczej przekroczył 60 lat i nie może brać udziału w akcjach rat-gaś. Ot taki mały szczególik.
Oczywiście emeryt strażacki lub służb mundurowych może mieć nawet 33 lat. Może to być zmyłką.

Mariusz_43

  • Gość
Odp: Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwiec 09, 2007, 21:09:42 »
Hmm jak kierowca jest na emeryturze to już raczej przekroczył 60 lat i nie może brać udziału w akcjach rat-gaś. Ot taki mały szczególik.
Oczywiście emeryt strażacki lub służb mundurowych może mieć nawet 33 lat. Może to być zmyłką.

Właśnie, trafne stwierdzenie. Aby rozwiać wszelkie inne wątpliwości napiszę to - ten Pan jest emerytowanym policjantem, stąd taki młody wiek emerytalny -_-

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwiec 10, 2007, 09:52:55 »
no to zwracam honor. Nie było napisane jakim jest emerytem :D

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #68 dnia: Lipiec 07, 2007, 21:46:22 »
my mamy tak.. w gba od 3 do 6 osob , w gcba od 2 do 4 osob, a slrt tylko dwie osoby

Offline Lachu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #69 dnia: Grudzień 18, 2007, 11:55:00 »
w mojej jednostce mamy Stara 266 GBA i przeważniej jeździmy w 6 osób, ale zdarzają się wyjątki i czasami jeździ mniejsza załoga, ale czasem jedzie nas wiecej: 7...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2007, 11:58:08 wysłana przez Lachu »

Offline beniok

  • Podkarpacie
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 277
    • Ochotnicza Straż Pożarna Majdan Królewski
Odp: Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 18, 2007, 12:10:44 »
"Jesteśmy małą jednostką (tylko żuczek ale niedługo się to zmieni) i wyjazdów mamy do roku nie więcej niż 10 ale prawdziwym problemem są w naszym regionie ludzie. Syrena zawyje to jest 3-4 strażaków a reszta holandia i niemcy!!! Dobrze że przynajmniej się to jakoś zazębia i jedni wyjadą a inni naszczęście przyjeżdzają. Jak przypadnie wekend to nie ma problemu raczej jest komplet. W rzadnym wypadku nie biorę do auta MDP! Na kurs szeregowych przymróżam oko, ale 18 lat musi być.
Dwa lata temu był w naszym regionie straszny wypadek, chłopaki z naszej gminy przejechali członka MDP z własnej jednostki którego nie wzieli do auta a on wsiadł na simsona i pojechał za nimi żeby zobaczyć co się dzieje. Jechali polną piaszczystą drogą paliło się ściernisko dojechali do rozwidlenia kierowca skręcił w prawo ale ktoś z załogi powiedział że tą drogą nie dojedziemy i że musi wytyłować i wjechać w tą drógą po tym manewrze kierowca zobaczył wrak simsona i chłopaka leżącego obok przed maską mercedesa.
Poprostu straszne, i tutaj moja prośba do dowódców, kierowców itd. UWARZAJCIE co dzieje się z tyłu."


SZYBKI PROSZĘ ZAINSTALUJ MOZILLĘ  LUB / I UŻYWAJ PRAWEGO PRZYCISKU "SPRAWDŹ ORTOGRAFIE" PRZED WYSŁANIEM


Nie jestem nauczycielem języka polskiego ale nie mogę patrzeć jak ktoś z braku chęci kaleczy takimi błędami.
JA rozumiem wszelkiego rodzaju dysleksje no ale można je łatwo za pomocą programów dodatków ominąć przy pisaniu na forum

Jest już na Forum opcja spr. ortogr. postu  ^_^
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2007, 22:49:07 wysłana przez Ajax »
http://www.ospmk.info
bk(małpka)ospmk(dot)info

Offline PiLu23

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #71 dnia: Grudzień 18, 2007, 19:52:50 »
u nas to zawsze full ludzi ale zawsze 6+ kierowca ja mam 16 lat i jezdze normalnie do pożarów a mówicie ze osp to trutnie i nic nie robią u nas jest lepsze zorganizowanie niż w nie jednej PSP szybciej wyjeżdżamy niż te jednostki co są w KSRG i wioska ma tylko 60 domów a na pożar samochodem STAR A25 -60r. jesteśmy szybsi niż jednostka z gminy co ma magirusa i jelcza nowego
"BOGU NA CHWAŁĘ ,LUDZIOM NA POŻYTEK "

Offline dzwon53

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #72 dnia: Grudzień 18, 2007, 22:45:07 »
Pilu23 co wy nie macie strazaków po przeszkoleniu ze musza jezdzic 16 latkowie , obsada 5+1 pozdrawiam .

Offline Fa7

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #73 dnia: Grudzień 19, 2007, 11:10:31 »
z tego co sie orietuje to do akcji mozna jeździc dopiero od 18tego roku zycia przynajmniej u mnie w jednostce tak było ale widać ze miłodsi sa na akcjach z małych jednostek gdzie po prostu brakuje juz ludzi.. sqad GBA 5+1 GCBM 7+1 (Jelcz- zomo :wacko: taki co rozganiał manifestacje ale zdemontowane ma działka..


Dop. moderatora: Proszę wrócić do rozmów na temat. O zakazie udziału nieletnich w działaniach jest oddzielny wątek tu: http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,151.0.html Kolejne posty nie na temat będą usuwane./ Sylwek
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2007, 12:28:30 wysłana przez Sylwek »

Offline PiLu23

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #74 dnia: Grudzień 19, 2007, 16:11:18 »
nasz samochod jest 6+1 tyle jest osób w dowodzie:P a ludzie są tylko ja mam brata i na jego konto a tak w ogóle to jeśli jest się w sekcji tej od 16-18 to można na przyuczenie tylko nie możesz udzielać pomocy tak mówił nasz komendant gminny
Przepraszam moderatorów że jeszcze do tego wróciłem ale musiałem bo mnie to nurtowało jeszcze raz przepraszam za OT
"BOGU NA CHWAŁĘ ,LUDZIOM NA POŻYTEK "