Autor Wątek: Skład Osobowy Wozu  (Przeczytany 30284 razy)

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 26, 2005, 13:29:22 »
Mamy dwa GCBA Jelcz 6/32 każdy mieści 4 osoby i GBA Star 244 2,5/16 - 6 osób ... A co wyjeżdza w pierwszej kolejności? Zależy to do pana dyspozytora.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline kris-ospsmetowo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 28, 2005, 19:36:09 »
6!

w tym roku na 76 wyjazdow, moze na 3 nie bylo kompletu!

Dlatego jest sie czym chwalic!

Offline strażakL

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 29, 2005, 21:11:40 »
sprawdż dobrze gościu w ilu jeżdzicie, ja naliczyłem nawet dziewięciu, i nie ma się czym chwalić :(  

Offline strażakL

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 29, 2005, 21:13:54 »
ja naliczyłem 63, ale moż nie umię liczyć??????????? :blink:  

Offline kris-ospsmetowo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 30, 2005, 21:31:49 »
Na stronce zawsze pisze tylu, ilu bylo i na akcji (GBA - 6 ludzi, GBM - 6 ludzi) plus cala reszta co przybiegla niesc pomoc, i zostala do konca akcji w remizie (czyscila sprzet, sprzatala,jedne przy radiu itd)


A akcji na stronie jest 65 plus nie wiem czy zauwazyles przy pompowaniu jest wpisane 11 wezwan (poco opisywac to samo)

takze 65 + 11 = 76

 

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 25, 2006, 14:46:24 »
W mojej jednostce najgorzej jest z obsadą w godzinach poludniowych kiedy to wszyscy sa w pracy albo w szkole, co innego pozniej ale jedzie tyle osob ile przybiegnie, czasami są tylko trzy osoby a czasem brakuje miejsca w wozie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2007, 22:33:20 wysłana przez Emil »

Offline Firewoman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 31, 2006, 19:36:21 »
:D W mojej jednostece mamy trzy samochody. Jelcz GCBA ma 4 miejsca, Star 244  6, Lublin III ma 5. Za każdym razem gdy wyjeżdżamy do akcji jakimkolwiek samochodem mamy komplet. Zdarza się że wyjeżdżamy do akcji trzema wozami.  Nigdy nia zabieramy więcej osób niż jest na to miejsc. Po pierwsze nieuwzględniają takich meldunków na MSK, po drugie dowódcy nie zabierają ludzi ponad stan, gdyż to oni poźniej odpowiadają za jakiekolwiek zdarzenia i nikt nie chce brać na siebie jeszcze jakichś kłopotów. :rolleyes:  

Offline Bartuś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
    • http://www.psp.rozan.net
Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 31, 2006, 19:42:39 »
U nas strażaków nie brakuje więc do akcji jedzie samochód w pełnym podziale!

Offline sisiek2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
  • W straży naczelnik - w domu szeregowy
    • OSP Wyrzysk
Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 31, 2006, 19:44:56 »
No właśnie! Przepisy trzeba przestrzegać i to nie tylko ppoż, ale także drogowe. Chociaż u nas jest taka sytuacja, że jeśli jest zdarzenie na miejscu i ktoś dojdzie, a potrzeba ludzi, to podajemy stan ratowników faktyczny, a nie tylu ilu zmieści się w autach :)

Offline bulson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • OSP i PSP
Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 31, 2006, 22:29:04 »
U nas zazwyczaj jest nas więcej niż powinno nas być czasami zdarza się że jest 7+kierowca a bywało że i jeszcze więcej. Ale tak się dzieje tylko w przypadku jeżeli jedziemy gdzieś blisko. Lecz gdy nas wezwą tam gdzie jest PSP to jedzie nas 5+kierowca czasami jeden więcej ale to nie rzuca się w oczy i nikt tego nie zauważa każdy jest prawidłowo ubrany tak więc nie ma problemu. Z obsadą bywa czasami problem w godzinach pracy i szkoły ale to problem praktycznie każdej jednostki. Ale nie zdarzyło się nam żeby nie było obsady choćby w 3 osoby ale zawsze jedzie.

Offline strażakL

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 01, 2006, 18:28:20 »
Boże, bulson Ty tak jak Bartuś, co to za jednostka???????????? Rada - kupcie sobie autobus, będzie bezpieczniej
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2006, 18:29:33 wysłana przez strażakL »

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 01, 2006, 19:27:49 »
U nas nie ma problemu z kadrą ale z kierowcami w godzinach dopołudniwych bo wszyscy są w pracy, choć kadra jest to nie jadą bo nie ma kierowcy. W tych godzinach to jk siedzi na dyspozytorni stary wyga to nam nawet syreny już nie włącza ale jak jakiś młody co jeszcze nie wie jaka jest sytuacja to włącza selektywne a kierowcy nie ma. Wiele razy było apelowane aby zatrudnić kierowce na pół etatu nawet aby miał kto jeździć rano i w południe, ale burmistrz powiedział że nie ma na to pieniędzy a w urzędzie przy jednym biurku siedzi 4 urzędasów

Offline strażakL

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 01, 2006, 19:32:42 »
I tak właśnie w wielu przypadkach jest, niestety. Szkoda.

Offline sisiek2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
  • W straży naczelnik - w domu szeregowy
    • OSP Wyrzysk
Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 02, 2006, 12:51:07 »
Na szczęście u nas tego problemu nie ma. Mamy kierowcę zatrudnionego.
Choć trzeba przyznać, że był on pracownikiem gminy do końca tego roku na pełnym etacie. Teraz ponoć wymyślono jakiś przepis, że gmina nie może zatrudniać na stałe pracowników stowarzyszeń czy coś takiego. Kierowcę mamy nadal tylko pracuje na umowę zlecenie.

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 02, 2006, 18:06:02 »
no i macie szczęście że tak macie ale u nas z władzami się nie da gadać.

Offline władeczek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 02, 2006, 18:17:29 »
u mnie mam gba i gbam w dzień na syrene mam 2 kierowców i około 6 do 8 ludzi wieczorem jest to liczba około 8 do 10 osób dodam że bardzo zadko zdarzaja sie u nas wyjazdy na 2 wozy teraz sie to zmieni bo dostajemy ciężki i będzie wiecej jeżdził jako zaopatrzenie w wode

Offline wons

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
  • wrrrr...
    • http://www.osp-polczyn.nazwa.pl
Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 03, 2006, 12:03:36 »
mamy 4 samochody. Pierwszym wyjazdowym jest GBA 2,5/16 - przeważnie jest skład - 6 osób. Jak jedzie też SlRt - 3 osoby - też jest skład. Czasem jest problem, jak ma jechać GBA i GCBA 5/32 - 6+6 osób... ale zawsze samochód wyjedzie - kierowców mamy na miejscu :P Nie zabieramy MDP - jak jest akcja w mieście - to patrzą sobie sami z gapiami bez możliwości wstępu na miejsce zdarzenia!!
Zapraszam na oficjalną stronę OSP Połczyn-Zdrój
Forum poszukiwaczy Historii... Historia, Przygoda,Pasja...

Offline bielcyn348osp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 12, 2006, 21:20:04 »
Hejka.U mnie w jednostce jest różnie ale powiem szczerze że zawsze jest to minimum.Jednostka zawsze wyjeżdża,mamy do dyspozycji całe nasze miasto wyjazdów jwst dużo,ale cóż?Teraz zbliżają się ponownie łąki to jest straszna mordęga sami wiecie najlepiej.Pozdrowienia dla wszystkich strażaków,a szczególnie dla Strażaków  z Jelonki.Hej.

Offline Szefunio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 13, 2006, 14:50:26 »
W mojej jednostce na GBA wchodzi 6 osób. Jak by sie upar wsiadloby 13 ale to bylaby przesada. SLRt, Volswagen Transporter nie dawno zostal przebudowany i teraz miesci sie w nim 6 osob a nie jak kiedys tylko 3. :)  
STRAŻAK

Offline bulson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • OSP i PSP
Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 14, 2006, 20:24:01 »
Cytuj
Boże, bulson Ty tak jak Bartuś, co to za jednostka???????????? Rada - kupcie sobie autobus, będzie bezpieczniej
„strażakL” A co ty myślisz że mi się to podoba!! ?? Jestem jak najbardziej przeciwny takiemu postępowaniu. Ale ja nic nie mogę zrobić bo od tego jest Naczelnik, Prezes albo Kierowca ja nie mam nic do gadania bo i tak mnie nikt nie posłucha. W tym poście po prostu napisałem jak jest u mnie więc nie miej do mnie pretensji!!

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 27, 2006, 15:04:31 »
W godzinach pracy (7- 15)trudno o 6 sztukaale potem to i 20 jest!!!!minimum 4 jest zawsze i jedziem nie czekamy!!

Offline michal

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 01, 2006, 11:24:01 »
U mnie  niam problemu  jednym samochodzie maeści się 9 osób a na drugim 6 więc problem wyjazdu  z obsadą ponad stan nie ma razczej problemu bo żadko zdaża się aby było ponad 15. A w godzinach pracy też jedziemy tylko z mniejszą obsadą albo jedmym samochodem.

Offline żolet

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
    • strona JRG Różan
Odp: Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 01, 2006, 19:54:41 »
Siemka wszystkim! W mojej jest niesety tylko 8 ludzi którzy są aktywnymi członkami OSP, którzy biorą udział w akcjach ratowniczo gaśniczych, resztę stanowi obsada samochodowa z JRG. Zazwyczaj wyjeżdzamy do pożarów GBA Renult 4 z OSP i 2 z JRG. Zawsze ktoś jest z OSP. Do wypadków jeździmy podobnie tylko dochodzi do GBA jeszcze SRT Iveco magirus. Pozdro!

www.psp.rozan.net

Offline steyr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 03, 2006, 12:22:55 »
Mamy podzielone funkcje.Zawsze za kierowcą siedzi 1rota,za dowódcą 2.Obojętnie kto z chłopaków przybiegnie to zawsze jest taki układ.Wiedzą co robć skoro jadą na tych miejscach.To jest standart,co innego gdy potrzeba chwili wymaga podziału zadań,wtedy ukłon dla dowódcy.Obojętnie które auto jedzie taki system prowadzimy.Pozdro...

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 03, 2006, 20:40:01 »
Mamy podzielone funkcje.Zawsze za kierowcą siedzi 1rota,za dowódcą 2.

U mnie pierwsza rota siedzi za dowódcą zastępu a druga rota za kierowcą.  Jak powinno być prawidłowo?
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron