Autor Wątek: Skład Osobowy Wozu  (Przeczytany 30285 razy)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #100 dnia: Kwiecień 05, 2012, 09:54:32 »
Przede wszystkim - nie można ująć w meldunku więcej osób niż wynosi stan osobowy pojazdu.
Jeśli miałbyś GBA 6-coi osobowy, to masz ujęte 6 osób, nawet gdyby przyjechało 50-ciu strażaków.
A skoro jak piszesz masz GBA 3 osobowe - no to zrozumiałe, że tylko 3 osoby będą zawsze ujmowane w meldunku jako biorące udział w akcji.

To tyle mojego - chyba że koledzy z MSK znajdą na to jakieś wyjście...

Cytuj
ZASADY EWIDENCJONOWANIA ZDARZEŃ W ZMODERNIZOWANYM SYSTEMIE WSPOMAGANIA DECYZJI – ST
(zatwierdzone przez KG)

1. Dopuszcza się możliwość wpisania osób bez pojazdu w przypadku zastępów łączonych (np. OSP i PSP) lub przyjazdu samochodem prywatnym na miejsce działań.

Cytuj
W przypadku chęci zawarcia danych jednostki OSP uczestniczącej w działaniu ratowniczym (pojazd, nazwa OSP, imiona, nazwiska druhów) istnieje możliwość dokonania takiego wpisu. Dopuszczalny jest zapis zgodny z poniższym wzorem.

Numer pozycji     Treść uwag i uzupełnień
      14              GBA 2,5/16 OSP XXXXX: Jan Kowalski, Jan Nowak, Jan Czesiek

Offline OSP kreda

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Odwaga jest dobra, lecz wytrwałość lepsza.
Odp: Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #101 dnia: Kwiecień 05, 2012, 11:38:17 »
Grzela dał mi podstawę przepisów z którymi będę mógł pójść do KP i wyjaśnić im że tak można. 90% zdarzeń mamy w mieście oddalonym o 7 km gdzie większość naszych dh pracuje ,w czasie zadysponowania dzwonią do mnie czy są potrzebni na miejscu i wtedy zabieram ich rzeczy a oni dojeżdżają swoimi samochodami na miejsce akcji. Przypomniało mi się o takich sytuacjach jak Oficer Operacyjny był wzywany na miejsce akcji i przyjeżdżał swoim samochodem prywatnym jestem ciekawy jak był ujęty w meldunku.
Teraz po każdej takiej sytuacji jak jest nas więcej na miejscu akcji stanowczo żądać od dyżurnych ujęcia osób ponad stan osobowy GBA w meldunku że te osoby przybyły samochodem prywatnym.
Należy zawsze stosować wydatki do dochodów, bo jeżeli człowiek nie urządzi się tak, aby żył uczciwie ze swej pracy, to będzie zmuszony żyć nieuczciwie z pracy drugich.

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #102 dnia: Kwiecień 05, 2012, 12:49:47 »
Jak czytam, że u kogoś nie ma czegoś takiego jak dojeżdżanie prywatnym autem to nie wiem co wy trenujecie?? Dawno czegoś równie mało poważnego słyszałem, jasne, że jak mam wezwanie i na raz ( u mnie GBA na 8 osób) pojedzie 4 chłopaków, a ci co maja dalej wpadają do remizy i lecą jak jest potrzeba, po to jest radiostacja w remizie jako ,,miejscowość 10" i zgłaszam do GBA że jadę lub czy mam jechać bo jest tyle i tyle osób. Ja w 90% jestem pierwszy na alarm, zawsze jak najszybciej wyjeżdża GBA  bo z okolicy wiem kto i jak szybko dotrze, reszta w razie potrzeby leci prywatnym. Może to zaskoczy tych co mają uparcie nastawione tylko na obsadę wozu, ale u mnie w ponad połowie akcji w tym roku był dojazd prywatny autem, podczas wyjazdu zgłaszam ile jedzie GBA, w trakcie akcji lub tuż po zgłaszam ile dojechało i w meldunku przy tych osobach stawiam TW ( transport własny). Zero problemów przy rozliczaniu itd.

Kolegom, którzy stawiają na wyjazdy typu kto pierwszy ten lepszy a reszta niech się buja życzę powodzenia, raz ,drugi trzeci ktoś z ,,młodych" się spóźni, nie zdąży to następnym razem w ogóle nie ruszy tyłka.


P.S Dzisiaj dla przykładu po południu w miejscowości XXX był wypadek, od razu poleciał od nas z miejscowości RRR GBA, 2 strażakom ( bardzo aktywnym) z XXX kazałem jechać już na miejsce ( dzwonią zawsze do mnie po otrzymaniu sms-a) a do GBA spakowaliśmy po prostu ich sprzęt i tak przy wypadku zamiast 3 miałem 5 ratowników...dziękuję za uwagę. Myślę że tak funkcjonuje nie tylko moja OSP, nawet jestem pewien bo swój powiat znam bardzo dobrze....

I słusznie ! Tak ma być oczywiście dojazd prywatnym wygląda inaczej niż uprzywilejowanym i należy odpowiednio zaparkować. U nas na szczęście nie ma "problemu" dojazdu autem prywatnym bo wozów mamy na II (2 lub 3 os) i ewentualnie III rzut (2 lub 3 os w zależności co wcześniej pojechało).

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #103 dnia: Kwiecień 05, 2012, 13:28:15 »
Generalnie dla mnie podstawą do tego, by ktoś prywatnym dotarł jest jego pełne umundurowanie, bo w dresie czy koszuli to nawet do obsługi rozdzielacza czy pompy wole nie stawiać..sami widzicie jak to potem wygląda na filmach i zdjęciach nie mówiąc już jak odbierają to ludzie na miejscu lub w razie ew. wypadku danej osoby. Wszystko jest dla ludzi ale z rozsądkiem.

Co do podstawy prawnej to myślę, że tłumaczenie @rafal.bula rozwiewa pytanie co do słuszności takiego postępowania

Dowudca

  • Gość
Odp: Skład Osobowy Wozu
« Odpowiedź #104 dnia: Kwiecień 05, 2012, 14:17:00 »
U mnie w jednostce do zdarzenia wyjeżdża 6 druhów. Zawsze musi być komplet. Każdy wie gdzie siedzi i wie co ma robić. Gdy dojeżdżamy do zdarzenia dowódca ocenia sytuacje, my zbieramy się wokół niego a on wydaje rozkazy. Nie powinno być, że każdydy robi co chce. W mojej jednostce jest dyscyplina.
Poprawiłem błędy. Pozostałe posty związane z tym postem usuwam.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2012, 15:18:30 wysłana przez robn »