Autor Wątek: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?  (Przeczytany 249724 razy)

Offline klakierek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #575 dnia: Kwiecień 28, 2010, 15:21:48 »
Witam ,
Jestem nowy i mam takie pytanko ( może trochą głupie,ale cóż...) w podaniu do szkoły SA PSP trzeba napisać swój życiorys ale czy ma to być coś w formie CV (życiorys zawodowy) czy najzwyklejszy życiorys.I jeszcze jedno W podaniu       pkt. 18. Tradycje pożarnicze  to można napisać tam, że nie wiem np. pradziadek był strażakiem, dziadek był strażakiem i ojciec nim był :D czy to nie o to chodzi?

PS. Do kolegi Gorgh ja jestem z Sanoka ;)

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #576 dnia: Kwiecień 28, 2010, 15:35:50 »
Hej :)

Z tym, życiorysem to myślę, że ta strona Ci pomoże, w sumie podobny życiorys napiszę, http://www.cvtips.pl/jak-napisac-zyciorys

a z pkt. 18 chodzi dokładnie o to co napisałeś :) Wiem bo już sam kiedyś pytałem się jednego forumowicza :)

Pozdrawiam

Offline franklinn

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #577 dnia: Kwiecień 28, 2010, 16:30:17 »
Witam ,
Jestem nowy i mam takie pytanko ( może trochą głupie,ale cóż...) w podaniu do szkoły SA PSP trzeba napisać swój życiorys ale czy ma to być coś w formie CV (życiorys zawodowy) czy najzwyklejszy życiorys.I jeszcze jedno W podaniu       pkt. 18. Tradycje pożarnicze  to można napisać tam, że nie wiem np. pradziadek był strażakiem, dziadek był strażakiem i ojciec nim był :D czy to nie o to chodzi?

PS. Do kolegi Gorgh ja jestem z Sanoka ;)

hehe co bys nie napisal to oni i tak tego pewnie nie czytaja;)

Offline klakierek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #578 dnia: Kwiecień 28, 2010, 17:22:10 »
No tak zapewne nie czytają ale zawsze lepiej sie upewnić ;) Gustav właśnie tez trafiłem na ta stronkę , ale nie byłem pewny czy to ma być coś takiego ale teraz już wiem że tak... dzięki za pomoc i pozdrawiam

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #579 dnia: Kwiecień 28, 2010, 18:08:25 »
nie wiem czy jest sens powtarzać się "urodziłem się wtedy i wtedy, ukończyłem wtedy i wtedy taką a taką szkołę", trochę bez sensu powtarzać informacje zawarte wyżej

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline GoldenBoy

  • JRG
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Tylko życie poświecone innym jest warte przeżycia!
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #580 dnia: Kwiecień 28, 2010, 22:05:16 »
Właśnie że życiorys ma być napisany "urodziłem się wtedy i wtedy ukończyłem taką i taką szkołę". Na tym polega życiorys i sam osobiście taki oddałem do SA. A papiery są przeglądane po 15 maja przez komisje tak mi powiedziała pani w sekretariacie.

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #581 dnia: Kwiecień 29, 2010, 16:30:13 »
To tylko formalność..
Ja w zeszłym roku złożyłem CV. ;)
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline Majk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 145
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #582 dnia: Kwiecień 29, 2010, 17:05:52 »
-mam jeszcze jedno pytane, wie pan może ile w tym roku będzie miejsc w szkole?
-70
-w tym roku 70, tak?
-tak

Facet był bardzo pewny siebie i wypowiedział to bez najmneijszego zamysu. Może Do CS poprostu takie informcje docierają szybciej bo jest szkoła Centralną "główną". Także mówie to co słyszałem :)
Ja dostałem maila z cs że liczba miejsc jeszcze nieznana.. może gość który odebrał nie był obeznany w limitach i myślał że co roku jest tak samo.

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #583 dnia: Kwiecień 29, 2010, 18:33:18 »
Hej! Wydaje mi się się że to był kadet bo może jakiś tydzień temu znowu dzwoniłem tak koło godziny 17 i znowu jakiś facet odebrał (po głosie słychać było że młody) i jak zapytałem się o ilość miejsc to powiedział tym razem, że nie znają jeszcze limitu miejsc dokładnie ale mówił że ponoć tak jak w zeszłym roku czyli 70, na koniec rozmowy dodał że jest kadetem 2 roku. Poczekajmy jeszcze troche, myślę że informacja powinna pojawić na dniach otwartych szkoły - tak mi się wydaje. Pozdrawiam :)

Offline Kostek03

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #584 dnia: Maj 02, 2010, 19:02:42 »
Witam  po dłużej mojej nieobecności mam pytanie czy ktoś wybiera sie na dni otwarte do Poznania?????

Offline Michaels

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #585 dnia: Maj 02, 2010, 22:35:26 »
Siemanko! Ja się wybieram do Poznania :)

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #586 dnia: Maj 03, 2010, 13:51:18 »
Siemanko! Ja się wybieram do Poznania :)


to fajnie zdasz nam relacje z tegoc o sie dowiedziałes a my nie wiemy. Ja poza tym dokumenciki juz wysyłam :P

Offline AndrzejB

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #587 dnia: Maj 03, 2010, 16:31:25 »
A kiedy dzien otwarty w krakowie?

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #588 dnia: Maj 04, 2010, 12:59:28 »
A właśnie gdyby ktos nie widział i wysyłał kopie świadectwa to pamiętajcie że musi ono być NOTARIALNIE POTWIERDZONE. Dziś sie dowiedziałem dzwoniłem tak dla pewności bo juz niemal wysłałem zwykłą kopie :P

Offline bugol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #589 dnia: Maj 04, 2010, 14:11:41 »
A nie wiecie jak jest z prawem jazdy ? Też musi być potwierdzone notarialnie ?
Hasiči, Vatrogasci, Bombero, Pompier

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #590 dnia: Maj 04, 2010, 14:25:06 »
Tak prawo jazdy tez muszą być potwierdzone notarialnie. A potwierdzenie dostajesz w wydziale komunikacji koszt ok 15 zł.

To ja mam pytanie kiedy wiadomo czy sie dostaliśmy? Bo nie wiem co ze swiadectwem czy zostawić tam tylko kopie czy dać orginał

Offline wowooo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #591 dnia: Maj 04, 2010, 15:16:28 »
oddawałem osobiście ksero prawa jazdy i ładna pani z SAPSP Kraków przyjmująca dokumenty nie miała żadnych zastrzeżeń co do tego, że nie ma żadnego potwierdzenia notarialnego. Jeśli nawet mi tego nie zaliczą to stracę bagatelną ilość punktów w postaci... jednego.

Offline Łukasz22

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #592 dnia: Maj 04, 2010, 15:24:00 »
ja tak samo jak kolega wyżej złożyłem ksero prawa jazdy bez potwierdzenia notarialnego i dzisiaj dzwoniłem żeby sie upewnić czy aby na pewno możne być takie i pani mi powiedziała ze nie potrzeba żadnego potwierdzenia

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #593 dnia: Maj 04, 2010, 15:36:01 »
To ja mam pytanie kiedy wiadomo czy sie dostaliśmy? Bo nie wiem co ze swiadectwem czy zostawić tam tylko kopie czy dać orginał

I tu jest problem.. Jeżeli nie podołasz jakiejś konkurencji to świadectwo zabierasz od razu, natomiast jeżeli przejdziesz do pisemnych to świadectwo odbierasz osobiście w szkole (po ogłoszeniu wyników - połowa lipca) no chyba, że się dostaniesz to zostaje w szkole. ;)
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #594 dnia: Maj 04, 2010, 16:35:09 »
Hej
Dzisiaj wysyłałem papiery do CS. Pani z wydziału kształcenia przed wysłaniem powiedziała żeby dołączyć zwykłe ksero do podania tak samo zwykłe ksero prawka bo oryginały tych dokumentów przywiozę na egzamin. Jeśli chodzi o tabelkę z załącznikami mówiła żeby wpisać w niej to co dołączam do podania czyli jak np. dołączam ksero świadectwa to piszę: 1) Kserokopia ukończenia szkoły.... idt itp....

Offline Kostek03

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #595 dnia: Maj 04, 2010, 17:00:03 »
Ja dzwoniąc do Poznania dowiedzialem sie że świadectwo ma byc potwierdzone notarialnie lub przez szkołe tak wiec zrobilem to przez szkołe a co do prawka to musi być potwierdzone notarialnie (koszt do 20 złociszy) bo w komunikacji nie chcieli mi potwierdzić bo sie tym niby nie zajmują śmiech na sali no ale.... Polska biurokracja

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #596 dnia: Maj 04, 2010, 17:59:02 »
Wnioskując można stwierdzić, że co szkoła to obyczaj. Tu wystarczy zwykłe ksero a tu musi być potwierdzone notarialnie i interes się kręci :P

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #597 dnia: Maj 04, 2010, 18:24:45 »
To nie o interes tu chodzi. Szkoły nie mają prawa potwierdzać kserokopii świadectwa. Między innymi do tego jest notariusz.
Nawet jeżeli świeżo skończyłeś szkołę, panie w sekretariacie cię znają, a mama jest dyrektorką, jest to nieprawne, gdyż MEN tego zabronił. No ale skoro w SApach to wystarczy, to nie mój problem..ja i tak wysyłam odpis świadectwa maturalnego co na pewno jest dozwolone.
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2010, 18:28:43 wysłana przez Kogut »
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline Majk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 145
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #598 dnia: Maj 04, 2010, 19:21:20 »
To nie o interes tu chodzi. Szkoły nie mają prawa potwierdzać kserokopii świadectwa. Między innymi do tego jest notariusz.
Nawet jeżeli świeżo skończyłeś szkołę, panie w sekretariacie cię znają, a mama jest dyrektorką, jest to nieprawne, gdyż MEN tego zabronił. No ale skoro w SApach to wystarczy, to nie mój problem..ja i tak wysyłam odpis świadectwa maturalnego co na pewno jest dozwolone.
W cs i tak trzeba przynieść oryginał świadectwa w dniu egzaminu, a on potwierdzi sam siebie  :)
Napisałem z ciekawości maila i odpisali żeby do podania dołączyć kserokopię świadectwa, ale na swojej stronie jakoś zapomnieli o tym wspomnieć.

Offline GoldenBoy

  • JRG
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Tylko życie poświecone innym jest warte przeżycia!
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #599 dnia: Maj 05, 2010, 00:07:39 »
Ja nie wiem po co wam każą prawko notarialnie potwierdzać skoro pisze jak byk w naborze: "pkt. 7 Ksero prawa jazdy w przypadku starania się o punkty preferencyjne".