Autor Wątek: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?  (Przeczytany 249734 razy)

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #500 dnia: Marzec 27, 2010, 19:01:19 »
Odpis musi być potwierdzony notarialnie.
Można je wsyłać rónież pocztą nie musisz przywozić, jak napisał Gustav. Prawo jazdy przeciwnie, można również na miejscu skserować ;)
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline Paszczak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #501 dnia: Marzec 28, 2010, 08:35:09 »
Mam podobną sytuację jak RozwijaczWeza i jest na to proste rozwiązanie:
Na podaniu do SA wpisujesz że dołączasz Świadectwo Maturalne - które dostałeś do razu w dwóch egzemplarzach jako oryginał i duplikat.
W dziekanacie mają pewnie oryginał wiec odszukujesz w domu duplikat i idziesz z nim do dziekanatu i prosisz ładnie panią żeby Ci w dokumentach wymieniła...i po kłopocie -_-
razem po krętych losu ścieżkach, pocieszać po porażkach, cieszyć po zwycięstwach

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #502 dnia: Marzec 28, 2010, 16:17:44 »
Muszę się poprawić..
Jeszcze w zeszłym roku można było prawko skserować na stadionie.
Z tego co wyczytałem na rekrutacji, w tym roku termin składania dokumentów o punkty preferencyjne mija z dniem 15 maja, czyli kopie tych zaświadczeń trzeba wysłać do dnia 15 maja (liczy się data stempla pocztowego).
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline RozwijaczWeza

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Cel: SA PSP Kraków
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #503 dnia: Marzec 29, 2010, 16:11:11 »
Dzieki Panowie:) Poszedłem za wasza rada - do sekretariatu uczelni i podmienilem swiadectwo i niby mam je oddac jak juz zalatwie wszystko bo w szkole musi byc oryginal - widzieli jak im oddam:P Dzieki za pomoc i polecam ten sposob:)

Offline BaKs

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #504 dnia: Marzec 30, 2010, 20:49:45 »
Mam pytanko. Jak złożyłem papiery to dostane jakieś listowne potwierdzenie lub informacje cokolwiek czy przyjęli moje zgłoszenie i np. punkty za prawo jazdy ? Wiem że takie info mogę uzyskać z sekretariatu ale wiem też że na pewno ktoś z was o tym wie to nie truje gitarki na telefon ;] Z góry thx

Offline Paszczak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #505 dnia: Marzec 30, 2010, 20:55:31 »
Dostaniesz list ze szkoły ale dopiero gdzieś na początku czerwca - info apropos egzaminów. Wiec najlepiej zadzwonić i się zapytać czy wszystko gra żeby potem coś się nie okazało...jestem pewien że Panie w sekretariacie są przyzwyczajone do takich telefonów wiec się nie przejmuj -_-
razem po krętych losu ścieżkach, pocieszać po porażkach, cieszyć po zwycięstwach

Offline piotr159

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #506 dnia: Marzec 30, 2010, 23:31:33 »
Kuba do 15 maja wysyłasz te papierki:
•podanie do szkoły
•oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych
•ankietę
•dwustronne ksero prawa jazdy
•dwustronne ksero dyplomu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie ratownik medyczny (w przypadku jego posiadania)
•dowód wpłaty opłaty egzaminacyjnej w wysokości 100 zł
a w dniu egzaminu dowozisz te dokumenty:
•świadectwo ukończenia szkoły średniej lub świadectwo dojrzałości,
•zaświadczenie lekarskie stwierdzające zdolność do przystąpienia do egzaminu sprawnościowego >> wzór do pobrania <<  Uwaga!! Zaświadczenie jest ważne tylko przez miesiąc od daty wystawienia przez lekarza.
•dowód osobisty,
•książeczkę wojskową,
•prawo jazdy (w przypadku jego posiadania),
•dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie ratownik medyczny (w przypadku jego posiadania).

Nie wiem o jakiej szkole pisałeś, ale do Szkoły SA PSP w Krakowie świadectwo ukończenia szkoły średniej również trzeba dostarczyć do 15 maja..
Do 15 maja 2010r. należy wraz z podaniem złożyć:
-Podanie wypełnione czytelnie z odręcznie napisanym życiorysem.
-Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
-Świadectwo ukończenia szkoły średniej (oryginał, duplikat, odpis lub kserokopia potwierdzona notarialnie).
-Dokument potwierdzający dokonanie wpłaty egzaminacyjnej.Ksero prawa jazdy w przypadku starania się o punkty preferencyjne.
W dniu egzaminu czyli 29 czerwca należy dostarczyć:
-Zaświadczenie lekarskie dopuszczające do egzaminu sprawnościowego zgodne z wzorem.
-Oświadczenie kandydata zgodne z wzorem.
Należy przedłożyć aktualne zaświadczenie lekarskie wystawione przez lekarza nie wcześniej niż miesiąc przed egzaminem.
No i oczywiście Dowód osobisty do potwierdzenia swojej tożsamości, a o książeczce wojskowej nie widzę by gdzieś było napisane, ze jest wymagana.
Żródło:www.sapsp.pl

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #507 dnia: Marzec 30, 2010, 23:38:48 »
z tąd http://cspsp.pl/nabor/  a kryteria naboru są w jednakowe w szkołach... wiesz, jest dużo takich osób które świadectwo dostaną dopiero 30 kwietnia (na zakończenie roku - jak np. ja), i raczej nie będąmieli okazji przejechać się do szkoły specjalnie po to aby złożyć papierki które można wysłać szkołą bo w tym czasie mam matury! A myślisz ze ktoś wsadzi oryginalne świadectwo do koperty i wyśle POCZTĄ POLSKĄ??!! bo ja tak bym napewno nie zrobił... także nie wprowadzaj zamieszania świadectwo nalezy dostarczyć przed przystąpieniem do egzaminów czyli można je oddać jak ktoś już ma razem z podaniem (jak ktoś osobiście składa papiery) bądz w dniu egzaminu bezpośrednio przed nim.

Offline piotr159

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #508 dnia: Marzec 30, 2010, 23:57:37 »
Zawsze istnieje możliwość zrobienie duplikatu, odpis lub kserokopia potwierdzona notarialnie. Co bez problemu można to zrobić i wysłać pocztą polską listem priorytetowym poleconym i mieć z głowy najwyżej za 2 dni zadzwonić do sekretariatu i zapytać się czy doszły dokumenty. Zgadza się nie każdy może mieć czas osobiście by pojechać i złożyć wymagane dokumenty. No nie wiem czy wprowadzam jakieś zamieszanie pisząc jakie ustaliła szkoła po prostu napisałem jak jest... I ja się tego będę trzymał by później uniknąć jakich kolwiek nieporozumień...
pzdr.

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #509 dnia: Marzec 31, 2010, 00:03:40 »
Może i rzeczywiście jest coś w tym :) no nic sorki. Ale sam widzisz, że w CS oryginał można przedstawić bezpośrednio przed egzamem.... także teraz zdurniałem  :szalony: no nic :) postaram się jutro jak nie zapomnę zadzwonić do szkoły i dokładnie się upewnię. Pozdr!  :mellow:

Offline piotr159

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #510 dnia: Marzec 31, 2010, 12:58:31 »
No właśnie nie jest nic o tym napisane kiedy można dostarczyć to świadectwo do szkoły Centralnej CS, dla tego też napisałem jak jest w Krakowie. Na jedno to by było dobre by teraz wysłać podanie, a dopiero później jadąc na egzamin złożyć oryginalne świadectwo i nie robić chodzić, żadnych kserokopii i odwiedzać notariusz..

Właśnie dzwoniłem przed chwilą do Krakowa do szkoły i Pani z którą rozmawiałem, powiedziała mi, ze świadectwo ukończenia szkoły średniej musi być dostarczone do dnia 15 MAJA 2010r. wraz z podaniem czyli tak jak napisałem wcześniej!! Nie w żadnym dniu egzaminu ! Również po informowała mnie, że mogę np. teraz dzisiaj czy tam jutro wysalać podanie + ksero kopie innych dokumentów, a świadectwo np. od razu po jego otrzymaniu czyli koniec kwietnia i musi być dostarczone do 15 maja 2010r.

A więc wszystko już jest jasne.

Gustav
Teraz Ty się lepiej dowiedz jak jest z Centralną szkoła, żebyś później nie miał jakiś problemów ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2010, 13:06:45 wysłana przez piotr159 »

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #511 dnia: Marzec 31, 2010, 17:08:32 »
HEJ!!! HEJ!!!

Mam dla was wspaniałą informację! :D

przed momentem dzwoniłem do sekretariatu w Częstochowie odebrał jakiś pan, zapytałem o ilość miejsc w szkole i........... w tym roku będzie 70!!!!!!!

Offline Pietras

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #512 dnia: Marzec 31, 2010, 17:25:35 »
HEJ!!! HEJ!!!

Mam dla was wspaniałą informację! :D

przed momentem dzwoniłem do sekretariatu w Częstochowie odebrał jakiś pan, zapytałem o ilość miejsc w szkole i........... w tym roku będzie 70!!!!!!!


Czyli do SA Kraków i Poznań też będzie 70 miejsc :straz:
Gustavo informacja dnia:)
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2010, 17:30:43 wysłana przez Pietras »

Offline Łukasz22

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #513 dnia: Marzec 31, 2010, 17:48:54 »
 Witam wszystkich !

Ja przed chwilą dzwoniłem do SA PSP Kraków i pan mi powiedział ze w tym roku będzie "prawdopodobnie 40 miejsc". To nie wiem czy ilości miejsc w poszczególnych szkołach róznią się ?? może ktoś doświadczony wie

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #514 dnia: Marzec 31, 2010, 17:52:38 »
Witam wszystkich !

Ja przed chwilą dzwoniłem do SA PSP Kraków i pan mi powiedział ze w tym roku będzie "prawdopodobnie 40 miejsc". To nie wiem czy ilości miejsc w poszczególnych szkołach róznią się ?? może ktoś doświadczony wie

Hmm dziwne u mnie wyglądała tak rozmową:

-mam jeszcze jedno pytane, wie pan może ile w tym roku będzie miejsc w szkole?
-70
-w tym roku 70, tak?
-tak

Facet był bardzo pewny siebie i wypowiedział to bez najmneijszego zamysu. Może Do CS poprostu takie informcje docierają szybciej bo jest szkoła Centralną "główną". Także mówie to co słyszałem :)

Offline Pietras

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #515 dnia: Marzec 31, 2010, 17:58:07 »
Witam wszystkich !

Ja przed chwilą dzwoniłem do SA PSP Kraków i pan mi powiedział ze w tym roku będzie "prawdopodobnie 40 miejsc". To nie wiem czy ilości miejsc w poszczególnych szkołach róznią się ?? może ktoś doświadczony wie



POCZĄTKUJĄCY SIEJE ZAMĘT PROPONUJĘ NIE ZWAŻAĆ NA WIADOMOŚCI OD TEGO UŻYTKOWNIKA :tuba:
JUŻ MIELIŚMY PODOBNE SYTUACJĘ :tuba: ADMINISTRATORA PROSZĘ O WYKASOWANIE WIADOMOŚCI TEGO UŻYTKOWNIKA, KTÓRY WPROWADZA BŁĘDNE INFORMACJE :tuba:

P.s:Gustav wierze w twoja wersję, pozdrawiam

Offline mcbieniu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: SAPSP KRAKÓW
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #516 dnia: Marzec 31, 2010, 18:03:08 »
Kolega Łukasz jest mało wiarygodny tym bardziej ze na forum jest od kilku minut....
MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC

Offline buli161

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #517 dnia: Marzec 31, 2010, 18:08:48 »
Jak zwykle plotki robią swoje... zamiast tracić czas na sianie plotek typu ''będzie 40 miejsc'' to ten czas można poświęcić na przygotowania. Pozdrawiam ! P.S Kilka dni temu dzwoniłem do Krakowa ale jeszcze nie była znana liczba miejsc.

Offline Łukasz22

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #518 dnia: Marzec 31, 2010, 18:10:50 »
Może i nie pisze cały czas na forum tylko czytam i biore z niego jak coś nie wiem ale po przeczytaniu wiadomosci ze jest 70 miejsc chciałem sam się upewnić i tak mi tam powiedzieli ze prawdopodobnie 40 to nie wiem .. Xd
 a żresztą też bym chcia zeby było jak najwiecej takze jesteśmy po jednej stronie

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #519 dnia: Marzec 31, 2010, 18:39:35 »
Plotek w moich postach nie widzę bo mówię dokładnie to co słyszałem, w zeszłym tygodniu też dzwoniłem w sprawie miejsc ale wtedy pani powiedziała, że jeszcze neistety nie znają liczby miejsc ale powinni w najbliższych dniach poznać, dzisiaj zadzwoniłem, ale pań żadnych nie było, odebrał jakiś pan, na początku zapytałęm o świadectwo ale nie wiedział dokładnie i mówił żeby zadzwonić w godzinach 8-15:30, no i zapytałęm go czy wie już może ile w tym roku będzie miejsc to bez namysłu powiedział, że 70 spytałęm powtórnie aby się upewnić i potwierdził, podziękowałem za informację i się rozłączyłem ;)

Buli161, nikt czasu nie traci ale takie informacje budują motywację do działania a nie sądze, żeby też wszyscy uczyli się od rana do poźnych godzin dzień w dzień ;)

Łukasz22, jeżeli pani powiedziała "prawdopodobnie" to nie była pewna siebie i nie miała dobrych informacji.

Także pożyjemy zobaczymy :straz:

Offline mercu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
  • SAP
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #520 dnia: Marzec 31, 2010, 19:21:05 »
do piotr159 , dziwnie w Krakowie jest pod tym wględem że trzeba do 15 Maja złożyc także świadectwo ukończenia szkoły sredniej o ile mi sie wydaje te swiadecta sa wydawane przez szkoły troche poźniej niz ten 15Maja wiec Ci co konczą szkołe średnia w tym roku nie mają szans na zlozenie wlasnie tam papierow co dziwne w Częstochowie tego problemu niema bo do 15 maja musisz zlożyć:
 Osoby ubiegające się o przyjęcie do szkoły składają następujące dokumenty w nie przekraczalnym terminie do dnia 15 maja 2010 r.

    * podanie do szkoły >> wzór do pobrania <<,
    * oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych >> wzór do pobrania <<
    * ankietę >> wzór do pobrania <<
    * dwustronne ksero prawa jazdy (w przypadku jego posiadania)
    * dwustronne ksero dyplomu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie ratownik medyczny (w przypadku jego posiadania)
    * dowód wpłaty opłaty egzaminacyjnej w wysokości 100 zł
 no a w dzień egzaminu :

Przed przystąpieniem do egzaminu sprawnościowego kandydaci zostaną poddani weryfikacji. Na weryfikacji kandydaci otrzymają numery startowe oraz zobowiązani są przedstawić następujące dokumenty w oryginale:

    * świadectwo ukończenia szkoły średniej lub świadectwo dojrzałości,
    * zaświadczenie lekarskie stwierdzające zdolność do przystąpienia do egzaminu sprawnościowego >> wzór do pobrania <<  Uwaga!! Zaświadczenie jest ważne tylko przez miesiąc od daty wystawienia przez lekarza.
    * dowód osobisty,
    * książeczkę wojskową,
    * prawo jazdy (w przypadku jego posiadania),
    * dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie ratownik medyczny (w przypadku jego posiadania).

ad. złe poinformowanie ;p zakończenie roku 30 kwietnia. więc i post zbędny ;p
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2010, 23:09:25 wysłana przez mercu »

Offline Łukasz22

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #521 dnia: Marzec 31, 2010, 20:28:32 »
Do Gustav

Oby było jak mówisz i było 70 miejsc ja jestem jak najbardziej za. A i w moim wcześniejszym poście napisałem ze "pan" mi powiedział a nie pani ..
Ale nie ma się kłócić o co ;D

13.   Jeśli chcesz przekazać wiadomość tylko określonej liczbie osób, korzystaj z "Prywatnej Wiadomości".
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2010, 22:30:14 wysłana przez Ajax »

Offline skalim1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #522 dnia: Marzec 31, 2010, 21:01:42 »
A jak sprawa z miejscami wyglądała w poprzednich latach? Ile kiedyś było miejsc?

edit:
Już znalazłem:
2006 - 60? miejsc
2007 - 40 miejsc
2008 - 70 miejsc
2009 - 70 miejsc

Offline michol89

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #523 dnia: Marzec 31, 2010, 21:55:02 »
Do mercu Klasy maturalne kończą szkołę końcem kwietnia i wtedy dostają świadectwo, także przed 15maja spokojnie zdążą:)
Zwykli ludzie, niezwykła robota!:)

Offline leonhart_7

  • Oferuje odp do testów 94-16
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Kto wybiera sie do SA PSP w 2010 roku?
« Odpowiedź #524 dnia: Marzec 31, 2010, 22:29:34 »
30 Kwietnia rozdanie świadectw maturalnych jest :szalony: