Autor Wątek: Jakich macie naczelników?  (Przeczytany 1730 razy)

Offline krystian0079

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Zapraszam na www.kaziustrazak.blog.onet.pl
Jakich macie naczelników?
« dnia: Lipiec 09, 2009, 22:05:18 »
U mnie w jednostce sprawami bojowymi, prowadzeniem JOT-u zarządzają dwaj bracia jeden jest naczelnikiem a drugi za-naczelnika. Ten pierwszy ma tylko szkolenie dowódców i naczelników aha i prawko na C.... i brak zielonego pojęcia o dowodzeniu, użyciu sprzetu idt... porostu schizol :szalony::)drugi to jest spox koleś ma szkolenia dowódców, naczelników, mechaników motopomp, kurs pilarza, certyfikat z zakresu ratownictwa chemicznego, i nie jest pracownikiem PSP. Ten ma pojęcie o wydaniu komend w trakcie jazdy do zdarzenia kto czym się zajmuje co robić i tak dalej wiecie o co chodzi. I tu moje pytanko do was jak wygląda współpraca w waszych jednostkach z naczelnikami bo z naszym naczelnikiem tym pierwszym można na łeb dostać info o co dokładnie chodzi to na priv: 8434177 ewentualnie pomysły jak kolesie odwołać ze stanowiska help dla nas
pozdrawiam i czekam na wasze zdanie.

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Jakich macie naczelników?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 09, 2009, 22:16:19 »
Do naszego nic nie mam bo nawet nie jeździ do akcji. Jest pewien kandydat no i jeżeli będzie głosowanie to popre go bo chłopak obcykany (strażak PSP) i chce coś załatwiać i wykazuje chęć do działania

Offline tommy

  • We fight what you fear!
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Miejsce na Twoją reklamę! :D
Odp: Jakich macie naczelników?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 09, 2009, 22:56:14 »
ewentualnie pomysły jak kolesie odwołać ze stanowiska help dla nas
pozdrawiam i czekam na wasze zdanie.

aby odwołać kogoś z Zarządu musi być zorganizowane walne zebranie OSP.
Poczytaj statut.

"Nadzwyczajne walne zebranie OSP może odwołać członka zarządu lub komisji rewizyjnej przed upływem terminu kadencji władz OSP i powołać w to miejsce innego członka zarządu lub komisji rewizyjnej na czas do odbycia zwyczajnego walnego zebrania. "

Pozdro
Cytuj
Ciekawa koncepcja.
Przy zderzeniach czołowych proponuje tak pociąć samochód, żeby nie wrócił na drogę, bo potem znowu do niego pojedziemy.

Offline mieszko

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 237
Odp: Jakich macie naczelników?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 10, 2009, 04:42:47 »
Hym u nas naszczęście nie ma takich problemów ekipa jest w miarę stała i znamy sie od wielu lat naczelnik czy komendant jest już od wielu, wielu lat i nikt nie myśli o zmianie. Pare lat temu było kilku "mącicieli" ale takowi sami porezygnowali widząc, że brak dla takich miesca i dlatego sie jakoś kręci bo bo cała ekipa jest razem zgrana od Komendanta po strażaka. Tu większość razem pracuje czy są u nas całe klany :rofl: np Ja w sraży mój ojciec i dwóch braci czy naczelnik i ma 3 braci a jednostka to zaledwie 30 osób.
A moja rada to lepiej się dogadywać w jaki kolwiek sposób niż za plecami kogoś wywalać bo to tworzy tylko podziały co raczej nie jest dobre w OSP.

Offline holmatro1986

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Jakich macie naczelników?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 10, 2009, 09:29:56 »
Nasz naczelnik jest strażakiem PSP z ponad 20 letnim stażem i powiem krótko: to jest wzór dla mnie, koleś jest tak obcykany i wprowadza co jest dla mnie najważniejsze miłą atmosferę w jednostce. A Prezesa też mamy zarąbiastego!!!

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Jakich macie naczelników?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 10, 2009, 09:52:06 »
w mojej jednostce naczelnik jest strażakiem w psp po szkole w poznaniu. Więc przeważnie on dowodzi w samochodzie ;]a komendant gminny jest za stary i nawet się nie pali do dowodzenia ;P

Offline straż_998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Jakich macie naczelników?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 10, 2009, 12:39:38 »
Witam Szanownych Użytkowników  :straz:
W mojej jednostce prawie wszyscy w zarządzie są zazwyczaj z ZSP lub PSP.
Można się naprawdę od nich dużo - ciekawych rzeczy dowiedzieć! Warto też brać przykład z Nich.
Poza tym wszyscy są bardzo dla siebie, pomagają sobie nawzajem - i tak powinno być zawsze...

Offline MERCEDES1326

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Jakich macie naczelników?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 11, 2009, 18:36:31 »
W mojej OSP naczelnikiem jest gość który parę lat wcześniej był pracownikiem PSP. Odszedł ze służby, bo poszedł do pracy spokojniejszej i lepiej płatnej, ale o straży nie zapomniał i u nas jest naczelnikie. Na pożarnictwie się zna i wie co w trawie piszczy.Prezesem jest nasz pan prezes, który w naszej jednostce jast od 1946 roku.Był strażakiem zawodowym i jest na emeryturze
Prezesem gminnym jest były komendat wojewódzki, który do naszej jednostki należy 32 lata.
Naczelnkiem miejsko - gminnym jest pracownik gminy który jest odpowiedzialny za wszystko co jest nam potrzebne do działania

Offline fabiswlkp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Jakich macie naczelników?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 11, 2009, 21:49:10 »
u nas naczelnikiem nie jest nikt z psp i wogole nikogo nie mamy z psp w naszych szeregach tak ze nie wiem czy naczelnikiem musi byc ktos z psp

Offline witul

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
    • OSP KSRG Sosnówka
Odp: Jakich macie naczelników?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 11, 2009, 22:02:20 »
u nas są strażacy z PSP, ale nikt z nich nie jest naczelnikiem.

Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Jakich macie naczelników?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 13, 2009, 22:42:46 »
ewentualnie pomysły jak kolesie odwołać ze stanowiska help dla nas
pozdrawiam i czekam na wasze zdanie.
Jest inna opcja niż walne! To zarząd wybiera spośród siebie naczelnika i zarząd może tę funkcję powierzyć innej osobie, wybranej na walnym w skład zarządu, jednym słowem chodzi o przetasowanie funkcji. Jeśli oczywiście Wasz statut nie stanowi inaczej.