Autor Wątek: Plecaki nie płacza, czyli krakow 2009  (Przeczytany 10538 razy)

Offline chlopak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Plecaki nie płacza, czyli krakow 2009
« dnia: Lipiec 03, 2009, 21:27:30 »
Witam. W tym roku próbowałem dostać się do SA PSP w Krakowie. Oczywiście odradzano mi to. Każdy mówił "jak nie masz pieniędzy ani znajomości to nawet tam nie jedź bo tylko stracisz pieniądze i się rozczarujesz". A ja odpowiadałem " pojadę spróbować, co mi szkodzi może mnie wezmą, jestem, sportowcem a takich tam potrzebują". Myślałem że mógłbym przydać się nie tylko jako zwinny i operatywny strażak. ale jako jeden z reprezentantów z jakiejś sekcji sportowej. Ale nieeee..oni tam takich nie potrzebują. Testy z fizyki i chemii są tylko tak żeby zrobić przesiew na czymś, bo znajomość odpowiedzi na te pytania ni chu..ja nie przyda się strażakowi podczas akcji. A swoją drogą ci co mieli możliwość odpowiednio wcześniej się ich nauczyć to już inna sprawa. Testy w ogóle nie były zalakowane. Śmiech na sali!!!!!!. Pamiętacie może maturę?. Testy przychodziły z ministerstwa odpowiednio zaplombowane, a tutaj zostały wrzucone do koperty i zaklejone taśmą hahahaha....Poza tym wyniki zostały podane na stronie SA PSP Kraków, ale nie wszystkie, tylko tych którzy zostali wstępnie zakwalifikowani, i to też mnie śmieszy, bo punktacji powinna zostać okazana w całości dla wszystkich egzaminowanych. Skąd mam wiedzieć czy się dostałem czy nie skoro nie wiem ile mam punktów?. Poza tym ci tzw. zakwalifikowani mają ciekawą punktacje, widocznie każda piątka,czworka osób podobnie myślała czyli np. 135,135,135,135 punktów, nad nimi kolejni inteligenci czyli 145,145,145,145 punktów itd. Według mnie jest to podejrzane...ale zresztą po co ja się tu rozpisuje skoro każdy wie że te SA są mocno skorumpowane hahaeheheh.Pozdrawiam was. Gorące forum i gorący temat

acha i nie oczekuję że się tutaj wypowiecie i mnie poprzecie....bo nie macie jaj. A tak swoją drogą widzę że duużo osób przegląda mojego posta haha:)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2009, 21:42:43 wysłana przez Butel »

Offline dudi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: Plecaki nie płacza, czyli krakow 2009
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 03, 2009, 21:39:48 »
bo nie macie jaj.
a ty jak masz jaja i jakieś "podejrzenia",że coś było nie tak-zgłos się do prokuratury...

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Plecaki nie płacza, czyli krakow 2009
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 03, 2009, 21:43:20 »
 :huh: chwalisz się czy się żalisz?  :huh:
Cytuj
Myślałem że mógłbym przydać się nie tylko jako zwinny i operatywny strażak. ale jako jeden z reprezentantów z jakiejś sekcji sportowej
chyba Ci woda sodowa uderzyła do głowy a bąbelki wyszły nosem

Cytuj
Poza tym ci tzw. zakwalifikowani mają ciekawą punktacje, widocznie każda piątka,czworka osób podobnie myślała czyli np. 135,135,135,135 punktów, nad nimi kolejni inteligenci czyli 145,145,145,145 punktów itd.
ciekawe co tam masz niejasnego, skoro za każde poprawne zadanie masz 4 pkt, tylko sprawnościówka różniła się 1 pkt. Jak ktoś szuka dziury w całym to zawsze znajdzie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2009, 21:51:01 wysłana przez agusiaczek »

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline chlopak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Plecaki nie płacza, czyli krakow 2009
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 03, 2009, 21:51:18 »
Teraz ? . Ciężko z nimi wygrać bo pewnie zaplanowali wszytko nie bezmyślnie. Ale jestem pewien że gdyby były odpowiednie organy kontrolne wtedy kiedy nam te testy rozpakowywano to można by było nawet i anulować pytania. Przynajmniej czysto teoretycznie. Takie jest moje zdanie. I zresztą każdy o tym wie. A na forum to napisałem tylko po to bo może jakiś plecak z Krakowa teraz sobie siedzi z kumplami i to czyta...tak po prostu żeby "głupi" miał zainteresowanie. To wszytko

Offline Johny112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Plecaki nie płacza, czyli krakow 2009
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 03, 2009, 21:53:28 »
Po pierwsze strażak nie ma ma być super sportowcem ale musi też mieć coś w głowie. Po drugie zarzuty które postawiłeś nie wiem czy wiesz ale mogą zostać skierowane przeciwko Tobie do prokuratury o pomówienie.

Offline chlopak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Plecaki nie płacza, czyli krakow 2009
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 03, 2009, 21:55:24 »
Acha i nie prosiłem o wypowiedzi plecaków. Jakoś większość strażaków których znam i którzy pracują w zawodowej straży z 15-sto letnim stażem mówią mi że bez znajomości to prawie nie ma szans. Czyli oni nie mają racji a wy macie tak?. Skoro tak tego bronicie to pewnie....i wszytko na temat. Dowiedzenia

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Plecaki nie płacza, czyli krakow 2009
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 03, 2009, 21:55:35 »
a wiesz że jeździsz teraz po 70 osobach z których na ani jednej nie masz żadnego haka? ciekawe jaką masz pewność że nie dostali się tylko i wyłącznie dzięki własnym siłom...za to się siedzi kolego.

Urażona duma boli, ale nie od razu trzeba każdego sprowadzać do poziomu plecaka.

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Plecaki nie płacza, czyli krakow 2009
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 03, 2009, 21:56:59 »
Domyślam się, ze kolega się nie dostał.

No cóż zawsze można szukać dziury w cały ale czy nie lepiej zastanowić się nad tym czy było się właściwie przygotowanym do rekrutacji bo nawet jeżeli są tam plecaki to raczej nie zajęli oni 100% miejsc.

No ale rozumiem, czasami trzeba się wygadać i "wylać na klawiaturę" własne rozczarowanie, więc pisz "chłopie" w końcu po to tutaj jesteśmy żeby Tobie pomóc, a niby "chłopak-i" nie płaczą.

<  AiR w PWR   :szalony: więc żałosne teksty z "plecakami" to nie do mnie>
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2009, 22:17:46 wysłana przez max[] »

Offline Aerk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Plecaki nie płacza, czyli krakow 2009
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 03, 2009, 22:20:42 »
gdybys bardzo chcial sie dostac to bys zapier...  jak kret nad chemia i fiza i bys sie dostał a nie teraz takie smuty piszesz, jakies plecaki mogły byc i co z tego, byles za słaby i juz do tych szkol dostaja sie ci ktorym na nich zalezy i mysle powaznie a co za tym idzie przygotowuja sie juz duzo wczesniej zeby pozniej po egzaminach nie obudzic sie z reka w nocniku  :straz:

Offline z1ma

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Plecaki nie płacza, czyli krakow 2009
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 03, 2009, 22:22:03 »
Acha i nie prosiłem o wypowiedzi plecaków. Jakoś większość strażaków których znam i którzy pracują w zawodowej straży z 15-sto letnim stażem mówią mi że bez znajomości to prawie nie ma szans. Czyli oni nie mają racji a wy macie tak?. Skoro tak tego bronicie to pewnie....i wszytko na temat. Dowiedzenia

moze Twoi znajomi tak mowią bo podobnie jak Ty nie dostali sie do SA ? Fakt ze plecaki były są i bedą ale sadze ze jest to jakis mały odłamek, tak wiec trzeba było zaczać od siebie czy dales z siebie wszsytko czy przejrzales testy z poprzednich lat ktore powtarzaja sie w "sporej ilosci" ale nie, najlatwiej jest usprawiedliwic swoje niepowodzenie plecakami  :huh:
Bądź gotów zrobić wiecej, niż myślisz że możesz !

Offline pijok

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Plecaki nie płacza, czyli krakow 2009
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 03, 2009, 22:45:25 »
No może chłopak się troche załamał :D Ale nie każdy wie jak to jest (ja tego też nie wiem)
Byłem w tym roku w sapsp na egzaminach i jak każdy napisze plecaki są były i bedą :D:D w jakiej ilości możemy się tylko domyslac. W sprawnościowym egzaminie mialem 29pkt a teoria nie wiem i to mnie własnie boli , we wszystkich szkołach juz wczoraj o 12 była lista i all napisane. Jest tylko 70 osób zakwalifikowanych a gdzie 20 rezerwowych , za takie pieniądze co biorą rok w rok nawed im sie tyle nie chce(tydzien bede czekal na wynik swój , chociaż i tak wiem ze sie nie dostałem). Druga sprawa jest taka po co przed teoria pytaja się czy jest koperta z testami zaklejona co za problem otworzyc i do nowej wpakować....
Po 3 ktoś napisał ze strażak musi byc mądry i zdrowy to kuxwa pytam się czemu na egzaminaach nie jest egzamin sprawności fizycznej 100pkt i za teorie 100pkt.

Takie moje wrażenia z egzaminów a i nawed jak ktoś przerobił testy z ksiązeczki to za dużo one nie dały 3-4 pytania się powtorzyły(były identyczne)

To tyle :d
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2009, 22:51:29 wysłana przez Butel »

Offline Azama

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
  • ratownik medyczny :]
Odp: Plecaki nie płacza, czyli krakow 2009
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 03, 2009, 23:02:41 »
" pojadę spróbować, co mi szkodzi może mnie wezmą, jestem, sportowcem a takich tam potrzebują". Myślałem że mógłbym przydać się nie tylko jako zwinny i operatywny strażak. ale jako jeden z reprezentantów z jakiejś sekcji sportowej.

W straży oprócz mięśni a może nawet bardziej niż mięsnie liczy się łeb na karku. A swoimi wypowiedziami tylko udowodniłeś że takiego nie masz. Co z tego, że masz super kondycje jak nie potrafisz opanować emocji. Zastanawiam się tylko po co w ogóle zacząłeś ten temat? Żeby zrobić burdel i ludzi denerwować? Niejedno dziecko potrafi się bardziej kulturalnie zachować
P.S. jeżeli moderator usunie mój post to zrozumiem  :kjezyk:
pozdrawiam
Do not search for us, we will find You.
Do not wait for us, we are here... all ready.
Do not ask about our name, You know it well.
We are Your Guardian Angels.

Offline metode

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: Plecaki nie płacza, czyli krakow 2009
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 03, 2009, 23:45:48 »


Po 3 ktoś napisał ze strażak musi byc mądry i zdrowy to kuxwa pytam się czemu na egzaminaach nie jest egzamin sprawności fizycznej 100pkt i za teorie 100pkt.



to są egzaminy do szkoły, głównym celem jest przyswajanie wiedzy. Wiadomo że podstawa programowa w SA jest zupełnie inna niż na egzaminie ale ogólne pojęcie z danego przedmiotu należy posiadać. Porównaj sobie punktacje z egzaminów na szeregowego  w KM bądz KP PSP za wiedze max 4 p.



Takie moje wrażenia z egzaminów a i nawed jak ktoś przerobił testy z ksiązeczki to za dużo one nie dały 3-4 pytania się powtorzyły(były identyczne)

To tyle :d

trzeba pomyśleć logiczne :mellow: dużo pytań było o takiej samej treści tylko inne dane.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Plecaki nie płacza, czyli krakow 2009
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 03, 2009, 23:50:23 »
A ja niestety ale potrafię zrozumieć jego rozgoryczenie......
Niestety w naszej instytucji zdarzaja się takie rzeczy, że nawet święty by się wqrvił

Co do przyjęć (nie tylko do SA) to zauważyłem  pewien schemat...... Ale nie będę o tym pisał, żeby się nie denerwować i nie denerwować autora tematu.
Spróbuj za rok - moze się coś zmieni (chociaż wątpię żeby wreszcie podawali wyniki wszystkich i to jawnie...)



Offline z1ma

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Plecaki nie płacza, czyli krakow 2009
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 03, 2009, 23:53:57 »
Takie moje wrażenia z egzaminów a i nawed jak ktoś przerobił testy z ksiązeczki to za dużo one nie dały 3-4 pytania się powtorzyły(były identyczne)

To tyle :d

z tego co mi wiadomo to chlopaki mowili ze bylo ich ok. 26 bodajze, a rok temu powtorzylo sie chyba ok.24 +/- ale na pewno nie 3 lub 4  ^_^ moze ta ksiazeczka nie ma testow ze wszystkich lat ?  :rolleyes:

Spróbuj za rok - moze się coś zmieni (chociaż wątpię żeby wreszcie podawali wyniki wszystkich i to jawnie...)

dziwne ze krakow nie ma listy wynikow wszsytkich ponizej przyklad z cspsp lista jest pelna i to jasno i czytelnie =)
http://cspsp.pl/files/File/aktualnosci/2009/2009_07_02_nabor/pelna_lista_nabor_2009.pdf     
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2009, 00:00:23 wysłana przez z1ma »
Bądź gotów zrobić wiecej, niż myślisz że możesz !

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Plecaki nie płacza, czyli krakow 2009
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 04, 2009, 00:05:08 »
Cytuj
pojadę spróbować, co mi szkodzi może mnie wezmą, jestem, sportowcem a takich tam potrzebują
Jesteś hardcorem. Wyciśnij 50000kg na klatę, takich ludzi potrzeba w straży. Nieważne co w głowie, ważne co w mięśniach. Szalom Alejkum.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: Plecaki nie płacza, czyli krakow 2009
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 04, 2009, 00:17:45 »
no to się pomyliłeś koleś:D w SA potrzebują inteligentnych sportowców:D możesz być wysportowany i szybko wbiec do płonącego domu ale już z niego nie wyjdziesz bo się zawalił bo nie pomyślałeś na początku czym to grozi:) i tutaj w całości popieram kolegę @sheldon . Zawsze się trafi jakiś rozżalony co potem leci do mamusi z płaczem że przez kogoś tam się nie dostał...im mniej takich w PSP tym bezpieczniej!

Offline denim

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Plecaki nie płacza, czyli krakow 2009
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 04, 2009, 00:47:07 »
Chłopie koledzy maja racje najadłeś się sterydów i myślisz ze jesteś sportowcem tam trzeba myśleć a nie podnosić ciężkie ciężary to raz a dwa to sproboj się w pracach przy budowie AUTOSTRAD tam takich potrzebują SILNYCH I SZYBKICH żeby szybko zrobili drogi, bo takich nam trzeba i tam bez nauki przyjmują i bez testów z chemii i flizy Nie płacz i nie siej na forum bzdur, bo to, co piszesz to stek, kłamstw weź się w garść i udowodnij sam sobie ze można a nie obelgami rzucasz sam kończyłem Kraków i tam niema ściemy trzeba się uczyć, ale i wynosisz bagaż wiedzy POZDRAWIAM

Offline pijok

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Plecaki nie płacza, czyli krakow 2009
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 04, 2009, 07:53:49 »
Hmm ja powiem jeszcze tak , dlaczego na drugi , trzeci dzień nie ma na stronie całego testu wraz z odpowiedziami(zaraz ktoś napisze mogłes zostac do końca testu i wziość sobie ) Tak mogłem ale i tak odpowiedzi pojawia się za pół roku. Dlatego to jest dziwne przecierz to jest szkoła państwowa. Każdy na drugi dzień nie majac nawed swojego testu byłby w stanie rozwiązac ten sam test i dac takie same odp. jak na egzaminie i wtedy każda osoba jest uśfiadomiona dlaczego tak a nie inaczej ....:DD::d lub powinny być fotki na stronie z tą stroną z odpowiedziami jakie udzieliliśmy i nikt wtedy nie mógł by mieć wątpliwośći czy szkoła jest czysta:DDD   Ale to jest polska :d

Wiem ze troche to niemożliwe aby tak było ale musiałem napisac:d

Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: Plecaki nie płacza, czyli krakow 2009
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 04, 2009, 08:31:59 »
Wiesz na początku również myślałem, że dostają się praktycznie same plecaki. Co nieco nasłuchałem się od kolesia co skończył SAPSP w Krakowie. Ja jednak, postanowiłem iż dam z siebie wszystko, przez dwa miesiące ciężko trenowałem aby przejść sprawność. Ponad miesiąc czasu codziennie uczyłem się kilka godzin i rozwiązałem testy z 12 lat. I jaki jest efekt? Dostałem się do Krakowa! Bez pleców, bez przepłacania. Na liście było za mną jeszcze ponad 30 osób, to pomyśl sobie że oni również nie mieli pleców. Sam ciężką pracą wywalczyłem miejsce na liście głównej. Pewnie nie chciało Ci się uczyć a teraz płaczesz. Jesteś sam sobie winien i żal to możesz mieć do siebie. Tacy ludziu jak Ty chcą od życia wszystko za darmo, a tak nie jest. Marzyłem aby dostać się do tej szkoły i dążyłem do celu. A co do kopert i testów, czemu na sali się nie odezwałeś że nie są zalakowane?? Strach Cię obleciał? Czy może jak zobaczyłeś, że okazałeś się zasłaby na tą szkołę to przypomniałeś sobie o tym? Jeśli będziesz miał takie podejście zapomnij o SA i służbie w PSP...

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Plecaki nie płacza, czyli krakow 2009
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 04, 2009, 09:36:02 »
Witaj "młody" człowieku.
Przemyśl może kształcenie na AWF'ie. Jestem przekonany, że docenia Twoją sprawność fizyczną, psychiczną, a może nawet seksualną. :fiuu:
Z Twoimi "podejrzeniami" zgłoś się do najbliższej siedziby Prokuratora Rejonowego.
Tam zostaniesz wysłuchany/przesłuchany. Podpiszesz się po swoimi podejrzeniami  :kwit: i może w przyszłym roku zwolni się kilka miejsc, na które będziesz miał szansę. :rofl:
Pozdrawiam

edit:
Zresztą to wolny kraj, więc rób co chcesz. Ogranicz się tylko w pisaniu bzdur
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2009, 10:24:48 wysłana przez jogurtOLO »

Offline kic

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Plecaki nie płacza, czyli krakow 2009
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 04, 2009, 10:57:24 »
Tak jak pisze kolega Lampart, tylko ciężka praca i nauka a napewno dostaniesz się do SA Kraków, samo to potwierdzam. Szczególnie ważne są testy z fizyki i chemii.

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Plecaki nie płacza, czyli krakow 2009
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 04, 2009, 11:02:55 »
poza tym jeżeli na sprawnościówce można zdobyć max 54 pkt a na teorii 200 to chyba samo przez się rozumie na ile szkoła ceni tężyznę fizyczną a na ile wiedzę. Poza tym najniższe progi, które trzeba zaliczyć na sprawności wcale nie są takie niskie i jeżeli koś je przejdzie to znaczy że nie jest zadną ślamazarą ale ma dobry poziom sprawności. Nawet zaliczając ją na minimum czyli 3 pkt mogłeś być pierwszy na liście z wiedzą - 203 pkt, więcej wyjaśniać chyba nie trzeba.

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Plecaki nie płacza, czyli krakow 2009
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 04, 2009, 11:33:14 »
Wszyscy są źli, wszyscy się znają i mają miejsca zarezerwowane - Tylko Ty jesteś wielce skrzywdzony, bo zawsze byłeś dobrym sportowcem, a się nie dostałeś. Zawsze Ciebie podziwiały koleżanki z podstawówki, kiedy brałeś udział w zawodach między szkolnych, a w liceum pół godzin lekcyjnych spędziłeś na zawodach - to są efekty tego, że tacy jak Ty ( a co tam, też będę wrzucał do jednego worka ), myślenie zastępowali w szkole sukcesami w biegach, skokach, a także rzucaniu do kosza - choć to nie wystarcza, przykład masz sam w sobie.

Aha i weź się lepiej do nauki, pracy - bo nikt jeszcze od narzekania nie wyzdrowiał.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline szpachlosprezarka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Plecaki nie płacza, czyli krakow 2009
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 04, 2009, 11:46:59 »
Na swoim przykladzie moge rowniez potwierdzic ze nawet jezeli znajdzie sie kilku garbow na szkole to nie znaczy to ze nie bedzie tam miejsca dla ciebie.od kumpla ktory jest w szkole slyszalem ze faktycznie u niego jest kilku i w tym roku tez kilku mialoby sie pojawic (mowie o poznaniu).Troche sie tego balem bo zawsze cmogloby sie okazac ze zajma moje miejsce , ale bylem tak bardzo zdeterminowany,cwiczylem codziennie uczylem sie zdarzalo sie ze nawet po 6-7 h dziennie zwlaszcza w ostatnim tygodniu przed egzaminem . Zaznaczam ze nawet nie znam zadnego strazaka zawodowego ani osp nei mam w rodzinie nikogo kto nawet pracowalbym w sluzbach mundurowych ,a jaki jest efekt mojej pracy.. 4 miejsce z 603 .takze powodzenia chlopie za rok . tylko tym razem sie przyloz , bo sama nadzieja ze sie dostaniesz to jednak niezbyt duzo .trzeba jeszcze troche nad tym popracowac. aha . tez jestem sprawny fizycznie i moge uznac sie za sportowca ,ale nawet przez mysl mi nie przeszlo zeby do sprawnosciowki przykladac wieksza wage niz do teori.w koncu proporcja pkt jest chyba jasno opisana ,a nad tym jak wazna w pracy strazaka jest wiedza i glowa na karku juz zostalo napisane wczesniej wiec rozpisywal sie nie bede . pzdr