Autor Wątek: PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH  (Przeczytany 79671 razy)

Offline Garys

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Był Grześ - i nie ma Grzesia :)
PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH
« dnia: Kwiecień 27, 2009, 10:59:36 »
Witam, po nieco przydługiej nieobecności!
Zakładam ten wątek, ponieważ uważam, że "Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009" już w samym tytule nieco "trąci myszką".
Wielka manifa warszawska, aczkolwiek nie jest odwołana może się odbyć w terminie późniejszym niż nam się wydaje.
Jednakowoż to WCALE NIE ZNACZY, ŻE NIC SIĘ W NASZYCH SPRAWACH NIE DZIEJE!
Przeciwnie, trwają dość intensywne działania na szczeblach związkowych wszystkich formacji.
Stąd pomysł założenia osobnego wątku dotyczącego protestu.
Powinniśmy tutaj zamieszczać informacje, oraz dyskutować nad formami protestu (który ciągle trwa!),
działaniami strony związkowej, służbowej oraz rządowej i parlamentarnej, pokrywającymi się z postulatami FZZSM.


Garys
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2009, 15:51:20 wysłana przez Garys »
Czasem zamiast użyć toporka wystarczy nacisnąć klamkę by drzwi otworzyć...

Szturm na URM!!!

Offline Garys

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Był Grześ - i nie ma Grzesia :)
Odp: PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 27, 2009, 15:21:30 »
Witejcie wiaruchna!

Zgodnie z zapowiedzią zamieszczam dla Was zbitkę przemyśleń, obserwacji i wniosków z debaty n/t Czy nasze bezpieczeństwo jest zagrożone?, która odbyła się w Sali Kolumnowej Sejmu RP w W-wie na Wiejskiej w ubiegłą sobotę, tj 25 kwietnia o godz. 11:00.

W celu zobiektywizowania obrazu sytuacji poniższy tekst został stworzony z relacji userów IFP: @Słupka, @Szarej Wilczycy oraz mojej skromnej osoby.

Stronę Klubu Parlamentarnego PiS stanowili:
   - P.Gosiewski - Przewodniczący KP PiS,
   - B.Kempa - Sekretarz KP PiS, Wiceszef Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka,
   - J.Zieliński - poseł PiS, Wiceszef Sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych.
J.Kaczyński nie był obecny - P.Gosiewski tłumaczył ten fakt względami zdrowotnymi (aczkolwiek do dziś prezes ozdrowiał)

Relacji z przebiegu konferencji i przemówień poszczególnych osób nie będę przytaczać, bo i po co - było mówione to, co miało być powiedziane - ustawa modernizacyjna za czasów PiS ograniczona za czasów PO, zagrożenie bezpieczeństwa obywateli z uwagi na wzrost przestępczości związany z kryzysem, kwestia systemu emerytalnego. Polityka ze strony PiS, konkretne dane ze strony mundurowych.
Ale tak naprawdę nie była to debata, bo o czym tu debatować skoro wszyscy się zgadzają, cieszy że posłowie PIS staja po naszej stronie, miejmy nadzieję (o naiwni) że nie tylko przed wyborami i nie tylko jako opozycja. Zdajemy sobie sprawę że jest to w większości polityka, ale na tą chwile jest to polityka nam przychylna i trzeba to wykorzystać. Najpierw były wypowiedzi posłów (sztuk 3), potem przewodniczących związków wszystkich służb. Inni uczestnicy nie mieli prawa głosu, nie były też zadawane pytania.
Na koniec poseł Zieliński odniósł się w podsumowaniu także do wypowiedzi wiceministra Rapackiego, który gdy my debatowaliśmy mówił w TV, że protesty i debaty dot. emerytur są przedwczesne(!).
Zarówno Federacja Związków Zawodowych jak i posłowie PIS rozdawali materiały z tego spotkania - w formie książeczkowej dla każdego uczestnika oraz pamiątkowe zaproszenia.

Tu moja (Garys) mała dygresja: wielkim nietaktem (by nie powiedzieć ostrzej) był dla mnie osobiście fakt, iż w ulotkach informacyjnych nie zamieszczono wzmianki o "Florianie" i NSZZPP jako związkach zawodowych, działających w strukturach PSP!. Figurowało tam jedynie nazwisko R.Osmyckiego jako przedstawiciela "Solidarności". To, że jedynie on zabrał głos nie zbulwersowało mnie znacząco, jednak podczas swego wystąpienia również nie wspomniał o naszych związkach (sic!).
Mam nadzieję, że było to ze strony Przewodniczącego strażackiej "S-ki" jedynie przeoczenie! (chociaż, prawdę mówiąc nie jest to pierwsze pominięcie 2-óch ZZ przez Pana Roberta). Wyrażam obawę, iż podobne faux pas w przyszłości mogą doprowadzić do rozłamu w naszych strukturach, co oczywiście zostanie NATYCHMIAST wykorzystane przez rządzących POlityków! A przecież - trzeba to jasno powiedzieć - udział przedstawicieli "S" w debacie wobec frekwencji "Floriana" i NSZZPP był nader mizerny (w autobusie FZZSM z woj.wlkp. na 60 osób nie było nikogo z "Solidarności"). Pisząc ten akapit nie mam na celu wywoływania wzajemnych animozji - lecz wyrażam jedynie swe ubolewanie, prosząc jednocześnie Pana Roberta o wyciągnięcie właściwych wniosków na przyszłość i niepopełnianie więcej takich "lapsusów dyplomatycznych". Inne formacje bowiem wnikliwie nas obserwują - APELUJĘ WIĘC O NIE ROZBIJANIE STRAŻACKIEJ JEDNOŚCI - nawet takim drobnym błędem. Szlachectwo zobowiązuje! Zwłaszcza Przewodniczących!

Wracając do tematu: z dumą patrzyłem na mundurowych, których liczby zapewne nie uwzględnili organizatorzy. Stojąc na środku sali i pod ścianami daliśmy kolejny ważny sygnał, że nie odpuszczamy tematu i nadal żywo w nim uczestniczymy. Decydując się na sobotnią jazdę do Sejmu miałem pełną świadomość, że tym razem nie chodzi o nic merytorycznego, a wręcz przeciwnie: PiS robi "kiełbasę wyborczą", a my tymczasowo się sprzymierzając załatwiamy sobie wyraźny sygnał w kierunku POTWORMY OBYWATELSKIEJ: "trzymamy Was za jaja i nie odpuścimy!". Właśnie dlatego liczba f-szy w Sejmie była tak ważna! Wydaje mi się, że MSWiA celowo w tej chwili opóźnia prace nad wprowadzeniem SCHEMERYTURY licząc na spadek zainteresowania mundurowych. Pokazaliśmy im "wała" - i stąd moja duma!
Dlatego @SZARA WILCZYCA napisała, że nie była to debata, bo debatować to można z kimś kto się nie zgadza, ze Schetyną można debatować, z Rapackim, z rządem, z tymi którzy mają (albo chociaż powinni mieć) argumenty przeciw. Oczywiście, że PIS robił to w ramach swojej kampanii, ale skoro oni nas "wykorzystują" do swoich politycznych celów, to nie widzę najmniejszego powodu dla którego my nie mielibyśmy "ich wykorzystywać" do naszych celów. PIS jest opozycją i patrząc po ich polityce to zrobią wszystko, żeby się sprzeciwić rządowi (w tym przypadku nam na rękę).
@SŁUPEK: My uczestniczyliśmy w części, która była rodzajem briefingu, a w konferencji jako takiej uczestniczyli posłowie i szefowie służb. PiS chce ugrać swoje (jak każde ugrupowanie polityczne), my swoje. Podobna konferencja - tyle, że w znacznie mniejszym gronie - odbyła się w ubiegłym tygodniu z posłami Lewicy. Następna - jeśli się uda - z PSLem. Nie sądzę, aby PO się na taką z udziałem służb mundurowych zdecydowała. Ja mogę nawet na spotkanie z Episkopatem iść, jeśli będzie szansa, że to w czymś pomoże naszej sprawie.
@GARYS: Z wypowiedzi p.Chlebowskiego z POTWORMY wynika, że MSWiA może celowo nie doprowadzić teraz do głosowania nad projektem i czekać na termin po wyborach prezydenckich za 1,5 roku. Wówczas mając "swojego" prezydenta uchwalą SCHEMERYTURĘ zwykłą większością głosów. Dlatego naszym zadaniem jest obecnie doprowadzić do wyrażenia jasnego zdania przez PSL, bez którego POTWORMIE nie uda się nic nam złego zrobić

W sprawie manifestacji warszawskiej oraz dalszych przewidywanych wydarzeń:

@SŁUPEK: Terminu Warszawy jeszcze nie ma. Jeżeli stanowisko strony rządowej będzie w dalszym ciągu takie, jak w założeniach, federacja nie wejdzie do zespołu roboczego i wtedy będą dalsze działania protestacyjne. Jeżeli strona rządowa będzie elastyczna na tyle, by przyjąć, że dla tych, co obecnie w służbie nie będzie żadnych zmian, to akcja protestacyjna będzie polegała jedynie na pilnowaniu, by w Sejmie lub Senacie nie przeforsowano zmian niekorzystnych dla funkcjonariuszy przyjętych przed wejściem w życie nowego systemu (m.in. poprzez kontakty z parlamentarzystami). (...) Rozmawialiśmy na ten temat ze Strażaczkiem. Na PSL są dwa argumenty - OSP i KRUS. Trzeba tylko im (PSL-owcom) systematycznie o tym przypominać. Tzn. że PO najpierw emki mundurowych, potem wojska, potem rolnicze, a na końcu sędziowsko/prokuratorskie (bo tu będą mieć najwięcej problemów ze ścieżką legislacyjną).

@GARYS: Moim skromnym, prywatnym zdaniem scenariusz "warszawianki" może być wieloraki:
1. MSWiA wreszcie ukończy swoje "szerokie konsultacje" i "uzgodnienia ze związkami zawodowymi" (piszę "swoje" bo nikt z nas nie wie z kim oni konsultują i uzgadniają!), wystawi oficjalny projekt nowej ustawy. Projekt ten będzie efektem podporządkowania się Generałów zaleceniom politycznym swoich przełożonych. My zrobimy zadymę w Warszawie, po czym Lech zawetuje ustawę i głosami SLD-PiS weto zostanie utrzymane, a shemerytura odejdzie w niesławną niepamięć.
2. POTWORMA mając na uwadze matematykę sejmową będzie długo zwlekać i rzeczywiście poczeka na wybory prezydenckie licząc na wygraną Donaldinho. Nasze manify i protesty będą wówczas mieli głęboko w d... (jak zresztą teraz), nasze manify gdziekolwiek by się one nie odbywały będą objawiane jako wynikające z niewiedzy, lub godzące w apolityczność formacji.
3. Wypracowany kompromis będzie przegłosowany w Sejmie, następnie Senat POTWORMY wprowadzi POprawki, które i tak sprawią, że niekorzystne zapisy ustawowe pojawią się w ostatecznym akcie prawnym, a ICH koleś-prezydent oczywiście nie będzie wetował "kompromisowej" ustawy.

Osobiście nie bardzo wierzę, by Grzesio wraz z Rapackim i innymi - POżal się Boże - POlitykami odpuścili sobie reformę emerytur w ogóle, więc punktu 4 nie napiszę, by nie powodować u Was uśmiechu politowania nad moją naiwnością.

Przewiduję działania POTWORMY zmierzające do uśpienia naszej czujności, dyskredytacji naszych działaczy w oczach opinii publicznej oraz działań znienacka - byśmy nie zdążyli zorganizować się na wielką manifę warszawską.

Bądźmy więc czujni PODWÓJNIE! Nie dajmy się oszukać tym POzornym sPOkojem!



Specjalnie dla Was: Garys



PS - Mam nadzieję, że przy najbliższym spotkaniu @SŁUPEK i @SZARA WILCZYCA nie zakują mnie w kajdanki za naruszenie praw autorskich, lub za podebranie fragmentów ich wypowiedzi na IFP.
G.
Czasem zamiast użyć toporka wystarczy nacisnąć klamkę by drzwi otworzyć...

Szturm na URM!!!

Offline Garys

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Był Grześ - i nie ma Grzesia :)
Odp: PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 27, 2009, 21:45:23 »
Heja!

Poniżej przedstawiam oficjalny komunikat FZZSM
ze spotkania z kierownictwem MSWiA

KOMUNIKAT

W dniu 27 kwietnia 2009 roku w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i
Administracji odbyło się spotkanie przedstawicieli kierownictwa MSWiA z
reprezentantami związków zawodowych zrzeszonych w Federacji Związków
Zawodowych Służb Mundurowych i Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ
„ Solidarność".

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji reprezentowali:
- Adam Rapacki - podsekretarz stanu,
- Zbigniew Sosnowski - podsekretarz stanu,
- Jan Węgrzyn - dyrektor generalny,
- Artur Wdowczyk - dyrektor Zakładu Emerytalno-Rentowego.

Federację Związków Zawodowych Służb Mundurowych reprezentowali:
Antoni Duda, Marek Osiejewski, Janusz Łabuz i Tomasz Krzemieński (NSZZ
Policjantów), Jacek Zakrzewski (NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej),
Bronisław Ogonek-Obierzyński ( NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników
Więziennictwa), Wiesław Puchalski (Związek Zawodowy Strażaków
„Florian"), Krzysztof Hetman (NSZZ Pracowników Pożarnictwa),
a KSP NSZZ „Solidarność" Robert Osmycki i Sławomir Gotowicz.

Rozpoczynając spotkanie, wiceminister Adam Rapacki zaznaczył, że
wobec wielu wydarzeń, protestów i niezadowolenia należy przygotować
ustawę emerytalną dla służb mundurowych, która będzie akceptowana, tzn.
możliwa do przyjęcia przez wszystkie ugrupowania polityczne i
zainteresowanych funkcjonariuszy.

Następnie stwierdził, że proponowane zmiany nie zmierzają do odebrania
środków przeznaczonych dla służb mundurowych, ale do tego, by
funkcjonariusze chcieli pracować dłużej. Powiedział też, że podstawą do
dyskusji są założenia do ustawy przedstawione przez MSWiA w dniu 6 marca
2009 roku, jednak nie musimy się ich literalnie trzymać. (podkr.FZZSM)

W dyskusji przedstawiciele związków zawodowych odnieśli się do
wypowiedzi wiceministra zaznaczając, że konieczne jest powołanie
wspólnego zespołu, który zajmie się projektem ustawy emerytalnej.
Podkreślili konieczność zachowania w całości uprawnień emerytalnych dla
obecnie zatrudnionych funkcjonariuszy. Zwrócili uwagę ,że w służbach
mundurowych występuje obecnie niepewność, mająca wpływ na decyzje o
odejściach na emeryturę.

Ostatecznie w wyniku dyskusji ustalono, że powstanie wspólny zespół ds.
przygotowania nowych założeń emerytalnych dla służb mundurowych z
udziałem przedstawicieli MSWiA, Ministerstwa Sprawiedliwości, szefów
poszczególnych służb mundurowych oraz wspólnej reprezentacji związków
zawodowych służb mundurowych.

Pierwsze spotkanie zespołu odbędzie się 12 maja 2009 roku.


Z komunikatu można wyciągnąć wniosek, że SCHEMERYTURA nie wejdzie pod
obrady tak, by zaczęła obowiązywać od 01.01.2010r.
Myślę, że z tych samych powodów "warszawianka" również będzie przełożona na inny termin.

Ważne, byśmy nie ostygli w naszym zapale i byli stale gotowi na możliwość "wielkiej manifestacji"!

Pozdrawiam.

Garys
Czasem zamiast użyć toporka wystarczy nacisnąć klamkę by drzwi otworzyć...

Szturm na URM!!!

Offline spongebob

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 28, 2009, 13:15:01 »
Witam. Mam pytanie. Czy oprócz Poznańskiej Straży Pożarnej ktoś inny obecnie protestuje? Inna komenda lub inna służba (Policja, Straż Graniczna). Pozdrawian.

Offline Garys

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Był Grześ - i nie ma Grzesia :)
Odp: PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 28, 2009, 13:49:51 »
Witam. Mam pytanie. Czy oprócz Poznańskiej Straży Pożarnej ktoś inny obecnie protestuje? Inna komenda lub inna służba (Policja, Straż Graniczna). Pozdrawian.

No właśnie!
Dlaczego nikt nie wprowadza zewnętrznych znamion protestu,
skoro nasze centrale związkowe oraz FZZSM nas do tego upoważniają?
Czyżbyśmy zgadzali się z obecną polityką strony rządowej?
Poznań przymierza się do eskalacji protestu, A CO Z RESZTĄ?
Proszę, naciśnijcie swoich związkowców, skoro sami się do tego nie kwapią....

Garys



Witejcie!

Wobec napływających sprzecznych informacji mam pytanie:
Czy ktoś coś wie n/t protestu w Łodzi pod koniec maja?
Jedni mówią TAK, drudzy NIE, inni - że to tylko pikieta regionalna...
Wdzięczny będę za jakieś konkrety!

Pozdrawiam
Garys


Scalono 2 posty/ Sylwek
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2009, 12:40:36 wysłana przez Sylwek »
Czasem zamiast użyć toporka wystarczy nacisnąć klamkę by drzwi otworzyć...

Szturm na URM!!!

Offline spongebob

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 30, 2009, 19:49:25 »
Hej! A nie miało być na dniach coś na południu kraju?

Offline Garys

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Był Grześ - i nie ma Grzesia :)
Odp: PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 30, 2009, 19:58:26 »
Hej! A nie miało być na dniach coś na południu kraju?

Ponoć Opole - ale tutaj też cisza... :gwiazdki:
Czasem zamiast użyć toporka wystarczy nacisnąć klamkę by drzwi otworzyć...

Szturm na URM!!!

Offline pesek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 03, 2009, 19:08:40 »
Witam. Dziś wpadłem na chwilkę do firmy i przeczytałem związkowe ogłoszenie – Chętni na wyjazd na akcję protestacyjną  w dniu 20.05.09 r. w Łodzi…

Offline MAXIM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 04, 2009, 00:34:30 »
stocznia tak ładnie potrafi manifestować...moze trzeba połączyć siły jednego dnia w warszawie ? służę kontaktem ze związkowcami z gdańska...w końcu mieszkam nad  morzem ;)..

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 04, 2009, 10:03:39 »
Protest - każdy z nas ma jakieś sympatie polityczne choć oficjalnie przepisy mówią o bezpartyjności strażaka PSP. W dniu 7 czerwca proponuję abyśmy wszyscy poszli do wyborów wraz z posiadającymi prawo wyborcze członkami naszych rodzin i zagłosujmy na kogo się da ;) wyłączeniem tych POlityków, którzy starają się nam zgotować zmiany w ustawie emerytalnej.
Weźcie pod uwagę, że przy tak niskiej frekwencji jak planowana w eurowyborach będzie na pewno barometrem dla obecnie nam "POnującej" partii. Ordynacja jest tak skonstruowana, że i tak głosujemy na listy partyjne i tak - zatem nie głosujemy na swojego człowieka - no chyba, że jest on na pierwszym miejscu listy.

Tak przy okazji post nie agituje politycznie zachęca do wzięcia udziału w eurowyborach.

Może wyniki tych wyborów dadzą komuś do myślenia - choć to raczej tylko życzenie niż realna możliwość

Offline Garys

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Był Grześ - i nie ma Grzesia :)
Odp: PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 04, 2009, 13:43:00 »
stocznia tak ładnie potrafi manifestować...moze trzeba połączyć siły jednego dnia w warszawie ? służę kontaktem ze związkowcami z gdańska...w końcu mieszkam nad  morzem ;)..

Hejka, Maxim!

Wrodzony "diabełek" mi podpowiada, że byłoby nieźle, gdybyśmy się wybrali wspólnie
na protest do 100lycy z górnikami, kolejarzami i stoczniowcami (chociaż nie wyobrażam
sobie marszu ramię w ramię policjanta ze szwami po stoczniowym kamieniu oraz
stoczniowca ze śluzówką piekącą jeszcze po dobrej dawce pieprzu...)

Jednak - stwierdzając fakt, a nie polemizując z Tobą - nasze związki reprezentują
"budżetówkę", a ich - prywatnych właścicieli. Więc nasi odbiorcy protestu są po
prostu inni. Jednak pomysł wspólnego marszu np. ze "zbrojeniówką" też wzbudza
we mnie mieszane uczucia, z uwagi na fakt, iż nie jesteśmy w stanie zapanować
nad jakimś pomysłem nielegalnej formy protestu.

Nie wiem też jak sobie wyobrażasz zabezpieczenie takiej imprezy. Jedni policjanci
będą protestować, inni zabezpieczać? Jedni strażacy zapalą opony, a drudzy
przyjadą je gasić? Pomijam tutaj możliwość zarzutu strony rządowej o
nielegalności działań - i złamania tym samym naszych rot ślubowania...

Co do mnie - na pewno w takiej "hecy" nie wezmę udziału...

Witam. Dziś wpadłem na chwilkę do firmy i przeczytałem związkowe ogłoszenie – Chętni na wyjazd na akcję protestacyjną  w dniu 20.05.09 r. w Łodzi…

Pesek - a czy wiesz coś więcej? Mam na myśli charakter tej pikiety, jej rozmiar i postulaty?
Bo po linii związkowej na szczeblu krajowym - nadal cisza...

Garys


PS: Wszystkim kolegom z okazji Dnia Strażaka składam dziś życzenia satysfakcji z pracy,
spokoju na służbach, imponujących podwyżek, godnych emerytur, nowoczesnego
wyposażenia oraz DUŻO UŚMIECHU NA CODZIEŃ!

Nie pijcie za dużo! Jutro służba! ^_^ :mellow: :kask:

Garys
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2009, 13:53:56 wysłana przez Garys »
Czasem zamiast użyć toporka wystarczy nacisnąć klamkę by drzwi otworzyć...

Szturm na URM!!!

Offline MAXIM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 04, 2009, 22:22:30 »
szturm na URM...ładne hasło...ale gwizdkiem urmu nie zdobędziesz...machaniem flagą takze nie..policjanci machaja i gwiżdzą odkąd pamiętam..jedna wielka ściema...i nic się nie zmienia na lepsze ale na gorsze owszem.
a wnioski ??

mówisz nielegalnośc działań....no ok. a czy ONI działaja legalnie ?? tak---bo maja do tego środki - mają WŁADZĘ. a my nie mamy srodków legalnych więc przyjdzie nam cierpliwie znosić ichnie widzimisię...

ponadto coraz częściej mój szósty zmysł odbiera sygnał, że starzy którym nie musi zależeć juz na tej ustawie nie powinni sie mieszać w te protesty bo słuzy to tylko lansowaniu SIEBIE w tej czy innej formie..młodzi jak dojrzeją do prawdziwych protestów to nie beda sie pieprzyć czy coś jest legalne czy nie..po prostu wyjdą i dadzą w dupę komu trzeba na spółke z wojskiem...trzeba POCZEKAĆ bo na dziś to są protesty w stylu machania boa z piór przez geja ...;)

Offline Garys

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Był Grześ - i nie ma Grzesia :)
Odp: PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 04, 2009, 23:03:30 »
(...)
ponadto coraz częściej mój szósty zmysł odbiera sygnał, że starzy którym nie musi zależeć juz na tej ustawie nie powinni sie mieszać w te protesty bo słuzy to tylko lansowaniu SIEBIE w tej czy innej formie..młodzi jak dojrzeją do prawdziwych protestów to nie beda sie pieprzyć czy coś jest legalne czy nie..po prostu wyjdą i dadzą w dupę komu trzeba na spółke z wojskiem...trzeba POCZEKAĆ bo na dziś to są protesty w stylu machania boa z piór przez geja ...;)

Boję się, że nie masz racji!
Spójrz na "młodzież" - zastraszoną, zdezorientowaną, bierną w działaniu...
Ja zaliczam się do starych, o których piszesz, jednak (będąc w zgodzie z własnym sumieniem)
nie lansuję SIEBIE, tylko wk.... mnie działania i kłamstwa strony rządowej - dlatego działam!
Chętnie ustąpię pola "młodym" JEŻELI SIĘ TACY ZNAJDĄ !!!
Marsz z wojskiem????
Srorry, jakoś tego nie widzę...

Garys
Czasem zamiast użyć toporka wystarczy nacisnąć klamkę by drzwi otworzyć...

Szturm na URM!!!

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 05, 2009, 07:12:12 »


Jedni strażacy zapalą opony, a drudzy
przyjadą je gasić?



Pan Donald powiedział, że palenie opon jest nielegalną i brzydką forma protestu, która będzie w razie potrzeby rozwiązywana siłą (tak jak wczoraj usunięto związkowców siłą)... Zresztą ten sam człowiek nie pamięta jak to przed 20 laty pewnie protestowano w podobny sposób - a może sam tachał opony na jeden z protestów.

Przytoczę słowa związkowców ... "dziś biją nas - jutro Was" - może warto się nad tym zastanowić ... bo ta sama władza, co krytykowała PIS za siłowe usuwanie pielęgniarek - dziś sama mieczem wojuje...

PS; 4 czerwca - ZZ stoczniowców i górników planują dużą manifestację ... może dobrze aby ZZ mundurowych zastanowiły się nad przyłączeniem?
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2009, 07:06:37 wysłana przez BRAVEHEART »

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 08, 2009, 07:45:26 »
Koledzy nadarza się znowu super okazja pokazania Polsce i światu ,że w służbach mundurowych dzieje się źle.Pokażmy  rządzącym, iż stale ich obserwujemy i patrzymy im na ręce ,że nie damy się omamić tematami zastępczymi. Taki dzień to 4.06 - obchody 20 rocznicy czerwca. Zjadą się rządzący i goście ze świata do Krakowa , bo tam rząd chce przenieść obchody z obawy ,iż w Gdańsku mogą być protesty i zadymy.
Panowie Kraków może być nasz!
dopis z godziny 12:00
A może znowu Gdańsk - coś sie zanosi że obie kaczki sie dogadają i obchody będą w Gdańsku
http://wiadomosci.onet.pl/1966814,11,item.html
ale spotkanie przywódców państw w Krakowie
http://www.tvn24.pl/12690,1599224,0,1,premier-do-zwiazkowcow-klamka-zapadla-sa-nieslowni,wiadomosc.html
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2009, 12:44:20 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline diabel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 11, 2009, 21:36:05 »
witam mam potwierdzenie ze Łódź 20-05-2009 jest zgłoszona
wiec zapraszam wszystkich
PS. bylismy w Krakowie i w Poznaniu wiec bądzie u nas

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 12, 2009, 11:41:19 »
witam mam potwierdzenie ze Łódź 20-05-2009 jest zgłoszona
wiec zapraszam wszystkich
PS. bylismy w Krakowie i w Poznaniu wiec bądzie u nas

Nie neguję protestu w Łodzi ale jaki jest jego cel? 20 maja już blisko na na forum jest dość cicho na ten temat... O akcji w Poznaniu pisano dużo, nawet było to bardzo dobrze przygotowane... a co w Łodzi?
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2009, 14:53:17 wysłana przez BRAVEHEART »

Offline Garys

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Był Grześ - i nie ma Grzesia :)
Odp: PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 12, 2009, 14:33:17 »
Nie neguję protestu w Łodzi ale jaki jest jego cel? 20 maja już blisko na na forum jest dość cicho na ten temat... O akcji w Poznaniu pisano dużo, nawet było to w bardzo dobrze przygotowane... a co w Łodzi?

Mam wrażenie, że łódzkim działaczom nie zależy na rozpropagowaniu tego protestu...
Może chcą, by 20.05 była pikieta o charakterze lokalnym?
Czasem zamiast użyć toporka wystarczy nacisnąć klamkę by drzwi otworzyć...

Szturm na URM!!!

Offline Garys

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Był Grześ - i nie ma Grzesia :)
Odp: PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 12, 2009, 18:41:22 »
Ważna wiadomość!

Dzisiaj w MSWiA odbyło się spotkanie przedstawicieli związkowych z kierownictwem MSWiA
w ramach zespołu roboczego d/s reformy emerytalnej służb mundurowych.

Z nieoficjalnych wieści wynika że:
  • nowe przepisy zaczną obowiązywać od 2011 roku,
  • wybór "starego" systemu nie będzie się wiązać ze średnią z ostatnich 3 lat
  • dodatkowe 15% za "uszczerbek" będzie obowiązywać dla wszystkich wybierających "stary" system
  • możliwość wyboru między "nowym", a "starym" systemem będzie dotyczyć wszystkich będących w służbie do czasu wejścia nowych przepisów
  • kwestia minimalnego stażu do osiągnięcia nowych uprawnień pozostaje otwarta, do dalszej dyskusji
  • oficjalny komunikat ukaże się na stronie MSWiA

Podobno dało się zauważyć wyraźną zmianę sposobu rozmowy przedstawicieli MSWiA,
nawet dyr.Węgrzyna. Strony umówiły się, że jedyny oficjalny komunikat ze spotkania
przedstawi strona rządowa w serwisie Ministerstwa. Następne spotkanie 20 maja.

W związku z powyższym strona związkowa ustaliła, że zawiesza na razie działania
protestacyjne
. Nie będzie zatem Opola, ani Łodzi. Po oficjalnym komunikacie
prawdopodobnie poznańscy strażacy zdejmą oflagowanie.

Wygląda wiec na to, że na razie wygraliśmy bitwę. Czy wygramy wojnę - to się dopiero okaże...
Warszawki na razie na pewno nie będzie (niektórzy się zmartwią).

Garys

PS - Zaznaczam, że powyższe wieści są NIEOFICJALNE.
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2009, 18:59:47 wysłana przez Garys »
Czasem zamiast użyć toporka wystarczy nacisnąć klamkę by drzwi otworzyć...

Szturm na URM!!!

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 12, 2009, 19:08:25 »

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 12, 2009, 20:57:08 »
no, pierwsze wrażenia po efektach spotkania - WARTO BYŁO !

Ale pamiętajmy - "wrogowi" nie można ufać - dowiódł już tego wiele razy

Może i ta bitwa jest wygrana ale do końca jeszcze daleko. "KOŃCEM" będzie taki kształt ustawy reformującej nasze emerytury który nie skrzywdzi tych już służących i nie zniechęci do służby przyszłych strażaków.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 13, 2009, 07:21:30 »


Ale pamiętajmy - "wrogowi" nie można ufać - dowiódł już tego wiele razy



Pożyjemy... zobaczymy... być może chodzi o przeciągnięcie sprawy do, po wyborach, do europarlamentu... to mniej więcej tak jak z budżetem... dziura jest, korektę trzeba zrobić , ale to dopiero w lipcu, co by ludzi nie przestraszyć....

Offline lolo80

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 13, 2009, 15:09:38 »
Może pytanie nie w tym wątku, ale czy nie byłoby lepiej aby zaplanowane manifestacje nie odwoływać(czytałem na stronach związków), a powalczyć razem z innymi formacjami o planowaniu i uchwaleniu programu modernizacji służb mundurowych na lata 2010-2012. Co o tym sądzicie? Należy wykorzystać Euro 2012

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 13, 2009, 17:55:33 »
Cytuj
Warszawa, 13.05.2009 r.
ZZ-622/2009
KOMUNIKAT
W uzupełnieniu komunikatu zamieszczonego na stronie internetowej
Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji informuję, że w
inauguracyjnym posiedzeniu zespołu MSWiA uczestniczyli przedstawiciele
wszystkich związków zawodowych działających w Policji, Państwowej Straży
Pożarnej, Straży Granicznej i Służby Więziennej. Poszczególne służby
mundurowe reprezentowali ich szefowie lub przedstawiciele kierownictw
służb. Jednym z najistotniejszych elementów ustaleń w dniu 12 maja było
przyjęcie założenia, że nowa ustawa emerytalna będzie obowiązywała od
1 stycznia 2011 roku (a nie, jak dotąd zakładano, od 1 stycznia 2010 roku).
Wypracowane przez Zespół założenia do ustawy emerytalnej zostaną
przekazane premierowi i po akceptacji będą podstawą do rozpoczęcia prac nad
projektem ustawy.
Podczas spotkania w dniu 12 maja ustalono następujące punkty sporne,
wynikające z dotychczasowych rozmów między kierownictwem resortu a
związkami zawodowymi:
1) okres służby uprawniający do cząstkowej emerytury (20 lub 25 lat);
2) sposób naliczania podstawy emerytury (ostatnia pensja czy 1/36 lub 1/12);
3) możliwość zwiększenia emerytury z tytułu inwalidztwa w związku ze
służbą;
4) zachowanie całości uprawnień emerytalnych dla wszystkich
funkcjonariuszy zatrudnionych w służbach mundurowych przed wejściem
w życie nowej ustawy;
5) sposób waloryzacji emerytury.
Punkty 1-3 dotyczą wyłącznie funkcjonariuszy nowo
przyjmowanych do służby po dniu 1 stycznia 2011 roku.
Podczas spotkania przedstawiciele kierownictwa MSWiA na czele z
wiceministrem A. Rapackim zapewniali, że celem Zespołu jest wyłącznie
wypracowanie założeń do nowej ustawy emerytalnej dla służb mundurowych,
która obejmowałaby swoim zakresem osoby przyjęte do służby po jej wejściu w
życie. W chwili obecnej nie prowadzi się żadnych prac nad innymi przepisami
dotyczącymi służb mundurowych, w szczególności jeśli chodzi o uprawnienia
funkcjonariuszy.
W związku z tym, że rozpoczęto wspólne prace nad
założeniami do ustawy emerytalnej, w ramach dialogu,
informujemy, że wszystkie działania protestacyjne przyjęte przez
organizacje związkowe należy zawiesić do odwołania.
Kolejne posiedzenie Zespołu wyznaczono na dzień 20 maja 2009 roku.
Cytuj
Decyzja nr 4/V/2009
Zarządu Głównego NSZZ Policjantów
Zarząd Główny NSZZ Policjantów wstrzymuje decyzje dotyczącą organizacji
manifestacji protestacyjnych w Łodzi i Opolu do czasu spotkania zespołu MSWiA w sprawie
nowelizacji ustawy emerytalnej służb mundurowych w dniu 12 maja br. z udziałem
przedstawicieli Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych i przyjętych ustaleń.
Uchwałę kierujemy również do związków zawodowych działających w ramach
Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych z prośbą o akceptację podjęcie
podobnych działań.
W przypadku braku porozumienia manifestacje służb mundurowych odbędą się
w zaplanowanym terminie.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 18, 2009, 22:36:28 »
Tak z ciekawostek
Trzeba zjechać  tak do połowy strony w dół – zobaczcie jak strażacy zadymiają – mieli  chyba podobny problem co wy !!!

http://luc-de-pompier.skynetblogs.be/archive-week/2007-09

Pozdrawiam Ja