Służba > Forum zawodowców

Szkolenie W Psp

<< < (2/4) > >>

Młodzik:
Tachi nie zgadzam sie z Toba. Jezeli chodzi o 1 punkt, to kolega mowil mi ze z dowódcą bardzo dobrze im sie uklada, nikt nikogo nie chce tam zatyrac, popprostu mają godzinke dziennie cwiczen, i nie chodza i nie ucza sie w kolo rozwijac wezy..., nie wiem czy wiesz ale podczas cwiczen, nie tylko doskonalisz swoje umiejetnosci, ale rowniez sprawdzasz sprzet, ja w takim zwyklym OSP, wczoraj mialem cwiczenia, jakies tam rozwiniecie, i juz znalezlismy jakas wade sprzetu, mianowicie, w jednym z wezy, przy nasadzie brakowalo kła  [_[  niby takie nic... heh ale pozniej podczas prawdziwej akcji, ten "glupi kiel" moglby narobic jaj...
a jezeli chodzi o bieganie z wezami, mowisz ze to nie ma "sęsu" moim zdaniem ma to sens, bo bycmoze jest to jedyna okazja dla niektorych strazakow, aby utrzymac jakas tam forme fizyczna...
pozdrawiam

Zdegustowany:
Panowie, tu nie chodzi o to czy ktoś kogoś chce za*&#@ć na takich ćwiczeniach.Problem tkwi w czym innym.Głównie w odpowiedzialności za stan wyszkolenia załogi.Pracuję na jednostce w której jest SEKOL,ciężki techniczny i wiele innych aut.Ogółem to tysiące elementów i możliwości ich konfiguracji.Dowódzctwo spoczywa na laurach i ma w nosie prowadzenie zajęć! Ale dzienniki się wypełnia i niby wszystko gra. Jak jednak jakaś akcja nie wyjdzie albo sprzęt padnie to kto dostaje po d*&^%e??? ten co najniżej...Każde ćwiczenia dają możliwość opanowania perfekcyjnego posługiwania się sprzętem,zmuszają do główkowania i rozwiązywania problemów. Jeśli się ich nie prowadzi to czego się można spodziewać??? jeszcze jedno, - cwiczenia i akcje dają możliwość przekazania doświadczenia przez starszych (doświadczonych ) strażaków...perspektywicznie, do czego dojdzie jak oni pójdą na emeryturę????Generał Buk spier@#$%&ł co się dało w szkoleniówce, od kiedy wziął się za nią....wprowadził papierkowe zajęcia i tyle....ci w głownej nie maja pojęcia o niczym, zresztą co się dziwić jak ktoś dał d*&^%y na podziale to zaraz trafia do głównej i tam jest FACHOWCEM!!!! :unsure:  

gorex:
taki dowcip.

Idzie szef diablow przez pieklo na inspekcje kotlow. w kazdym kotle siedzi jeden narod i pilnuje ich diabel.

 piewszy kociol. diabel sie uwija podklada pod kocial. Szef sie pyta i jak. No jest sporo roboty, tu siedza anglicy i coraz jakis wychyla glowe zeby zaczernac swiezego powietrza, to musze go palna szyfla zeby sie schowal do smoly.
ida dalej a tam diabel siedzi przy kotle pije kawe czyta gazete! szef marszczy czolo a ty co nie pracujesz nie walissz po łbach? Nie szefie tu siedza polacy oni sie sami nawzajem wciagaja!
 To co piszecie u gory to przejaw wad narodowych w czystej formie. az sie zygac chce.
zanim napiszesz cos zastanow sie czy nie jestes subiektywny

Zdegustowany:
OOOOOO, czyżby uderz w stół i nożyce się odezwą???????
Kolega też jest FACHOWCEM??????
Abo to tylko pozytywne opinie można tylko o KG wypowiadać?????
Nic nie poradzę że 300 osób pracuje tam bezproduktywnie i wykonuje pracę nikomu nie potrzbną.
Wszak komendy powiatowe i tak rządzą się same, a KG utrudnia tylko funkcjonowanie SP.
Jak chcesz przykłady to zaraz ci podeślę........

Zdegustowany:
Wszak jak wielu wiadomo, po protestach strażaków to KG w osobie generała jest przeciwko wszystkim wysuniętym postulatom i popiera miedzy innymi zabranie strażakakom socjalu w postaci dopłaty do wypoczynku,dopłaty za brak mieszkania,równoważnika za przejazd i wrzucenie 13 tej pensji w pensję, wrzucenie mundurówki w pensję, bez jej ubruttowienia o 22 % Vatu jaki w przyszłym roku mają narzucić na sorty mundurowe.
Nie wiem czy koledze wiadomo, ale to KG wystosowało pismo do KP i KW czy dzisiejsze budżety komend stać na wypłatę wyrównania mundurówki w kwocie 486 PLN....co przecież przeczy logice......
Ogólnie KG powinno się rozgonić na 4 wiatry.....

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej