Autor Wątek: konkurs na stanowisko d-cy zastępu, zmiany...  (Przeczytany 12301 razy)

Offline fajerktoś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
konkurs na stanowisko d-cy zastępu, zmiany...
« dnia: Marzec 16, 2009, 12:12:44 »
to mój pierwszy post więc witam wszystkich
zwykle tylko czytam, ale tym razem o coś zapytam
jako że w innym mieście w województwie śląskim nie słyszałem żeby były organizowane (poza u mnie), może gdzieś indziej w kraju są takowe - konkursy ogłaszane na stanowiska - na razie tylko na dowódców zastępu, sekcji, zmian, zbiera się komisja, zadaje pytania, przyznaje punkty, ogłasza zwycięzcę itp, itd, wszystko opatrzone regulaminem wewnętrznym komendy
jest to niejako nowość u nas i różne opinie na ten temat krążą
u Was też tak bywa?

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: konkurs na stanowisko d-cy zastępu, zmiany...
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 16, 2009, 14:30:10 »
pierwszy raz słyszę o takim konkursie. Jakie są jego kryteria na poszczególne stanowiska?
Pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: konkurs na stanowisko d-cy zastępu, zmiany...
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 16, 2009, 16:13:16 »
Kryteria w sprawie obsadzania stanowisk w PSP są zawarte w:

Rozporządzenie Ministra spraw wewnętrznych i administracji w sprawie stanowisk służbowych w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej.


Cytuj
§ 1.
Rozporządzenie określa stanowiska służbowe w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży
Pożarnej, maksymalne stopnie przypisane do poszczególnych stanowisk oraz dodatkowe
wymagania kwalifikacyjne, jakim powinni odpowiadać strażacy na określonych stanowiskach
służbowych, z uwzględnieniem:
1) rodzaju stanowisk służbowych oficerskich, aspiranckich, podoficerskich i szeregowych;
2) stażu służby lub pracy wymaganego do zajmowania poszczególnych stanowisk;
3) wymaganego do zajmowania niektórych stanowisk wykształcenia ogólnego lub
specjalistycznego;
4) stażu służby na określonych stanowiskach służbowych, uprawniającego do zajmowania
niektórych stanowisk.

http://bip.mswia.gov.pl/portal/bip/178/17902/Projekt_Rozporzadzenia_Ministra_Spraw_Wewnetrznych_i_Administracji_z_dnia__2009_.html

Ogłoszony konkurs na stanowiska służbowe w waszej komendzie nie jest podparty żadnymi aktami prawnymi obowiązującymi w PSP.
Dla ciekawości chciałbym znać podstawę prawną wewnętrznego zarządzenia w sprawie konkursu.

W ramowej organizacji komend też nie ma mowy o konkursach i komisjach:

Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 26 lipca 2006 r. w sprawie ramowej organizacji komendy wojewódzkiej i powiatowej (miejskiej) Państwowej Straży Pożarnej

http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=open&id=WDU20061431037

Też nic nie znalazłem w:

Rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji z dnia 19 kwietnia 2006 r. w sprawie opiniowania służbowego strażaka państwowej straży pożarnej

http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=open&id=WDU20060800562

Też nic:
W Ustawie o PSP:

Cytuj
Art. 36a.
1. Strażacy podlegają okresowemu opiniowaniu służbowemu, które ma na celu:
1) stworzenie podstaw do określenia indywidualnego programu rozwoju zawodowego;
2) motywowanie do rzetelnego i sprawnego wykonywania przez strażaków
obowiązków i zadań wymienionych w powierzonym zakresie obowiązków
służbowych na danym stanowisku;
3) ustalenie przydatności do służby, ocenę wywiązywania się z obowiązków
służbowych oraz przydatności na zajmowanym stanowisku;
4) wyłanianie kandydatów do mianowania i powołania na wyższe stanowiska
służbowe oraz awansowania na wyższe stopnie służbowe.


Cytuj
3. Opinie służbowe wydają:
6) o strażakach niewymienionych w pkt 1–5 – przełożony uprawniony do mianowania(powołania) strażaka na dane stanowisko służbowe.

http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=open&id=WDU19910880400
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2009, 18:03:40 wysłana przez grzela »

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: konkurs na stanowisko d-cy zastępu, zmiany...
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 16, 2009, 17:27:09 »
Z tego co ja słyszałem to jest tylko jeden i zawsze jeden konkurs albo raczej rywalizacja PLECY  :rofl: :rofl: :rofl: :szalony:

Offline fajerktoś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: konkurs na stanowisko d-cy zastępu, zmiany...
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 16, 2009, 19:05:20 »
Ogłoszony konkurs na stanowiska służbowe w waszej komendzie nie jest podparty żadnymi aktami prawnymi obowiązującymi w PSP.
Dla ciekawości chciałbym znać podstawę prawną wewnętrznego zarządzenia w sprawie konkursu.

Jak będę miał pod ręką to przytoczę podstawę prawną "zarządzenia KM PSP... w sprawie ogłaszania konkursów wewnętrznych na niektóre wolne stanowiska dowódcze w JRG KM PSP..."
To już drugi taki konkurs w ostatnim czasie, z czego jeden przed w/w zarządzenia...

Offline piotr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
  • ile jeszcze......
Odp: konkurs na stanowisko d-cy zastępu, zmiany...
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 16, 2009, 19:37:27 »
Witam,
Może mała konsultacja prawnicza w tej kwestii? Jakie stanowisko zajmują związki? Może być też w ten sposób,iż jeśli nie jest to nigdzie zabronione, to jest dozwolone... Choć przyznam,że może,choć nie musi, być to metoda na nepotyzm, pytaniem jest tylko wybór i skład komisji...

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: konkurs na stanowisko d-cy zastępu, zmiany...
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 16, 2009, 22:53:07 »
Witam,
Może mała konsultacja prawnicza w tej kwestii? Jakie stanowisko zajmują związki? Może być też w ten sposób,iż jeśli nie jest to nigdzie zabronione, to jest dozwolone... Choć przyznam,że może,choć nie musi, być to metoda na nepotyzm, pytaniem jest tylko wybór i skład komisji...

Odnośnie wypowiedzi jw. Komendanci (przełożeni) wszystkich szczebli w PSP już niejednokrotnie łamali i nadal łamią bezkarnie wiele "porozumień" z ZZ na różnych szczeblach - czego sam doświadcz(am)yłem. Z chęcią więc przeczytam kolejne >>>  :-\
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline piotr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
  • ile jeszcze......
Odp: konkurs na stanowisko d-cy zastępu, zmiany...
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 17, 2009, 09:55:26 »
witam.
Zgodzę się z przedmówcą, zdarza się,zbyt często niestety ,że porozumienia są łamane,lub sprytnie obchodzone... Jednak to częściowo,za przyzwoleniem organizacji związkowych, wiem,że pojawia sie komentarze,"łatwo powiedzieć ..." ale ZZ mają instrumenty prawne by przeciwdziałać takim zachowaniom... Pracownik indywidualnie występując na drogę prawną ,czasem naraża się na ukryty mobbing, ale związki są po to by przeciwdziałać takim przypadkom...Dodatkowo,chyba za rzadko korzystamy z możliwości odwołań, niestety w obecnych czasach,gdy każdy szuka oszczędności, jeśli pozwolimy sobie na zbyt duże ustępstwa, przegramy na tym...  Świadczenie w stylu tzw "mieszkaniówki" jest określone prawnie, były tu już posty na ten temat, dodatkowo, w opisanych sprawach kończyło się w sądzie i wyroki były korzystne dla podwładnych... Polecam dział prawo,w niektórych przypadkach,rozmowa z osoba wydającą opinię, powołanie się na konkretny wyrok może pomóc, choć nie zawsze, gdyż nie działa u nas prawo precedensu i każda sprawa rozpatrywana jest indywidualnie...

Wiem,że ten wątek dotyczy "konkursu" i jedno i drugie powinno być sprawdzone formalnie,za zgodność z prawem przez związki, a osoby które czuja się pokrzywdzone, mają możliwość odwołania, otrzymania pisemnej odpowiedzi dlaczego np. nie otrzymał awansu, nie przeniesiono go na wyższe stanowisko, mimo spełniania wszystkich wymogów prawnych...

P.S. Jeśli MOD uzna ,że bardziej to pasuje do tematu samej mieszkaniówki to poproszę o przeniesienie do tamtego wątku...
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2009, 10:02:21 wysłana przez piotr »

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.954
    • JRG SGSP
Odp: konkurs na stanowisko d-cy zastępu, zmiany...
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 17, 2009, 15:32:37 »
Nie popadajmy tutaj w jakąś prawniczą paranoję. Zauważcie, że większość mianowań na -dla przykładu - dowódcę zmiany odbywa się w drodze swego rodzaju "konkursu". Jeśli zwalnia się miejsce a jest kilku dowódców zastępu czy sekcji.
Przez osobę decydującą zbierane są "punkty": za kwalifikacje, ukończone kursy, szkolenia, zaangażowanie w pracę, "punktuje się" dotychczasowe stanowisko, staż, z opinii przełożonych, z opinii kolegów.
W dużej części to właśnie tak wygląda, a nadanie takiemu wyborowi jasnych i czytelnych reguł powinno właśnie umożliwić odpowiedź na pytanie "dlaczego nie ja".

I jeśli przy takim wyborze zachowane są wszelkie przepisy prawa dotyczące wymagań dla osób na tych stanowiskach, to jaką różnicę stanowi to, czy komendant przeliczy sobie w głowie wszystkie wymienione wcześniej przeze mnie "punkty" czy przeliczy to na papierze, mając podparcie na wypadek gdyby ktoś poczuł się urażony że stanowisko zajął ktoś inny?

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: konkurs na stanowisko d-cy zastępu, zmiany...
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 17, 2009, 16:41:32 »
Nie popadajmy tutaj w jakąś prawniczą paranoję. Zauważcie, że większość mianowań na -dla przykładu - dowódcę zmiany odbywa się w drodze swego rodzaju "konkursu". Jeśli zwalnia się miejsce a jest kilku dowódców zastępu czy sekcji.
Przez osobę decydującą zbierane są "punkty": za kwalifikacje, ukończone kursy, szkolenia, zaangażowanie w pracę, "punktuje się" dotychczasowe stanowisko, staż, z opinii przełożonych, z opinii kolegów.
W dużej części to właśnie tak wygląda, a nadanie takiemu wyborowi jasnych i czytelnych reguł powinno właśnie umożliwić odpowiedź na pytanie "dlaczego nie ja".

I jeśli przy takim wyborze zachowane są wszelkie przepisy prawa dotyczące wymagań dla osób na tych stanowiskach, to jaką różnicę stanowi to, czy komendant przeliczy sobie w głowie wszystkie wymienione wcześniej przeze mnie "punkty" czy przeliczy to na papierze, mając podparcie na wypadek gdyby ktoś poczuł się urażony że stanowisko zajął ktoś inny?
Chłopie gdzie ty pracujesz, że u Ciebie wybiera się - np dowódcę - poprzez kwalifikacje, ukończone kursy, szkolenia, zaangażowanie w pracę ?????????
Sorki, że tak ostro ale naprawde nie idźmy też w drugą stronę i nie róbmy ze straży tak idealnego zakładu pracy. Powiedzmy to głośno i wyraźnie: "Główne atuty brane pod uwagę przy jakimkolwiek wyborze to wślizg w odpowiednią d....., zaplecze plecowe, układ a nie to co ty piszesz.
pozdr

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.954
    • JRG SGSP
Odp: konkurs na stanowisko d-cy zastępu, zmiany...
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 17, 2009, 16:53:48 »
Dobrze wiem jak jest a obraz w tym poście wyidealizowałem, żeby wyraźniej było widać różnicę jaką daje "konkurs", ponieważ staram się zrozumieć to całe oburzenie które widac w tym wątku.

Może właśnie przeprowadzenie "konkursu", gdzie reguły gry są ustalone i wszystko teoretycznie powinno być jasne i udokumentowane jest lepszym wyjściem niż mianowanie na podstawie tego co napisałeś, a o czym wszyscy dobrze wiemy?

Offline ThinkVantage

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: konkurs na stanowisko d-cy zastępu, zmiany...
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 17, 2009, 20:38:44 »
ognista fala ?????????? kim Ty jesteś ??? jakie zajmujesz stanowisko i komu wlazłeś w d....  :rofl:

Proszę... zachowuj się. Dzięki.
j.w.

Offline piana1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: konkurs na stanowisko d-cy zastępu, zmiany...
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 17, 2009, 21:10:18 »
w pełni zgadzam się z rafal.bula  to jest oznaka normalności, stworzenia przejrzystych reguł wyboru. nie rozumiem dlaczego niektórzy uważają to za coś złego żeby nie powiedzieć patologię. zasady wyboru są z góry znane zainteresowanym. czy to źle??
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2009, 21:15:45 wysłana przez piana1 »
Semper Paratus

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: konkurs na stanowisko d-cy zastępu, zmiany...
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 17, 2009, 21:18:30 »
     ognista fala spadł z księżyca i wylądował w SGSP (oczywiście bez protekcji, bo zdolniacha z niego :fiuu:) potem trafił na jednostkę. Myślał, że tam od razu wszyscy będą się kłaniali w pas,że co roku będzie awansował, a tam nie poznali się na nim :cooo:
   W dodatku na Podlasiu wszyscy dowódcy i wszyscy którzy zajmują wyższe stanowisko od niego to kreatury, lizodupy i plecaki :szalony:
Tylko on jest :mellow:

   Konkursy, a czemu nie, co do tego ma prawo i związki(przedstawiciele ZZ jak najbardziej mogli by uczestniczyć w komisji). Nareszcie jakiś komendant chce zastosować jakieś reguły przy obsadzaniu stanowisk, a nie jak do tej pory wyciąganie z kapelusza.

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: konkurs na stanowisko d-cy zastępu, zmiany...
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 17, 2009, 21:46:49 »
ognista fala ?????????? kim Ty jesteś ??? jakie zajmujesz stanowisko i komu wlazłeś w d....  :rofl:

Proszę... zachowuj się. Dzięki.
Więc Kolego odpowiem ci kim jestem: kpt. mgr inż. (studia podyplomowe) staż 13 lat (w tym SGSP) pozostałe podział bojowy, stanowisko: d-ca zastępu (żartobliwie nazywają mnie: najtańszy oficer w straży)
Myślę że przy takich predyspozycjach nie muszę Cię przekonywać o tym że jeżeli wlazłem komuś w d.... to chyba dla siebie samego.

 ognista fala spadł z księżyca i wylądował w SGSP (oczywiście bez protekcji, bo zdolniacha z niego :fiuu:) potem trafił na jednostkę. Myślał, że tam od razu wszyscy będą się kłaniali w pas,że co roku będzie awansował, a tam nie poznali się na nim :cooo:
   W dodatku na Podlasiu wszyscy dowódcy i wszyscy którzy zajmują wyższe stanowisko od niego to kreatury, lizodupy i plecaki :szalony:
Tylko on jest :mellow:

   Konkursy, a czemu nie, co do tego ma prawo i związki(przedstawiciele ZZ jak najbardziej mogli by uczestniczyć w komisji). Nareszcie jakiś komendant chce zastosować jakieś reguły przy obsadzaniu stanowisk, a nie jak do tej pory wyciąganie z kapelusza.


 A odpowiadając na twój post:
Oczywiście byłem w SGSP i ci którzy ze mną kończyli wiedzą jak wyglądała moja nauka. Po ukończeniu trafiłem na poddział i miałem okazję pracować (i nadal mam) w tak doświadczonym zespole że przez już 9 lat troszke tego pojąłem (bo jak napisałeś jestem zdolniacha) i uważam że moge wyrażać swoje zdanie na tematy obsadzania stanowisk. A jeżeli uważasz że na podlasiu są same  dupolizy itp to zapewne pochodzisz z tego samego regionu co ja i zapewne sam mnie znasz więc powinieneś o mnie wiedzieć więcej i zapewne to że każde napisane moje zdanie na tym forum trafia na pewne biurko czy ty jesteś w stanie tak samo się ujawnić??

PS.
A może wcześniejszym postem poprostu uderzyłem w Wasz czuły punkt????  :wacko:

pozdrawiam

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: konkurs na stanowisko d-cy zastępu, zmiany...
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 17, 2009, 22:12:35 »
Cytuj
Konkursy, a czemu nie, co do tego ma prawo i związki(przedstawiciele ZZ jak najbardziej mogli by uczestniczyć w komisji). Nareszcie jakiś komendant chce zastosować jakieś reguły przy obsadzaniu stanowisk, a nie jak do tej pory wyciąganie z kapelusza.

Wybacz, ale jako przedstawiciel ZZ nie chciałbym uczestniczyć w tej "szopce" - bo inaczej tego nazwać nie można. Już widzę, opinie, że ZZ obsadzają swoich - no chyba, ze zabronisz członkom ZZ przystępować do konkursu.
Szkoda, ze w szpitalach nie wpadli na ten pomysł, bo może salowe mogłyby przyjmować pacjentów w gabinetach. Ktoś kiedyś wymyślił jakieś szkoły, ktoś inny opracował wymagania kwalifikacyjne (czy dobre to inna bajka).
Są stanowiska mianowane i na nie się mianuje wg jakiś zasad, są również stanowiska powoływane, gdzie główną zasadą są oczywiście kompetencje  :mellow: Rozumiem, ze pomysłodawca wygrał konkurs i został powołany - tylko w czym były te zawody? to widzimy od 20 lat.

Co do fali i jego włażenia w dupę, to zapewniam Cię, ze na całym podlasiu nie ma tak wielkiej dupy - bo fala słusznej postury chłopem jest.

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: konkurs na stanowisko d-cy zastępu, zmiany...
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 17, 2009, 22:21:49 »
 Fala.  Konkurs był by dla ciebie "szansą na sukces". Po 13 latach d-ca zastępu to trochę marnie.Mam nadzieje,że oprócz długoletniego stażu i tego mgr inż.(dla mnie nic nie znaczącego przy obecnym poziomie kształcenia) posiadasz jakieś inne zalety jak np. koleżeńskość.

 
Cytuj
Powiedzmy to głośno i wyraźnie: "Główne atuty brane pod uwagę przy jakimkolwiek wyborze to wślizg w odpowiednią d....., zaplecze plecowe, układ a nie to co ty piszesz.
pozdr
To twój cytat po którym wysnułem opinię o twoich przełożonych, a na Podlasiu nigdy nie byłem czego żałuje, bo to ponoć piękny region :rofl:.

  Sam_go przecież nie mówimy o konkursie do którego startują wszyscy, tylko o takim do którego przystępują spełniający wymagania, a często stołek przypada na kilku chętnych. 
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2009, 22:32:19 wysłana przez tomstrazak »

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: konkurs na stanowisko d-cy zastępu, zmiany...
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 17, 2009, 22:31:03 »
Fala.  Konkurs był by dla ciebie "szansą na sukces". Po 13 latach d-ca zastępu to trochę marnie.Mam nadzieje,że oprócz długoletniego stażu i tego mgr inż.(dla mnie nic nie znaczącego przy obecnym poziomie kształcenia) posiadasz jakieś inne zalety jak np. koleżeńskość.

 
Cytuj
Powiedzmy to głośno i wyraźnie: "Główne atuty brane pod uwagę przy jakimkolwiek wyborze to wślizg w odpowiednią d....., zaplecze plecowe, układ a nie to co ty piszesz.
pozdr
To twój cytat po którym wysnułem opinię o twoich przełożonych, a na Podlasiu nigdy nie byłem czego żałuje, bo to ponoć piękny region :rofl:.
Powiem ci szczerze że ja też nie biorę pod uwagę tego coś jest przed nazwiskiem z tytułów naukowych a wracając do konkursów i szans to kiedyś miałem swoją i nie wykorzystałem później walczyłem o nową a teraz chce sobie spokojnie siedzieć tu gdzie jestem :) i uważam że te stanowisko jest dla mnie stworzone (ambicje i chęć bycia wyżej minęła przy trzeciej próbie awansu :)
Ocenę jaki jestem czy koleżeński czy jakiś inny pozostawiam moim kolegom. Napewno nie którym się nie podoba że mówię coś prosto w oczy ale sam nie lubie jak mi sie d.... obrabia za plecami.

PS
do wcześniejszego wątku: kpt. jestem od 2003 roku :)

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: konkurs na stanowisko d-cy zastępu, zmiany...
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 17, 2009, 22:32:36 »
To może losowanie? Ślepego losu nikt nie posądzi o jakieś machlojki, czy kumoterstwo? Tylko skąd w dzisiejszych czasach wziąć sierotkę bez poglądów politycznych?

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: konkurs na stanowisko d-cy zastępu, zmiany...
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 17, 2009, 22:36:28 »
To może losowanie? Ślepego losu nikt nie posądzi o jakieś machlojki, czy kumoterstwo? Tylko skąd w dzisiejszych czasach wziąć sierotkę bez poglądów politycznych?
Ja moge być taką sierotką u nas w powiecie :) ???

Offline fajerktoś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: konkurs na stanowisko d-cy zastępu, zmiany...
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 18, 2009, 08:54:28 »
        Konkursy, a czemu nie, co do tego ma prawo i związki(przedstawiciele ZZ jak najbardziej mogli by uczestniczyć w komisji). Nareszcie jakiś komendant chce zastosować jakieś reguły przy obsadzaniu stanowisk, a nie jak do tej pory wyciąganie z kapelusza.

ta.... zwłaszcza gdy w regulaminie wewnętrznym pisze  "...na niektóre wolne stanowiska..." oraz "... KM może w szczególnych przypadkach odstąpić od konkursu.."

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: konkurs na stanowisko d-cy zastępu, zmiany...
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 18, 2009, 12:45:09 »
Ale to jaja są. Kto panu KM taki regulamin zatwierdził? ZZ? KW?

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: konkurs na stanowisko d-cy zastępu, zmiany...
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 18, 2009, 13:44:16 »
Panowie, jesteście d-cą JRG. Zwalnia się etat d-cy zmiany i co robicie??
bierzecie na to miejsce kolesia, który na każdej zmianie służby otwiera wam drzwi a przed waszym wyjazdem do domu myje wam samochód?
Ja chyba wybrałbym najlepszą wg mnie osobę uprawnioną do awansu na to stanowisko (nawet z innej zmiany). Swoisty konkurs odbywający się jedynie w głowie (lub na kartce) u d-cy JRG. ale konkurs. więc czemu nie mieć oka na ten konkurs i nie załatwić tego na forum ogólnym JRG??

poza tym zbyt duże napięcia wzbudza ten wątek.. zloozujcie panowie.

ps. hej Fala  :rofl: nadal łapy?

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.954
    • JRG SGSP
Odp: konkurs na stanowisko d-cy zastępu, zmiany...
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 18, 2009, 13:51:55 »
To takie polskie...doszukiwanie się wszędzie przekrętów, znajomości, oszustw, nepotyzmu, układów itd.
Przecież założenie konkursu jest samo w sobie słuszne.
A Wy od razu wynajdujecie jakieś teorie spiskowe.

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: konkurs na stanowisko d-cy zastępu, zmiany...
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 19, 2009, 00:17:46 »
Wątek trochę dziwaczny ale właściwie racje mogą mieć wszyscy.
Zgadzam się z rafałem, że konkurs ta jakiś wybór oparty na pewnych zasadach. Takiego samego wyboru można dokonać bez konkursu - arbitralnie i też nie wszyscy będą zadowoleni. Chociaż to trochę dziwne. Wychodzi na to, że wszyscy kandydaci mają takie same kwalifikacje, osiągnięcia, doświadczenie, wiedzę, umiejętności, i wiele innych przymiotów. Nic tylko pozazdrościć takiej kadry.
Rację może mieć również ognista fala. Może wszyscy kandydaci z takim samym zaangażowaniem potrafią wśliznąć się w odpowiednią d..ę przełożonemu, mają takie same zaplecze plecowe, układ, a w takiej sytuacji wybór jest niezmiernie trudny, żeby kogoś nie urazić.
Pozdrawiam
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.