Autor Wątek: Nasze Akcje  (Przeczytany 13159 razy)

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Nasze Akcje
« dnia: Kwiecień 09, 2005, 12:47:35 »
Witam !!!
Proponuje aby wtym temacie wpisywać swoje akcje na bierząco: co jak i gdzie ile czego z czego.....
Pozdrawiam !!! ;)  
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Nasze Akcje
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 05, 2005, 14:45:45 »
w ciągu ostatniego tygodnia 4 wyjazdy do pozaru stodół  :ph34r:
Jakby ktoś chciałto posiadam zdjęcia !!!


Pozdrawiam !!!  ;)  
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Nasze Akcje
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 21, 2005, 02:25:49 »
Witam!
Akcja osy przy budynku mieszkalnym.Kokon na wysokości 5m przy oknie.
Młody mówi ja nie wejdę,bo jestem uczulony.Ja ci k...a dam uczulony.Poprzedniej służby po kota na drzewo też nie,bo trochę .........Co z Ciebie za strażak.Masz założyć strój "pszczelarski" i jazda na parapet, my będziemy zabezpieczać przed upadkiem i mi tu k....a biegusiem sie ubieraj.Młody- przecież żartowałem,już wchodzę. Jak sie on gramolił na ten parapet to .................Ps. Musiał trafić na dziurę w gęstym sicie przyjęć do straży(szkoły poż.).
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2005, 02:27:50 wysłana przez cul2 »

Offline mtokarczyk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Nasze Akcje
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 31, 2005, 15:46:43 »
W ostatnim czasie 4 wyjazdy 3 do pozaru 1 do wypadku :rolleyes:  

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Nasze Akcje
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 01, 2005, 08:00:30 »
27.07.2005 - Godzina 4.00 - Dość spory pożar w hurtowni mebli, może to był sklep, ale większy. Cała jedna sala spłonęła, drugą uratowaliśmy, jednak trochę była zalana. W akcj uczestniczyły 4 jednostki PSP z Lęborka oraz 2 GCBA Jelcz z OSP  Nowej Wsi Lęborskiej.  
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Nasze Akcje
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 01, 2005, 08:39:57 »
:( w nocy z soboty na niedziele była bardzo duża burza ok godziny 2:30 w dom uderzył piorun (nikogo w nim nie było bo był to nowy dom już mieli się wprowadzać) piorun przebił blache i wpadł na poddasze zapaliło sie ocieplenie prawdopodobnie całe wiązanie jest już do du... dobrze że kumpel mieszka po  sąsiedzku :) także sporo udało sie nam uratować było 7 aut skończyliśmy ok 5:30
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline czesiu-niesfora

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Nasze Akcje
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 22, 2006, 12:25:20 »
16.06 godzina 18.00 wypadek 2 sam. osobowe, jeden na dachu przytulony do kamienicy, drugi podniesiony na znaku parę metrów dalej. Policja na miejscu- brak zabezpieczenia miejsca zdarzenia - wyjazd GBARt.
działania nasze polegały na wakuaji poszkodowanego z pojazdu leżacego na dachu i niestety zaqbepieczenie miajsca zdarzenia - ta współpraca z policją:)

Offline czesiu-niesfora

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Nasze Akcje
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 22, 2006, 12:27:52 »
godzine później
wypadek 2 sam osobowych wyjazd GBARt
Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do uwięzionej osoby ( sprzęty hydrauliczny) ewakacja poszkodowanej osoby z pomocą ZRM

Offline czesiu-niesfora

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Nasze Akcje
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 22, 2006, 12:31:31 »
2 godziny później...
wypadek vana - wyjazd GBARt
po przyjeździe namiejsce zdarzenia zastałem:
kierowca pojazdu leżący obok przewróconego samochodu
kobieta biega do okoła pojazdu
działania polegały na: udzieleniu pomocy medycznej kirowcy i kobiecie przy pomocy jakże uroczych strazaków i torby PSP R1. samochód ustawiony na pas przy pomocy SCDź

Offline czesiu-niesfora

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Nasze Akcje
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 22, 2006, 12:34:39 »
45 minut później
po powrocie z kacji najeźdzamy na samochód, który zatrzymał sie na słupie, kierowca cały lecz pijany, policja na miejscu ... czekamy na sępa ( lawete) zabezpieczamy miejsce zdarzenia - cała procedura. wracamy do bazy - było spokojnie:)
chciałbym więcej napisać lecz za mało czasu a za duzo wyjazdów jakie zdarzenia interesują to opisze .
pozdrawiam

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Nasze Akcje
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 22, 2006, 12:47:02 »
Jak piszesz post za postem, to używaj funkcji edytuj na przyszłość i zamieszczaj dodatkowe informacje w poprzednim poście.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Damiano KC2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Fire - I'm lovin it!!!
Odp: Nasze Akcje
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 23, 2006, 12:40:00 »
Wtorek wyjazd za gmine do pozaru tira ktory zapalil sie od instalacji elektrycznej w ciagniku.. Calkowicie spalony ciagnik i czesciowo naczepa ( uratowala ja welna mineralna bedaca ladunkiem ) Czas akcji 1:35, 3:00
4 zastepy w tym 3 OSP i 1 PSP
"Tam sięgaj gdzie wzrok nie sięga" Adam Mickiewicz

Offline OSPwonski

  • http://strazacki-konin.pl.tl/Akcje.htm
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 160
Odp: Nasze Akcje
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 22, 2006, 11:39:06 »
No panowie, coś temacik przygasł, czyżby nic ciekawego nie działo się ???????

Offline MIC

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Nasze Akcje
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 12, 2006, 11:55:11 »
No to może ja się wypowiem.
Tak od początku miesiąca:
1 listpada-3 akcje wszystkie -powalone drzewa
4 listopada-wypadek na obwodnicy miasta, godzina 21:10
4 listopada- kolejny wypadek, godzina 22:10
5 listopada- pozar altanki działkowej
5 listopada-wypadek na obwodnicy miasta
6 listopada-wypadek równiez na obwodnicy miasta: Kierująca samochodem osobowym marki Polonez wyjeżdając z ulicy podporządkowanej wpadła wprost pod koła, nadjeżdżającego z kierunku Poznania, ciągnika siodłowego z naczepą. W wyniku zdarzenia, kierująca Polonezem zmarła na skutek poważnych obrażeń [bardzo duża utrata krwi] w trakcie prowadzonej intensywnej reanimacji. Samochód osobowy został poważnie rozbity, a ciągnik siodłowy nieznacznie uszkodzony.

7 listopada-też obwodnica: Kierujący samochodem osobowym marki Opel Vectra, wyjeżdżając z kierunku Dąbrowy, wymusił pierszeństwo na jadącym z Poznania busie marki Renault. Z powodu kolizji obydwu pojazdów, kierowca Renault stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewy pas ruchu, na którym doszło do zderzenia z busem marki Iveco. W wyniku karambolu, uszkodzeniu uległy trzy pojazdy, a kierowca Iveco został przewieziony do szpitala śmigłowcem ratunkowym.

W ciągu ubiegłego tygodnia 9 akcji.

Wczoraj pożar szybu kominowego w domu mieszkalnym[piętrowym]. Akcja ok 3,5 godziny.
"BROTHERHOOD OF FIRE FIGHTERS"

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Nasze Akcje
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 12, 2006, 12:29:28 »
Wczoraj po godzinie 21 wezwanie do palących się zabudowań gospodarczych za naszą gminą. Łącznie działało 10 zastępów gaśniczych. Akcja gaśnicza trwała prawie 3 godziny.
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline OSPwonski

  • http://strazacki-konin.pl.tl/Akcje.htm
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 160
Odp: Nasze Akcje
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 12, 2006, 19:06:39 »
MIC jaką jednostkę reprezentujesz, toż ta Wasza obwodnica to siedlisko nieszczęścia

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Nasze Akcje
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 13, 2006, 17:00:32 »
Akcja paląca sie stodoła najdłuższa akcja jaka pamietam.
Czas samej akcjii to okolo 2 godziny ale dogaszanie trwało 10 godzin !!!
 Byloby krócej gdyby w tej stodole nie bylo składu materiałów łatwopalnych a gosciu miał zachomikowane troche drzewa , kilka ton węgla (upchane gdzie sie da) no i oczywiscie siano ,sloma - zboże w przybudówce .
 Tak wiec akcja zaczeła sie kolo 21 a zakonczyla rano.

 W tym miejscu chciałbym sie spytac jeżeli ktos wie czy taki skład materiałów rzutuje na uzyskanie ubezpieczenia od towarzystwa ubezp. czy w ogóle dostanie on jakies odszkodowanie w takiej sytuacjii ?
(mial ubezpieczenie wszystkich budynków).
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2006, 17:03:42 wysłana przez wolicki1 »

Offline MIC

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Nasze Akcje
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 13, 2006, 20:27:08 »
Witam.
OSPwonski mieszkam w Pniewach [i jestem z OSP Pniewy], powiat szamotulski, województwo wielkopolskie.
Co do obwodnicy to wole się nie wypowiadać. Przecina ona trase międzynarodową na której jest cały czas pierwszeństwo, a było tak zrobione że pierwszeństwo miała obwodnica i pojadzy jadące międzynarodowką z nie ustępowały pierwszeństwa, minimum raz dziennie była stłuczka [!!] ale nie do każdej była wzywana straż, zginęło kilkadziesiąt osób [chyba koło 20]. Dopiero jak wypadek miał Golop [jakiś sportowiec od żużlu chyba] to swiatła zrobili i teraz jest ok. Tylko sporadyczne wypadki.
pozdrawiam
"BROTHERHOOD OF FIRE FIGHTERS"

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Nasze Akcje
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 13, 2006, 22:17:11 »
Tylko sporadyczne wypadki.


rzeczywiście sporadyczne :p
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline MIC

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Nasze Akcje
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 14, 2006, 15:14:39 »
Wiesz w porównaniu z tym co było kiedyś to teraz jest naprawde spokojnie.
"BROTHERHOOD OF FIRE FIGHTERS"

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Odp: Nasze Akcje
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 17, 2006, 11:24:22 »
15 listopada 10:04

Z nieustalonych przyczyn kierujący Polonezem zjeżdza z drogi na pobocze i uderza bez hamowania w drzewo. Na miejscu śmierć poniosła pasażerka, a kierujący autem w ciężkim stanie trafił do szpitala, gdzie po paru godzinach zmarł.

W akcji: GBA, SlRd, GBARt, SOp, 2 Er, 4 policje

Offline OSPwonski

  • http://strazacki-konin.pl.tl/Akcje.htm
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 160
Odp: Nasze Akcje
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 19, 2006, 16:44:20 »
MIC to widzę, że tylko usiąść i płakać, albo zamknąć drogę w cholerę. A do mojego poprzednika, co to jest to 2 Er????????? Bo u nas karetki oznaczane są odpowiednio dla wypadkowych "w" i odpowiednio1,2,3itd. karetki reanimacyjne oznaczone literą "R" i odpowiednio 1,2,3itd.

Offline Prezes1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Nasze osiągnięcia
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 10, 2006, 14:23:51 »
Koledzy i koleżanki wiemy skąd jesteśmy, wiemy jaki mamy sprzęt,
no to może pochwalmy sie naszymi wyczynami.
Wiem ,że ratując mienie i życie nie robimy tego aby się potem tym  chwalić , ale pewnie każdy ma coś ciekawego do opowiedzenia z czego jest szczególnie dumny.
My mieliśmy kiedyś pożar stodoły wyładowanej po dach sianem i słomą
dom w odległości 4-5 metrów od stodoły, ale uratowaliśmy go, a wracając zmęczeni z akcji w środku nocy mieliśmy poczucie dobrze wykonanej roboty.
A Wy?? Piszcie

Pozdrawiam
"codziennie jest ten sam dzień"

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: POCHWALCIE SIĘ...
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 10, 2006, 14:31:58 »
Dziecinada.

Ostatnio przeczytalem, że w gronie fotografów licytacje dotyczące sprzętu fotograficznego i ślepe zapatrzenie w siebie nazywa się ONANIZMEM SPRZĘTOWYM.

Czy to jest forum dla strażaków czy forum niedowartościowanych onanistów.

Jak czytam takie wątki to przypomina mi się film DZIEŃ ŚWIRA: "Moja jest tylko racja i to święta racja, bo nawet jeżeli jest twoja to moja jest mojsza niż twojsza i naprawdę powiadam wam, moja racja jest najmojsza!"


Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: POCHWALCIE SIĘ...
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 10, 2006, 15:45:31 »
Do Prezes1 – podobny temat masz tu http://www.strazak.pl/forum/index.php?topic=1246.0

Do Łukasza - Niektórzy ludzie odczuwają niepokorną chęć pochwalenia się tym, co robią na co dzień. Idąc Twoim tokiem myślenia: czy Twoja strona o fotografii jest również formą onanizmu czy jak to nazwałeś? Wydaje mi się, że nie - to Twoja pasja…, Więc nie studź zapałów innych, bo sam możesz robić coś, co dla innych wydaje się śmieszne… Francois Thibault powiedział kiedyś "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko" - znasz odpowiedź na wszystko? Bo ja nie….
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”