Autor Wątek: zwiększenie stanów  (Przeczytany 20570 razy)

Offline kiligoznales

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
zwiększenie stanów
« dnia: Styczeń 10, 2009, 09:06:46 »
Witam wszystkich . Mam pytanie co do stanów osobowych w  waszych jednostkach bo u nas po wejsciu nowego bhp od 10 stycznia mamy większe stany o 3 osoby. Jak jest w innych jednostkach?

Offline firemanek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: zwiększenie stanów
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 10, 2009, 09:12:12 »
u mnie bez zmian, 6+1

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: zwiększenie stanów
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2009, 09:43:22 »
U nas tez bez zmian

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: zwiększenie stanów
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 10, 2009, 09:49:56 »
Witam wszystkich . Mam pytanie co do stanów osobowych w  waszych jednostkach bo u nas po wejsciu nowego bhp od 10 stycznia mamy większe stany o 3 osoby. Jak jest w innych jednostkach?
a jaki stan miałeś przed wejściem zmian?
EGO = 1 / wiedza

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: zwiększenie stanów
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 10, 2009, 09:57:31 »
Witam wszystkich . Mam pytanie co do stanów osobowych w  waszych jednostkach bo u nas po wejsciu nowego bhp od 10 stycznia mamy większe stany o 3 osoby. Jak jest w innych jednostkach?

co w takim razie z nadgodzinami beda rosly w jeszcze szybszym tempie niz teraz...bo rozumie ze stany zwiekszono z tych etetow ktore sa ?

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: zwiększenie stanów
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 10, 2009, 11:06:51 »
 :tuba: u mnie bez zmian narazie
POZDRAWIAM

Offline piana1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: zwiększenie stanów
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 10, 2009, 11:40:23 »
u mnie podnieśli o jedną osobę - teraz jest nas 10
Semper Paratus

Offline kiligoznales

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: zwiększenie stanów
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 10, 2009, 13:23:58 »
stan mielismy 10 i zwiekszyli do 13 . tak przy tej samej ilości strażaków na stanie,rozkaz i szefowie wystawiaja na grafik a o godzinach nic nie mowia

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: zwiększenie stanów
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 10, 2009, 19:08:20 »
cytat z : http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,11938.20.html
"Analizując zachowanie KG należy przyjąć takę też tezę ,że to co robiliśmy do tej pory wpisując w meldunki co nakazali od 01.01., było tylko rozpoznaniem sytuacji . Nie ździwmy się  jak warszawka podniesie stany minimalne tak, aby na zmianach w jednostkach było co najmniej 8-9 osób ,aby obsady na I rzutach były zgodne z BHP/ a w d.... będą mieli nasze powstające w ten sposób nadgodziny/.
Zresztą to są tylko moje  dywagacje . Co będzie czas pokarze , do 11.01 zostało kilka dni."

No i chyba miałem rację.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2009, 19:21:19 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline strazak01

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: zwiększenie stanów
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 12, 2009, 13:48:20 »
no u mnie w JRG etat zmiany 10 na służbie 6 a było 5

Offline mariansz84

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: zwiększenie stanów
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 12, 2009, 14:05:04 »
U mnie podniesiono stan z 6 na siedmiu obecnych na służbie przy 11 etatach na zmianie. Ponadto pierwszym wyjazdowym został GCBA bo jest 3 osobowy, pozostałych 3 na GBA jeden PA, aktualnie trwa przerzucanie sprzętu z GBA na GCBA żeby  można było skutecznie działać na GCBA. Przepisy spowodowały że to co robiliśmy w czterech teraz robimy w trzech. Pozdrawiam:)

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
Odp: zwiększenie stanów
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 12, 2009, 14:49:49 »
no u mnie w JRG etat zmiany 10 na służbie 6 a było 5
z tego co mi wiadomo 5 osób na 10 etatów to wbrew wytycznym, wprawdzie różnym dla różnych województw, ale nigdzie z tego co wiem nie było nakazane utrzymywanie 50% stanu, raczej 55-65 takie mniej więcej były widełki, KCKRiOL od razu nas czesał, jak gdzieś było nie tak (zarówno więcej jak i mniej niż w wytycznych) ... aczkolwiek było to w r. 2007, nie wiem jakie teraz są wytyczne ... może ktoś coś więcej wie?
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl

Offline mike608

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: zwiększenie stanów
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 12, 2009, 16:42:40 »
11 etatów, było 6 na zmianie jest 7

Offline strazak01

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: zwiększenie stanów
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 12, 2009, 20:17:42 »
no u mnie w JRG etat zmiany 10 na służbie 6 a było 5
z tego co mi wiadomo 5 osób na 10 etatów to wbrew wytycznym, wprawdzie różnym dla różnych województw, ale nigdzie z tego co wiem nie było nakazane utrzymywanie 50% stanu, raczej 55-65 takie mniej więcej były widełki, KCKRiOL od razu nas czesał, jak gdzieś było nie tak (zarówno więcej jak i mniej niż w wytycznych) ... aczkolwiek było to w r. 2007, nie wiem jakie teraz są wytyczne ... może ktoś coś więcej wie?

no niestety u nas były wytyczne z KW że na zmianie ma być 50 % stanu żeby zejść z nadgodzin ale to i tak nie pomogło przez rok 2008 walczyliśmy w 5 na PB .Nestety takie realia

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: zwiększenie stanów
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 12, 2009, 20:49:58 »
no u mnie w JRG etat zmiany 10 na służbie 6 a było 5
z tego co mi wiadomo 5 osób na 10 etatów to wbrew wytycznym, wprawdzie różnym dla różnych województw, ale nigdzie z tego co wiem nie było nakazane utrzymywanie 50% stanu, raczej 55-65 takie mniej więcej były widełki, KCKRiOL od razu nas czesał, jak gdzieś było nie tak (zarówno więcej jak i mniej niż w wytycznych) ... aczkolwiek było to w r. 2007, nie wiem jakie teraz są wytyczne ... może ktoś coś więcej wie?

50% stan jest utrzymywany w co najmniej jednej warszawskiej JRG

Offline strazaczek76

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: zwiększenie stanów
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 12, 2009, 21:03:05 »
U nas bez zmian na 13  było 7 i nadal jest 7.  A do tego bez zmian pierwszego wyjazdowego. Oficjalnego pisemka nie widziałem w tej sprawie tylko ponoć ustnie coś było.  :gitara:

Offline danon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: zwiększenie stanów
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 13, 2009, 11:51:17 »
u nas na 16 osob na zmianie, 9 pracuje, tak jak bylo przed 11, z tym ze 3 osoby sa w oodziale, kawalek drogi od JRG, zmienilo sie tylko to ze do 16.00 na wozie siedzi dowodztwo JRG, a jeden ma wolne do 16 czyli 8 godzin

Offline hansik1987

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: zwiększenie stanów
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 13, 2009, 20:48:56 »
u nas jest 14 + 1 a na słuzbie 9 + 1. często jest tak ze w tygodniu ktos z dowództwa siedzi do 20.00 czyli jeden ze zmiany ma 12 godzin wolnego.

Offline rosół

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: zwiększenie stanów
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 13, 2009, 21:23:38 »
To u nas o olsztyniskim było 11 stan zmiany służbe pełniło 7 strażaków  i tak zostało , jak widać te procenty to są różnie liczone .Dużo wcześniej rdo roku 2006 dowództwo JRG siedziało  do  22 ,następnie  nasz komendant  wśpaniałomyśny  im zabronił,mam nadgodziny rosną na podziale a na PSK wychodzą na zero.Piszcie w jakich województwach ,komendach sie znajdujecie przecież nie możemy tak się dawać kopać,przecież to jest tak niesprawiedliwe .Musimy robić to wspólnie bo związki to trochę nie nadążają.Pozdrawiam

Offline FIREMICHAL

  • Firenurek
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: zwiększenie stanów
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 13, 2009, 21:51:04 »
U nas jest i było siedmiu.Jedynie był dylemat w sprawie pierwszego wyjazdu w całej obsadzie wozu,ale to wyjaśnili i chodzi o pełną obsadę,jaka jest podana w KPB a nie w przeznaczeniu np.GBA

Offline onyx

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: zwiększenie stanów
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 13, 2009, 22:09:29 »
U nas zmiana liczy 11 osób. Było 6 na służbie , a teraz jest 8. woj pomorskie

Offline Keraj35

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: zwiększenie stanów
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 14, 2009, 19:48:22 »
Stan zmiany 22 było 12 jest po zmianach przepisu 14

Offline komendant ???

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: zwiększenie stanów
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 14, 2009, 21:14:13 »
stan zmiany 11 - na słuzbie 6 było i nadal jest

Offline kolumb 112

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 276
Odp: zwiększenie stanów
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 14, 2009, 21:45:06 »
U nas jest i było siedmiu.Jedynie był dylemat w sprawie pierwszego wyjazdu w całej obsadzie wozu,ale to wyjaśnili i chodzi o pełną obsadę,jaka jest podana w KPB a nie w przeznaczeniu np.GBA
Przepraszam, że pytam ale co ma KPB do "pełnej obsady"?
U mnie było siedmiu ratowników w tym sześciu wyjazdowych i tak pozostało a rozporządzenie jest respektowane. A kto powiedział, że "pełna obsada" to liczba miejsc w samochodzie potwierdzona wpisem w dowodzie rejestracyjnym. Mam średniego chemika zarejestrowanego na dziewięcioosobową załogę i co "pełna obsada" to dziewięć? On też czasami wyjeżdża jako pierwszy lub samodzielny.
To muszą nam zinterpretować komendanci wszystkich szczebli bo to oni są pracodawcami i muszą też respektować inne akty prawne dotyczące czasu służby. Ministra pytać nie wypada, bo chyba by się obraził na KG a może i gorzej. A może nasi koledzy (wieść gminna niesie, że wysoki aparat związkowy),  którzy pisali ten konkretny paragraf coś wyjaśnią i oświecą nas co mieli na myśli wprowadzając zapis "posiada pełną obsadą".
Pozdrawiam,

Offline kation3

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: zwiększenie stanów
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 14, 2009, 23:28:01 »
Wiele argumentów przytoczonych w dyskusji jest zasadnych .Faktem jest oczywiście iż np drabina mechaniczna został wykonana przez producenta na trzy osoby bo tak konstrukcja pozwalała.  i pełna obsada to 3 ratowników ??? Ustawodawce nie interesuje ile wyjedzie aby podszas działań ratowniczo gaśniczych było zachowane BHP ..... np zadymienie itp. Biedny dowódca zajechawszy na miejsce nie tylko się głowi nad rozwiązaniem problemu ale jeszcze myśli czy  nie przekroczył BHP.  Tak panowie ,odcinamy fotel w samochodzie wstawiamy sprzęt zmieniamy dowód i jest cacy. TYLkO przy akcji  trzeba spełnić :mellow: wymagania. a zapis o pełnej obsadzie i tak dalej..... dyskusyjny..