Autor Wątek: dlaczego oficerowie zajmują stanowiska podoficerów?  (Przeczytany 12960 razy)

Offline bieda

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
  • dlaczego ....
dlaczego oficerowie zajmują stanowiska podoficerów?
« dnia: Styczeń 01, 2009, 13:59:13 »
głowa mnie boli po zabawie sylwestrowej....
ale na proponowane rozwiązania w grupach zaszeregowania nie mogę się zgodzić, mianowicie;
- dlaczego korpus podoficerski domaga się takich samych grup uposażenia jak aspiranci czy oficerowie (Panowie hierarchia musi być zachowana, wykształcenie wyższe, aspiranckie czy oficerskie to już nic nie znaczy?)
Kiedy pewna grupa strażaków chodziła do szkoły to inni biegali z workami na budowie a teraz domagają się równego traktowania w zaszeregowaniu - NIEPOROZUMIENIE.
- uważam, że dla poszczególnych korpusów powinny być przypisane sztywno stanowiska (nie powinno być łamanych stanowisk)
czy strażak: stażysta=szeregowy=aspirant=oficer    NIE,

JEŚLI TO KAŻDY strażak ZROZUMIE BĘDZIE MU ŁATWIEJ ŻYĆ

 Strażak podoficer powinien  zajmować tylko stanowiska PODOFICERSKIE
Strażak aspirant powinien  zajmować tylko stanowiska ASPIRANCKIE
Strażak oficer powinien  zajmować tylko stanowiska OFICERSKIE
I jedni do drugich nie powinni mieć żadnych pretensji odnośnie uposażenia.
Dodam, że nie powinno być ŻADNYCH ODSTĘPSTW KWALIFIKACYJNYCH
Podoficerowie i aspiranci są bardzo pokrzywdzeni, ciągle krzyczą i jeden drugiego gryzie.
Proszę mi odpowiedzieć dlaczego OFICEROWIE zajmują stanowiska/etaty np. STARSZY RATOWNIK?
Obecny przepis kwalifikacyjny i proponowany nic nie zmienia, dalej promuje się włazodupów którzy nie posiadają kwalifikacji a mimo to zajmują WYSOKIE GRUPY I STANOWISKA
Wszystkiego najlepszego w nowym roku

....POMYŚL CO ROBISZ DOBREGO DLA SŁUŻBY?
....CZY BYŁO CI KIEDYŚ DOBRZE W STRAŻY?
....KTÓRY KOMENDANT SPEŁNIŁ TWOJE OCZEKIWANIA?
....KIEDY BYŁEŚ ZADOWOLONY Z PODWYŻKI, AWANSU?
a może tylko narzekasz i do wszystkich masz pretensje.
Nowy Rok 2009 - czas zmienić swoje postĘpowanie
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2009, 08:11:37 wysłana przez Butel »

Offline biwak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
dlaczego oficerowie zajmują stanowiska podoficerów?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 01, 2009, 14:31:06 »
witam w nowym roku z mojej kochanej emki :rofl:

i od razu ciekawe wypowiedzi czytam

Cytuj
Strażak podoficer powinien  zajmować tylko stanowiska PODOFICERSKIE
Strażak aspirant powinien  zajmować tylko stanowiska ASPIRANCKIE
Strażak oficer powinien  zajmować tylko stanowiska OFICERSKIE

 z tym się mogę zgodzić z naciskiem na MOGĘ

Cytuj
Podoficerowie i aspiranci są bardzo pokrzywdzeni, ciągle krzyczą i jeden drugiego gryzie.
Proszę mi odpowiedzieć dlaczego OFICEROWIE zajmują stanowiska/etaty np. STARSZY RATOWNIK?

to z tym już wcale a wcale

dlaczego oficerowie zajmują stanowiska podoficerów? dobre pytanie.
Dlatego szanowny kolego, że jest ich po prostu za DUŻO w niektórych komendach. Skończy "taki" SGSP i już chce cały świat zawojować a najlepiej od razu dostać stanowisko co najmniej dowódcy JRG. Przyjdź po szkole bez stopnia popracuj kilka lat jak się sprawdzisz dostaniesz szlify i będzie OK :wacko:.
A tak każdy jest zawiedziony.  :gwiazdki:

Wiem jeszcze jedno, że przez takich jak Ty likwidowane są stanowiska łamane.

pozdrawiam
biwak
dostałem podwyżke o 30%, 01 się do nas uśmiecha i rozmawia jak z ludzmi, nie ma różnic pomiędzy biurem a PB tylko.... cholera co robi ta kroplówka przy moim łóżku.

Offline bieda

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
  • dlaczego ....
dlaczego oficerowie zajmują stanowiska podoficerów?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 01, 2009, 16:17:54 »
gratuluję "biwak" sposobu rozumowania.
...liczy się tylko doświadczenie zawodowe i wg Twojego myślenia to wystarczy by zajmować wszystkie stanowiska w PSP.
....sugerujesz; że ten co szkoły wymyślił to grubo się pomylił?
....że ten kto zbudował ścieżkę zawodową określając korpusy, też nie ma racji?

gratuluję i jednocześnie cieszę się, że tacy ludzie ja Ty są już na "zasłużonej" emeryturze.
życzę zdrowia

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
dlaczego oficerowie zajmują stanowiska podoficerów?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 01, 2009, 16:56:53 »
Bieda ty na kacu nie pisz bo to istny bełkot, a propos stanowisk to święta racja kol.Biwaka  nigdzie na świecie oprócz Polski żółtodziobom i garbom stanowisk nie dają . Ty sobie parę sylwestrów popracuj potem może ktoś cię doceni chyba że masz wuja ustosunkowanego to już w tym roku na pewno u ciebie się parę stanowisk zwolni i coś ci wpadnie i obyś tylko nie zawiódł tytch niedouczonych aspirantów i podoficerów w sytuacji kryzysowej bo będzie wstyd.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline bieda

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
  • dlaczego ....
dlaczego oficerowie zajmują stanowiska podoficerów?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 01, 2009, 17:41:10 »
Kolego "październik..
prawda jest bolesna - w pełni rozumiem Twoje rozgoryczenie, przyjąłeś zasadę, że jeśli nie po (twojej) myśli sprawy się toczą to jest ŹLE.
tak marginesem, niejednego sylwestra spędziłem na służbie, nawet mile wspominam.
Musisz pamiętać, że inni też w sylwestra pracują, nie tylko strażacy a mają dużo gorzej.
Wybierając służbę w PSP, mam nadzieję że miałeś  ŚWIADOMOŚĆ że trzeba będzie zrezygnować z pewnych przywilejów, będą pewne ograniczenia w życiu prywatnym.
Przypominam, że jesteśmy w SŁUŻBIE a nie w PRACY, do czegoś nas to zobowiązuje - nie tylko do BRANIA i NARZEKANIA
serdecznie pozdrawiam


Offline biwak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
dlaczego oficerowie zajmują stanowiska podoficerów?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 01, 2009, 19:53:10 »
@bieda podam cytat z pewnego filmu

"Ty albo jesteś głupi albo udajesz głupiego"

Cytuj
...liczy się tylko doświadczenie zawodowe i wg Twojego myślenia to wystarczy by zajmować wszystkie stanowiska w PSP

oczywiście że nie, lecz bez doświadczenia możesz ze swoim wykształcenie chcesz od razu dowodzić? widziałeś kiedyś absolwenta Wyższej Szkoły Morskiej który od razu po studiach zostaje kapitanem statku?????

Cytuj
....sugerujesz; że ten co szkoły wymyślił to grubo się pomylił?

sądzę że nie wiesz o czy mówisz, szkolić się trzeba i to zawsze, a w naszym fachu praktycznie zawsze. Moja wypowiedź miała uzmysłowić Tobie i Tobie podobnym, że na dzień dzisiejszy SGSP "produkuje" za dużo oficerów którzy trafiają potem do jednostek gdzie jest ich przesycenie. Należałoby stworzyć system oparty na realnych potrzebach w danym województwie i tak kierować absolwentów czy tego chcą czy nie, bo jak sam zauważasz ( jedyna normalna uwaga w Twoich wypocinach)
Cytuj
że jesteśmy w SŁUŻBIE a nie w PRACY,
a nie oficerowie po SGSP chcą najlepiej służyć blisko mamusi.

Cytuj
....że ten kto zbudował ścieżkę zawodową określając korpusy, też nie ma racji?

tu już przegiąłeś na maxa.

właśnie o tym mówie. Nie ukończenie szkoły ( niejednokrotnie za jajka i wałówkę wujka ze wsi,)
Cytuj
(przepraszam wszystkich uczciwych)
tylko normalna ścieżka awansu. Miałem przypadek w mojej, komendzie kiedy trafił do nas absolwent sgsp i na dzień dobry został d-cą zmiany. Po 2 miesiącach na biurku d-cy jrg leżało 10 raportów o przeniesienie na inną zmianę. A konikiem tego jegomościa było w sobote dokładne czyszczenie wszystkich samochodów, tak jak to w szkole.

pozdrawiam
biwak
dostałem podwyżke o 30%, 01 się do nas uśmiecha i rozmawia jak z ludzmi, nie ma różnic pomiędzy biurem a PB tylko.... cholera co robi ta kroplówka przy moim łóżku.

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
dlaczego oficerowie zajmują stanowiska podoficerów?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 01, 2009, 20:48:37 »


dlaczego oficerowie zajmują stanowiska podoficerów? dobre pytanie.
Dlatego szanowny kolego, że jest ich po prostu za DUŻO w niektórych komendach. Skończy "taki" SGSP i już chce cały świat zawojować a najlepiej od razu dostać stanowisko co najmniej dowódcy JRG. Przyjdź po szkole bez stopnia popracuj kilka lat jak się sprawdzisz dostaniesz szlify i będzie OK :wacko:.
A tak każdy jest zawiedziony.  :gwiazdki:

Wiem jeszcze jedno, że przez takich jak Ty likwidowane są stanowiska łamane.

pozdrawiam
biwak

  A ja wiem co zrobić :rolleyes:. A ja wiem co zrobić :rolleyes:.
 
W każdej wsi powyżej 100 numerów powinna powstać JRG, a powyżej 1000 numerów KP PSP i w tedy stanowisk starczyło by dla każdego , ambicje zostały by zaspokojone, bezrobocie by spadło.
   Poza tym taki dow JRG mógłby jednocześnie pełnić funkcje sołtysa, bo do tej pory najczęściej robią to ciemniaki bez szkoły.
 
  Jeśli chodzi o podwyżki na 2009,to można podwyższyć dyscyplinę mieszkańców i np. nakazać oddawanie honorów oficerom PSP :fiuu:.
 
 

Offline newada

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
dlaczego oficerowie zajmują stanowiska podoficerów?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 01, 2009, 23:02:06 »
Witam.Kolego  bieda  wstyd mi za pana.Sam jestem oficerem z kilkunastoletnim  stażem i czytając Twoją ''wypocine'' naprawde zastanawiam sie nad tym czy powinieneś pracowac w straży.Przemawia przez Ciebie osoba Von Nogaja z filmu ''CK Dezerterzy''.Tamte czasy to już historia.Pozdrawiam

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: dlaczego oficerowie zajmują stanowiska podoficerów?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 02, 2009, 12:28:33 »
Uwaga na młode wilki atakują podczas ciężkich zim i to watahą , niestety są pod ochroną jedyne wyjście przesiedlić w tereny słabo zaludnione.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: dlaczego oficerowie zajmują stanowiska podoficerów?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 02, 2009, 17:17:02 »
Jak mawiał pewien mądry człowiek: "Nie karmić trolli"
Po tym co napisał niejaki @Bieda pozostaje tylko sprawdzić, czy ilość "wacków" zależy od pagona, czyli: oficer ma co najmniej 3 (jestem oficer i nie stwierdzam u siebie, no, ale ludzie się różnią), aspirant może mieć dwa, podoficer tylko jednego ( biedak, nie uczył się, to ma), aż boję się o strażaków, bo według tej teorii oni mają tylko pi...y.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: dlaczego oficerowie zajmują stanowiska podoficerów?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 02, 2009, 19:21:29 »
bieda kiedy ty siedziałeś w szkole średniej i w małym palcu miałeś książkową wiedzę z fizyki, matematyki i chemi bo chciałeś iść na SGSP większość z nas kończyła szkoły techniczne i łapało doświadczenie na praktykach zawodowych. Wielu "nieuków" jakimi są w twoim mniemaniu szeregowi, podoficerowie i aspiranci ma wiedzę i doświadczenie w dziedzinach o jakich ty molu książkowy nie masz pojęcia. A wielu z nas potrafi pogodzić służbę, rodzinę i jeszcze studiować.
To że ktoś Ci dał szlify oficerskie nie daje Ci z automatu szacunku.
Twoje wypowiedzi przynosza wstyd nie tylko dla oficerów ale dla całej służby.

PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline darek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: dlaczego oficerowie zajmują stanowiska podoficerów?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 02, 2009, 19:23:36 »
Rozwiązanie jest takie: jak na świecie.
Kończysz szkołę pożarniczą. Nieważne jaki poziom. Dostajesz pierwszy stopień danego korpusu i na razie koniec. Tu ścieżki się rozchodzą. Każdy etat w PSP ma przypisany stopień i wymagane kwalifikacje. Jeżeli je spełniasz, to zajmujesz to stanowisko i dostajesz na ten czas przypisany stopień. Jeżeli np. młodszy kapitan po SGSP nie ma etatu oficerskiego a jedyny wolny to podoficerski (d-ca zastępu) to czemu nie? Na czas pełnienia obowiązków zdejmuje pagony oficerskie, zakłada podoficerskie i basta. Proste?
Równolegle bienie awans "osobisty". W uznaniu zasług, doświadczenia, zdobytych kwalifikacji, wysługi zdobywa się kolejne szlify w danym korpusie lub "skacze" do wyższego korpusu.

Tyle mej utopii. Zapewne znajdą sie głosy krytyki, ale jeszcze sie taki nie urodził...
Zasada jest taka: nie sztuka krytykować. Trzeba samemu coś wymyślić...

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: dlaczego oficerowie zajmują stanowiska podoficerów?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 02, 2009, 21:04:34 »
A po jakiego ... w ogóle są stopnie służbowe?
Ukończone szkoły + praktyka winny dawać uprawnienia do zajmowanego stanowiska służbowego godziwie wynagradzanego, a nie płacić raz za stanowisko i drugi raz za przygotowanie do jego pełnienia.
Zlikwidować stopnie służbowe i zastąpić jej stopniami funkcyjnymi i będzie wiadomo kto jest kto i jakie jest jego miejsce w szyku. Czyż nie jest paranoją sytuacja w której podoficer dowodzi oficerem  :pyt:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2009, 12:23:00 wysłana przez piotr998 »
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline nurek04

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: dlaczego oficerowie zajmują stanowiska podoficerów?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 02, 2009, 23:34:06 »
Myślę że to nie problem w oficerach po SGSP, tylko w tym że wiele etatów oficerskich jest już zajęta przez tych którzy pokończyli studia tz."rzut granatem" i dostali oficerskie szlify.
U nas nawet jest oficer po studiach i tu uwaga... teologicznych.
Co do zmian to chyba coś takiego zapoczątkował  KG Kazimierz Krzowski.

Offline salfk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: dlaczego oficerowie zajmują stanowiska podoficerów?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 03, 2009, 01:08:46 »
Ja dodam, że u nas jest st. kpt., który wcześniej był dowódcą jednostki, a teraz jest na etacie st. str., bo dał ciała przy jednej akcji. i w tym momencie co na o powiedzieć?

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: dlaczego oficerowie zajmują stanowiska podoficerów?
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 03, 2009, 10:17:51 »
Drodzy koledzy czytając wasze wypowiedzi nasuwa mi się jeden wniosek - że każdy kto ma wyższe wykształcenie powinien być oficerem- ale wg mnie jest to błędne myślenie ,bo już w niektórych jednostkach 3/4 zmian powinno wg was być oficerami, bo skończyli różnego rodzaju studia i na różnym poziomie od lic. po mgr inż , a znam chłopaka który będąc podoficerem psp rozpoczął przewód doktorski. Ambicje i aspiracje w naszym zawodzie nie wystarczą, liczy się jeszcze to "coś", czego wielu tu, nie obrażając nikogo, brakuje .A że ścieżki kariery  w psp są pokrętne i nie jasne to każdy wie . Powinna zawitać w naszej formacji normalność.No niestety zajmowanie przez oficerów obecnie stanowisk aspiranckich i podoficerskich spowodowane jest "nadprodukcją" kapitanów czy to po sgsp czy po studiach cywilnych ,niemających nic wspólnego z zagadnieniami jakimi zajmuje się straż pożarna .Co niektórzy z was wymieniali tu  różnego rodzaju " studia tańca ludowego i gimnastyki" , a to już znaczna pomyłka w promowaniu takich ludzi na oficerów, którzy mają być przecież wysokiej klasy specjalistami w zakresie pożarnictwa , a przecież w znacznej większości kierunki ich studiów nie mają nic z tym wspólnego. ....
W   w innych formacjach mundurowych funkcjonuje to , że mając wyższe nie zawsze  zostaje się oficerem,  czy nawet chorążym . Tak jest w armii , w policji i tak powinno być u nas . W policji stopnie oficerskie nadawane są tylko tym którzy mają ten etat oficerski , a nawet po ukończeniu Szczytna ,nie każdy od razu dostaje pierwszy stopień ofic nierzadko są podoficerami  i stanowią tzw. rezerwę kadrową  i spokojnie czekają aż znajdzie się dla nich etat .Podobnie zaczyna dziać się w wojsku. Ale to już inna bajka ....
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2009, 11:02:19 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline darek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: dlaczego oficerowie zajmują stanowiska podoficerów?
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 03, 2009, 18:27:24 »
Myślę że to nie problem w oficerach po SGSP, tylko w tym że wiele etatów oficerskich jest już zajęta przez tych którzy pokończyli studia tz."rzut granatem" i dostali oficerskie szlify.
U nas nawet jest oficer po studiach i tu uwaga... teologicznych.
Co do zmian to chyba coś takiego zapoczątkował  KG Kazimierz Krzowski.

kapelan??? ^_^

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: dlaczego oficerowie zajmują stanowiska podoficerów?
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 03, 2009, 18:48:43 »
mirek1 masz zupełną raję. Nie chodzi tu o to że każdy po studiach masi mieć ** ale z wypowiedzi  poprzednika wynika że ludzie zaczynający od strażaka nie maja prawa awansować do stopnia oficera. Sory ale w ten sposób wraca temat jedynej słusznej SGSP. W naszej firmie były, są i pewnie będą przewały z awansami ale takie tezy jak kol. biedak nie mieszą się w żadnych realiach PSP
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Oomphiak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: dlaczego oficerowie zajmują stanowiska podoficerów?
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 03, 2009, 19:00:38 »
A wiecie co ja Wam powiem. Mam zaje***** szacunek do tych "Wielu "nieuków" jakimi są w twoim mniemaniu szeregowi, podoficerowie i aspiranci ma wiedzę i doświadczenie w dziedzinach." I wiem,ze w gruncie rzeczy cieżko by było mi dostać sie "z ulicy" na podział, wiem że startujac do SGSP czy SA mam wieksze sznse, które własnie owe książki mi dają. Jednakże (i moze to coniektórych zdziwi) modle się o to,żeby dostać stanowisko na podziale, bo uważam, ze doświadczenie i wiedza razem dają coś cennego. A za biurkiem doświadczenia się nie zdobędzie.

Oomphiak i Sheldon

"Są dwie rzeczy nieskonczone wszechświat i głupota ludzka,
choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" A.Einstein

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: dlaczego oficerowie zajmują stanowiska podoficerów?
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 03, 2009, 19:15:31 »
Oomphiak są ludzie po SGSP, których szanuję za wiedzę, profesjonalizm i bycie przedewszystkim człowiekiem ale wypowiedzi biedaka są poniżej krytyki.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Oomphiak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: dlaczego oficerowie zajmują stanowiska podoficerów?
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 03, 2009, 20:21:00 »
Zgadzam się Oliwier, jednakże chciałam pokazać nasze zdanie na ten temat :) pzdr. :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2009, 20:25:00 wysłana przez Oomphiak »

"Są dwie rzeczy nieskonczone wszechświat i głupota ludzka,
choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" A.Einstein

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: dlaczego oficerowie zajmują stanowiska podoficerów?
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 04, 2009, 09:32:17 »
Myślę że to nie problem w oficerach po SGSP, tylko w tym że wiele etatów oficerskich jest już zajęta przez tych którzy pokończyli studia tz."rzut granatem" i dostali oficerskie szlify.
U nas nawet jest oficer po studiach i tu uwaga... teologicznych.
Co do zmian to chyba coś takiego zapoczątkował  KG Kazimierz Krzowski.

kapelan??? ^_^
Ja też znam taki przypadek nawet z mojego powiatu- jest d-ca jrg

mirek1 masz zupełną raję. Nie chodzi tu o to że każdy po studiach masi mieć ** ale z wypowiedzi  poprzednika wynika że ludzie zaczynający od strażaka nie maja prawa awansować do stopnia oficera. Sory ale w ten sposób wraca temat jedynej słusznej SGSP. W naszej firmie były, są i pewnie będą przewały z awansami ale takie tezy jak kol. biedak nie mieszą się w żadnych realiach PSP
Kolego głownie chodziło mi oto w mojej wypowiedzi ,że awanse oficerskie czy aspiranckie powinni bez względu czy skończył  sa, sgsp czy przydatną uczelnie cywilną być nadawane w miarę posiadanych wakatów aspiranckich czy też oficerskich. Wówczas zniknął by problem z zajmowaniem stanowisk podoficerskich czy aspiranckich przez oficerów.
Zdaję sobie sprawę, że tacy ludzie jak biedak byli by bardzo zawiedzeni kończąc  sa lub sgsp i pozostać w stopniu podoficerskim   do czasu gdy nie zwolni się etat aspirancki lub oficerski , co nie oznaczało by ,że tacy ludzie mieli by pierwszeństwo w awansowaniu . Przede wszystkim powinne decydować predyspozycje do zawodu i do zajmowania określonego stanowiska. takie też podejście do sprawy nie powinno zatrzymywać drogi awansu dla tzw. ludzi z ulicy . Wzór policyjny jest tu najlepszym przykładem  możliwości awansowania od posterunkowego do oficera. Do tego czasu tacy ludzie powinni stanowić tzw. rezerwę kadrową komendy.
 Rozglądając się  po szerokim świecie w większości taki  model kadrowy funkcjonuje , tam nikt z ulicy nie zostaje oficerem / wyłączając z tego dawne kraje demoludów, gdzie szkolnictwo pożarnicze oparte jest na dawnych wzorcach radzieckiego szkolnictwa wojskowego/.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2009, 09:43:22 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: dlaczego oficerowie zajmują stanowiska podoficerów?
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 04, 2009, 10:58:30 »
www.zzsflorian.straz.wroclaw.pl/i/15_12_08_rozporz_kwalifikac.doc
Prace nad projektem
Rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji w sprawie stanowisk służbowych w jednostkach organizacyjnych PSP

Zmniejszono liczbę tzw. „stanowisk łamanych” z obecnych 15 do 9,
Ze względu na obecną sytuację kadrową zaproponowano 5 letni okres przejściowy, dla stanowisk:
   Zastępca dowódcy JRG – korpus aspirancki,
   Dowódca zmiany – korpus aspirancki,
   Dyżurny operacyjny – korpus aspirancki,
   Zastępca dyżurnego operacyjnego - korpus aspirancki,
   Dyżurny stanowiska kierowania – korpus podoficerski,
   Zastępca dowódcy zmiany – korpus oficerski – aspirancki,
   Dowódca sekcji – korpus aspirancki,
   Dowódca zastępu – korpus podoficerski,
   Starszy operator sprzętu specjalnego – korpus podoficerski.

Usunięto z przepisu stanowiska:
   Dyrektor biblioteki
   Dyrektor instytutu
   Zastępca dyrektora instytutu
   Kwestor
   Starszy dyspozytor

Dodano nowe stanowiska:
            Zastępca dowódcy zmiany
   Dyżurny stanowiska kierowania

Określono dla poszczególnych stanowisk dodatkowe wymagania kwalifikacyjne, w tym dotyczące wykształcenia ogólnego.
Stworzono możliwość zajmowania wybranych stanowisk oficerskich strażakom posiadającym tytuł zawodowy technika pożarnictwa oraz wyższe wykształcenie (art. 36 ust. 4).
Wprowadzono zapis gwarantujący strażakom pozostanie na obecnie zajmowanych stanowiskach pomimo nie spełniania wymagań kwalifikacyjnych określonych w rozporządzeniu.
Strażacy mianowani na stanowiska służbowe, które na mocy niniejszego rozporządzenia podlegają likwidacji, przenoszeni są na stanowiska równorzędne pod względem grupy zaszeregowania, nawet jeżeli nie spełniają wymagań kwalifikacyjnych określonych w rozporządzeniu.
Odstąpiono od kontynuacji prac nad uchylonym załącznikiem nr 5.
Ustalono dla poszczególnych stanowisk system służby – codzienny i/lub zmianowy.


Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: dlaczego oficerowie zajmują stanowiska podoficerów?
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 04, 2009, 11:25:38 »
Zmniejszono liczbę tzw. „stanowisk łamanych” z obecnych 15 do 9,
Ze względu na obecną sytuację kadrową zaproponowano 5 letni okres przejściowy, dla stanowisk:
   Zastępca dowódcy JRG – korpus aspirancki,
   Dowódca zmiany – korpus aspirancki,
   Dyżurny operacyjny – korpus aspirancki,
   Zastępca dyżurnego operacyjnego - korpus aspirancki,
   Dyżurny stanowiska kierowania – korpus podoficerski,
   Zastępca dowódcy zmiany – korpus oficerski – aspirancki,
   Dowódca sekcji – korpus aspirancki,
   Dowódca zastępu – korpus podoficerski,
   Starszy operator sprzętu specjalnego – korpus podoficerski
Czy to oznacza, że na podziale nie będzie już miejsca dla oficerów?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2009, 11:31:10 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: dlaczego oficerowie zajmują stanowiska podoficerów?
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 04, 2009, 12:08:02 »
Czy to oznacza, że na podziale nie będzie już miejsca dla oficerów?
Raczej odwrotnie, wszystkie wymienione stanowiska o jeden korpus wyżej np. d-ca zmiany dzisiaj aspirant za 5 lat wymóg oficer.