Autor Wątek: Kasa druha Waldka  (Przeczytany 11499 razy)

Offline firetom

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 310
Kasa druha Waldka
« dnia: Listopad 18, 2008, 15:41:13 »
Mieszanie się polityki w działalność organizacji społecznych nigdy nic dobrego nie przynosiło. Historia doskonale tego dowodzi. Dzisiaj na tapecie OSP.
Do końca nie wiem, czy autorowi chodziło o dokopanie Pawlakowi, czy zdekrydetowanie Związku, niemniej jedno i drugie udało mu się to znakomicie.
Trzymajcie się ciepło "PSLowscy wyrobnicy"  :kwit:
http://wyborcza.pl/1,75480,5953436,Kasa_druha_Waldemara.html
Doświadczenie jest czymś, co zdobywamy, kiedy nie zdobywamy tego, co chcemy zdobyć

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Kasa druha Waldka
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 18, 2008, 16:33:59 »
No i znowu wychodzi na to, że straż dostaje $ na pierdoły, a przytoczony nowy mercedes za 0,5mln złotych to zbędny wydatek... Co jednak nie zmienia faktu, że nie wszystko jest tak, jak być powinno.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Kasa druha Waldka
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 18, 2008, 17:18:47 »
Na szczęście dzięki mediom wychodz na jaw takie sprawy... Jest mi po prostu wstyd za Zarząd Główny ZOSP z Pawlakiem na czele.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Kasa druha Waldka
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 19, 2008, 15:23:58 »
Wow Pedros cytują Cię!

Tak samo sądzi Pedros, który na forum strażackim napisał: Prezes Pawlak daje zły przykład, będąc jednocześnie naszym prezesem i członkiem PSL. Tak nie wolno - to wstyd.

A swoją drogą to chyba jakaś nagonka się zaczyna, kilka dni temu materiał w TVN http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,11483.0.html teraz artykuł. Nie mam złudzeń, że takie akcje dzieją się bez przyczyny... ale jak ma się coś pozmieniać na lepsze to byłoby dobrze. Obawiam się jednak, że my na tym tylko stracimy - działacze PSL zmienią nazwę albo przeniosą się do innej partii - wylądują gdzieś na 4 łapy. My nie przemalujemy samochodów na inny kolor...
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2008, 15:31:27 wysłana przez Sylwek »

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Kasa druha Waldka
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 19, 2008, 20:36:52 »
Proponuję powołać zwiazki zawodowe w OSP :). Zwiazkowców nie ruszą.
To tak na zakończenie dnia wesołym akcentem bo miałem męczący dzień.

Offline fabiswlkp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Kasa druha Waldka
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 19, 2008, 20:42:53 »
Pana Waldka to juz dawno powinno nie byc w naszych szeregach wiecej złego zrobił niz dobrego :pomysl:

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: Kasa druha Waldka
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 19, 2008, 20:48:01 »
A to ze zawody sa przekupywane to prawda u mnie tez komisja z PSP zostala przekupiona i co wielkie gó...no  cwiczylismy miesiac zajechiste czasy a tu jakies buroki co ognia na oczy nie widzialy ... Az plakac sie chce .... :gwiazdki:
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Kasa druha Waldka
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 20, 2008, 08:29:54 »
I oczywiście winnym tego jest dh. Waldek.
Paranoja.
Jeżeli komisja była nieobiektywna, to winę za to ponoszą jej członkowie. Pomijam sprawę że wypowiedź nie w temacie.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Kasa druha Waldka
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 20, 2008, 09:41:08 »
Śluby bierze się na dobre i na złe , jak PSL mógł pomagać zyskiwaliśmy , więcej czy mniej ale na pewno, jak go biją dotyka Nas to również .

Pomijam, że nic   zdrożnego tam nie doczytałem , jak by tak było to już dawno by nasze kochane służby tym się zajęły.

Natomiast sama interpretacja i wiedza dziennikarzy  jest bynajmniej mierna , nawet nie potrafią policzyć budynków w Kirach – są  trzy , a nie dwa .

PZDR

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Kasa druha Waldka
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 20, 2008, 19:32:27 »
Najgorsze jest to że wszystko odbywa się w granicach prawa. Czasem na granicy ale nikt się na razie nie czepia. Na razie. Mam nadzieję, że tym artykułem zainteresuje się NIK.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Kasa druha Waldka
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 20, 2008, 22:14:00 »
Czym się @Pedros zainteresuje ?

Tym że ZOSP RP kupiło ośrodek za może nie nawet cenę gruntu ? 1 400 000 zł w tej lokalizacji . Nie zapomnij , że może nie dużo , ale jedno okno w tym ośrodku jest twojej jednostki .

A może tym że przy poparciu PSL udało się załatwić 15 000 000 złotych dla OSP w jakimś województwie , pewnie lepiej niech w lepiankach działają i Starami25 do akcji jeżdżą. Głupi są tylko posłowie  PSL że cokolwiek chcieli zrobić  .

A może tym , że jakaś OSP wozu nie dostała lub dostała . Szkoda że nie napisali do końca że 50% musi dać gmina do tego autka i to jest dziś główny problem . Chcesz autko ?  Jeszcze kilka dni temu było do wzięcia od ręki w twoim nielubianym  ZW – Lekki ratownictwa drogowego z wszystkimi bajerami – bo jena z gmin nie zebrała kasy i się wycofała .

Głupi prezes Wlkp. wychodził  u Marszałka i Wojewody 6 ciężkich wozów z programu Unijnego ( bo tyle tylko można). Po co mu to , lepiej siedzieć i nic nie robić ,  a tak znów  go obsmarują że dostali Ci , a nie inni . Tylko nikt nie przeczyta regulaminu i dokumentów że wozy przyznawał KW PSP, a Prezes się tylko nałaził .

Czasami piszecie jak byście z innej planety byli i poza drzwi swojej remizy nie wychodzili , gazet i telewizji nie oglądali. A na ZOSP przenosicie własne frustracje, że sobie na poziomie gminy nie możecie poradzić .
 
Pozdrawiam MIKO

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Kasa druha Waldka
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 21, 2008, 17:38:52 »
Śluby bierze się na dobre i na złe

Miko - jeśli brałes ślub z PSL to mów za siebie - ja i większość strażaków z forum braliśmy ślub jeśli już to z OSP. I dla OSP zrobimy dużo.

Co do reszty twojej wypowiedzi to wybacz ale na tym poziomie nie dyskutuję.

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Kasa druha Waldka
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 21, 2008, 18:25:34 »
Ja osobiście również nie identyfikuję się z PSLem.
Jak dla mnie takie porównanie to nieporozumienie.
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Kasa druha Waldka
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 21, 2008, 21:54:17 »
A co w tym kraju nie jest upolitycznione?  :gwiazdki:

Offline szeregowy

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 145
    • OSP Olszanica
Odp: Kasa druha Waldka
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 21, 2008, 22:27:29 »
Znam osobiście tylko jedna apolityczna organizacje. Niestety.
"By inni mogli żyć.."

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Kasa druha Waldka
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 21, 2008, 23:39:58 »
Odpowiedź Pawlaka na artykuł „Hełmy druha Pawlaka:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Pawlak-PSL-nie-naciskal-ws-przetargu-Strazy-Pozarnej,wid,10441224,wiadomosc.html?ticaid=1701f

Wiadomo, że każdy polityk jest pod lupą mediów i każdą sprawę potrafią wyolbrzymić do rangi sensacji.
Redaktor tego artykułu wziął tylko pod lupę powiązania PSL-owskich polityków na szczeblach władzy i ładnie uwikłał w to wszystko OSP, które zbluzgał błotem.

Wypowiedzi pod artykułem „Kasa druha Pawlaka”:

Cytuj
Artykuł bardzo tendencyjny i pisany chyba na zamówienie polityczne.
Pan redaktor zrobił sobie kpiny nie tylko z PSL, ( w czym naturalnie
nie ma nic złego), ale przede wszystkim ze środowiska wiejskiego i
strażaków ochotników. Nawet słowa nie napisał pan, że ci ludzie
dzięki dotacjom na nowoczesny sprzęt ratowniczy uratowali i cały
czas ratują ludzkie życie. Mam nadzieję, że pan redaktor, a także
nikt z jego najbliższych nigdy tej pomocy nie będzie musiał
korzystać. Cytowanie strażaków z ich gwarą i prostym językiem jest
(jak wynika z tekstu) bardzo dla pana zabawne, ale dla przyzwoitego
człowieka jest zwykłym chamstwem. Wstyd - panie Kącki

Cytuj
25 mln zł na 20 tys. jedn. straży... to nie są jakieś wielkie pieniądze.
Kancelaria rezydenta zżera ze 160 mln rocznie na nic. A OSP to porządna
organizacja. Lepiej finansować nowe wozy strażackie niż wczasy młodzieży
wszechpolskiej.

Cytuj
Jestem strażakiem i jak większość nie popieram, nie cieszę się i nie jestem za Pawlakiem. Nie mamy wpływu na władzę w OSP. Natomiast pieniążki, najlepiej powiedzieć że dostali tyle i tyle, a dlaczego aż tyle. I bardzo dobrze że te pieniądze do OSP docierają (a i tak jest ich za mało). Mieszkańcy większych miast tego nie rozumieją (tam jest PSP, czasami
nawet po kilka JRG i chyba do nich zalicza się p. redaktor), ale Ci oddaleni
od tych miast (jakby to niektórzy ujęli - na prowincji) wiedzą co to jest
szacunek i wdzięczność dla OSP gdzie często do ich domów i gospodarstw
najbliższa jednostka PSP ma ponad 30 km.Dlaczego Pan redaktor nie przytoczy kosztów sprzętu (większość posiada atesty okresowe) np.samochodów, ubrań, węży, pomp, agregatów, hełmów, pilarek, sprzętu hydraulicznego, aparatów oddechowych...
Często w OSP spotykamy 30-40 letnie pojazdy, więc bardzo dobrze że nowe się pojawiają, a p. redaktor jakby się przyłożył i sprawdził ceny pojazdów pożarniczych to wiedziałby że te 500 tyś to cena najtańszych GBA jakieoferują polscy producenci. Mam żal do redaktora zatakie traktowanie strażaków. Pawlak to Pawlak, a my to my - dzielni druhowie dobrowolnie wyjeżdżający do pożarów, wypadków,zagrożeń - mający satysfakcję że udało się komuś pomóc lub uratować życie. Pozdrawiam

Historia polskiej wsi wyznaczyła ten mariaż pomiędzy PSL-em, OSP.
PSL szybko zrozumiało, że mając za sobą strażaków-ochotników, mają dużo głosów w sejmie.
A czym przekupić strażaków – medale już nie wystarczają, trzeba kupować samochody, sprzęt, umundurowanie, budować i remontować remizy. Dlatego każda okazja jest dobra do manifestacji siły i wspólnych poglądów. Tam, gdzie PSL, tam i OSP i na odwrót.
Korzyści są oczywiście obopólne, my wam samochody, sprzęt, remizy, wy nam poparcie polityczne i głosy do sejmu.

Cytuj
Genrał strażków OSP
PSL ma na wsi 500 tys. głosów dzięki OSP i ZAWSZE będzie w sejmie.

http://www.psl.org.pl/?q=0&news=816
http://www.psl.pl/?q=7&news=1758
http://www.gminabilgoraj.pl/galeria.php?galeria=21
http://lopata.pl/2006/09/17/50-lecie-osp-w-radawczyku/
http://pslpisz.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=17&Itemid=26
http://wiadomosci.europsl.pl/nowosc,bedzie_bezpieczniej,431.html
www.lesniowice.lubelskie.pl/gazetki/nr18.pdf
http://www.slawecki.pl/a_zjazd_osp_2007.php
http://www.tvn24.pl/1,1558008,druk.html


http://www.newsweek.pl/wydruk/artykul-wydruk-online.asp?Artykul=28081
http://www.gover.pl/k6/poslowie/szczegolyInterpelacji/posel/pitera-julia/interpelacja/odpowiedz-interpelacja-w-sprawie-finansowania-publicznymi-pieni-281-dzmi-organizacji-zwi-261-zanych-z-psl

1. Czy prawdą jest, jak donosił Newsweek (30/2008), że z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników (prezes KRUS jest jednocześnie szefem tego funduszu) 200 tys. zł dostały OSP, których prezesem jest Waldemar Pawlak, a członkiem zarządu Marek Sawicki - minister rolnictwa i rozwoju wsi? Nie mam nic przeciwko strażom OSP, ale fundusz, z którego wzięto pieniądze, nie jest do tego przeznaczony. On ma służyć polskim rolnikom.

Na końcu chciałbym zadać pytanie.

Czy bez „współpracy” z PSL-em, OSP osiągnęła by tak wiele?

Dodam, że nie jestem zwolennikiem opisywanej partii, ani w/w druha.

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: Kasa druha Waldka
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 22, 2008, 01:11:24 »
O jednej rzeczy zapomnieli dziennikarze; pomimo ze PSL i OSP zyja w jakiejs tam symbiozie to nie znaczy ze jestesmy wszyscy wyborcami PSL. Reprezentujemy rozne opcje polityczne jak kazda spolecznosc.
PSL nie dostaje 700tys glosow od ochotnikow nasze poparcie w sejmie jest procentowo rozlozone podobnie jak i calej ludnosci. Co prawda na szczeblach gminnych, powiatowych czy tez wojewodzkich poparcie strazakow zyskuja osoby ktore sie nami interesuja, ale przeciez nikt nie broni innym opcja politycznym zainteresowania sie naszymi problemami. Zreszta wiekszosc jednostek OSP jest na terenach wiejskich, wiec trudno sie dziwic ze poparcei maja te opcje polityczne ktore sie zajmuja problemami wsi (a przynajmniej tak deklaruja).
A co ewentualnych nadurzyc to istnieje taki twor jak komisja rewizyjna i jezeli owe nadurzycia wystapily to powinny zostac one zweryfikowane, jezeli tak sie nie stalo to widocznie nie mialo miejsce zlamanie/nadurzycie prawa/kompetencji.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Kasa druha Waldka
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 22, 2008, 08:17:51 »
Znam osobiście tylko jedna apolityczna organizacje. Niestety.
Jaka to organizacja?
Ja niestety jeszcze nie spotkałem się z organizacją, która w mniejszym lub większym stopniu (nie zawsze z przekonania, częściej dla zysku) nie byłaby uwikłana w politykę. -_-
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Kasa druha Waldka
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 22, 2008, 22:58:10 »
Ja tym bardziej się nie identyfikuję z PSL  jak już mam poglądy lewicowe .

Ale zastanawiam się tylko dlaczego @Pedros i @Magnaczus na siłę podkładacie nogę i siejecie destrukcję tam gdzie jej niema , a jeszcze przy okazji idzie zyskać coś dla OSP.  Wiem że z wieloma moimi wypowiedziami się niezgadzanie i macie takie prawo . Ale od krytykanctwa , bo nie jest to krytyka , wszystkiego co ma w nazwie ZOSP , tego świata nie zmienicie . Czasami wypada się zastanowić trochę , bo w tym złym naprawdę idzie dostrzec trochę pozytywnych spraw.
Problem jest tym większy , że nie macie zielonego pojęcia , o tym o czym piszecie , dokładnie jak redaktor który popełnił ten artykuł . Gdyby choć trochę się orientowali w tym, co złe w tym Związku  to  zamiast zadawać pytanie za ile kupiono ten ośrodek , spytali byście , jak on dziś na siebie zarabia ?

Wiecie jak ?  Między innymi spędzając ludzi z całej Polski na re certyfikacje KSRG . Za ile ? Za tyle samo co kosztowała by na miejscu w systemie dochodzącym ( 100 zł )  A więc skąd się biorą środki na pokrycie przejazdów często po 500 i więcej kilometrów , zakwaterowanie , wyżywienie itd.? Z  ZOSP czyli płacą sami sobie , i to jest złe , choć opinie tu są również podzielone . Bo wielu uważa , że można 3 dni w górach potraktować jako nagrodę dla Ratowników OSP . Są tam również organizowane np. szkolenia dla Prezesów powiatowych i znów ZW ZOSP , płaci ośrodkowi . Ale to są konkrety , a nie opowieści z tysiąca i jednej nocy o powiedzmy niegospodarności , bo to również odbywa się zgodnie z prawem .

Pozdrawiam MIKO

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Kasa druha Waldka
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 22, 2008, 23:15:24 »
Tak kolego, na siłę podkładamy nogi i siejemy destrukcję. Bo widzisz taki widocznie mamy charakter że nie potrafimy płynąć z nurtem, tylko akurat mamy ochotę pod prąd.
Jeśli bardzo chcesz pogadać - to przeczytaj na spokojnie swoją wypowiedź. Dolicz ile tak na prawdę kosztują szkolenia w twoim kochanym ośrodku i podaj nam faktyczne kwoty. Wtedy - nie ma sprawy - pogadamy.

Bo widać z twojej wypowiedzi że wiesz że dzowni ale nie wiesz w którym kościele. Na temat Kir mógłbym kilka kosztów ci podać i byś się chyba zdziwił...


Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Kasa druha Waldka
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 22, 2008, 23:29:30 »
Ja policzyłem , ale ty niestety nie zrozumiałeś i nic za to nie poradzę .

100 zł to udział , OSP , strażaka , czy gminy ( zależy kto płaci ) w jednym i drugim przypadku – więc zapytałem i odpowiedziałem skąd się bierze reszta .  Więc proszę czytaj z zrozumieniem , bo ja doskonale wiem o czym piszę .

A czy płynę z nurtem eeeeeee raczej staram się pokonywać fale w kierunku przydatnym dla mojej jednostki . 

Pozdrawiam MIKO

Offline szeregowy

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 145
    • OSP Olszanica
Odp: Kasa druha Waldka
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 23, 2008, 14:21:50 »
Znam osobiście tylko jedna apolityczna organizacje. Niestety.
Jaka to organizacja?
Ja niestety jeszcze nie spotkałem się z organizacją, która w mniejszym lub większym stopniu (nie zawsze z przekonania, częściej dla zysku) nie byłaby uwikłana w politykę. -_-

Przepraszam że odbiegam od tematu ale chciałem odpowiedzieć koledze. Organizacja ta a raczej stowarzyszenie  nosi nazwę "Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland"  i zaręczam że jest to w 100 % apolityczna organizacja.
"By inni mogli żyć.."

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Kasa druha Waldka
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 23, 2008, 16:06:53 »


Ale zastanawiam się tylko dlaczego @Pedros i @Magnaczus na siłę podkładacie nogę i siejecie destrukcję tam gdzie jej niema , a jeszcze przy okazji idzie zyskać coś dla OSP.  Wiem że z wieloma moimi wypowiedziami się niezgadzanie i macie takie prawo . Ale od krytykanctwa , bo nie jest to krytyka , wszystkiego co ma w nazwie ZOSP , tego świata nie zmienicie . Czasami wypada się zastanowić trochę , bo w tym złym naprawdę idzie dostrzec trochę pozytywnych spraw.
Problem jest tym większy , że nie macie zielonego pojęcia , o tym o czym piszecie , dokładnie jak redaktor który popełnił ten artykuł . Gdyby choć trochę się orientowali w tym, co złe w tym Związku  to  zamiast zadawać pytanie za ile kupiono ten ośrodek , spytali byście , jak on dziś na siebie zarabia ?


Jasne nie znam się na niczym i z nudów krytykuje sobie Związek. Zgadzam się z jedną częścią wypowiedzi - świata nie zmienimy i to tylko i wyłącznie dzięki  takim ludziom jak Ty. Masz wiedzę możliwości i co? I nic - z jednego z gorliwszych krytykantów związku stałeś się zapalonym rycerzem Pawlaka. Nikt Ci tego nie broni widać odpowiada Tobie taka rola.
A nogi nikomu nie podkładam tylko wytykam błędy, wady. Chcę głośno rozmawiać o problemach. Nie zatykaj ludziom z innymi poglądami ust. Związek nie jest świętą krową - puki do niego należę będę mówił co o nim myślę. A jak widać w swoich poglądach nie jestem osamotniony.

I jeszcze jedno widzę pozytywne strony. Tyle, że jak dla mnie jest ich stanowczo za mało.

A destrukcję poszukaj pod innym adresem. I bez obawy - Mgnaczus i Pedros związku nie rozwalą - będzie trwał jak nie jedna organizacja "rodzinna" na Sycili jeszcze przez wiele lat ku uciesze wielu ludzi...
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2008, 16:09:58 wysłana przez MGNACZUS »
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Kasa druha Waldka
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 23, 2008, 19:09:08 »
Heeeeeeeeee

Widzę że najbardziej boli Was moje teoretyczne przejście do opozycji  ^_^  . Ja nie zmieniłem poglądów  , pomijając że zawsze muszą być dwie strony dyskusji . Prędzej staje przeciw bo walicie ostatnio kulą w płot, nie dostrzegając właściwych problemów . Mnie już od dłuższego czasu tematy zastępcze nie interesują .

Czy związek się nie zmieni prze zemnie , @Manaczus  na pewno bardziej prze  zemnie niż przez wypłakiwanie .  U Nas zamiast płakać  , staramy się działać , owszem na konto Związku , ale przez to również go naprawiamy , bo nie idzie wykreślić wielu naszych dokonań i rozwiązań , choćby jak rozwiązanie problemu szkoleń. I to że na ileś powiatów , była najpierw gmina , potem powiat, który poradził sobie np. z systematycznym procesem szkolenia, tworzy precedens nie do wymazania. Jest tak w wielu innych dziedzinach tylko zamiast krytykanctwa , trzeba działać . A w konsekwencji Związek musi to zaakceptować i popierać co przenosi się na kolejne gminy i powiaty .

Niestety możemy zmienić go jedynie od dołu – od jednostek OSP – od głowy się nie da i każda forma wylewania żali na tym forum , jest dla mnie stratą czasu – a przy okazji wpływa jedynie na dalsze pogarszanie istniejącej sytuacji .

Jest  tak ponieważ czytają te wypowiedzi różni ludzie i niekoniecznie wykorzystują zgodnie z Waszymi oczekiwaniami . Ukazujecie tak naprawdę słabość OSP , słabość demokracji tam funkcjonującej . Bo jak można to inaczej nazwać, jeśli z tych 16000 jednostek powstaje Związek . To właśnie w OSP nie potrafimy doprowadzić do tego , żeby wyżej szli ludzie bardziej wartościowy . Często jest tak , że wysyłamy do góry ludzi z automatu , bo nie zależy nam kto Nas będzie reprezentował . I jak już , trzeba zacząć to pokazywać i tu namawiać by zmienić pewne patologie w OSP . Bo jeśli chcemy mieć „nasz” lepszy Związek to musimy się poświęcić by go tworzyć. I naprawdę nie przekonają mnie jakieś lokalne problemy . U mnie też tak było i sobie poradziliśmy , dogadując się z jednostkami Wiejskimi.

Pozdrawiam MIKO

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Kasa druha Waldka
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 23, 2008, 19:46:21 »
Wybacz ale Twoje wypowiedzi na temat związku są tendencyjne.
Mnie nic nie boli ale Ty nie możesz sobie poradzić z tym, że ktoś mówi i myśli inaczej. Wybacz ale nie jesteś Jezusem pożarnictwa. Twoja pseudo troska o moje zdrowie jakoś wywołuje we mnie uśmiech a nie refleksję.

Zdanie w zdanie zaprzeczasz sam sobie. Raz piszesz, że trzeba działać, potem coś tam piszesz o wypłakalni (czyli o wszystkich wypowiedziach niezgodnych z Twoimi oczekiwaniami), sam nie raz płakałeś, a za chwile masz pretensje o to, że mamy czelność obnażać słabe strony "demokracji" w strukturach. A to błąd bo właśnie w tym jest pies pogrzebany!
Trzeba głośno mówić o kolesiostwie i chorych układach. Ludzie z pomysłem nie wejdą nigdzie wyżej bo zostaną zgnojeni przez tych "nieomylnych".

Zresztą po co ja tu się produkuję. Odpowiadając Tobie czuję się tak jakbym rozmawiał z nimi. No tak jest pięknie wspaniale cudownie a banda głupków coś chce i się czepia nie podając żadnych argumentów strzelając kulą w płot.

Mam dla Ciebie dobrą radę - takich można się pozbyć - najpierw wyśmiać, oczernić, postawić w złym świetle, umówić się z innymi i wypchać poza margines.
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”