Autor Wątek: Kasa druha Waldka  (Przeczytany 11500 razy)

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Kasa druha Waldka
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 23, 2008, 20:17:32 »
Spoko Magnaczus – wszyscy są źli , wszyscy konspirują i tylko myślą jak sobie kabzę napchać – jest tylko nieliczne grono tych prawych , niestety pozostających w mniejszości . Tak jest zawsze w demokracji.  -_-
 
Tylko wytłumacz jeszcze skąd się biorą Ci niedobrzy – tacy jak Ja (choć najwyższą moją fuchą w ZOSP RP jest funkcja Komendant Gminy, której też nie dostałem z nominacji , pomijam że nie byłem nią również zainteresowany, a musiałem się zgodzić i teraz pytanie czy dla doskonalenia machiny złych , czy dlatego bo proszono mnie o to, bo dla pieniędzy na pewno nie bo złotówki z tego nie mam  )?  Kto na nas głosuje , bo chciałem przypomnieć, że związek ma strukturę drabinki demokratycznej od samego dołu .

Minimum 9000 jednostek i działających  w nich druhów w tym kraju jest skorumpowanych ? No tak z tego wynika bo demokracja  jest jedna ? A jak nawet tak jest to jest to jeszcze skorumpowanie czy już wola większości ?

Odpowiedz sobie na to pytanie, bo ja odpowiedź znam, a ty raczej nie !

Pozdrawiam MIKO

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Kasa druha Waldka
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 23, 2008, 20:26:06 »
No tak Ty wiesz lepiej.
W żadnym miejscu nie napisałem, że
Minimum 9000 jednostek i działających  w nich druhów w tym kraju jest skorumpowanych ? No tak z tego wynika bo demokracja  jest jedna ? A jak nawet tak jest to jest to jeszcze skorumpowanie czy już wola większości ?
Więc nie wciskaj mi w gębę słów których nie powiedziałem.
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Kasa druha Waldka
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 23, 2008, 20:39:15 »
Ale tak jest bo to większość demokratyczna która daje , taki a nie inny obraz Związku, w twojej opinii bardzo zły. Czyli min. 9000 jednostek postawiło na niewłaściwych ludzi .  Demokracja i matematyka nie kłamie.

Pozdrawiam

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Kasa druha Waldka
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 23, 2008, 20:55:51 »
Zaletą ale też i wadą demokracji jest fakt, że racja należy do większości ale  nie zawsze dana większość ma obiektywną rację  :mellow:

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Kasa druha Waldka
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 23, 2008, 21:27:16 »
Zgadza się i dlatego wyżej napisałem dlaczego tak jest i nad czym trzeba pracować , nie nad głową , a nad OSP . Bo z nich muszą wyjść wartościowi ludzie by to zmienić by z tych 9000 OSP delegaci chcieli tego co My . Reszta to biadolenie nad czymś co jest poza naszym zasięgiem .

Pozdrawiam MIKO

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Kasa druha Waldka
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 23, 2008, 21:32:11 »
Przynajmniej w jednym się zgadzamy. W innym wątku napisałem coś bardzo podobnego. Tyle, że im szczebel wyżej tym trudniej.

A co do demokracji.. Cóż pasuje tu słynne powiedzenie - jedzmy gówno, miliony much nie może się mylić...
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Kasa druha Waldka
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 23, 2008, 21:51:19 »
@Magnaczus ale nie zmieni to sytuacji i demokracji – takie są twarde realia  , dlatego trzeba skupiać ludzi .

Dlaczego wyżej jest trudniej , bo jeszcze za mało ludzi przekonaliśmy . A tak naprawdę, bo na 16000 jednostek interesuje dziś to może 3-5 tyś – Reszcie to obojętne i to wypada zmienić . Czyli umocnić Związek od dołu by zależało .

Ale to praca w gminach cężka i niewdzięczna . I wybacz, że się czasami stawiam , ale para nie może iść w gwizdek , a na tłoki .

Pozdrawiam MIKO

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Kasa druha Waldka
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 24, 2008, 13:42:10 »
Łatwiej jest zepchnąć kulę z góry niż ją wtoczyć... niestety podobnie jest z OSP - im więcej dobrych przykładów z góry - tym i na dole jest lepiej - im bardziej Ci na dole cos próbują zrobić bez pomocy góry tym trudniej - zatem gdzies ten problem tkwi....
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2008, 15:04:40 wysłana przez BRAVEHEART »

Offline OSP kreda

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Odwaga jest dobra, lecz wytrwałość lepsza.
Odp: Kasa druha Waldka
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 24, 2008, 14:57:54 »
związek to ogromna góra lodowa której mimo szczerych chęci nigdy nie stopnieje co wybory to te same osoby tylko stołki zmieniają z komendanta na prezesa to na sekretarza:) zmiany trzeba zacząć od podstaw czyli od jednostek.
Należy zawsze stosować wydatki do dochodów, bo jeżeli człowiek nie urządzi się tak, aby żył uczciwie ze swej pracy, to będzie zmuszony żyć nieuczciwie z pracy drugich.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Kasa druha Waldka
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 24, 2008, 15:44:45 »
Powiem szczerze zmiany powoli wkraczają w nasze szeregi. Kiedyś miałem przyjemność pojechać na posiedzenie ZOW w zastępstwie Prezesa ZOP. Nie urażając nikogo ZBOWID z jasno określonymi celami – komu i jaki medal w tym roku (myśląc o sobie).
Teraz jeżdżąc na posiedzenia ZOW widzę paru młodych chłopaków trzeźwo myślących i perspektywicznie patrzących na naszą działalność.
Dużo trzeba jeszcze zmieniać, przede wszystkim składy Zarządów, gdzie dalej przeważają obwieszeni medalami emeryci. Już za dwa lata zebrania sprawozdawczo – wyborcze i przestańmy narzekać, zacznijmy działać.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Kasa druha Waldka
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 01, 2009, 11:20:24 »
A oto co wymyślił nasz przodownik:

Nadchodzi energooszczędna rewolucja Pawlaka !

"Żarówki są u nas sukcesywnie wymieniane - tak oględnie ministerstwo gospodarki odpowiada na pytanie reporterki RMF FM o energooszczędne oświetlenie w gmachu resortu. Wygląda na to, że ministerstwo nie zadbało jeszcze o siebie, a już dba o innych. Waldemar Pawlak nakupił żarówek za prawie pół miliona złotych i teraz będzie je rozdawał.

Wicepremier tłumaczy, że chce dotrzeć do lokalnego społeczeństwa i zmienić postawy obywateli na pro energooszczędne. Reporterka RMF FM zadzwoniła więc do resortu jako zwykła obywatelka. Chciała sprawdzić, czy ma szansę na nową, wspaniałą świetlówkę. Niestety szanse są marne. Nie rozdajemy obywatelom, tylko przesyłamy za pomocą urzędów wojewódzkich do gminy - usłyszała Agnieszka Witkowicz

To jednak wcale nie znaczy, że w urzędach gminy obywatel ma szansę dostać taką żarówkę. Może ona przecież świecić przykładem w samym urzędzie, albo zostać przekazana na szczytny cel, np. do domów dziecka, pomocy społecznej. A nawet jeśli gmina zdecyduje się obdarować swoich mieszkańców ekologicznym wynalazkiem, to i tak dopiero za kilka tygodni.

Ta akcja nam się nie opłaca - tak przedstawiciele gmin komentują pomysł resortu gospodarki. Bo wcale nie oznacza on zerowych kosztów dla obdarowanych. Mamy w kraju około 2,5 tysiąca gmin. Prosty rachunek: 20 żarówek na gminę. To jest koszt związany z pracownikiem, który będzie musiał poświęcić czas, koszty dojazdu. Niestety tak to bywa, że pomysły, które prezentują u góry, później my na dole musimy pokrywać z własnych środków - powiedział reporterowi RMF FM Tomaszowi Fenske Arkadiusz Świątkowski z Urzędu Gminy w Aleksandrowie Kujawskim:

Cała Unia rozstaje się z tradycyjnymi żarówkami

Zakaz produkcja żarówek o mocy powyżej stu watów obowiązuje od dzisiaj w całej Unii Europejskiej. Sklepy wyprzedają zapasy tradycyjnych żarówek, ale - jak donosi reporter RMF FM Piotr Świątkowski - klienci coraz częściej pytają o te energooszczędne."

Takież to problemy gryzą prezia... Chłopaki biegnijcie po żarówki do Waszych remiz...

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Kasa druha Waldka
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 30, 2009, 08:07:45 »
Reaktywacja dh.

Polityk wygrał w Lotto; los dostał w prezencie.

Cytuj
"Zgodnie z obietnicą cała wygrana na straż pożarną.

http://wiadomosci.onet.pl/2051960,11,polityk_wygral_w_lotto_los_dostal_w_prezencie,item.html

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Kasa druha Waldka
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 30, 2009, 08:34:11 »
Onet chyba nie ma już pomysłów na ciekawsze tematy?

Swoją drogą dotarłem do raportu NIK z działalności ZOSPRP Kraków.... Polecam zwłaszcza punkt 2 !!!!

http://bip.nik.gov.pl/pl/bip/wyniki_kontroli_wstep/inform2008/p_08_089_200906010813421243836822/lkr/id_jk_lkr_p_08_089_200906010813421243836822_id0/px_remote_lkr_p_08_089_200906010813421243836822_id0_01
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2009, 08:37:36 wysłana przez BRAVEHEART »

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Kasa druha Waldka
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 30, 2009, 09:40:11 »
Dzięki za linka, pora nagłośnić takie sprawy - Ci ludzie, którzy siedzą w tym związku trochę wyżej są niepoważni ! Ma ktoś parę taczek?
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Kasa druha Waldka
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 30, 2009, 11:14:02 »
Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych, obradująca pod przewodnictwem posła Marka Biernackiego (PO), przewodniczącego Komisji, rozpatrzyła:
– informację Najwyższej Izby Kontroli o wynikach kontroli wykorzystania dotacji z budżetu państwa na ochotnicze straże pożarne.


http://orka.sejm.gov.pl/Biuletyn.nsf/0/8D15B637D29C401FC1257627004969AF/$file/0264706.pdf

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Kasa druha Waldka
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 30, 2009, 11:22:36 »
Wszędzie komisje od tego, tamtego i co z tego wynika, oprócz wynagrodzenia dla członków?

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: Kasa druha Waldka
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 30, 2009, 13:10:47 »

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Kasa druha Waldka
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 30, 2009, 15:41:16 »
No...
Ma gest!!! Jednak facet z klasą, a nie tylko siooo!  :wacko: Wiadomo - strażak.  :straz: Jak dziś to usłyszałem rano w TVP info o mało nie spadłem z i tak już wcześniej mocno rozchwianego krzesła.  ^_^ Ponoć, aż całe 16,-zł wpłaci! Tylko gdzie i komu? :rofl:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Kasa druha Waldka
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 01, 2009, 16:59:28 »
No...
  ^_^ Ponoć, aż całe 16,-zł wpłaci! Tylko gdzie i komu? :rofl:
Pozdr.
No nie miej do niego pretensji,, przecież nie On skreślał. To juz raczej tych dziennikarzy należałoby ochrzanić, że taki marny zakład mu podarowali.  :rofl:

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Kasa druha Waldka
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 01, 2009, 17:35:30 »
No...
  ^_^ Ponoć, aż całe 16,-zł wpłaci! Tylko gdzie i komu? :rofl:
Pozdr.
No nie miej do niego pretensji,, przecież nie On skreślał. To juz raczej tych dziennikarzy należałoby ochrzanić, że taki marny zakład mu podarowali.  :rofl:

A myślisz, że gdyby miał "6-stkę", to by się w ogóle odezwał?

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Kasa druha Waldka
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 01, 2009, 18:34:20 »
Stracilibyśmy wicepremiera - siedziałby za granicą.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Kasa druha Waldka
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 01, 2009, 21:26:54 »
Cytuj
A myślisz, że gdyby miał "6-stkę", to by się w ogóle odezwał?
Przecież przed losowaniem publicznie obiecał. A numery to chyba spisali. :rofl:

Offline Suavekk998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
  • so others may live
Odp: Kasa druha Waldka
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 26, 2009, 13:30:31 »
witam,w niektórych wątkach już się to przewijało więc można powiedzieć że temat nie nowy, ale ciekaw jestem jak oceniacie działalność prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP Waldemara Pawlaka...czy uważacie,że to dobrze aby naszym "przełożonym" był ktoś uwikłany w polityczne gierki itp. i czy dotychczasowa działalność ministra Pawlaka była i jest dobra dla całego strażackiego społeczeństwa??

P.S. wątek ma na celu wyrażenie swojej opini a nie oczernianie:P
998 C.R.E.W.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Kasa druha Waldka
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 26, 2009, 14:23:39 »


P.S. wątek ma na celu wyrażenie swojej opini a nie oczernianie:P

Przepraszam ale widzę tu sprzeczność. Jeżeli będę miał złą opinię możesz to uznać za oczernianie.... Czyli rozumiem, że chcesz mieć pozytywną opinię?

No jest fajny, ma fajne auto, ładne garnitury, buty, fajną torebkę i super fryz...

Pozdrawiam

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Kasa druha Waldka
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 26, 2009, 15:34:57 »
Jak to co myślimy?! Kochamy go!
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep