Autor Wątek: Zakup Sprzętu  (Przeczytany 4337 razy)

Offline Ogureczek1988

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Zakup Sprzętu
« dnia: Listopad 04, 2008, 17:17:26 »
Jak Kupujecie sprzęt do waszych jednostek??W sklepie przy związku czy u innych kontrahentów??Możecie powiedzieć?? Bo rozglądałem się po cenach w innych punktach sprzedaży i związkowy sklep jest o 10% Droszy   :'( P

Offline Artur Kom.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 382
    • OSP STARY BRUS
Odp: Zakup Sprzętu
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 05, 2008, 06:42:32 »
Nawet na nie których artykułach kupowanych w zarządach jest większa przybitka niż u pozostałych. U innych przy zakupach coś zawsze można dostać gratis lub upust na cenie. 
Komendant Gminny
Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam do odwiedzenia naszej strony: http://www.stary-brus.osp.org.pl/
oraz bloga http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Zakup Sprzętu
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 05, 2008, 07:27:55 »
Bardzo dobry temat!

Sprawa zakupów interesuje wiele osób. Jeśli chodzi o mnie to staram sie przed zakupem sprawdzać ceny oraz produkty w różnych miejscach. To tak jakbym kupował do domu jakiś telewizor czy pralkę. Trzeba poszukać, popytać na forum  ^_^ ,  bardzo ważne jest sprawdzenie jakości wyonania oraz parametrów bo mundur mundurowi czy prądownica prądownicy nierówna.
Powstał na forum dział "Recenzje" który m.in. miał służyć właśnie temu, żeby można było kierować się uwagami kolegów o sprzęcie. Ale chętnych do recenzji mało - więc i dla kupujących mało informacji.

Związek faktycznie ma większość rzeczy bardzo drogich. Co najwyżej poleciłbym węże tłoczne z Bezalina ze względu na jakość. (nie wiem czy to ne jest rekklama???)
Są firmy które "Bezalin" sprzedają po niższych cenah ale w końcu coś muszę kupić za dotację z MSWiA czyfirm ubezpieczeniowych.

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Zakup Sprzętu
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 05, 2008, 09:14:28 »
Jeżeli zapada dcyzja o zakupie: skrupulatnie analizujemy
dostawce, jakość, cenę no moze w innej kolejności ale decyzja zapada po wnikilwej analizie.

Offline Dzumsi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: Zakup Sprzętu
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 05, 2008, 15:44:29 »
U mnie w jednostce jak na razie jeżdżą po cały sprzęt do komendy. Nie wiem jak tam z cenami jest ale ostatnio mnie bardzo zainteresowała jedna sprawa. Otóż prezes kupował sprzęt dla jednostki węże itp. i rękawice GSP wiec z ciekawości zapytałem ile kosztowały w komendzie a on mi mówi że 160zł* pytam komendanta 160zł* Myślę sobie albo nie chcą mi prawdy powiedzieć albo jest aż taka przebitka. Bo w sklepie system plus koszt takich rękawic to 70 złoty. Czy wy też macie do czynienia z takimi sytuacjami?
*-nie pamiętam czy cena wynosiła dokładnie 160 ale na pewno była o 100% wyższa niż w sklepie internetowym.

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Zakup Sprzętu
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 05, 2008, 16:15:13 »
Co do sklepów to polecam się trzymać cały czas jednego, ponieważ zazwyczaj oferują spore rabaty dla stałych klientów :)

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Zakup Sprzętu
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 05, 2008, 17:49:00 »
A mi się marzy, żeby na rynku urządzeń typu DSP/DTG nastąpił wzrost konkurencji...
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline salfk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Zakup Sprzętu
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 05, 2008, 18:44:42 »
Sheldon nie wiem jak z jakością ale słyszałem że ostatnio Kenwood wypuścił odpowiednik DSP, a i jakaś brytyjska firma (nazwy niestety nie pamiętam) też oferuje coś w tym stylu. Znajomy mówił, że u siebie mają to brytyjskie cacko, co im jeden ze strażaków tam pracujących przywiózł. Dali za całość (urządzenie + antena) niecałe 800 zł. Z tym, że oni mają to na małą odległość przystosowane (około 5km od PA, które ich alarmuje).



Moderator: Proponuję kontynuowanie rozmów o DSP w tym wątku: http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,264.0.html /Sylwek
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2008, 11:03:48 wysłana przez Sylwek »

Offline JD

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
    • GRS OSP Warszawa
Odp: Zakup Sprzętu
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 06, 2008, 16:04:50 »
INTERNETOWY SKLEP RATOWNICZY
www.paramedyk.sklep.pl

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Zakup Sprzętu
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 06, 2008, 16:14:01 »
rzadko cos polecam, ale akurat ten sklep polece ;) mialem szybką dostawę  do rąk wlasnych przez firme i doskonaly kontakt mimo, ze zrobilem zamieszanie :P

natomiast jeszcze jeden dobry sklep, w trakcie rozwoju, ale ma solidnych wlascicieli http://e-ratownik.pl/
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline Ogureczek1988

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Zakup Sprzętu
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 06, 2008, 18:13:34 »
A jak np:Dostaniecie Dotacje ze związku lub z KSRD możecie ją wydać na zakup sprzętu w inny punkcie niż sklep przy związku?

Młodzik

  • Gość
Odp: Zakup Sprzętu
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 06, 2008, 18:24:44 »
pewnie, że tak, w takich sklepach "związkowych" zakupy opłacają się tylko kiedy dostajesz dotacje na dany sprzęt w innym przypadku zakupy stają się nieopłacalne, w większości innych sklepów kupisz sprzęt taniej..

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Zakup Sprzętu
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 07, 2008, 07:18:24 »
Jak większość robimy w związku z dotacją, a jeżeli nie to w innych sklepach, a teraz jest w czym wybierać.
Ostatnio kupowaliśmy trochę drobiazgów, mimo wszystko przed zakupem porównaliśmy ze sobą ceny z kilku sklepów.
Najlepszym rozwiązaniem jest napisać do danych sklepów zapytanie ofertowe, wyszczególnić to co chcemy kupić i zapytać o rabat,
porównujemy i kupujemy.

No i podstawowa zasada to ściągać rabat jak tylko się da. Wykłócać się o zniżki na każdym sprzęcie, choćby to miała być przysłowiowa śrubka.
Marże jakie są narzucane na te towary są okrutne i sprzedawca ma z czego zejść, wystarczy ewentualnie porównać z innymi.
Miła Pani, która nas obsługiwała, pod koniec zakupów nie była już taka sympatyczna, bo zjechaliśmy ceny jak tylko się dało i pewnie zarobek nie był takie na jaki liczyła no ale to nie mój problem.

Offline fireman78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Zakup Sprzętu
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 08, 2008, 21:10:37 »
Zakupy w ZGOSP opłacają się tylko jak dostaniecie dotację u nich no i najlepiej na sprzęt o większej wartości, bo ceny drobiazgów jak rękawice, buty itp. są droższe nawet 100%.

Offline Ogureczek1988

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Zakup Sprzętu
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 10, 2008, 19:39:16 »
To jakie sklepy możecie polecić

Offline Artur Kom.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 382
    • OSP STARY BRUS
Odp: Zakup Sprzętu
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 10, 2008, 19:50:25 »
Polecam sklep ze sprzętem http://www.mat-poz.pl/ bardzo miła obsługa (w Lublinie) no i rabaty dla stałych klientów można naprawdę kupić wszystko.
Pozdrawiam
Komendant Gminny
Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam do odwiedzenia naszej strony: http://www.stary-brus.osp.org.pl/
oraz bloga http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Offline fireman78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Zakup Sprzętu
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 10, 2008, 19:51:03 »
W mazowieckim to dobry jest Horpol

W mat-pożu skusiliśmy się na zakup ubrań na szerszenie i skucha czekaliśmy ponad miesiąc na nie, mineło nas sporo wyjazdów przez nich!!!!!


Dop. moderatora: Scaliłem 2 posty. Jeśli chcesz coś dodać w krótkim czasie użyj funkcji modyfikuj./ Sylwek
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2008, 21:51:04 wysłana przez Sylwek »

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Zakup Sprzętu
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 10, 2008, 20:26:55 »
Każdy ma inne doświadczenia, o ile na paru firmach już się zawiodłem,np. na wcześniej wymienionym MAT-POŻ o tyle mogę polecić system-plus, miła obsługa, bardzo szybka wysyłka i zero problemów z jakimiś wcześniejszymi przedpłatami, od razu fakturka na przelew. Tak więc godny polecenia sklep, opłaca się dzwonić i targować ponieważ można uzyskać naprawdę wysokie rabaty.

Offline pepe

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Zakup Sprzętu
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 11, 2008, 08:47:48 »
W mazowieckim to dobry jest Horpol

W mat-pożu skusiliśmy się na zakup ubrań na szerszenie i skucha czekaliśmy ponad miesiąc na nie, mineło nas sporo wyjazdów przez nich!!!!!


Dop. moderatora: Scaliłem 2 posty. Jeśli chcesz coś dodać w krótkim czasie użyj funkcji modyfikuj./ Sylwek

HORPOL jest niezły ale jeszcze jest w mazowieckim KADIMEX-też jest nie najgorzej-kupowaliśmy tam parę razy.

Offline Ogureczek1988

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Zakup Sprzętu
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 11, 2008, 13:31:16 »
współpracuje z KADIMEXsem mają czasem fajne promocje HorPol tez jest mi znany

Offline Gacek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Zakup Sprzętu
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 12, 2008, 16:32:07 »
Związkowy sklep jest i zawsze będzie droższy. Podam krótki przykład w sklepie związkowym kupilem prądownicę taką najzwyklejszą aluminiową z zaworem kulowym gdzie było prawdopodobnie 100% narzutu!! Taką samą prądownice widziałem w innym sklepie za 125zł a ja głupi kupiłem za 200zł myśląc ze to i tak dobra cena ... Ja też robię zakupy w firmie System Plus z Poznania od dwóch lat i jestem bardzo zadowolony. Miła obsługa, zawsze jakąś ciekawą ofertę wyślą i oczywiście kupiłem w dobrej cenie kilkanaście Galletów po 580zł  -_-

Offline beniok

  • Podkarpacie
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 277
    • Ochotnicza Straż Pożarna Majdan Królewski
Odp: Zakup Sprzętu
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 12, 2008, 17:53:48 »
Z cenami jest dokładnie tak jak piszecie
ceny w  sklepach związkowych są takie że w pierwszym lepszym sklepie po drobnej negocjacji kupisz taniej
A wydawać by się mogło że skoro kupują większą ilość to w lepszej cenie

No ale to tylko nasza logika
a rzeczywistość jest zgoła inna

Ja ze swojej strony polecam sklepy   http://www.sprzet-poz.pl




http://www.ospmk.info
bk(małpka)ospmk(dot)info