Autor Wątek: kapelan  (Przeczytany 22011 razy)

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: kapelan
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 24, 2008, 09:46:32 »
nie wiem dlaczego , ale gdy słyszę o kapelanach, to zaraz kojarzą mi się z przygodami dobrego wojaka Szwejka i z C i K tam też byli C i K kapelani . poza tym nasza formacja też czasem przypomina coś na kształt C i K PSP a może idąc tym nurtem powinniśmy otworzyć burdele przy każdej JRG żeby było jak w starych dobrych Austro -Węgrach za cesarza Franciszka Józefa  :pomysl:

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: kapelan
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 24, 2008, 13:23:08 »
Patrząc na niektóre jednostki organizacyjne PSP zaryzykuję stwierdzenie, że burdele to już mamy - tylko szyldów nam brak. :rofl:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: kapelan
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 24, 2008, 19:14:20 »
nie wiem dlaczego , ale gdy słyszę o kapelanach, to zaraz kojarzą mi się z przygodami dobrego wojaka Szwejka i z C i K tam też byli C i K kapelani . poza tym nasza formacja też czasem przypomina coś na kształt C i K PSP a może idąc tym nurtem powinniśmy otworzyć burdele przy każdej JRG żeby było jak w starych dobrych Austro -Węgrach za cesarza Franciszka Józefa  :pomysl:
zapomniałeś dodać:" najjaśniejszego nam panującego ...." tak mówił nasz dobry wojak Szwejk. :rofl:

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline flogiston

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: kapelan
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 25, 2008, 03:52:19 »
Cytuj
Więc zadaje pytanie:
Do czego są potrzebni kapelani wszelkich maści w naszej formacji ????

Pozwolę sobie odpowiedzieć cytatem z polityka i męża stanu, niesłusznie już zapomnianego:
Henryka Goryszewskiego (posła na Sejm III RP, członka ZCHN, szefa komisji finansów Sejmu III kadencji).
Nie jest ważne, czy w Polsce będzie kapitalizm, wolność słowa, czy w Polsce będzie dobrobyt - najważniejsze, aby Polska była katolicka.
Niestety - tak to już jest, że każda odpowiedź mnoży kolejne pytania.
Nie lękającym się ich proponuję ciekawą czytelnię pod adresem :
http://freemen.prv.pl/
lub klepnięcie w googlownicy:        Celsus Firmicus Maternus Ceruliusz

Tak, czy siak - na nic argumenty wobec faktów.

Pozdrawiam.
Contra facta non valent argumenta.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: kapelan
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 25, 2008, 09:23:07 »
Kapelani - bardzo proszę - niech sobie ochotnicy piszą do biskupów o wyznaczenie im kapelana - funkcja społeczna, ale w instytucji państwowej jaka jest PSP , gdzie w konstytucji mamy zapisany rozdział "kościołów" od państwa.
Państwo neutralne światopoglądowo gdzie się podziało .Co mamy ,każdy wie- państwo wyznaniowe.  Jest sprzeczne z konstytucją RP. Można by się odwołać do trybunału konstytucyjnego, ale chyba nic by to nie dało ,siedzący na stołkach boją się zadzierać z największą "mafią" na świecie. Zresztą większość decydentów konstytucję ma gdzieś , dla nich liczy się obraz medialny i poklask  mas.

Tak na marginesie dla zainteresowanych historią kościoła i tym w jaki sposób powstawał polecam fajną pozycje nie jest taka sobie książka  typu "Kod Leonarda", ale  oparta  na tekstach źródłowych rzymskich, greckich, egipskich, bizantyjskich .... Tytuł tej pozycji "Archiwum Jezusa" autor Michael Baigent
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2008, 09:50:15 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: kapelan
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 26, 2008, 23:00:00 »
 Tak KAPELANI  hm.
Nie będę niepotrzebnie strzępił jęzora wszak niczego to nie zmieni jedynie ciśnienie w moim krwiobiegu podniesie , proszę tylko kolegów  a może znajdzie się  przedstawiciel kapelanów  taki swoisty rzecznik ( też modne) i odpowie mi na pytanie:
- Jak to się dzieje że strażak nawet z wyższym wykształceniem przechodzi okres stażowy lub kandydacki, awansuje na starszego strażaka i potem wiadomo nie musze tłumaczyć w jaki sposób dochodzi się do szlifów oficerskich. Wiec jak to się dzieje że Pan kapelan zostaje awansowany na stopień oficerski bez  ukończenia takowych szkół i kursów , wszak niema u nas stopni honorowych dla strażaków czynnych a kapelan takim jest.
- Do czego i komu ten kapelan jest potrzebny??  Czy nie wystarczy  ksiądz proboszcz w parafii??
- Czy kapelan jest bliżej Boga od proboszcza?? 
Nie chce i nie mam  w zamyśle nikogo obrażać , kto był w wojsku ten wie  że kiedyś taka szara eminencja w wojsku nazywała się Oficerem Politycznym , czy przechodzimy z czerwonych Oficerów   na Czarnych???
OO zgrozo nieżyjący już znajomy  który był kiedyś pierwszym sekretarzem powiedział do mnie tak:
„ I co wy chcecie osiągnąć ?? chodzicie kleicie te ulotki nawet nie wiecie o co w tym wszystkim chodzi”
- zapytałem : To niech Pan wytłumaczy jak tak dobrze wie .
I co mi odpowiedział??
 „ Chodzi o to że oni chcą zająć nasze stołki   a komunę z czerwonej zrobić czarną”
Nie rozumiałem wówczas tych słów, dziś już wiem o co chodziło.
Pozdrawiam wszystkich „kapelanów”


Offline firemanek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: kapelan
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 26, 2008, 23:35:18 »
...
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2009, 23:44:14 wysłana przez firemanek »

Offline flogiston

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: kapelan
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 27, 2008, 11:01:49 »
Dobrze postawione pytanie - to podobno połowa odpowiedzi. firepl stawia świetne pytania, lecz udziela wymijającej podpowiedzi. To może ja spróbuję, mogę się mylić (nie jestem kapelanem, a u swojego proboszcza mam przerypane) - to niech mnie poprawi brać chrześcijańska.

Cytuj
Wiec jak to się dzieje że Pan kapelan zostaje awansowany na stopień oficerski bez  ukończenia takowych szkół i kursów ,
No, przecież "Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera"
Ja tylko zgaduję, bo żyjąc w empirycznej rzeczywistości nie jestem w stanie pojąć kreacjonistycznego widzenia świata i mechanizmów nim rządzących - właściwego wyświęconym i łaską obdarzonym. No czyż można porównywać materialistów z ludźmi poświęconymi duchowości?
To tylko dzikusy zjadały zarówno konia, konkwistadora jak i misjonarza.

Cytuj
- Do czego i komu ten kapelan jest potrzebny??
Pewnie ja się nie znam i głupstwa wypisuję, ale ludzie u władzy zawsze i wszędzie odczuwali/odczuwają/odczuwać będą potrzebę udowodnienia (jak nie innym - to na pewno sobie), że są tej władzy godni. Tym większą im mniej godni. Nazywa się to legitymizacją władzy (google lub wikipedia).
Czerwonym naród już podziękował, ZZ... też już pokazały co potrafią. Więc KK - przecież reprezentuje właściciela tego całego bałaganu ( podobno).

Cytuj
Czy nie wystarczy  ksiądz proboszcz w parafii?? - Czy kapelan jest bliżej Boga od proboszcza?? 
Nie wiem czy kapelan jest bliżej Boga od ks proboszcza, ale wiem że jest bliżej strażaka. A zwłaszcza jego przełożonych. To, że Koledzy nie potrzebują kapelana ( żyją bezgrzesznie ?), nie znaczy że nie potrzebują ich dowódcy, a na pewno są niezbędni KOMENDANTOM. A także niektórym z koryfeuszy ZZ. Oni po prostu muszą mieć spowiednika, przewodnika duchowego, a niektórzy i egzorcystę. To wiem prawie na pewno.

Cytuj
czy przechodzimy z czerwonych Oficerów   na Czarnych???
Ja się mogę mylić, na pewno nie myli się ks. prof.dr hab. Józef Tischner :

"Ewangelia i chrześcijaństwo, mimo 2000 lat historii wydają się wciąż sprawą przyszłości!"

Pozdrawiam
Contra facta non valent argumenta.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: kapelan
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 28, 2008, 10:37:02 »
I skąd się wzięła niewiasta Kaina z którą to na wygnaniu zrodził (raczej spłodził) dzieci ??

już odpowiadam Ci na to pytanie
W związku z tym że zakazane są związki kazirodcze (w końcu na ziemi byli tylko Adam, Ewa i Kain) Kain wziął małpę na spacer i  ... mamy teorię Darwina że człowiek pochodzi od małpy.
Zresztą jak patrzę na swoją teściową to musi być to prawda  :rofl:
 
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: kapelan
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 02, 2008, 19:42:40 »
widzę że temat schodzi już na tematy czysto teologiczne :rofl:. i traci się sens tego tematu, ale przynajmniej jest wesoło i jest  :gitara:

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: kapelan
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 22, 2008, 23:12:16 »
A mam pytanie o księdzu kapelanie. Pewien w roku 2000 na kandydatce był w stopniu mł. kpt teraz jest st.kpt. W związku z powyższym jaki jest maksymalny stopień przypisywany do tego stanowiska???

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: kapelan
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 22, 2008, 23:16:04 »
Starszy Archanioł Sztabowy ;)


Offline M_Walles

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: kapelan
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 24, 2008, 00:04:30 »
art. 53 pkt. 6
"Nikt nie może być zmuszany do uczestniczenia ani do nieuczestniczenia w praktykach religijnych."

Obchody Dnia Strażaka i inne ekscesy polane sosem katolickim. Msza przed uroczystym apelem..i strażak-ateista, prawosławny czy szintoista  musi stać w dwuszeregu. Niewierzący musi stać jak Pan Bóg przykazał.


http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,11854.0.html
"Ten kto biernie akceptuje zło, jest za nie tak samo odpowiedzialny jak ten, co je popełnia."
— Martin Luther King

Offline Jotes

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: kapelan
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 24, 2008, 11:01:16 »
Jednak kto miałby zabić wygnanego Kaina ?? Przecież nikogo nie było...... I skąd się wzięła niewiasta Kaina z którą to na wygnaniu zrodził (raczej spłodził) dzieci ??

Witam i odpowiadam na nurtujące Cię pytanie: Kaina mogliby zabić jego bracia bądź ich potomkowie. Adam z Ewą mieli też inne dzieci oprócz Kaina i Abla (Rodz. 5:4). Kain mógł wziąść sobie za żonę jedną ze swych sióstr bądź siostrzenic. W tamtych czasach związki małżenskie pomiędzy najbliższym  rodzeństwem były dozwolone. Zostały natomiast wyraźnie zabronione w Prawie Mojżeszowym w roku 1513 p.n.e. (Kapłańska 18:6-14). Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2008, 11:44:19 wysłana przez Jotes »

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: kapelan
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 24, 2008, 12:20:59 »
Dziękuję za (wątpliwe) rozwianie wątpliwości... widać jest to tak skonstruowane jak ustawa o PSP :)
Coś co jest ustalone zmienia inny dziennik ustaw :)
A po za tym chyba Biblię pisało chyba wielu i nie mieli ze sobą kontaktu.... :\

Co do moich wątpliwości to pół biedy....
Widzieliście tego gościa ???
To obejrzyjcie.... (nie polecam osobom ultra religijnym)

RELIGIA

lub objasnienie;
10 Przykazań

lub cos o obyczajach religijnych:
Religijne zwyczaje

Lub coś o prawdziwych chrześcijanach i miłości do bliźniego:
LISTY OD CHRZEŚCIJAN




Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: kapelan
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 03, 2009, 16:38:06 »
A mam pytanie o księdzu kapelanie. Pewien w roku 2000 na kandydatce był w stopniu mł. kpt teraz jest st.kpt. W związku z powyższym jaki jest maksymalny stopień przypisywany do tego stanowiska???
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI
w sprawie określenia stanowisk służbowych w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej, maksymalnych stopni przypisanych do poszczególnych stanowisk oraz dodatkowych wymagań kwalifikacyjnych, jakim powinni odpowiadać strażacy na określonych stanowiskach służbowych (znajdź se aktualne)

Kapelan krajowy - brygadier
Kapelan wojewódzki - młodszy brygadier
ale można zrobić wyjątek ;)

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: kapelan
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 03, 2009, 18:53:59 »
Generał dusz wszelkich -stopień
starszy operator opłatkowy -stanowisko[raz do roku przywozi opłatki]
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline jurek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: kapelan
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 05, 2009, 21:49:40 »
Jestem katolikiem i uważam ,że kapelani mundurowi to zbytek w PSP, należy ich ucywilizować a w zamian potrzebniejszy jest mundurowiec w transporcie ,mówię to obiektywnie ponieważ jestem już na emeryturze, pracują społecznie w OSP i z perspektywy tej organizacji która również posiada kapelanów są oni albo proboszczami parafii albo kanonikami lub wikariuszami w danej parafii gdzie jest więcej niż jeden ksiądz.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: kapelan
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 07, 2009, 19:31:23 »
Cytuj
Witam i odpowiadam na nurtujące Cię pytanie: Kaina mogliby zabić jego bracia bądź ich potomkowie. Adam z Ewą mieli też inne dzieci oprócz Kaina i Abla (Rodz. 5:4). Kain mógł wziąść sobie za żonę jedną ze swych sióstr bądź siostrzenic. W tamtych czasach związki małżenskie pomiędzy najbliższym  rodzeństwem były dozwolone. Zostały natomiast wyraźnie zabronione w Prawie Mojżeszowym w roku 1513 p.n.e. (Kapłańska 18:6-14). Pozdrawiam.

Przemyślałem raz jeszcze i znów mnie nurtuje..... ;)


 Gdy bracia znaleźli się na polu, Kain rzucił się na niego i zamordował go (Rodz 4,8).
Po śmierci Abla Ewa urodziła trzeciego syna, Seta, tłumacząc jego imię słowami "dał mi Bóg potomka innego w zamian za Abla".


Czyli zakładamy, że miała jeszcze wiele córek....

Kain powiedział Bogu Jahwe, że wyznaczona mu kara jest zbyt ciężka - skoro ma odtąd tułać się po świecie ukrywając się przed Bogiem, będzie mógł go zabić każdy człowiek, którego napotka (Rdz 4,13-14). Bóg odpowiedział mu, że każdy, kto by go zabił, poniósłby siedmiokrotną pomstę, a żeby do tego nie dopuścić, naznaczył Kaina znamieniem, by każdy mógł go od razu rozpoznać (Rdz 4,15)

I tu mnie się wydaje że było dużo innych ludzi skoro mogliby go nie rozpoznać i trzeba go było "zaznaczyć" .....
I to wszystko potomkowie Adama i Ewy ???  Po śmierci Abla urodził się trzeci syn Ewy.... Więc tamci to mieliby go niby zabić to potomkowie od kogo ???
Od córek A i E..... ale z kim miały te dzieci ???

Dla rozluźnienia :
Adam i Ewa czyli jak to na początku było








Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Odp: kapelan
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 07, 2009, 19:54:15 »
Strasznie to wszystko skomplikowane....

http://chalwa.republika.pl/cavanna/txt1.html
Może po tym będzie odrobinkę jaśniej.

Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: kapelan
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 07, 2009, 20:19:23 »
Strasznie to wszystko skomplikowane....

http://chalwa.republika.pl/cavanna/txt1.html
Może po tym będzie odrobinkę jaśniej.


jeszcze bardziej zagmatwane :wacko:

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: kapelan
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 08, 2009, 09:46:46 »
nie.... teraz sprawa jest jasna...:D

Offline firekk998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: kapelan
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 13, 2009, 22:00:49 »
Jeśli chodzi o stanowisko pt. kapelan,mnie ono ani ziębi ani grzeje.
Większych redukcji wymagaja nasze rozbuchane struktury komend KG,KW,KM,KP-to byłaby oszczędność. Tak samo ma się to do samorządów.
Poza tym , droga brać strażacka pisze tak jak chcą tego ( czyli źle o księżach ) środki masowego przekazu z Gazeta Wyborcza na czele. Walka z kościołem trwa od lat.
Liberalizm,laicyzm,masonizm,relatywizm etc.   

Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Odp: kapelan
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 13, 2009, 22:12:33 »
... homoseksualizm, feminizm, lewactwo, syjonizm

czekam, kto da więcej?
Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: kapelan
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 13, 2009, 22:29:32 »
Ja bym osobiście do stanowiska ps. kapelanów (na etatach PSP) dodał jeszcze tzw. lekarzy  /czyt.koordynatorów/ oraz prawników /czyt.radców prawnych/.  :-\ Następni.... Wiem zrobi się nowy wątek.  :krzyk:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.