Autor Wątek: DSP-50 Pomocy  (Przeczytany 21713 razy)

Offline Masters16

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
DSP-50 Pomocy
« dnia: Październik 18, 2008, 21:42:42 »
Drodzy Panowie i Panie Mam Taki Problem. Znajomy Sprawdzał Syrenę i gdy włączył przycisk na polu od syreny to zaczęło wyć selektywne wiec skasował je. Gdy Skasował Lampka z GOTOWOŚCI przeskoczyła na ALARM i cały czas się świeci. Syreny Przez Selektywne teraz nie można włączyć. Co Z tym Fantem teraz Zrobic????




PS: Jak Temat nie w Tym Watku prosze o Przeniesienie do innego
Pozdrawiam

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: DSP-50 Pomocy
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 18, 2008, 21:55:43 »
Wyłączcie zasilanie i odłączcie akumulator .

Offline Masters16

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: DSP-50 Pomocy
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 18, 2008, 22:14:46 »
Zresetuje Się i Będzie OK??

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: DSP-50 Pomocy
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 18, 2008, 22:18:43 »
Nie wiem , mam nadzieję . Chyba że klawisz się zablokował

Offline Masters16

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: DSP-50 Pomocy
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 18, 2008, 22:20:47 »
Aha dobra jutro Spróbuje i dam Znać na Forum:)

Offline Raddemenes

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 760
Odp: DSP-50 Pomocy
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 18, 2008, 23:08:30 »
Czasem aplikacja "Piąchopiryny" pomaga....:)

"Optymista sądzi, że świat stoi przed nim otworem...
Pesymista wie co to za otwór..."

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: DSP-50 Pomocy
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 19, 2008, 11:32:32 »
Hmm, u nas po zamontowaniu drugiego terminalu GSM do DSP przez autoryzowanego serwisanta - nie idzie uruchomić "smsów" zdalnie. Ręcznie, wciskając jeden z przycisków 0-5 - idą. Zdalnie - DSP "zagra", gaśnie gotowość (czyli OK), na pół sekundy zapala się ALARM i... i to tyle. Smsów ani widu ani słychu. Oby jak najszybciej przyjechali to naprawić.
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2008, 14:00:09 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: DSP-50 Pomocy
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 19, 2008, 12:32:03 »
Jak u nas była taka sytuacja (alarm sie świeci a syrena nie hula) to spalił sie triak i z uwagi ze był to stary model DSP, do wymiany była cała płytka koszt około 800zł ;/ i według mojej dedukcji tak samo sie stało u was bo prawdopodobnie poszły dwa prądy na DSP, jeden z recznego uruchamiana syreny a drugi z "kasowania". Obym się mylił.

Offline salfk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: DSP-50 Pomocy
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 20, 2008, 11:38:24 »
Max chyba się nie mylisz. U nas było to samo, tylko że piorun przywalił w wieże remizy. A pod dachem w wieży mamy antenę, a na wieży syrenę, więc tez mogło przesłać prąd do DSP. Wtedy syrena się włączyła, ale nie chciała się wyłączyć. Wymiana całej płytki i panel też się przytopił więc do śmieci. Koszt 950 zł.

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
DSP-50 Pomocy
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 11, 2008, 11:08:18 »
Panowie posiadamy selektywne z wbudowanym radiem Motorola. Właściwie z tego radia nie korzystamy i chcielibyśmy je wymontować i wpakować na samochód, ale ktoś tam stwierdził, że bez radia selektywne nie pociągnie bo jest od niego zależne. Widziałem, że chłopaki z sąsiedniej jednostki w ogóle nie mają radia przy DSP a mimo wszystko jakoś im to śmiga.
Powiedzcie mi czy to radio musi tam być czy można je spokojnie wymontować?

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: DSP-50 Pomocy
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 11, 2008, 11:19:54 »
Radio przy(czy tez pod) DSP musicie posiadać aby mogło ono odbierać sygnały radiowe wysyłane do was z waszego PSK, które uruchamiają alarmowanie na selektywnym, a co do waszych sąsiadów to z pewnością mają oni radio wbudowane , czy też zintegrowane z DSP,stąd nie widać jego na zewnątrz.

http://www.ospszarow.cba.pl/ns/1.jpg - tak zapewne wygląda wasze DSP
http://www.psary.net.pl/~straz/nowe%20system.jpg - a tak waszych sąsiadów
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2008, 11:23:49 wysłana przez max[] »

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: DSP-50 Pomocy
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 11, 2008, 14:15:09 »
Radio przy(czy tez pod) DSP musicie posiadać aby mogło ono odbierać sygnały radiowe wysyłane do was z waszego PSK, które uruchamiają alarmowanie na selektywnym, a co do waszych sąsiadów to z pewnością mają oni radio wbudowane , czy też zintegrowane z DSP,stąd nie widać jego na zewnątrz.

http://www.ospszarow.cba.pl/ns/1.jpg - tak zapewne wygląda wasze DSP
http://www.psary.net.pl/~straz/nowe%20system.jpg - a tak waszych sąsiadów

Rozumiem. Dzięki za odpowiedź. Wolałem się upewnić niż samemu grzebać.

A mam jeszcze jedno pytanie odnośnie całego tego sprzętu - urwał nam się kabel od gruszki przy radiu.
Dzisiaj dyspozytor nie mógł włączyć syreny przez selektywne. Czy brak mikrofonu może być tego przyczyną?
Mikrofon został wypięty z radia, a na radiu świeci się pomarańczowa kontrolka (wcześniej świeciła się zielona).

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: DSP-50 Pomocy
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 11, 2008, 14:32:17 »
Wygląda na to, że do prawidłowego działania radiostacji - mikrofon jest niezbędny :-(
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline szybki

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
    • O.S.P Główczyce
Odp: DSP-50 Pomocy
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 11, 2008, 15:17:40 »
Mikrofon musi być podłączony. Ewentualnie możesz zmostkować dwa styki w radiostacji lecz nie wiem które.
Możesz do tego dojść rozbierając mikrofon i wtyczkę. Chodzi o te styki które przełancza przycisk PTT w gruszce.

Offline witul

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
    • OSP KSRG Sosnówka
Odp: DSP-50 Pomocy
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 11, 2008, 16:33:26 »
w naszym DSP siedzi motorolka GP300 więc nie ma problemu mikrofonu ;)

Offline fireman90

  • Jajakobyły...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: DSP-50 Pomocy
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 11, 2008, 21:05:43 »
Wygląda na to, że do prawidłowego działania radiostacji - mikrofon jest niezbędny :-(
E..! chyba nie. U nas jest wyłączony,( bo sam zmieniał kanał 3/7) i DSP działa bez problemu.

Offline Artur Kom.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 382
    • OSP STARY BRUS
Odp: DSP-50 Pomocy
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 11, 2008, 21:26:27 »
Witam!
U nas też radyjko jest w środku a na zewnątrz tylko gruszka oraz od dołu DSP-50 jest głośnik. Przez te radio można się porozumieć ze stanowiskiem kierowania bez żadnego problemu. A że mieszkam na wschodzie naszego kraju to w radiu słychać rozmowy sąsiadów za Buga z radia CB mają dobre "dopały" przy swoich CB.
Pozdrawiam
Komendant Gminny
Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam do odwiedzenia naszej strony: http://www.stary-brus.osp.org.pl/
oraz bloga http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: DSP-50 Pomocy
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 12, 2008, 08:52:00 »
Wygląda na to, że do prawidłowego działania radiostacji - mikrofon jest niezbędny :-(
E..! chyba nie. U nas jest wyłączony,( bo sam zmieniał kanał 3/7) i DSP działa bez problemu.
Niestety nie wszystkie radiostacje są identyczne.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Masters16

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: DSP-50 Pomocy
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 13, 2009, 10:02:37 »
Aaaaa w sumie dawno to już naprawiliśmy :P Tak jak MIKO powiedział trzeba było odłączyć zasilanie i się zresetowała:P. I tak hula do tej pory:P
pozdrawiam:P
PS: teraz dopiero o tym sobie przypomniałem:P

Offline Tiger

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
    • PeeM
Odp: DSP-50 Pomocy
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 08, 2010, 21:24:11 »
Koleżanki/koledzy, wspomóżcie radą. Pogooglowałem i nie znalazem schematu. DSP wprawdzie nie mamy, jest w planach, ale budujemy remizę, robimy obecnie instalację elektryczną i chcemy od razu wyprowadzić i przygotować wszystkie przewody, stąd mam pytanie. Zasilanie DSP to pewno zwykłe 230 V, na wejściu antena, czyli koncentryk ekranowany. Ale jakie wyjścia- czy DSP ma wyjście dużej mocy ( i do tego trójfazowe), od razu do podłączenia syreny, czy tylko wystarczające do sterowania stycznika. Poza tym wyczytałem, że jest czujnik kolejności faz(wbudowany?), więc on też musi mieć mieć dostęp do 400 V (dużej lub małej mocy), na wejściu albo wyjściu. Proszę Was o informację, jakie kabelki doprowadzić, bo DSP będzie oddzielone od skrzynki bezpiecznikowej i zarazem sterującej syreną o kilka metrów, więc po zatynkowaniu będzie sporo niepotrzebnego kucia w razie gdyby jakiegoś zabrakło.

Offline tomek7826

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: DSP-50 Pomocy
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 08, 2010, 22:42:00 »
ja się podłączę z pytaniem. Ma ktoś z was dostęp do oprogramowania do DSP 50?  żeby samemu zmieniać nr komórek, dodawać, usuwać.. nie będziemy non stop dzwonić do naszego "serwisanta" którego i tak trudno doporsić

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: DSP-50 Pomocy
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 09, 2010, 10:20:15 »
Koleżanki/koledzy, wspomóżcie radą. Pogooglowałem i nie znalazem schematu. DSP wprawdzie nie mamy, jest w planach, ale budujemy remizę, robimy obecnie instalację elektryczną i chcemy od razu wyprowadzić i przygotować wszystkie przewody, stąd mam pytanie. Zasilanie DSP to pewno zwykłe 230 V, na wejściu antena, czyli koncentryk ekranowany. ...


Zasilanie proponuję 3 fazy doprowadzić - do jednoczesnego zasilania i sprawdzania stanu zasilania. DSP ma kontrolę obecności napięcia, żeby nie włączyć syreny bez fazy i jej nie spalić (czujnik faz). Mały przekrój przewodów, przewód 5 żyłowy (L1, L2, L3, N, PE). Można oddzielić zasilanie od sprawdzania faz (u nas jest razem) wtedy dodatkowy przewód do zasilania 3 żyły. Co prawda DSP jest w 2 klasie ochronności ale przewód ochronny PE nie zwadzi.

Antena - gruby koncentryk tak na oko średnica 8mm - 10mm - proponuję peschla lub rurki ze sznurkiem, żeby w to wciągnąć potem.

Dodatkowe wejście to czujnik akustyczny działania syreny - może być jako opcja - 2 przewody podciągnięte w pobliże syreny. Potrzebne gdy syrena może zamarznąć - daje informację do PSP, że syrena nie zadziałała. Pewnie jakaś skrętka i ekran bo to wchodzi na płytkę DSP - szkoda by było gdyby się jakieś przepięcie przypałętało a jest szansa że coś się zaindukuja jeśli przewód będzie prowadzony równolegle do przewodów instalacji lub odgromowych.

Wyjście - jest przekaźniki więc 2 przewody do stycznika syreny. W zależności od cewki stycznika 230 albo 400 V.

Dodatkowe wyjście do rezerwowego sygnalizatora akustycznego 12V (pasuje od zwykłego alarmu domowego) - w zależności od opcji 2, 3 lub 4 przewody, masa, zasilanie, alarm) Prąd max 1,5 A więc też niewiele ale że niskie napięcie to przy dużej odległości trzeba spadek napięcia policzyć. Też warto pomyśleć o zabezpieczeniu przed przepięciem.

Proponuję także przewidzieć wyprowadzenie anteny terminala GSM - w remizie może być słaby zasięga a są dostępne fajne antenki zewnętrzne.

Generalnie proponuje jednak węże peschla powrzucać z zapasem - nie wiadomo, co tam się Wam jeszcze po drodze zamarzy.
Nowe DSP mogą działać np jako system alarmu włamaniowego. Może będziecie chcieli uruchamiać jakąś sprężarkę, bramę czy wyświetlać numery wozów. Może wprowadzenie do DSP przycisku ręcznego uruchamiania syreny?
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2010, 10:38:18 wysłana przez Sylwek »

Offline naczelnik darek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: DSP-50 Pomocy
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 04, 2011, 22:59:28 »
Witam czy w DSP można ustawiać długość wycia syreny i przerw i czy można to samemu jakoś ustawić.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: DSP-50 Pomocy
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 05, 2011, 08:33:16 »
Można ale z tego co wiem to tylko serwis ma programator.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: DSP-50 Pomocy
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 16, 2013, 18:56:48 »
Żeby nie zakładać nowego tematu - interesują mnie wyjścia z DSP załączające się podczas alarmu - żeby wysterować zewnętrzny przekaźnik: gdzie są i na jakie parametry (napięcie głównie, choć pewno 12V)?
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE