Autor Wątek: ubrania ubrania ubrania  (Przeczytany 103228 razy)

Offline Kamzik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #275 dnia: Styczeń 07, 2014, 17:18:36 »
Na ulotce jest bez kieszeni na spodniach.

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #276 dnia: Styczeń 07, 2014, 17:29:23 »
Cały Śląsk lata w Devach i sobie chwalą. Model, który używają to na 99% Tiger. Ostatnio widziałem dwóch stażystów i obydwaj mieli kieszeń na prawej nogawce.

cinek998:
Kieszeń jest między patką, a zamkiem, wystarczy odpiąć rzep i już jest dostęp do kieszeni. Podeślij maila na PW to podeślę Ci zdjęcia  :straz:
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #277 dnia: Styczeń 07, 2014, 17:37:08 »
Tiger plus - wiemy , że ubranie jest użytkowane w Polsce (min. OSP Nadarzyn) . Jest na stronie system plus ale raczej zdjęcie nie przedstawia wersji na kraj :-)  (chociaż na pewno ma świadectwo) . Gdzie znajdziemy dane na temat tego ubrania ???? Interesują mnie również opinie użytkowników , jaka jest jego cena....i ewentualnie gdzie można nabyć.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #278 dnia: Styczeń 07, 2014, 18:55:28 »
Na czeskiej stronie Devy na fotce jak byk widać dwie kieszenie:

I tak jak mówicie, mundury Devy na południu (na północy z resztą też, aczkolwiek mniej) mają się całkiem dobrze i jest ich sporo, jednak z fotek z akcji udało mi się wychwycić i spodnie bez kieszeni i spodnie z jedną kieszenią i również takie, gdzie naszyte były dwie kieszenie...
Mało tego, Tiger Plus ma nawet dopuszczenie CNBOP oi numerze 1438/2012, co mnie z kolei trochę martwi bo szczerze wątpię żeby dopuścili spodnie z kieszeniami bocznymi, a co za tym idzie do obrotu krajowego pewnie wchodzą spodnie bez tych kieszeni właśnie.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #279 dnia: Styczeń 07, 2014, 19:02:52 »
Dane na temat ubrania, cenę dostaniesz od Devy Poland, bo nikt tym ubraniem poza Devą nie handluje. Mam takie ubranie i jak chcesz jakieś szczegóły to daj jakiś @adres na PW i napisz co mam pokazać. Z tego co wiem, to CNBOP dopuszcza ubrania, które nie zawsze są zgodne z wymaganiami określonymi przez KG PSP (Zarządzenie nr 9) np. Uchwyt ewakuacyjny na plecach (Scantex i BoxMed), pionowe taśmy ostrzegawcze (WUS), kieszenie w spodniach (Deva, BoxMed, Arlen)     
I jeszcze jedno,  informacja nie sprawdzona w 100%, od Devy nie można kupić jednego egzemplarza ubrania a jeżeli już to trzeba czekać na nie jak w PRL na mieszkanie : -_-.

Deva Poland sp. z o.o.
Cieszyn, ul. 3 Maja 19
śląskie
Tel.: 338519257

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #280 dnia: Styczeń 07, 2014, 19:14:39 »
Znaczy, nie tyle co pokazać, ale po prostu napisz czy można u nich dostać ubrania z bocznymi kieszeniami, i jakieś ogóły na temat użytkowania: czy zachowuje swoje właściwości po praniu, jak wygląda sprawa z "naszywką" na kolanach (bo przy niektórych materiałach zdarza się że pęka, nie chodzi mi konkretnie o wyroby Devy, ale ogólnie), czy jest ergonomiczne, takie podstawowe sprawy -_-


I jeszcze jedno,  informacja nie sprawdzona w 100%, od Devy nie można kupić jednego egzemplarza ubrania a jeżeli już to trzeba czekać na nie jak w PRL na mieszkanie : -_-.
Zaprawdę mnie pocieszyłeś :rruletka:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #281 dnia: Styczeń 08, 2014, 14:16:12 »
Dane na temat ubrania, cenę dostaniesz od Devy Poland, bo nikt tym ubraniem poza Devą nie handluje. Mam takie ubranie i jak chcesz jakieś szczegóły to daj jakiś @adres na PW i napisz co mam pokazać. Z tego co wiem, to CNBOP dopuszcza ubrania, które nie zawsze są zgodne z wymaganiami określonymi przez KG PSP (Zarządzenie nr 9) np. Uchwyt ewakuacyjny na plecach (Scantex i BoxMed), pionowe taśmy ostrzegawcze (WUS), kieszenie w spodniach (Deva, BoxMed, Arlen)     
I jeszcze jedno,  informacja nie sprawdzona w 100%, od Devy nie można kupić jednego egzemplarza ubrania a jeżeli już to trzeba czekać na nie jak w PRL na mieszkanie : -_-.

Deva Poland sp. z o.o.
Cieszyn, ul. 3 Maja 19
śląskie
Tel.: 338519257


Informacja sprawdzona w 100%  :tuba: ...można jak najbardziej kupić pojedynczą sztukę ubrania, mało tego będzie szyte na indywidualny podany rozmiar , kieszenie mogą doszyć ale trzeba dopłacić no i PRL już za nami czas oczekiwania około 6 tygodni :rofl: 

Offline Chemik998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Zatańczą nad nami zwycięski walc salwami ...
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #282 dnia: Styczeń 08, 2014, 17:26:59 »
Ubrani od Box Medu nie posiada naszytych kieszeni bocznych na spodniach :) 

Offline Herflik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
  • Trzymaj sztamę z nami - razem walczmy z pożarami.
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #283 dnia: Styczeń 08, 2014, 17:41:23 »
Jeśli chodzi o Scantexa SX 3 to nie musisz się martwić. U mnie w jednostce są SX 1, SX 3 i te nowe z uchwytem ewakuacyjnym ale ostatnie jeszcze ognia nie widziały. Sam od 2.5 roku ostro katuję SX 3 i jak biorąc pod uwagę cenę nie dam sobie złego słowa na ten mundur powiedzieć. Do głównych zalet mogę zaliczyć dobre dopasowanie i to, że po czasie nie robi się 'workowaty' lecz cały czas trzyma swój krój.  Testowałem go zapalniczką i nie ma śladu. Przeżył również kilka ostrzejszych pożarów i nic się z materiałem nie dzieje. Nie chłonie tak wody jak bawełniane UPS-y.  Zaletą są również silikonowe/gumowe ochraniacze na kolanach. Coś świetnego. Nie musisz patrzeć czy klękasz na beton, błoto czy szkło. Zaletą są również kieszenie w kurtce ładowane od góry, a nie pod kątem jak w tym Goretexie z WUSu. Następną zaletą jest dobrze uszyta stójka i ta 'klapka' na rzep na szyi. Do wad mogę zaliczyć długość kurtki. W moim wypadku sięga połowy uda co przy zapięciu ostatniego klipsa krępuje ruchy, a bez zapięcia wygląda trochę jak sukienka. Ale na to jest sposób, który musi być uwzględniony już przy zamówieniu. Jeśli idzie się dogadać z producentem to spodnie brać na dolną granicę rozmiarów, a bluzę na górną. Przykład patrząc na stronie producenta. Mam 188 wzrostu, 92cm w pasie i 100cm w klatce piersiowej to próbuję zamówić spodnie B4, a bluzę A4 lub A3. Mierzyłem na sobie taki układ i wtedy jest idealnie.
W tej kategorii cenowej nie znajdziesz nic lepszego. Patrząc po stronach producentów ten WUS Goretex masz za 1950 z dofinansowaniem, US 6 za 1150, a SX3 1270 do negocjacji przy większym zamówieniu u samego producenta.
Jeśli masz więcej pytań lub chciałbyś jakieś fotki to wal śmiało, bo akurat się mundur u mnie w domu suszy.

Kolego na Twoje problemy z tą "sukienką" polecam wersję B3, lub A3, lepiej większą, jak do wąsów i hełmu przybędzie inny atrybut strażaka - brzuch :D Mam 189cm wzrostu i w pasie troszkę więcej i C3 jest ok na długość, spodnie nie są za krótkie.
Trzymaj sztamę z nami - razem walczmy z pożarami.

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #284 dnia: Styczeń 08, 2014, 19:13:19 »
Jeśli chodzi o Scantexa SX 3 to nie musisz się martwić. U mnie w jednostce są SX 1, SX 3 i te nowe z uchwytem ewakuacyjnym ale ostatnie jeszcze ognia nie widziały. Sam od 2.5 roku ostro katuję SX 3 i jak biorąc pod uwagę cenę nie dam sobie złego słowa na ten mundur powiedzieć. Do głównych zalet mogę zaliczyć dobre dopasowanie i to, że po czasie nie robi się 'workowaty' lecz cały czas trzyma swój krój.  Testowałem go zapalniczką i nie ma śladu. Przeżył również kilka ostrzejszych pożarów i nic się z materiałem nie dzieje. Nie chłonie tak wody jak bawełniane UPS-y.  Zaletą są również silikonowe/gumowe ochraniacze na kolanach. Coś świetnego. Nie musisz patrzeć czy klękasz na beton, błoto czy szkło. Zaletą są również kieszenie w kurtce ładowane od góry, a nie pod kątem jak w tym Goretexie z WUSu. Następną zaletą jest dobrze uszyta stójka i ta 'klapka' na rzep na szyi. Do wad mogę zaliczyć długość kurtki. W moim wypadku sięga połowy uda co przy zapięciu ostatniego klipsa krępuje ruchy, a bez zapięcia wygląda trochę jak sukienka. Ale na to jest sposób, który musi być uwzględniony już przy zamówieniu. Jeśli idzie się dogadać z producentem to spodnie brać na dolną granicę rozmiarów, a bluzę na górną. Przykład patrząc na stronie producenta. Mam 188 wzrostu, 92cm w pasie i 100cm w klatce piersiowej to próbuję zamówić spodnie B4, a bluzę A4 lub A3. Mierzyłem na sobie taki układ i wtedy jest idealnie.
W tej kategorii cenowej nie znajdziesz nic lepszego. Patrząc po stronach producentów ten WUS Goretex masz za 1950 z dofinansowaniem, US 6 za 1150, a SX3 1270 do negocjacji przy większym zamówieniu u samego producenta.
Jeśli masz więcej pytań lub chciałbyś jakieś fotki to wal śmiało, bo akurat się mundur u mnie w domu suszy.

Kolego na Twoje problemy z tą "sukienką" polecam wersję B3, lub A3, lepiej większą, jak do wąsów i hełmu przybędzie inny atrybut strażaka - brzuch :D Mam 189cm wzrostu i w pasie troszkę więcej i C3 jest ok na długość, spodnie nie są za krótkie.

Mam komplet B4. Efekt jest taki, że spodnie są idealne (z drobnym luzem w pasie jak koszarówkę pod spód ubieram), a bluza jest trochę za duża. Mam 188 cm wzrostu.
Do wąsów jeszcze daleko, do męskiej ciąży mam nadzieję też :D
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline cinek998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #285 dnia: Styczeń 08, 2014, 23:51:03 »
A nie macie za krótkich rękawów dobierając mniejszą kurtkę? przy spodniach to jest możliwość zjechania na szelkach i mamy buty dość wysokie. Przy rękawach uratują nas jedynie rękawice z długimi mankietami.

Offline kemor90

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #286 dnia: Październik 06, 2014, 12:27:45 »
Witam. Podepnę się pod temat :) Nasza MDP Dziewcząt postanowiła zmienić dresy na nowe stroje i wyszukały model z linku. W związku z tym chciałbym się dowiedzieć czy jest ktoś na forum kto takie posiada? I jak się sprawują?
http://florian.sklep.pl/user/images/Ubranie%20szkolno%20treningowe.jpg.jpg
http://florian.sklep.pl/ubranie-treningowe-p-848.html

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #287 dnia: Październik 07, 2014, 11:38:51 »
Kupując stroje dla MDP można się kierować albo wygodą albo wyglądem. Dresy nie wyglądają, ale są wygodne. Te ubrania nie mają ani wyglądu ani raczej nie są wygodniejsze od dresów.

Offline kemor90

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #288 dnia: Październik 08, 2014, 08:34:45 »
Mi osobiście też one średnio się podobają ale jak to z dziewczynami... Jak się na nie uwzięły to co zrobić? Prezentację z przedstawicielem mamy już umówioną. Tylko w rejonie musi być. Zobaczymy czy to się do czegoś nada.

Offline HaryPSP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 168
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #289 dnia: Grudzień 30, 2014, 19:26:10 »

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #290 dnia: Maj 08, 2015, 09:11:38 »
Koledzy,  czy ktoś z Was miał możliwość porównania ubran S-Gard Attack Plus i Deva Tiger Plus? Które bardziej polecacie? Za S-Gardem bardziej przemawia do mnie airlock.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #291 dnia: Maj 08, 2015, 21:22:50 »
wusa se kup :) jedyne właściwe :)

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #292 dnia: Maj 09, 2015, 12:18:08 »

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #293 dnia: Maj 09, 2015, 19:20:51 »
Artykuł sponsorowany przez PBI , w związku z tym że KG PSP podobno nie chce określić PBI po nazwisku pojawiają się artykuły i naciski

ale fakt jest jeden - ostatni cytat o tym że trzeba zapewnić jak najlepsze bezpieczeństwo strażakom w pełni prawdziwy
co nie znaczy że z PBI :)

Świetny artykuł o ubraniach:

http://ppoz.pl/zajrzyj-do-srodka/rozmaitosci/762-zloty-poziom-ochrony

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #294 dnia: Maj 09, 2015, 19:23:50 »
A może ktoś tak mi odpowie?  :wacko:
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #295 dnia: Maj 09, 2015, 20:06:30 »
Chłopie , pytasz się użytkowników fiatów UNO jaką maja opinie na temat mercedesa
w zasadzie mają ale nie do końca wiedzą jaką
pytanie bo się pogubiłem e ubraniach Devy czy Tiger plus jest zgodny z wzorem KG jak jest to nic dobrego nie można powiedzieć bo sam wzór jest zły to samo Sgard -


A może ktoś tak mi odpowie?  :wacko:

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #296 dnia: Maj 09, 2015, 20:15:50 »
To wiem, ale niektórych rzeczy nie przeskoczę (służba i wszystko co z nią związane..) i z dwóch mniejszych "złów" chcę wybrać najmniejsze. Poza tym znam temat ubran naprawdę dobrze i zdaję sobie sprawę z powyższego.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #297 dnia: Maj 09, 2015, 20:19:55 »
DEVA

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #298 dnia: Maj 09, 2015, 20:55:09 »
Czyli nie warto pchać się w goretexa z airlockiem?
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #299 dnia: Maj 09, 2015, 20:59:00 »
we wzorze KG nie , nie odczujecie różnicy , łódz kupiła ubrania devy masz gotową specyfikacje jakby przetarg

tutaj jest dramat co by producenci nie wymyślili we wzorze KG obecnym nic to nie da