Autor Wątek: Młodziki Na Akcji  (Przeczytany 59505 razy)

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Młodziki Na Akcji
« Odpowiedź #225 dnia: Sierpień 26, 2010, 21:38:53 »
18 lat skończone !! Szkolenie podstawowe plus pozytywnie zaliczony lekarz. I dopiero wtedy, jeżeli czegoś nie masz to siedzisz w domu.

Offline dudas07

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Młodziki Na Akcji
« Odpowiedź #226 dnia: Sierpień 26, 2010, 21:42:30 »
Rozumiem, już niejednokrotnie jest to pisane. Pozdro!
"Bogu na chwałę - Ludziom na pożytek."

Offline joanna_91

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Młodziki Na Akcji
« Odpowiedź #227 dnia: Sierpień 26, 2010, 22:29:48 »
ogólnie napisałeś też, że w takim razie dopóki nie będziesz miał 18 -nastki i przeszkolenia to będziesz jeździł i był jakoś z boku, ale nawet wozem strażackim nie możesz wtedy jechać na akcję, bo nawet na tym boku coś Ci się może stać i też dowódca odpowie za to, że coś Ci się stało, bo przecież Cię wziął. 

no tak jest. chyba, że ja się mylę? jak tak to  :stop: nic nie pisałam :P
' ... i iść świadomie w ślady św. Floriana.'

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Młodziki Na Akcji
« Odpowiedź #228 dnia: Sierpień 26, 2010, 23:38:04 »
tak sobie czytam czytam i się zastanawiam czy też miałam takie siano w głowie;p
no nie ważne. Ogólnie rzecz biorąc sprawa została już dogłębnie wyjaśniona, ja sobie pozwolę tylko dodać, że w tym momencie nie masz żadnych praw jako strażak czynny, chociaż masz 17, 17,5, 17 i 11 mies czy nawet 18 lat. Bez kursu nie ma nic. Na samochodzie jeździć też nie możesz, więc nawet nie próbuj się pchać na auto na akcję.

I taka mała dygresja, czytając Twoje posty, nawet pierwszy:
Witajcie koledzy druhowie!
Jestem chyba najmłodszym użytkownikiem tego forum, bo mam zaledwie 17 lat. Nalezę do małej jednostki OSP Niewierszyn w której jestem już prawie rok. Chęć do wstąpienia do jednostki przyszła z chwilą pożaru, jaki nastąpił w mojej wiosce. Zapisałem się do tej jednostki razem z bratem, który zrobił sobie szkolenie. Obawia nas jedna rzecz - Samorząd jednostki! Otóż w samorządzie jednostki są ludzie nie nadający się do pełnienia tej funkcji. Sami alkoholicy i "chamy" Gdy przychodzi czas zebrania nikt nas o tym nie informuje, dopiero gdy sam się zorientuje to udajemy się do remizy. Gdy odezwę się że nikt nic nie mówi, to każdy udaje głupka i się patrzy jeden na drugiego. Kierowca jest codziennie pijany i raz do pożaru jechał pod wpływem promili o czym dostał upomnienie od KM PSP. To było takie małe streszczenie mojej jednostki, ale pominąłem dużo wątków. Ale do rzeczy. Bo moja jednostka nie jest włączona do systemu KSRG. na terenie gminy są włączone dwie jednostki do tego systemu. A więc chciałem zapytać ile jednostek może być włączonych do tego systemu na terenie gminy? I co trzeba zrobić aby ta jednostka była włączona.
Z góry wielkie dzięki.
Pozdrawiam!
pcha mi się jedna mała dygresja na usta a właściwie palce: nie ładnie tak s*ać do swojego gniazda. A OSP Niewierszyn z Twojego powodu może mieć nie lada problemy tylko i wyłącznie dzięki Tobie.

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline dudas07

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Młodziki Na Akcji
« Odpowiedź #229 dnia: Sierpień 27, 2010, 15:58:19 »
Dobra ok rozumiem. Po to jest forum żeby się dowiedzieć. A więc muszę się wstrzymać do momentu gdy osiągnę badania  i kursy. A wracając do tego co napisałaś :
Cytuj
pcha mi się jedna mała dygresja na usta a właściwie palce: nie ładnie tak s*ać do swojego gniazda. A OSP Niewierszyn z Twojego powodu może mieć nie lada problemy tylko i wyłącznie dzięki Tobie.
. A więc mam chyba prawo do własnej wypowiedzi na temat swojej jednostki. Ale mam nadzieje że się to zmieni, bo w styczniu są wybory samorządowe. Pozdro!
"Bogu na chwałę - Ludziom na pożytek."

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Młodziki Na Akcji
« Odpowiedź #230 dnia: Sierpień 27, 2010, 16:03:44 »
Koleś, ściągasz tym samym prokuratora na swoją jednostkę. Po części na swoją osobę. Nadal nie rozumiesz, co staramy się Ci wbić do Twojej głowy?
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline dudas07

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Młodziki Na Akcji
« Odpowiedź #231 dnia: Sierpień 27, 2010, 16:12:48 »
No rozumiem już. Chyba lepiej jest się dowiedzieć i wyciągnąć z tego mądre wnioski. Dzięki wielkie. Pozdro!
"Bogu na chwałę - Ludziom na pożytek."

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Młodziki Na Akcji
« Odpowiedź #232 dnia: Sierpień 27, 2010, 16:17:07 »
A więc mam chyba prawo do własnej wypowiedzi na temat swojej jednostki. Ale mam nadzieje że się to zmieni, bo w styczniu są wybory samorządowe. Pozdro!

Wybory samorządowe są 24 listopada.

Od stycznia zacznie się kampania sprawozdawczo-wyborcza w OSP. I wtedy będzie czas na zmiany.
Pozdrawiam.

Offline dudas07

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Młodziki Na Akcji
« Odpowiedź #233 dnia: Sierpień 27, 2010, 16:19:31 »
Aha no to jeszcze wcześniej. Nawet lepiej. A z tym prokuratorem to na serio?
"Bogu na chwałę - Ludziom na pożytek."

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Młodziki Na Akcji
« Odpowiedź #234 dnia: Sierpień 27, 2010, 16:20:37 »
Nie, dla jaj tak napisałem, przed południem wypiłem 4 piwa i muszę gdzieś się wyszaleć teraz.
TAK, na serio.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Młodziki Na Akcji
« Odpowiedź #235 dnia: Sierpień 27, 2010, 16:22:19 »
Nie, dla jaj tak napisałem, przed południem wypiłem 4 piwa i muszę gdzieś się wyszaleć teraz.
TAK, na serio.

Mateusz nie zapominaj, że jak pisałam swojego posta to piliśmy razem  :rofl:

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Młodziki Na Akcji
« Odpowiedź #236 dnia: Sierpień 27, 2010, 16:34:50 »
sheldon to ja z tymi browarami sie dolaczam:p a tak na powaznie to ten chlopak cos tu kreci chyba chce posty nabic;P ile razy mozna sie pytac czy mozna jezdzic? Odpowiedz jest jasna do dnia dzisiejszego osoba nie majaca 18 lat i przeszkolenia NIE MOZE JEZDZIC na akcje. Moze sie to kiedys zmieni ale watpie i dajcie juz spokoj z glupimi pytaniami:)

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Młodziki Na Akcji
« Odpowiedź #237 dnia: Sierpień 27, 2010, 16:37:42 »
Aha no to jeszcze wcześniej. Nawet lepiej.

Sheldon on pił z Tobą?  :rofl: Nie mogę sorki za oftop ale loczki mi prości...

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Młodziki Na Akcji
« Odpowiedź #238 dnia: Sierpień 27, 2010, 16:44:09 »
sheldon to ja z tymi browarami sie dolaczam:p a tak na powaznie to ten chlopak cos tu kreci chyba chce posty nabic;P ile razy mozna sie pytac czy mozna jezdzic? Odpowiedz jest jasna do dnia dzisiejszego osoba nie majaca 18 lat i przeszkolenia NIE MOZE JEZDZIC na akcje. Moze sie to kiedys zmieni ale watpie i dajcie juz spokoj z glupimi pytaniami:)
Hubert to się raczej już nie zmieni. O ile sobie dobrze przypominam jeszcze kilka lat temu był zapis od lat 16, jednak z własnego doświadczenia i osób w wieku około 20 lat patrząc z perspektywy minionych lat jazda w wieku 16 lat to skrajna głupota. Młody jest zbyt zapalony i nadpobudliwy na akcji co skutkuje totalnym brakiem myślenia. Tak się wydaje, ale ta różnica w wieku 16 -18 lat jest ogromna.

laciok nie przejmuj się, ja mam proste i mi kręci :D

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline PiotrekMDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Jeden za wszystkich ...
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie
Odp: Młodziki Na Akcji
« Odpowiedź #239 dnia: Sierpień 27, 2010, 23:11:20 »
Aż normalnie szkoda słów na bezsensowną wypowiedź jak to przeczytałem :) Młody jak rwierdzisz że tyle czytasz na necie to czemu nie doczytałeś tego że nie można jeździć?? albo faktycznie tylko posty nabijasz :) Pozdrawiam kolegów i dobrej nocy życzę.

Offline Charlie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: Młodziki Na Akcji
« Odpowiedź #240 dnia: Sierpień 28, 2010, 09:30:44 »
Hmmm.... nie chciało mi się nawet czytać waszych wszystkich postów:<

Powiem tylko tyle że wszystko jest fajnie do puki coś się nie stanie.....
Już widzę jak byś został poważnie ranny co by się działo a najgorzej będzie miał wasz naczelnik:/
osp dla jednych trzy litery - dla nas całe życie.

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Młodziki Na Akcji
« Odpowiedź #241 dnia: Wrzesień 03, 2010, 23:10:17 »
A w jakiej komendzie powiatowej robiłeś te kursy?

Offline Artur Kom.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 382
    • OSP STARY BRUS
Odp: Młodziki Na Akcji
« Odpowiedź #242 dnia: Wrzesień 04, 2010, 06:08:23 »
Kolego "szumok" dobrze że masz ukończone szkolenia tylko ktoś w tym momencie przegiął przepisy i je naciągnął a dokładnie  KM PSP Poznań.
Cytuj
III. WARUNKI PRZYJĘCIA NA SZKOLENIE
Każdy strażak ratownik Ochotniczych Straży Pożarnych kierowany na szkolenie
przygotowujące do udziału w działaniach ratowniczych, na każdym z poziomów wyszkolenia
musi posiadać:
1) ukończone 18 lat i nie przekroczone 55 lat,
2) zaświadczenie lekarskie stwierdzające możliwość udziału w działaniach ratowniczych,
3) ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków,
4) skierowanie na szkolenie od zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej potwierdzone przez
właściwy organ gminy.
Pamiętam że u mnie chłopakowi brakowało 2 może 3 miesiące do 18 lat i PSP nie przyjęło go na szkolenie bo nie spełniał warunków pierwszego punktu.
Komendant Gminny
Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam do odwiedzenia naszej strony: http://www.stary-brus.osp.org.pl/
oraz bloga http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Młodziki Na Akcji
« Odpowiedź #243 dnia: Wrzesień 04, 2010, 10:52:37 »
Każdy robi jak uważa i uważa jak robi.
Winą za taki stan rzeczy obarczyłbym odpowiedzialne osoby w komendach jak również naczelników OSP. W przypadku 16 latka winni są również rodzice. Ale wszyscy będa mądrzy dopiero, odpukać, po szkodzie, czemu nikomu nie życzę.
Taki stan rzeczy obrazuje nam jakie jest podejście do odpowiedzialności za podwładnych przez osoby funkcyjne zarówno w OSP jak i PSP.

Offline marker

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Młodziki Na Akcji
« Odpowiedź #244 dnia: Wrzesień 04, 2010, 17:58:20 »
Nie wierze że dostałeś papierek ukończenia kursu podstawowego. Dostać go można tylko po 18 i nie ma możliwości tego ominąć jeśli dostałeś to jest nieważny. U mnie kurs też robiły osoby przed 18(brakowało 2 miesięcy) ale nie mogli przystąpić od egzaminu a co za tym idzie ukończyć kursu.

Offline Artur Kom.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 382
    • OSP STARY BRUS
Odp: Młodziki Na Akcji
« Odpowiedź #245 dnia: Wrzesień 04, 2010, 19:28:53 »
A może na forum jest ktoś z KM PSP Poznań i niech się wypowie na temat takiego szkolenia osób nie pełnoletnich. Jeżeli koledzy są brani do akcji to pozazdrościć dowódców i naczelników tych OSP. Ciekawe Kto będzie odpowiadał jak coś komu się stanie przy akcji dla tych młodych ludzi. Nie chciał bym być na miejscu D-cy czy naczelnika. Jest to głupota osób odpowiedzialnych za stan osobowy w samochodzie wyjeżdżającym do akcji.
Komendant Gminny
Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam do odwiedzenia naszej strony: http://www.stary-brus.osp.org.pl/
oraz bloga http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Młodziki Na Akcji
« Odpowiedź #246 dnia: Wrzesień 04, 2010, 22:04:40 »
Wiem że przez moją osobę na akcji dowódca i cała jednostka morze mieć poważne problemy
Szczerze, to przez Twoje "pochwalenie się" problemy mogą się dopiero zacząć, o ile oczywiście mówisz prawdę... Poważnie narobiłeś koło d**y ludziom z operacyjno-szkoleniowej z Poznania, którzy pewnie robili ludziom szkolenia niejako idąc ludziom z OSP "na rękę". Coś takiego chciałem kiedyś "pchąć" i w swoim rejonie, bo szkolenia są rzadko (średnio co 2 lata), a jak komuś brakuje 2-3 miesiące to w sumie co to byłby za problem jakby egzaminy zdawali później albo  po 18-stce dopiero dostali świadectwo. Ale nie dało rady. Dlaczego?

Problem polega na tym, że jest to jednak naruszenie obowiązujących przepisów. Również, a może przede wszystkim bezpieczeństwa. Ktoś zaufał, że osoby odpowiedzialne nie puszczą niepełnoletnich na akcje, a teraz bardzo prawdopodobne, że jak informacja wyjdzie w świat to się skończy dla niego/nich bardzo niedobrze :rolleyes:
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline MDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 104
Odp: Młodziki Na Akcji
« Odpowiedź #247 dnia: Wrzesień 04, 2010, 22:46:02 »
Wiem że przez moją osobę na akcji dowódca i cała jednostka morze mieć poważne problemy
Szczerze, to przez Twoje "pochwalenie się" problemy mogą się dopiero zacząć, o ile oczywiście mówisz prawdę... Poważnie narobiłeś koło d**y ludziom z operacyjno-szkoleniowej z Poznania, którzy pewnie robili ludziom szkolenia niejako idąc ludziom z OSP "na rękę". Coś takiego chciałem kiedyś "pchąć" i w swoim rejonie, bo szkolenia są rzadko (średnio co 2 lata), a jak komuś brakuje 2-3 miesiące to w sumie co to byłby za problem jakby egzaminy zdawali później albo  po 18-stce dopiero dostali świadectwo. Ale nie dało rady. Dlaczego?

Problem polega na tym, że jest to jednak naruszenie obowiązujących przepisów. Również, a może przede wszystkim bezpieczeństwa. Ktoś zaufał, że osoby odpowiedzialne nie puszczą niepełnoletnich na akcje, a teraz bardzo prawdopodobne, że jak informacja wyjdzie w świat to się skończy dla niego/nich bardzo niedobrze :rolleyes:
Więc niektóre rzeczy trzeba przemilczeć,a nie chwalić się na forum że się ma kursy, i gdzie go zrobiłeś. Bo tak możesz innym zrobić problemy :mellow:

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Młodziki Na Akcji
« Odpowiedź #248 dnia: Wrzesień 04, 2010, 23:00:23 »
I tak się właśnie wszystko kręci. Do czasu. Aż sie ktoś pochwali albo się coś po..... Osobiscie jestem za tym aby dopuścić nieletnich do szkoleniale ale aby na dzień egzaminu byli pełnoletni lub aby do egzaminu przystąpili dopiero wtedy kiedy uzyskaja pełnoletność. Dzięki temu nie powinno być sytuacji ze nieletni po kursie z zdanym egzaminem jedzie do działań. Ale nie powinna to być samowolka. Tu trzeba zmienić obowiazujący system szkolenia i co tam wiecej. Włodarze z PSP też muszą zrozumieć że nie tylko oni mają braki kadrowe. Że ten problem dotyczy również OSP. Włodarze z OSP to wiedzą. Tylko ci na samej górze nic nie robią w tym kierunku. W końcu mam wrażenie że są od problemu za daleko. Skoro młodociany może uczyć sie zawodu i wykonywać różne prace to dlaczego młody członek OSP w roku w którym kończy 18 lat nie może tego robić, nei moze sie przygotować do pewnych rzeczy. Trzeba tylko dobrych chęci. Takie jest moje zdanie.

Offline Piotr_W

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
  • sierżant
Odp: Młodziki Na Akcji
« Odpowiedź #249 dnia: Wrzesień 05, 2010, 11:07:48 »
Zawsze znajdzie się osoba, która zamiast przeczytać cały wątek będzie wolała założyć nowy temat i zadać pytanie. Potem moderatorzy scalają, więc aby nie mieli roboty a my nie musieli odpowiadać po raz tysięczny na pytanie:
"...a ja słyszałem, że jak mam skończone 15 lat to mogę jeździć..."

to może przykleić na górze temat z określeniem warunków udziału strażaków ochotników w akcjach ratowniczych.
W jednym konkretnym poście. Wytłumaczone jak krowie na rowie i bez podawania linków do ustaw bo tego dzieciaki i tak nie przeczytają. Raz i na zawsze.