Autor Wątek: Młodziki Na Akcji  (Przeczytany 59506 razy)

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Młodziki Na Akcji
« Odpowiedź #200 dnia: Marzec 22, 2009, 19:15:35 »
miałem się nie udzielać w tym temacie ale mnie kolege sprowokowałeś, powiedz mi na jakiej podstawie piszesz że młodzi stoi tylko koło wozu i się przygląda?? bo ja z własnego doświadczenia wiem że te młodziki dosuwają a Ci starzy "pełnowartościowi" strażacy stoją koło wozu i się tylko patrzą, nie mówie że młodzik idzie na pierwszy ogień, ale jak jest jakieś przelewanie łąki czy coś to zawsze jest "młody łap się" a Ci "pełnowartościowi" stoją i sobie fajka palą :cooo:

Z pozdrowieniami i życzeniami jak najszybciej zostać prawdziwym pełnowartościowym (który będzie działał a nie tylko stał koło wozu) dla wszystkich "młodzików" Kamcio :mellow:


HeHe no i to prawda zgadza się u nas tak jest tylko już tłumaczę jak to się dzieje my nie zabieramy młodych poniżej 18 roku zycia do akcji chodzi mi o młodego w inny sposób zapisał się nowy do remizy w nasze szeregi zrobił kurs, badania etc...etc... i jedziemy na przykładowo pożar nieuzytków mały pozar nie stwarzający zagrożenia itp. to niektórzy ci wiekowi już gasiorowie mówią "młody bierz się za tłumice"...He he no i tak jest tak było i zawsze będzie :)
Pozdrawiam

Offline MIC

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Młodziki Na Akcji
« Odpowiedź #201 dnia: Marzec 22, 2009, 19:25:40 »
No i bardzo dobrze bo gdzieś trzeba się wszystkiego nauczyć..
"BROTHERHOOD OF FIRE FIGHTERS"

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Młodziki Na Akcji
« Odpowiedź #202 dnia: Marzec 22, 2009, 19:36:31 »
Tutaj jest mowa o osobach, które nie są pełnoletnie, więc?
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline tomek7826

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Młodziki Na Akcji
« Odpowiedź #203 dnia: Marzec 22, 2009, 19:58:38 »
zgadzam sie z wami tym podejściem do sprawy ze młodziki NIE... ale wyobraźcie sobie sytuacje.. ja i mój starszy jesteśmy w OSP..  starszy dostaje telefon z psp ze się las pali a cale jrg w rozjeździe (inne osp nie dojadą bo kierowcy są w pracy).. najprędzej jrg bedzie za ok 15-25 min..  no i.. pojechałem nie pełnoletni do lasu.. pojechało nas 3... . powiedzcie sami co byście zrobili słysząc  o pożarze lasu i najbliższa pomoc za 20 minut.. nie wierze ze byście pojechali we 2... do lasu... mogli byście stać i się patrzeć jak sie pali
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2009, 20:09:10 wysłana przez tomek7826 »

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Młodziki Na Akcji
« Odpowiedź #204 dnia: Marzec 22, 2009, 20:07:21 »
Witam
Panowie, ileż to już razy dyskutowano na tym oto forum nt. osób niepełnoletnich, które biorą udział w działaniach, ile już zostało przedstawionych poglądów na niniejszy temat. I nadal niektóre osoby (szczególnie chyba właśnie tzw. młodziki) nie potrafią zrozumieć jednego
aby brać udział w działaniach rat-gaś trzeba być pełnoletnim, a więc trzeba mieć 18 lat
nie ma od tego żadnych wyjątków. Są na to odpowiednie regulacje w przepisach (choćby to, że aby brać udział w działaniach rat-gaś należy mieć ukończone szkolenie podstawowe, do którego przystąpienia należy mieć 18 lat). Więc dla mnie dyskusja ta jest bez końca, ponieważ zawsze znajdzie się ktoś, że "młodzi muszą się uczyć", "niech się przyzwyczajają" etc
Jeżeli jest napisane, że trzeba być pełnoletnim to koniec, kropka, nie ma dyskusji

Cytuj
pojechałem nie pełnoletni do lasu.. pojechało nas 3... . powiedzcie sami co byście zrobili słysząc  o pożarze lasu i najbliższa pomoc za 20 minut.. nie wierze ze byście pojechali we 2... do lasu... mogli byście stać i się patrzeć jak się patrzeć jak się pali
a w 3 co zrobiliście ? pewnie też nie za dużo zwojowaliście (jeden przy samochodzie-kierowca-obsługa pompy; drugi na końcu linii, a trzeci sam ciągnie nawodnione odcinki po lesie) powodzenia  :mellow:
a jak by Ci się coś stało to ciekawe co wtedy..szkoda tylko ojca by było

pozdrawiam

Offline tomek7826

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Młodziki Na Akcji
« Odpowiedź #205 dnia: Marzec 22, 2009, 20:18:30 »
no zrobiliśmy... udało się we 3 opanować.. dojechało jrg tylko aby dogaszać.. kierowca przy samochodzie i 2 linie poszły... ja na jedna stronę i drugi z drugiej strony i działkowicze pomogli i się udało...

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Młodziki Na Akcji
« Odpowiedź #206 dnia: Marzec 22, 2009, 22:09:54 »
Czytam i czytam i końca nie widać... Ale jak to zwyczajowo na forum bywa każdy ma swoje zdanie więc i ja swoje przedstawię.
Jak się wczytać w temat, to nietrudno zauważyć że od początku do końca panuje wymiana zdań na zasadzie "tak" <-> "nie" + uzasadnienie i tak co stronę.

To tak jak z wsiadaniem za kółko po pijaku - każdy jest przeciwny a i tak pełno pijanych kierowców na drogach.
To tak jak z fajkami - każdy wie, że są szkodliwe ale większość i tak pali.

I tak jest z młodzikami na akcji. A kto tu jest bez winy - niech pierwszy się odezwie.

Tylko nie rozumiem jednej rzeczy - przykładowo jeżeli wsiądę do auta po pijaku i uda mi się dojechać cało do celu, policja mnie nie złapie, nie stracę prawka, nikogo nie zabiję, czy to jest powód do chwalenia się przed całą polską?
Zamykam gębę, siedzę cicho i dziękuje, że nic złego nikomu nie zrobiłem.

I to samo w przypadku młodych na akcji. Każdy ma swój rozum i jeżeli d-ca bierze młodego to tylko i wyłącznie jego sprawa. Nie martwcie się za innych. Niech każdy zadba o swoje podwórko i będzie dobrze. A jeżeli już chcemy coś z tym zrobić, to są środki przekazu na większą skale niż forum, a nie wychodzące po za strażacki obieg.

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: Młodziki Na Akcji
« Odpowiedź #207 dnia: Marzec 22, 2009, 22:17:49 »
panowie wiadomo czasem kazda para rak sie przyda ale sprawa jest prosta;
osoba nie pelnoletnia nie moze i juz i to nie jest zaden wymysl poszczegolnych zarzadow tylko zapis prawny;
podobnie jak nieletni nie moze glosowac, kierowac samochodem itd. owszem sa mlodzi ktorzy sa na tyle rozsadni i maja wiedze ze sobie na akcji poradza, ale takie jest prawo i tyle.
Jak jest to jest ale tym bardziej nie ma co sie tym chwalic.
Takie jest prawo i nie ma sensu dyskutowac (publicznie) czy warto lamac to prawo.

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Młodziki Na Akcji
« Odpowiedź #208 dnia: Marzec 22, 2009, 22:29:25 »
Dwa ostatnie wpisy winy być chyba podsumowaniem tej dyskusji.
Po co dyskutowac o czymś, o czym się nie powinno dyskutować, bo wszyscy wiedzą że prawo a tym przypadku jest całkowicie słuszne.
I nie zmieni tego nawet fakt że jest sporo takich niepełnoletnich którzy mogli by kierować pojazdami, głosować  itp - niestety prawo nie pozwala i kropka. 
A z chwaleniem się, też trzeba uważać. To że gdzieś ktoś komuś zaufał w konkretnym przypadku, nie oznacza że jest to powód do chwalenia publicznie i zmiany prawa. 

Offline hadamon998

  • Strażak-ochotnik
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
  • od 1.2.2011 kronikarz-członek zarządu.
    • OSP Pakosław
Odp: Młodziki Na Akcji
« Odpowiedź #209 dnia: Marzec 22, 2009, 23:05:46 »
AMEN. :Dołączam sie do remfire.koniec dyskusji.pozdrawiam. :straz:
Ochotnicza Straż Pożarna...Dla Niej rzucam wszystko i biegnę co sił w nogach by pomóc innym w potrzebie...Dla OSP warto żyć, warto śnić, warto być...W żyłach krew zmieszana z odwagą...W głowie jedna myśl-ratować i żyć...

Offline dudas07

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Młodziki Na Akcji
« Odpowiedź #210 dnia: Sierpień 26, 2010, 16:03:45 »
Witajcie!
Mam pytanie związane z wyjazdem osoby niepełnoletniej na akcje. Otóż dzisiaj zapaliła się scerta ze słomą. I w naszej jednostce były tylko 4 osoby które wyjechały na tą akcje. M. in byłem to ja. Mam zaledwie 17 lat, nie mam odbytych kursów, ale mam trochę pojęcia ponieważ czytam dużo w internecie na ten temat i się uczę. I teraz pytanie czy osoba niepełnoletnia może uczestniczyć w akcji?
"Bogu na chwałę - Ludziom na pożytek."

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Młodziki Na Akcji
« Odpowiedź #211 dnia: Sierpień 26, 2010, 16:14:45 »
Witajcie!
Mam pytanie związane z wyjazdem osoby niepełnoletniej na akcje.......................... I teraz pytanie czy osoba niepełnoletnia może uczestniczyć w akcji?

Widocznie za mało jeszcze czytałeś.

Uczestnictwo w akcji wiąże się się z ukończeniem kursu podstawowego strażaka OSP, (warunek -  musi mieć ukończone 18 lat),

www.zosprp.pl/php/regulaminy/KG_PSP.pdf

musi mieć ważne badania lekarskie zgodne z rozporządzeniem,

http://www.zosprp.pl/?q=content/informacja-w-sprawie-rozporzadzenia-dotyczacego-badan-lekarskich-czlonkow-ochotniczych-straz

i być ubezpieczony.

Polecam lekturę:

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,1081.0.html

Offline kamil237

  • Brotherhood. Teamwork. Unity.
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 245
Odp: Młodziki Na Akcji
« Odpowiedź #212 dnia: Sierpień 26, 2010, 16:16:27 »
Nie, nie może. I nie ma wyjątków.
Piszesz, że paliła się słoma... Czyli na miejsce raczej przyjechała nie tylko Twoja jednostka (wnioskuję więc, że trochę ludzi na miejscu było) więc gdybyś Ty nie pojechał to raczej świat by się nie zawalił. A w 3 (licząc bez Ciebie) można już podjąć jakieś działania przed przybyciem kolejnych jednostek.
Osoba która zezwoliła Tobie na wyjazd do akcji wykazała się skrajną nieodpowiedzialnością. Pomyślałeś np. o tym co by było gdybyś się np. poparzył?
Aby uczestniczyć w akcjach ratowniczo - gaśniczych MUSISZ mieś ukończone 18 lat, posiadać aktualne badania lekarskie i mieć odbytą przynajmniej pierwszą część kursu podstawowego. Tyle w temacie.

Widzę, że kolega grzela mnie wyprzedził  :straz:

Offline dudas07

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Młodziki Na Akcji
« Odpowiedź #213 dnia: Sierpień 26, 2010, 16:24:33 »
no zgadza sie, ale akurat jak dojechaliśmy to były 3 jednostki i już można powiedzieć było po akcji. No ale wolałem się dowiedzieć jak to jest z tym bo słyszałem że mogę jechać do akcji za zgodą dowódcy. dzięki wielkie za info. Pozdrawiam.
"Bogu na chwałę - Ludziom na pożytek."

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Młodziki Na Akcji
« Odpowiedź #214 dnia: Sierpień 26, 2010, 16:41:54 »
kolego pewnie ze mozesz jechac;) wrecz musisz:) a tak na powaznie to jesli by Ci sie cos stalo to dowodca idzie siedziec. Ja sam dwa razy bylem tak na akcji majac 17.5 roku:P ale mialem badania bo bylem nadgorliwy i naczelnik mnie wyslal przed 18 juz. Ale patrzac z dzisiejszej perspektywy juz bym wiecej nie jechal bo narazalem inne osoby na pozbawienie wolnosci. Mam nadzieje ze kiedys jak bede dowodca to nie bede musial kogos wygonic na sile. Bo ja jak bylem mlody to jak mnie wyganiali to im nawciskalem pod nosem od najgorszych a teraz wiem ze nie mialem racji. Pozdrawiam kolego jeszcze sie najezdzisz na akcje:) Staraj sie do PSP i bedzie git. A majac 16 lat czy 17 mamy gowno nie sile wiec za duzo nie pomozemy nawet:)

Offline firefighter83

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: Młodziki Na Akcji
« Odpowiedź #215 dnia: Sierpień 26, 2010, 16:57:03 »
Osoba niepełnoletnia nie  może uczestniczyć. Nawet osoba pełnoletnia bez przeszkolenia i badań nie może uczestniczyć. Szczęście, że się akurat tobie nic nie stało. Gratulacje dla dowódcy za głupotę, że Cię zabrał.
"W straży pożarnej, będziemy razem walczyć przeciwko jednemu wspólnemu wrogowi - ogniowi - bez względu na kraj,pochodzenie, w czym chodzimy i w jakim języku mówimy." 
J.J. Edmondson

Offline el komendante

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Młodziki Na Akcji
« Odpowiedź #216 dnia: Sierpień 26, 2010, 17:08:09 »
Osoba niepełnoletnia nie  może uczestniczyć. Nawet osoba pełnoletnia bez przeszkolenia i badań nie może uczestniczyć. Szczęście, że się akurat tobie nic nie stało. Gratulacje dla dowódcy za głupotę, że Cię zabrał.
Dokładnie. Ciekawi mnie czy Naczelnik Twojej OSP wiedział o tym   :krzyk:

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Młodziki Na Akcji
« Odpowiedź #217 dnia: Sierpień 26, 2010, 18:30:47 »
EGO = 1 / wiedza

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Młodziki Na Akcji
« Odpowiedź #218 dnia: Sierpień 26, 2010, 18:52:46 »
Jasne że możesz przecież jesteś doświadczonym strażakiem i wogóle :P  :rofl:

Offline dudas07

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Młodziki Na Akcji
« Odpowiedź #219 dnia: Sierpień 26, 2010, 21:20:46 »
No właśnie mam zamiar iść na studia pożarnicze. No ale następnym razem pojadę, ale będę stał z boku i obserwował do momentu gdy będę miał szkolenia i badania. No ale Rafał998 to przesadziłeś trochę, bo to było zachowanie nie fer. !
"Bogu na chwałę - Ludziom na pożytek."

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Młodziki Na Akcji
« Odpowiedź #220 dnia: Sierpień 26, 2010, 21:22:26 »
Przepraszam :) porostu rozbroiłeś mnie swoim pytaniem temat już przerabiany tak mocno że szkoda słów a ty z takim pytaniem wyskoczyłeś :)

Offline dudas07

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Młodziki Na Akcji
« Odpowiedź #221 dnia: Sierpień 26, 2010, 21:25:28 »
No sorry ale ja tutaj jestem nowy i nie zdążyłem przerobić całego forum. Jeżeli Ci to przeszkadza że zadałem takie pytanie to po co odpisujesz?
"Bogu na chwałę - Ludziom na pożytek."

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Młodziki Na Akcji
« Odpowiedź #222 dnia: Sierpień 26, 2010, 21:27:04 »
Więc jak jesteś nowy to najpierw zapoznaj się z forum i zobacz czy i kto w tym poście pisał i na jaki temat.
Skończyłem temat Pozdro  :rofl:

Offline dudas07

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Młodziki Na Akcji
« Odpowiedź #223 dnia: Sierpień 26, 2010, 21:30:12 »
no ale nie odpowiedziałeś na moje pytanie.
"Bogu na chwałę - Ludziom na pożytek."

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Młodziki Na Akcji
« Odpowiedź #224 dnia: Sierpień 26, 2010, 21:33:10 »
Nie wolno :P Nie możesz jeździć jako niepełnoletni i bez odpowiedniego przeszkolenia :)