Autor Wątek: Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009!  (Przeczytany 85703 razy)

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009!
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 20, 2008, 19:57:25 »
a ja popieram zdanie przedmowcy ze co roku bedzie mniej chetnych,praca ciezka,zarobki slabe,pojda CI ktorzy to kochaja

Offline NoFearMan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Cel: CSPSP
Odp: Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009!
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 20, 2008, 20:15:19 »
Ja licze ze w 2010 bedzie jeszcze mniej chetnych ^_^ Było by super :mellow:

Offline metode

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009!
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 20, 2008, 21:41:24 »
Oczywiście to jest możliwe, to są tylko moje domniemania:) Może też wpływ na to mają wyjazdy za granice itp.
Ja robie wszystko żeby mi się udało:D

Offline Grzybiarz11

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009!
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 22, 2008, 20:24:40 »
A ja uwielbiam tą prace uwielbiam oczywiście nie pod takim względem że cieszę się z czyjegoś nieszczęścia broń Boże żebyście tak o mnie nie pomyśleli chodzi mi o to że pomagając ludziom już od 5 lat jak w osp jestem przynosi mi to satysfakcje a najbardziej chciałbym się dostać do Cspsp.
Chodzi mi właśnie o to nie żeby mieć stanowisko a o to żeby pomagać ludziom. Oczywiście ludzie na wysokim stanowisku też pomagają innym co do tego nie ma wątpliwości.
Ale dla mnie to jest jakaś taka radość wewnątrz mnie jak człowiek Ci dziękuję za uratowanie chociaż części jego dobytku.

Offline egon_eg

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009!
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 28, 2008, 11:53:49 »
wybiera sie ktoś z zachodniopomorskiego do  SA PSP w Poznaniu?

Offline Oomphiak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009!
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 28, 2008, 13:26:23 »
do SA niet, ale do SGSP już tak. Myślałam o SA ale odpadło.

"Są dwie rzeczy nieskonczone wszechświat i głupota ludzka,
choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" A.Einstein

Grześ89

  • Gość
Odp: Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009!
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 28, 2008, 20:35:17 »
Cytuj
Blazej z tego co wiem to CE nie masz dodatkowych punktow tylko za C , a jesli bedziesz pracowal na zestawach i sie dostaniesz do SA ( i uwzglednisz owe doswiadczenia w ankiecie ) to zrobią z ciebie kierowce
Ja również dziś odebrałem prawo jazdy z kategorią CE. Nie robiłem tego po to żeby dostać te marne 10pkt na egzaminach tylko po prostu tak dla podniesienia swoich kwalifikacji. Z tego co zauważyłem to większość czy to Ci startujący do SA czy z ulicy posiadają tylko kategorię C a robią to dla tych 10pkt i dlatego bo jest wymagane w przypadku naboru z ulicy. Tylko  moje pytanie kto będzie jeździł w straży zestawami CN, kontenerowcami, nawet ciągnąc głupią przyczepkę z poduchą. Może dojść do sytuacji gdzie na zmianie będą tylko kierowcy z prawem jazdy kategorii C i co wtedy.

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009!
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 28, 2008, 21:30:17 »
Wstręt?
Chyba niespełnione ambicje...
Gdybyś tam był to byś inaczej mówił


A co to GG? Polecam!!! Wymiana PW na ogólnym Forum została zgodnie z Regulaminem i sugestiami innych użytkowników usunięta.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2008, 21:47:29 wysłana przez Ajax »

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline bodzio206

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009!
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 30, 2008, 10:57:04 »
Z tego co udało mi się dowiedziec, to w 2009 roku planuje się przyjęcie 90 słuchaczy. Ale jak będzie, to się dowiemy. Moim zdaniem powoli kończy się ten bum do szkół strażackich. Jak już wyżej wspomnieli koledzy, niż oraz zostają sami zapaleńcy. Także chłopaki spinać pośladki, zaciskać dłonie na drążku i zakuwać do nocy :mellow: A zasilimy Polską Armię Ratowników.
Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi?? Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009!
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 30, 2008, 11:02:48 »
Witaj, bracie :-) Jeśli faktycznie Twoje informacje się sprawdzą - byłoby świetnie :-) Rozumiem, że "do zobaczenia" na sprawnościówce? ;-)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009!
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 30, 2008, 11:16:45 »
kilka lat temu, kiedy nabór do SA wynosił 110 osób, chętnych było ok 1200, jakieś 4 lub 5 lat temu. Teraz wiele osób przestało się interesować, bo  zmalał nabór - każdy myśli że jak jest 40 osób (przypadek z zeszłego roku) to on się nie dostanie. I o szkole przestali myśleć lub podążyli inną ścieżką. Drugie to to, że nie każdy ma ochotę żyć na strażackiej pensji. Trzecie, że z kiepską wiedzą to szkoda startować, a uczyć się nie chce. Czwarte - nie dość, że jest kiepsko to rząd szykuje zmiany, które spowodują jeszcze większy spadek zainteresowania. Czynników jest wiele. Oby tylko nie doszło do sytuacji, gdzie chętnych będzie mniej niż potrzeba...
Oby...

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009!
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 30, 2008, 13:03:43 »
byloby dobrze jesli liczba chetnych nieco zmalala...
ale tak jak mowisz, tylko nieco.
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009!
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 30, 2008, 14:04:59 »
Gdy liczba chętnych znacznie zmaleje i dostanie się każdy zainteresowany, niezależnie od wiedzy, to też nie będzie zbyt dobrze. Każdy chce pracować z kimś, kto prócz chęci i zapału ma również odrobinę wiedzy...
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2008, 18:35:46 wysłana przez agusiaczek »

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline NoFearMan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Cel: CSPSP
Odp: Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009!
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 30, 2008, 18:11:08 »
Ja mam nadzieje że w 2010 roku bedzie większy limit miejsc ale chętnych też raczej będzie sporo ale co ty byłby za nabór bez osób pragnących tak jak ty być strażakiem, jakas motywacja zawsze musi być, a więc do roboty wszyscy przyszli kadeci!! ^_^ PozDro_All :mellow:

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009!
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 30, 2008, 23:01:32 »
Spory wplyw bedzie mialo tworzenie zawodowej armii, do ktorej dostac sie bedzie latwiej niz do SA...
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline hansik1987

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009!
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 30, 2008, 23:16:26 »
dla przykładu nabór do cspsp w 2006 roku - ok 1200 podan na 60 miejsc, 2007 r. - 40 miejsc ok 900 podan, 2008 r. - 70 miejsc ok 600 podan.

Grześ89

  • Gość
Odp: Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009!
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 01, 2008, 13:18:46 »
w 2008r było 70 miejsc podań 450 a przyjechało ok 400 osób.

grubydh

  • Gość
Odp: Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009!
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 01, 2008, 16:44:36 »
Witam wszystkich. Jestem kadetem w SA PSP Poznań. Mówicie, że chcecie aby było dużo miejsc. Moim zdaniem jednak ta ilośc co była w tym roku to już troche przesada, niektórzy ludzie w tej szkole nie powinni byc, bo albo im rodzice kazali albo nie chcieli studiowac. Takie są tłumaczenia ich. Wogóle jeżeli naprawdę będą chcieli przyjąc te 90 osób, to nie mam pojęcia gdzie wy znajdziecie prace. Podobno aspirantów już w tej chwili jest za dużo. Pozdrawiam i życzę powodzenia ;-)

Scaliłem.

Cytuj
No więc w szkole jest fajnie. Mozna korzystac ze silowni, hali gimnastycznej i ogolnie prawie ze wszystkiego. Duzo nauki, sprzątania i służb.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2008, 20:22:47 wysłana przez Ajax »

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 351
Odp: Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009!
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 01, 2008, 17:34:14 »
sam sobie zaprzeczasz.... jeśli jest za dużo aspirantów to nie będzie 90 miejsc tylko mniej... to jest chyba logiczne... a tak poza tym to co tam SA? jak czas leci? opowiedz coś  -_-

Takie pytania proszę na PW, GG, itp.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2008, 20:24:12 wysłana przez Ajax »

Offline Adams13

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009!
« Odpowiedź #69 dnia: Grudzień 02, 2008, 16:55:10 »
no koledzy, trzeba się sprężać, dużo pracy to kosztuje, ale wszystko jest do ogarnięcia ;) (miejmy nadzieję) :P jeżeli komuś zależy to zrobi wszystko, aby to robić ;) jakoś to będzie...jeszcze jest troche czasu :)

a tak między nami jest może ktoś z lubuskiego? okolice Żar, Zielonej Góry...?! :) jeśli tak, to prosiłbym o kontakt na PW lub GG ;)

pozdrawiam i trenować tam ostrooo :)

Adams ;)
...ratować czyjeś życie...nie patrząc na własne...

Grześ89

  • Gość
Odp: Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009!
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 02, 2008, 21:19:34 »
Cytuj
Witam wszystkich. Jestem kadetem w SA PSP Poznań. Mówicie, że chcecie aby było dużo miejsc. Moim zdaniem jednak ta ilośc co była w tym roku to już troche przesada, niektórzy ludzie w tej szkole nie powinni byc, bo albo im rodzice kazali albo nie chcieli studiowac.
Reasumując polskie pożarnictwo z roku na rok rośnie w siłę.  :klol:

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009!
« Odpowiedź #71 dnia: Grudzień 03, 2008, 23:30:47 »
Panowie nie szukajmy pomocy anie wsparcia w internecie , wypowiedziach
trzeba liczyc na siebie a nie na pomoc od innych
NIKT NAM NIE ZALATWI WEJSCIOWKI DO SA WIEC KONIEC PIEPSZENIa I DO DZIELA !!  :mellow:
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline firefighter7

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009!
« Odpowiedź #72 dnia: Grudzień 05, 2008, 19:42:04 »
dla przykładu nabór do cspsp w 2006 roku - ok 1200 podan na 60 miejsc, 2007 r. - 40 miejsc ok 900 podan, 2008 r. - 70 miejsc ok 600 podan.

jak ktos ma jakies pytania lub niejasnosci w sprawie egzaminow do Szkol Aspirantow to piszcie, chetnie pomoge :) ja jestem na pierwszym roku wiec co nieco wiem :) pozdrawiam
Czołem!


Witam wszystkich. Jestem kadetem w SA PSP Poznań. Mówicie, że chcecie aby było dużo miejsc. Moim zdaniem jednak ta ilośc co była w tym roku to już troche przesada, niektórzy ludzie w tej szkole nie powinni byc, bo albo im rodzice kazali albo nie chcieli studiowac. Takie są tłumaczenia ich. Wogóle jeżeli naprawdę będą chcieli przyjąc te 90 osób, to nie mam pojęcia gdzie wy znajdziecie prace. Podobno aspirantów już w tej chwili jest za dużo. Pozdrawiam i życzę powodzenia ;-)

Scaliłem.

Cytuj
No więc w szkole jest fajnie. Mozna korzystac ze silowni, hali gimnastycznej i ogolnie prawie ze wszystkiego. Duzo nauki, sprzątania i służb.



troszke sie nie zgodze bo jak na razie asapirantow wcale nie jest duzo... mozna to zauwazyc po liczbie osob ktore przyjmuja.. wydaje mi sie ze w tym roku bedzie okolo 90 przyjmowanych... a w roku 07'- 40, 08'- 70, wiec wg mnie 09'- 90 :)

Nie pisz post pod swoim postem !
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2008, 20:32:14 wysłana przez Butel »

Offline metode

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009!
« Odpowiedź #73 dnia: Grudzień 05, 2008, 22:07:11 »
oby tak było:)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2008, 21:08:30 wysłana przez metode »

Offline Bartek_mława

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009!
« Odpowiedź #74 dnia: Grudzień 11, 2008, 16:43:34 »
a jaki mieli strasznu problem z tym plecaczkiem??:)) czyżby jakaś fala?:>