Autor Wątek: Latarki PELI  (Przeczytany 20006 razy)

Offline boinc

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Latarki PELI
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 27, 2010, 11:45:45 »
Ja  akurat stosuje  Peli 2450  z  ładowarkami  220 V jako latarki do hełmów galleta  i nowe Vulcany Fire  44452 z źródłem  światła  LED C4 również z ładowarkami na 220 V.

Peli oceniam średnio – powiedzmy na -4  światło nie jest rewelacyjne – szczególnie w dymie

Natomiast nowy model Vulcana z LED światłem to rewelacja szczególnie na duże odległości bez porównania z starszymi modelami

Pozdrawiam MIKO

Pragnę tylko zwrócić uwagę, że porówanie nie jest prawidłowe. Po pierwsze są to różne typy latarek, Peli ma mały odbłyśnik, gdyż to inny rodzaj latarki, a Vulcan kilka razy większy. Po drugie Peli 2450 posiada źródło światła w postaci żarówki Xenon Spot Laser a Vulcan LED ma diodę Led C4 o zupełnie ninnje charakterystyce świetlnej. Gdybyśmy pominęli wielkość lustra, to przynamniej należy zbliżyć do siebie źródła światła. W Peli , takim "odpowiednikiem" będzie Recoil Led montowany np. w modelu 2460. Porównanie światła Recoil Led i Xenon Spot Laser zobaczysz tu na zdjęciu:
http://www.horpol.com/2/77-11,Dwie-nowe-informacje-od-Peli
Przy okazji, można kupić podobną latarkę z tym samym źródłem światła, tylko odobistą a nie nahełmową, w wyprzedaży za ok 200 zł. Info tutaj:
http://www.horpol.com/2/88-136,Wyprzeda%C5%BC-wybranych-modeli-latarek-PELI
Miko, jak chcesz zobaczyć różnicę, to ja chyba mam taką latarkę demonstracyjną, mogę Ci podesłać do jednostki, sprawdzisz sobie. Jakby co proszę pisać na PW.
Od 26 lipca 2011 na forum reprezentuję prywatne poglądy.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Latarki PELI
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 27, 2010, 12:18:26 »
Pracowałem chyba każdą przyzwoitą latarką jaka jest używana w straży więc naprawdę nie potrzebuje prezentacji . Nie porównuje tych latarek pomiędzy sobą, a oceniam je do moich oczekiwań dla danej klasy urządzenia . Każdy z Nas  kupując sprzęt kieruje się pewnymi , nie zawsze identycznymi potrzebami .  Ja poza dobrymi właściwościami ratowniczymi w tym Ex ( choć w miedzy czasie zawiodłem się na firmie Peli  w Polsce – brak części zamiennych, również w jednej latarce rozlał się akumulator ) za priorytet stawiałem właściwy system ładowania 230V wraz z mocowaniem latarek w ładowarce . Wynika to z faktu że wszystkie urządzenia są zamontowane na stałe w pojeździe i w nim ładowane . A niestety nie wszystkie ładowarki zapewniają odpowiednie mocowanie latarki w czasie transportu .

Offline boinc

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Latarki PELI
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 02, 2010, 09:54:35 »
choć w miedzy czasie zawiodłem się na firmie Peli  w Polsce – brak części zamiennych, również w jednej latarce rozlał się akumulator

A próbowałeś reklamować uszkodzenie? Wprawdzie baterie nie są objete gwarancją, ale wylanie zdarza się i w najlepszych produktach. Cytat ze strony Peli:
"Latarki Peli™, tak jak i skrzynie Peli™, objęte są legendarną, dożywotnią gwarancją. [...] UWAGA: POWYŻSZA GWARANCJA NIE OBEJMUJE UGRYZIEŃ REKINA ORAZ ATAKÓW NIEDŹWIEDZIA LUB DZIECI DO LAT 5."
Może na wesoło, ale daje do myślenia.
Od 26 lipca 2011 na forum reprezentuję prywatne poglądy.

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Latarki PELI
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 02, 2010, 11:21:54 »
Ja wymieniałem ostatnio czołówke PELI sztuka za sztukę, z powodu uszkodzonego wyłącznika kilka tygodniu po zakupie.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Latarki PELI
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 02, 2010, 11:28:44 »
Reklamowałem i latarka została naprawiona , ale chłopaki posiały jedną z latarek i chciałem kupić samą latarkę bez ładowarki ( jako część zamienną )  – nie ma takiej możliwości -  w między czasie latarka się odnalazła bo w innym przypadku musiał bym kolekcjonować ładowarki .