Autor Wątek: Zakład Utrzymania Zieleni Miejskiej "JRG PSP"  (Przeczytany 7993 razy)

Offline cinderella

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Zakład Utrzymania Zieleni Miejskiej "JRG PSP"
« dnia: Czerwiec 24, 2008, 10:42:07 »
Na to to już się nóż w kieszeni otwiera.
W jednej z KP woj. dolnośląskiego na polecenie 01 zastępy kilka dni z rzędu jeżdżą wieczorami podlewać klomby.
A najlepsze jest to, że na "kogutach". Na szczęście znowu zadziałało czujne społeczeństwo.

http://www.wrzuta.pl/film/1WZT4x3eg8/zajecie_dla_legnickich_strazakow

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Zakład Utrzymania Zieleni Miejskiej "JRG PSP"
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 24, 2008, 10:47:42 »
Powiem tak :)  NIe tylko tam tak jest :) u nas moze nie JRG ale OSP podlewa krzewy na prośbe PKP a czasmi na prośbe UM w czasie suszy. :)

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Zakład Utrzymania Zieleni Miejskiej "JRG PSP"
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 24, 2008, 10:56:53 »
@malina - tylko to jest pewna drobna różnica.
OSP to służba "własna" wójta (burmistrza) na którą on daje kasę. Stąd te zabezpieczenia imprez, uroczystości, odsnieżanie i inne "kwiatki".
PSP to służba PAŃSTWOWA. Więc jeżeli jakiś komendant chce "zrobić dobrze" prezydentowi jakiegoś miasta to niech to robi za własne pieniądze.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Zakład Utrzymania Zieleni Miejskiej "JRG PSP"
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 24, 2008, 11:21:06 »
A co ma zrobić Komendant, jeżeli otrzymał sporą kasę poza budżetową na samochód, sprzęt, rozbudowę remizy itp. od Prezydenta miasta X.
Czy na jego prośbę o podlanie klombu odmówi???

Offline andrzej_20

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
    • OSP Wymiarki
Odp: Zakład Utrzymania Zieleni Miejskiej "JRG PSP"
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 24, 2008, 11:22:28 »
Ja również uważam, że taka sytuacja w PSP nie powinna mieć miejsca - już na pewno nie "na sygnale". Co innego z OSP, w końcu jest to organizacja pożytku publicznego więc dlaczego miałaby nie pomagać w czasie suszy czy w innych sytuacjach? Idąc tym torem, że OSP jest tylko od wyjazdów alarmowych można by dojść do wniosku, że każda inna działalność - typowo kulturalna (bo w wielu miejscowościach tak jest, że OSP spełnia bardzo dużą rolę w tym polu) jest również nie wskazana.  

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Zakład Utrzymania Zieleni Miejskiej "JRG PSP"
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 24, 2008, 11:28:55 »
No jak,  mamy ratować życie i mienie – to ratujemy również życie kwiatków i mienie samorządów bo kwiatki kosztują , a o ratownictwie ekologicznym nie wspomnę.

 Nic więcej nie napiszę bo po co – ja podlewam notorycznie stadiony  i kurzące się ulice i do tego kradnę wodę z sieci hydrantowej, bo ta też kosztuje .

Pozdrawiam MIKO

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Zakład Utrzymania Zieleni Miejskiej "JRG PSP"
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 24, 2008, 11:31:18 »
typowo kulturalna (bo w wielu miejscowościach tak jest, że OSP spełnia bardzo dużą rolę w tym polu) jest również nie wskazana.  
Mam nadzieję, że kiedyś nadejdzie ten dzień, że OSP przestanie pełnić rolę kulturalną a stanie się jedynie organizacją niosącą pomoc innym.

Co do podlewania w OSP itp. - jeśli ludzie znajdą czas i chęci, a znajdą, to nie widzę problemu ;-)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Zakład Utrzymania Zieleni Miejskiej "JRG PSP"
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 24, 2008, 11:32:00 »
A co ma zrobić Komendant, jeżeli otrzymał sporą kasę poza budżetową na samochód, sprzęt, rozbudowę remizy itp. od Prezydenta miasta X.
Czy na jego prośbę o podlanie klombu odmówi???

Idąc tym tropem, to jak Prezydent będzie miał prośbę, żeby przyjąć do służby poza castingiem jego wafla, to Komendant też nie powinien odmawiać... Chociaż pewnie tak też bywa;)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Zakład Utrzymania Zieleni Miejskiej "JRG PSP"
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 24, 2008, 11:33:37 »
Bardzo cenię sobie zawsze zdanie kol. grzeli ale w tym miejscu sie z nim nie zgodzę.

Chore jest przede wszystkim to, że "prezydent" doskonale powinien zdawać sobie sprawę z tego iż takie wykorzystanie sprzętu PSP nie powinno mieć miejsca. Tym bardziej, że samorząd (miasto) ma służby komunalne które równie dobrze mogłyby to zrobić. Tylko jest jedna drobnostka - te służby pracują 8 godzin a nasi strażacy są do dyspozycji nawet jak słoneczko przestanie grzać.

Kierując się takim sposobem myślenia, że skoro prezydent dał kasę (de facto na poprawę bezpieczeństwa miasta) to trzeba mu podlać trawę przed urzędem dojdziemy do sytuacji że skoro kolega dał mi snickersa to ja mu w rewanżu zrobię loda  :wacko:

A tak na serio to sami stwarzamy argumenty do przeflancowania nas pod samorządy jako służba współegzystująca i żyjąca w symbiozie z jednostkami samorządowymi. Czy zna ktoś przykład żeby Policja grabiła liście przed urzędem miasta? Raczej nie, bo oni raczej nie zniżają się do włażenia w dupę.



Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Zakład Utrzymania Zieleni Miejskiej "JRG PSP"
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 24, 2008, 11:45:59 »
Chore jest przede wszystkim to, że "prezydent" doskonale powinien zdawać sobie sprawę z tego iż takie wykorzystanie sprzętu PSP nie powinno mieć miejsca. Tym bardziej, że samorząd (miasto) ma służby komunalne które równie dobrze mogłyby to zrobić. Tylko jest jedna drobnostka - te służby pracują 8 godzin a nasi strażacy są do dyspozycji nawet jak słoneczko przestanie grzać.

Mario zapomniałeś dodać że ten ZUK często i gęsto wystawi  taką fakturę Samorządowi za to podlewanie że te parę złotych na straż to drobnostka w kasie Urzędu , a jeszcze można się sprzedać przy innych okazjach.

Praca strażaków i związane z tym koszty oraz tworzenie zagrożeń to jedno , ale amortyzacja sprzętu i jego zniszczenie przy takich zabawach to już naprawdę duży problem, jak samochód za 1 mln jeździ po płycie boiska, i leje wodę , albo drabina za 2 mln czyści rynny .

Pozdrawiam MIKO

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Zakład Utrzymania Zieleni Miejskiej "JRG PSP"
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 24, 2008, 12:13:46 »
identycznie w Orzyszu- jednostka osp na sygnalach stala i podlewala kwiatki, podlewac to ich sprawa ale uzywanie sygnalow?
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline Pumba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Zakład Utrzymania Zieleni Miejskiej "JRG PSP"
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 24, 2008, 12:18:30 »
No ja Wam powiem tak: W mojej miejscowości teraz panuje dość spora susza,MDP ma ćwiczenia na stadionie a stadion jest prywatnego właściciela więc jak rozkładamy bojówke to tak aby roty kierowały wode na płyte boiska, albo też inna sytuacja,przed I komunią dzieci rodzice tych dzieci poprosili nas abyśmy poprzez użycie wody usprzątneli parking pod kościołem
Xyz

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Zakład Utrzymania Zieleni Miejskiej "JRG PSP"
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 24, 2008, 12:28:30 »
Cytuj
przed I komunią dzieci rodzice tych dzieci poprosili nas abyśmy poprzez użycie wody usprzątneli parking pod kościołem
a może by tak rodzice sami chwycili miotły i posprzątali? rozumiem, że OSP jest by pomagać ludziom, ale są pewne granice, a ponadto trzeba mieć szacunek do samych siebie i własnej służby w OSP a nie godzić się na takie absurdy jak choćby zamiatanie. owszem, podlać klomb, czy pozamiatać można, jak najbardziej, ale tylko jako osoba prywatna, a nie pod szyldem straży pożarnej!
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Zakład Utrzymania Zieleni Miejskiej "JRG PSP"
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 24, 2008, 12:29:05 »
Ja bym nie rozpatrywał sprawy "ja ci dam, ty mi zrób".
Jest to dobra wola Prezydenta, który nie musiał, a dał i dobra wola Komendanta nie musiał, ale wysłał.
Podejrzewam, że wielu Komendantów w Naszym kraju zrobiłoby podobnie.
Sygnały - pora nocna, ruchliwa ulica, chcieli być widoczni dla innych użytkowników jezdni.
Na sygnałach nie jechali do "akcji podlewania", tylko stali na ulicy.

OSP u nas jeździ bardzo rzadko do takich zleconych prac prze Wójta.
Ciekawostka - podlewali trawę na boisku sportowym przed rozegraniem pokazowego meczu futbolu amerykańskiego oraz jeżdżąc po miejscowości ogłaszali, aby mieszkańcy ograniczali zużycie wody nie podlewając swoich ogródków przydomowych.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2008, 12:40:00 wysłana przez grzela »

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Zakład Utrzymania Zieleni Miejskiej "JRG PSP"
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 24, 2008, 12:36:50 »
Cytuj
Jest to dobra wola Prezydenta, który nie musiał, a dał 
oczywiście - chwała mu za to - zaprocentuje mu to w następnych wyborach :)
a poza tym to chyba nie dał ze swojej kieszeni?

Cytuj
i dobra wola Komendanta nie musiał, ale wysłał.
ja bym raczej napisał - "NIE MÓGŁ i wysłał"

Cytuj
Podejrzewam, że wielu Komendantów w Naszym kraju zrobiłoby podobnie.
Ja wcale nie neguję, że takie rzeczy się zdarzają w innych jednostkach. Ale chyba nie powinny?
Czy to nie jest przykład "polskiego piekiełka" kiedy to dla własnych korzyści (czytaj "układu" z władzami) komendant rozporządza "państwowym" sprzętem wbrew jego przeznaczeniu? Przecież to nie folwark...

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Zakład Utrzymania Zieleni Miejskiej "JRG PSP"
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 24, 2008, 13:12:12 »
No w sumie tak.. masz racje.. OSP jest brana do róznych społecznych "zadań" .
Sorki :)

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Zakład Utrzymania Zieleni Miejskiej "JRG PSP"
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 24, 2008, 13:32:08 »
U nas na początku czerwca dostaliśmy prośbę, aby podlewać boisko sportowe w mojej wsi. Jeździliśmy tak sobie co drugi dzień i podlewaliśmy z działka, aż pewnego słonecznego dnia, na 4 dni przed zabezpieczeniem większej imprezy, nasz szofer zauważył,  że autopompa przecieka. Jak się okazało bez serwisu nie da rady. Udało nam się zatamować krwotok smarem, ale przy najbliższym użyciu smar wyciśnie. Tyle, że takie coś stanie się podczas akcji i nikt nie będzie miał pretensji.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Mały_Kazio

  • Gość
Odp: Zakład Utrzymania Zieleni Miejskiej "JRG PSP"
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 24, 2008, 14:17:12 »
Jeżeli dobrze kojarzę miejsce, to akcja dzieje się na dużym rondzie z sygnalizacją świetlną, co tłumaczy użycie sygnałów świetlnych przez straż. Co do samego podlewania to szkoda gadać...

Offline Pumba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Zakład Utrzymania Zieleni Miejskiej "JRG PSP"
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 24, 2008, 16:56:43 »
Siedemsetter
 
Źle mnie zrozumiałeś :rolleyes: chodziło mi o to że rozwineliśmy dwie linie i wten sposób wyczyściliśmy parking,nie miotłami tylko wodą
Xyz

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Zakład Utrzymania Zieleni Miejskiej "JRG PSP"
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 24, 2008, 19:43:21 »
Na filmiku nie widać czy oni podjechali na bombach. samo stanie na sygnałach uznaje za stosowne bo samochód bardziej widoczny. Co do podlewania to OSP też nie powinno podlewać bo w teorii przecież każdy wóz ma na sobie środek pianotwórczy, który jest szkodliwy w jakimś stopniu dla środowiska.

Cytuj
Ja również uważam, że taka sytuacja w PSP nie powinna mieć miejsca - już na pewno nie "na sygnale". Co innego z OSP, w końcu jest to organizacja pożytku publicznego więc dlaczego miałaby nie pomagać w czasie suszy czy w innych sytuacjach? Idąc tym torem, że OSP jest tylko od wyjazdów alarmowych można by dojść do wniosku, że każda inna działalność - typowo kulturalna (bo w wielu miejscowościach tak jest, że OSP spełnia bardzo dużą rolę w tym polu) jest również nie wskazana. 
nie każd OSP jest OPP bo przecież na to trzeba uzyskać odpowiednie papiery

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Zakład Utrzymania Zieleni Miejskiej "JRG PSP"
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 24, 2008, 21:16:39 »
A o zraszaniu parkurów dla koników .......słyszeli??????? No oczywiście te nasze polskie koniki ujeżdżają twardo walutowi dżokeje........ :wacko:  :wacko: .

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Zakład Utrzymania Zieleni Miejskiej "JRG PSP"
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 24, 2008, 22:29:03 »
znam znam - robiłem kilka razy  :angry:
a polewanie ulic nie utwardzonych  bo się kurzy ?  -_-

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Zakład Utrzymania Zieleni Miejskiej "JRG PSP"
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 24, 2008, 23:04:22 »
Siedemsetter
 
Źle mnie zrozumiałeś :rolleyes: chodziło mi o to że rozwineliśmy dwie linie i wten sposób wyczyściliśmy parking,nie miotłami tylko wodą
dobrze zrozumiałem, ale tu już nie chodzi o te zamiatanie czy zalewanie parkingu wodą, tylko o to, że straż pożarna jest od ratowania życia+zdrowia+mienia a nie od sprzątania, podlewania czy wykonywania innych tego typu zadań tylko dlatego, że ktoś miał taki kaprys.
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Zakład Utrzymania Zieleni Miejskiej "JRG PSP"
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 24, 2008, 23:30:11 »
To raz choć tu może być różna interpretacja , ale również chodzi o to że sprzęt który używamy nie jest do tego przystosowany i przeznaczony . Jest to sprzęt drogi , wymagający specjalistycznych serwisów i konserwacji. Dlatego nie jest mądre wysyłanie wozu za 1 min zł z sprzętem do podlewania np. ulicy . Bo jak go szlak trafi i będzie stał miesiąc to czym domy będziesz gasił . Samochodem asenizacyjnym z zakładu usług komunalnych ?????

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Zakład Utrzymania Zieleni Miejskiej "JRG PSP"
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 25, 2008, 18:02:28 »
W naszym STARze 244 nie ma czegoś takiego jak środek pianotwórczy.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...