Autor Wątek: Zakład Utrzymania Zieleni Miejskiej "JRG PSP"  (Przeczytany 7992 razy)

Offline Peter

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
Odp: Zakład Utrzymania Zieleni Miejskiej "JRG PSP"
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 25, 2008, 20:45:05 »
W naszym STARze 244 nie ma czegoś takiego jak środek pianotwórczy.
Skoro nie napełniliście zbiornika środkiem to nic dziwnego...

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Zakład Utrzymania Zieleni Miejskiej "JRG PSP"
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 25, 2008, 21:52:51 »
W naszym STARze 244 nie ma czegoś takiego jak środek pianotwórczy.
Skoro nie napełniliście zbiornika środkiem to nic dziwnego...
błagam!!! dajcie mu bana!!! aaaaaaaaa!!! ^_^
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Zakład Utrzymania Zieleni Miejskiej "JRG PSP"
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 26, 2008, 12:07:55 »
Takie sprawy są zawsze kontrowersyjne ale tylko dlatego, że nie ma na to przepisów. Znam gminę w której co roku burmistrz podpisuje umowę z poszczególnymi OSP. On im daje dużo więcej kasy niż przewiduje ustawa ale za to pisze w umowie, żeby jednostka X obstawiała mu imprezy, jednostka Y podlewała klomby a jednostka Z coś tam jeszcze innego. Podpisali umowę - mają jakąś tam podstawę do wykonywania tych "usług".
Widziałem straże podlewające klomby w Turcji, Grecji, Francji, i wielu innych.

Tylko to nie powinno być na telefon a na papierze.

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Zakład Utrzymania Zieleni Miejskiej "JRG PSP"
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 03, 2008, 00:21:32 »
W naszym STARze 244 nie ma czegoś takiego jak środek pianotwórczy.
Skoro nie napełniliście zbiornika środkiem to nic dziwnego...

Jakbyśmy mieli zbiornik na środek pianotwórczy to na pewno byłby napiełniony, ale nie mamy zbiornika na samochodzie!!
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: Zakład Utrzymania Zieleni Miejskiej "JRG PSP"
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 03, 2008, 00:28:00 »
jesli chodzi o OSP to zawsze mozna odmowic wojtowi i takich uslug nie wyswiadzczyc tylko kurcze probujcie cos potem zalatwic w gminie dodatkowego dla strazy
cos za cos oczywiscie nie mowie zaby co tydzien trawniki podlewac ale raz na jakis czas mozna cos takiego zrobic w imie wyzszch korzysci

Offline Kamil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
Odp: Zakład Utrzymania Zieleni Miejskiej "JRG PSP"
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 03, 2008, 16:22:30 »
Ten zastęp nigdy nie powinien tam byc wysłany. Od tego są odpowiednie służby komunalne i koniec. Bo tak to jest jak ktoś chce się podlizac władzy. Miko dobrze napisał, że wysłanie wozu za 1 milion złotych jest czystą głupotą. Straż tam pojechała bo urząd miał wszystko za darmo. W przyszłości już taki incydent nie powinien miec miejsca.

Offline poopek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Zakład Utrzymania Zieleni Miejskiej "JRG PSP"
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 03, 2008, 18:20:53 »
a ja właśnie jade podlewać boisko piłkarskie bo jutro ma być wizytacja licencyjna z PZPNu :P
ha a co!! :P :wacko: :wacko:
ale  ładnie poprosili i lejemy wode za ich pieniądze
"...rycerze Floriana to MY!!!"

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Zakład Utrzymania Zieleni Miejskiej "JRG PSP"
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 04, 2008, 01:23:11 »
U mnie już byli z UEFA i stwierdzili, że trzeba zrobić dziurki w ziemi, wsypać do nich nasion trawy i podlać zamiast podlać ziemię, żeby nie była zbita jak skała, wtedy zrobić dziurki i wsypać nasionka, po czym przysypać i podlać... Czysty idiotyzm.
Dzisiaj na 18.00 jedziemy podlewać boisko.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Zakład Utrzymania Zieleni Miejskiej "JRG PSP"
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 04, 2008, 08:55:04 »
W przyszłości już taki incydent nie powinien miec miejsca.
Również straż nie powinna żebrać w urzędzie o kasę. Jeżeli nadal komendanci będą zmuszeni do szukania kasy poza własnym budżetem, to taki i inne wyjazdy staną się normą. A ponieważ - czego się obawiam - kasy strażakom nadal będzie brakowało, to i taka działalność "zarobkowa" będzie kwitła.  ^_^
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Zakład Utrzymania Zieleni Miejskiej "JRG PSP"
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 04, 2008, 08:57:33 »
Co do robienia dziurek w ziemi na trawę to są do tego specjalne wały z kolcami. Przecież jest mała susza to i trawa ma prawo uschnąć a szczególnie na tak odsłoniętym placu jak boisko piłkarskie, gdzie cienia próżno szukać.

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Zakład Utrzymania Zieleni Miejskiej "JRG PSP"
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 04, 2008, 11:14:11 »
Właśnie o te wały z kolcami mi chodziło. Jak kazali z UEFA, tak nasi "konserwatorzy" boiska zrobili. My teraz mamy je podlewać, ale może z tego podlewania jakiś agregat prądotwórczy wyrośnie.  -_-
Dzisiaj podlewanie nas ominęło-mocno pada
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Zakład Utrzymania Zieleni Miejskiej "JRG PSP"
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 04, 2008, 12:12:16 »
Obejrzałem filmik.To rondo, na którym  strażacy z jrg2 i nie tylko, podlewają kwiaty, znajduje się w pobliżu mojego balkonu. Zaobserwowałem ,że takie podlewania kwiatków i klombów miały miejsce w wekendy - chyba z oczywistej przyczyny, bo służby miejskie w te dni mają wolne .W pozostałe dni tygodnia wykonywała to firma która sadziła te kwiatki.
Po ukazaniu się tego tematu na forum zauważyłem, że zaprzestano działalności "ratowniczej" na kwiatkach. Czyżby decydenci z KM oprzytomnieli , a może im wstyd?
Mam nadzieję ,że miasto nie każe im jeszcze płacić za wodę ,którą zużyli do tych celów hehehe .
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Zakład Utrzymania Zieleni Miejskiej "JRG PSP"
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 14, 2008, 13:58:40 »
Na to to już się nóż w kieszeni otwiera.
W jednej z KP woj. dolnośląskiego na polecenie 01 zastępy kilka dni z rzędu jeżdżą wieczorami podlewać klomby.
A najlepsze jest to, że na "kogutach". Na szczęście znowu zadziałało czujne społeczeństwo.

http://www.wrzuta.pl/film/1WZT4x3eg8/zajecie_dla_legnickich_strazakow

Jest i odpowiedź (oświadczenie):
http://fakty.lca.pl/news,12987,Manewry_na_kwietnikach_oswiadczenie.html
Warto poczytać wszystkie komentarze.

Offline Alchemik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Zakład Utrzymania Zieleni Miejskiej "JRG PSP"
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 14, 2008, 23:28:49 »
Cytuj
Bardzo cenię sobie zawsze zdanie kol. grzeli ale w tym miejscu sie z nim nie zgodzę.

Chore jest przede wszystkim to, że "prezydent" doskonale powinien zdawać sobie sprawę z tego iż takie wykorzystanie sprzętu PSP nie powinno mieć miejsca. Tym bardziej, że samorząd (miasto) ma służby komunalne które równie dobrze mogłyby to zrobić. Tylko jest jedna drobnostka - te służby pracują 8 godzin a nasi strażacy są do dyspozycji nawet jak słoneczko przestanie grzać.

Kierując się takim sposobem myślenia, że skoro prezydent dał kasę (de facto na poprawę bezpieczeństwa miasta) to trzeba mu podlać trawę przed urzędem dojdziemy do sytuacji że skoro kolega dał mi snickersa to ja mu w rewanżu zrobię loda  :wacko:

A tak na serio to sami stwarzamy argumenty do przeflancowania nas pod samorządy jako służba współegzystująca i żyjąca w symbiozie z jednostkami samorządowymi. Czy zna ktoś przykład żeby Policja grabiła liście przed urzędem miasta? Raczej nie, bo oni raczej nie zniżają się do włażenia w dupę.




Bardzo sobie cenię Twoje zdanie, ale również się nie zgadzam..
Idąc od końca - myślisz, że nie ma układów ( nawet nie pejoratywnych - po prostu umów, ustaleń, nawet nieoficjalych) między samorządami a policją??
Ja myślę, że są, tylko że policja ma dużo mniejsze pole do popisu w kwestii współpracy jak w temacie w stosunku do nas - moim zdaniem.
Myślę, że współpraca i dobre układy PSP z samorządami nie ma/nie musi/nie powinna oznaczać jakiegokolwiek przeflancowania - po prostu dobry układ powinien być - lepiej się wtedy pracuje.

Co do podlewania trawy - nie sądzę, że świat się zawalił, jeśli strażacy wyjadą i podleją gazona np. w czasie suszy, pod warunkiem oczywiście, że gotowość operacyjna się nie zmniejszy/zachwieje.
Nie robiłbym specjalnej tragedii z tego powodu, bo nic wielkiego się nie dzieje.

Pomijam kwestię nadużywania tej współpracy, ale te kwestie powinny być dogadane na wyższym szczeblu - zaady współpracy tego typu powinny być jasno określone.
KCKRiOL

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Zakład Utrzymania Zieleni Miejskiej "JRG PSP"
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 16, 2008, 09:20:35 »
znam dość dobrze realia tego powiatu. Znam dość dobrze tego komendanta.
Przemilczę to co jest napisane w komentarzach zarówno do artykułu jak i pożałowania godnego "oświadczenia" w którym "ugotowany" został zastępca tegoż komendanta. Bo jeżeli pierwsza wersja jest "ćwiczenia" a potem okazuje się że to jednak nie "ćwiczenia" a tylko "dbałość o miasto w ramach wdzięczności.." to ktoś kogoś chce wsadzić na minę...

Bardzo sobie cenię Twoje zdanie, ale również się nie zgadzam.
Idąc od końca - myślisz, że nie ma układów ( nawet nie pejoratywnych - po prostu umów, ustaleń, nawet nieoficjalych) między samorządami a policją??
Ja myślę, że są, tylko że policja ma dużo mniejsze pole do popisu w kwestii współpracy jak w temacie w stosunku do nas - moim zdaniem.
Myślę, że współpraca i dobre układy PSP z samorządami nie ma/nie musi/nie powinna oznaczać jakiegokolwiek przeflancowania - po prostu dobry układ powinien być - lepiej się wtedy pracuje.

Co do podlewania trawy - nie sądzę, że świat się zawalił, jeśli strażacy wyjadą i podleją gazona np. w czasie suszy, pod warunkiem oczywiście, że gotowość operacyjna się nie zmniejszy/zachwieje.
Nie robiłbym specjalnej tragedii z tego powodu, bo nic wielkiego się nie dzieje.

Pomijam kwestię nadużywania tej współpracy, ale te kwestie powinny być dogadane na wyższym szczeblu - zaady współpracy tego typu powinny być jasno określone.

Wcale nie neguję że prawie wszędzie istnieją układy władz lokalnych z kierownictwem Policji - ale wg mnie polegają one raczej na relacjach towarzyskich a nie na podlewaniu, wieszaniu reklam wyborczych, cięciu drzew z drabin mechanicznych RĘKAMI ZWYKŁYCH RATOWNIKÓW tak jak ma się to w przypadku PSP. Choć skrót jak najbardziej pasuje PSP to nie jest PRYWATNA Straż Pożarna jak zdawałoby się wielu komendantów (chyba ten o którym dyskutujemy też) go rozumie. Strażacy PSP i cholernie drogi sprzęt PSP nie służy do tego aby taki koleś wyrabiał sobie "chody" u Pana Prezydenta Miasta licząc na to że zawsze, dozgonnie będzie miał jego poparcie.
A PSP nawet bez podlewania trawników jest prospołeczna - chociażby ze względu na swój udział w życiu społecznym - pokazy na obchodach różnych uroczystości, wycieczki do straży, pokazy w szkołach i przedszkolach (n0, nie wspomnę już o naszych statutowych działaniach jak zdejmowanie kotów i usuwanie szerszeni :) )

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Zakład Utrzymania Zieleni Miejskiej "JRG PSP"
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 03, 2008, 12:05:16 »
No drodzy koledzy ta sprawa zaczyna mieć ciąg dalszy.
http://fakty.lca.pl/news,12987,Manewry_na_kwietnikach_oswiadczenie.html
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Zakład Utrzymania Zieleni Miejskiej "JRG PSP"
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 03, 2008, 13:20:13 »
jeżeli to nie  Oczywistą rzeczą jest, że nie odbywa się to kosztem obniżenia gotowości bojowej jednostki ... słowa -01
czy to znaczy że podlewali strażacy z dyżuru domowego .
Jednocześnie oświadczam, że legnicka straż pożarna jest wdzięczna władzom miasta i całemu społeczeństwu ziemi legnickiej za ogromne wsparcie - nie tylko finansowe - umożliwiające nam skuteczną działalność   Jak tak dalej będziemy cukrować to powiaty nasz wchłoną do siebie i żegnaj MSW  .

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Zakład Utrzymania Zieleni Miejskiej "JRG PSP"
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 03, 2008, 14:31:15 »
No niestety, ale to co napisał na forum: lca.pl -"j-23" jest zupełna prawdą rozpoczęło się polowanie na "czarownice" , i szukanie winnego umieszczenia tego filmu w sieci.Prawdą też jest ,że 02 legnicki zażądał wyjaśnień od  11  z jrg nr2 dlaczego odbywało się to podlewanie.I dla czego niema w kartach drogowych o tym słowa. Zresztą polecenie 01 było takie ,że podlewanie trzeba połączyć z "jakimiś działaniami". No nie sety ,,ale strach przed utrata stołka bywa większy od spojrzenia we własną pamięć. I przede wszystkim potrzebna jest od  01 i 02 odwaga cywilna , aby przyznać się do naruszenia przepisów.
Może KW dojdzie sedna sprawy i przeprosi w imieniu KM strażaków z JRG 2 za pomówienia ze strony legnickich 01 i 02. Przecież żaden z nich nie odpowiada za to, że wykonał polecenie służbowe , a że  jakichś przechodzień z filmował całą tą sytuację  i umieścił w internecie ,to już przecież nie ich wina .
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2008, 14:37:39 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein