Autor Wątek: Kierowca pojazdu uprzywilejowanego OSP  (Przeczytany 204693 razy)

Offline michał559[S]

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: Kierowca pojazdu uprzywilejowanego OSP
« Odpowiedź #225 dnia: Wrzesień 26, 2011, 10:03:28 »
Jeżeli takie coś wprowadzą to ja rezygnuje, nie zalezy mi aż tak żeby być kierowcą, pozatym nie bede sie wnerwiał nad jakimiś egzaminami. Co taki egzaminator z WORDu ma pojecie ? I z czego on nas chce egzaminować, skoro każdy z nas ma to prawko C. ?
tylko tyle z tego ma że dostanie kase, a ty zrobisz drugi raz prawko...

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Kierowca pojazdu uprzywilejowanego OSP
« Odpowiedź #226 dnia: Wrzesień 26, 2011, 11:29:00 »
to jest w sumie powrót do normalności, bo to co niektórzy wyprawiają na „bombach” skłania do postawienia pytania o słuszność odstąpienia od szkoleń;

@ Lang a kiedy to ta normalność „ specjalne kursy” już były ?

Ale ogólnie jest normalnie – czyli mamy jedno KSRG – PSP zrobi bez kosztowo podobnie jak KPP w ramach swoich OS , OSP i Samorządy będą wydawać tysiące złotych na kursy zewnętrzne.  :angry:

Szkoda że do tych samych zdarzeń jeździmy ,tą samą robotę robimy i tego samego się od Nas oczekuje. 

Ale idąc tym tokiem – „płacimy wymagamy” można postawić odważną tezę że szkolące się OSP na komercyjnych kursach , będzie niedługo bardziej profesjonalnie przygotowane od PSP , jeśli wcześniej nie zbankrutuje  :szalony:

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Kierowca pojazdu uprzywilejowanego OSP
« Odpowiedź #227 dnia: Wrzesień 26, 2011, 12:02:46 »
Nie wiem jak to u was wygląda, ale po kontroli gotowości z KM PSP "zawiesili nas" w działaniach, bo się okazało że wszystkim kierowcom się papiery pokończyły... tak ze dwa lata wcześniej jeden coś wspominał z tego co pamiętam :P

Ogólnie to jest tak, że jedzie ten kto ma prawko, wkładka nikogo nie interesuje, bo by wyszło że jest jeden kierowca uprawniony, i jak jego nie ma to leżymy... Zwłaszcza że auta mamy dwa ^_^

Da się to obejść tak w miarę zgodnie z prawem - wystarczy w trakcie jazdy nie spełnić jednego z warunków uprzywilejowania - czyli np. w dzień jechać z kogutem i syreną, ale bez innych świateł, a w nocy lepiej zrezygnować z syreny... OK, rozwiązanie może nie najlepsze, ale podejrzewam że im później od wprowadzenia nowych przepisów, tym więcej ludzi będzie tak jeździć... Tylko czemu żyjemy w państwie w którym trzeba obchodzić przepisy uderzające w tak jawny sposób w bezpieczeństwo to ja nie wiem. Ktokolwiek myśli o zmianach przepisów "dla poprawy bezpieczeństwa" powinien wziąć pod uwagę czy to jest tego warte. Czy lepiej żeby ludzie ginęli w pożarach i wypadkach, bo nie ma komu jechać do akcji (względnie jechać alarmowo), czy lepiej teoretycznie zmniejszyć i tak znikomy odsetek wypadków powodowanych przez kierowców pojazdów uprzywilejowanych? Brak w tym logiki... :wall:
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2011, 21:20:48 wysłana przez Radhezz »
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Kierowca pojazdu uprzywilejowanego OSP
« Odpowiedź #228 dnia: Wrzesień 26, 2011, 12:15:53 »
przez moment MIKO było, gdy weszły te nieszczęsne świadectwa kwalifikacji, ale szybko wypadliśmy spod wymogu ich posiadania - wprowadzili upowaznienia wystawiane przez KP(M), burmistrza lub wójta; w sumie nic by nie stało na perzeszkodzie, żeby młodzi kierowcy OSP mieli szkolenie razem z PSP - wystarczy stworzyć taką możliwośc, ale widocznie waszym władzom związkowym, w tym kilku posłom, nie zależało na tym:) to do kogo pretensje? o różnicy w poziomach techniki jazdy pomiędzy kierowcami OSP i PSP nie ma co się wypowiadać, gdyz zawsze każdy znajdzie kilka wyjątków; i chociaż nie ma co generalizowac, to jednak alarmowa jazda droga gminną czy powiatową ma się nijak do przebijania przez zakorkowany Wrocław czy inną Warszawę; nie wspominając o dużo większym "najeździe" w PSP; ale nie to jest głównym problemem; problemem jest to, że doły w OSP są niedoinformowane o zmianach, które lada dzień wejdą; jest wielu kierowców OSP, którzy nie wiedzą, że w ciągu sześciu miesięcy od wejścia w życie tej ustawy, muszą uzyskać nowy kwit w starostwie, a przed tym najlepiej odświerzyc sobie badania, tak, żeby ten nowy był jak najdłużej ważny; o tym trzeba głośno mówić, żeby nikt się nie obudził po podwieczorku, a nie utyskiwać na koniecznośc odbycia szkoleń, która tych płaczących nie dotyczy (zakładam, że posiadają już kwit od burmistrza/wójta);
a tak przy okazji tych komercyjnych kursów KPP - nie jest przypadkowo tak, że ZG OSP jest również organizatorem tychże? to jak - przekładamy kasiorkę z kieszeni do kieszeni, a przy okazji coś się do rąk przyklei:rofl: jak w skeczach para-wyborczych (przepraszam: w spotach promujących fundusze europejskie) - "I TAK to właśnie działa!"

swoja drogą, skoro PSP ma obowiązek prowadzenia szkoleń podstawowych i uzupełniających dla członków OSP, to dlaczego na podstawie tej kompetencji, nie prowadzić równiez szkoleń z zakresu kierowania pojazdami uprzywilejowanymi dla członków OSP? pewnie mocno naciągana konstrukcja, ale nie takie cuda można zapalczywie bronić, gdy komus to pasuje - zwłaszcza na poletku RM;)


Radhezz - rozłozyłes mnie... to niby kto jest winien, ze wasi kierowcy nie mieli badań? a juz ta jazda quasialarmowa to jakieś totalne nieporozumienie:o :gwiazdki:
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Kierowca pojazdu uprzywilejowanego OSP
« Odpowiedź #229 dnia: Wrzesień 26, 2011, 13:07:03 »
Radhezz - rozłozyłes mnie... to niby kto jest winien, ze wasi kierowcy nie mieli badań?
Jako że kierowcy są jednocześnie członkami zarządu to trudno powiedzieć, czy bardziej jest to ich wina, czy zarządu, czy UFO :rofl: Ale nie chodzi o winę, tylko o sam fakt, że jakiś czas nikt się tym nie interesował i gdyby nie kontrola dokumentów z KM to jeździliby tak dalej nieświadomie


a juz ta jazda quasialarmowa to jakieś totalne nieporozumienie:o :gwiazdki:
Ja tylko mówię jak to będzie wyglądać w niedalekiej przyszłości... Może patrzę na sprawy zbyt pesymistycznie i zaściankowo, z poziomu zwykłego człowieczka który na co dzień musi kombinować, ale coś w tym jest jeżeli u mnie gmina finansowała do tej pory badania tylko jednemu kierowcy w jednostce... Bo to drogo wychodzi :P Teraz będzie ich bolało takie szkolenie jeszcze bardziej... To kto waszym zdaniem będzie jeździł potem jeżeli nic nie zrobimy z tą sytuacją?

Jak już mówimy o rozwiązaniach to z tego co kojarzę kiedyś w PSP były kursy kierowców-konserwatorów sprzętu OSP - czemu nie można by było tych uprawnień nabywać w tej formie lub podobnej np. jak szkolenie z zakresu kierowania ruchem drogowym?

A co do RM - od znajomego który pracuje w CRM dowiedziałem się swego czasu (i pewnie dla nikogo nie będzie to zaskoczeniem, ale cóż...), że system się trzyma jakoś kupy, tylko i wyłącznie dlatego, że nikomu z odpowiedzialnych za to służb na myśl nie przyszło jeszcze sprawdzić ile waży karetka z pełnym wyposażeniem, a nie prawie pusta... Okazałoby się, że spora część zwłaszcza tych większych ambulansów przekracza 3,5t DMC... i skąd nagle by się znaleźli kierowcy z odpowiednimi uprawnieniami? :szalony:

Po prostu porażka, że nawet służby muszą w tym chorym kraju kombinować za plecami, a lobby nie ludzi, a pieniędzy i wpływów politycznych ustawia przepisy pod siebie... Jak to zostało skomentowane wcześniej - kolejny sposób na wyciąganie i marnowanie publicznych pieniędzy...
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2011, 21:52:43 wysłana przez Radhezz »
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Kierowca pojazdu uprzywilejowanego OSP
« Odpowiedź #230 dnia: Wrzesień 26, 2011, 15:34:26 »
Heeeee
@Lang  rzecznik KG musi czuć się zagrożony – każdą klęskę przerobisz w sukces PSP.

No to popatrzmy na moje podwórko .

PSP 10 kierowców w zawodzie nie pracuje i nie pracował żaden . 1 po godzinach bułki wozi małym dostawczym, 2 jakimiś busami się buja. Mamy 22 letniego „kierowcę” ( tak przyjmowany do służby 1,5 roku temu ) chłopak ma postępy bo już testy zdał, są szanse że jak zda jazdy to usiądzie do nowiutkiego GCBA , na razie starym GCBA pozwalają mu do garażu cofać jednak z dużymi obawami bo w cywilu 3 osobówki skasował w tym okresie .

Ale kursu nie przejdzie bo przecież już ma .

W OSP na mojej gminie praktycznie jeżdżą wyłącznie zawodowi kierowcy . Po 20 lat w zawodzie , każdy tygodniowo przejeżdża tyle co koledzy w PSP w roku .  Z tych co obecnie nie pracują zawodowo za kółkiem, a jeżdżą pracowali kiedyś i setki tysięcy wykręcili samochodami ciężarowymi .

Ale w PSP to są kierowcy – OSP to trzeba szkolić szkolić i szkolić bo to nieudacznicy .

A co do ruchu @Lang przyjedz do mnie na wieś , to zobaczysz jak mogą być zakorkowane ulice w Podpoznańskiej miejscowości i nie mam 4 pasów ruchu i torowiska tramwajowego , a średni dojazd to nie 1-2 km a 10 -15 km .

Ale OK. w czarnej d…….. OSP jest – to tak w ramach naszej wymiany poglądów i uprzejmości .  :rofl:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2011, 15:44:58 wysłana przez MIKO »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Kierowca pojazdu uprzywilejowanego OSP
« Odpowiedź #231 dnia: Wrzesień 26, 2011, 16:08:07 »
ależ ty MIKO lubisz wszystko brać do siebie:) czyżbym nie zaznaczył, że nie ma sensu generalizowanie, gdyż odstępstwa w każdą stronę się zdarzą? no i najważniejsze - czyz nie jest jasne, że wymóg odbycia kursów dotyczy tylko tych, którzy na dzień 12 lutego 2012 roku nie będa posiadać aktualnych upowaznień od burmistrza/wójta? waszym super-mega-doświadczonym kierowcom te kursy nie grożą, więc w czym problem? odpowiadam - w wielu małych wsiach nie ma dokładnej informacji na ten temat i są różni siewcy niesprawdzonych teorii; stąd całe to zamieszanie i panika; a wystarczyłoby jasno przekazać z zarządów gminnych - panowie kierowcy! aktualizujcie badania w pierwszym półroczu 2012 roku i składajcie wnioski do starostwa o nowe kwity; gdzieś ten kanał jest zapchany i nie funkcjonuje jak należy; jak zwykle z niezmierną uprzejmością;)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Kierowca pojazdu uprzywilejowanego OSP
« Odpowiedź #232 dnia: Wrzesień 26, 2011, 16:38:46 »
@languś no to przekazuj merytorycznie – a nie dorabiaj ideologię i oceniaj   :wall:

Pomijam że niekoniecznie od Wójta czy Burmistrza  no ale ……

Offline fabiswlkp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Kierowca pojazdu uprzywilejowanego OSP
« Odpowiedź #233 dnia: Wrzesień 26, 2011, 20:36:51 »
Wydaje mi sie to dziwne że byle kierowczyna z PSP bedzie szkolił  kierowce z kilkunastoletnim starzem przejeżdżajacym tysiace kilometrów w roku bo taka jest jego praca i jest kierowca w OSP  :wall: :wall:

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Kierowca pojazdu uprzywilejowanego OSP
« Odpowiedź #234 dnia: Wrzesień 26, 2011, 20:54:10 »
@fabiswlkp tu nie chodzi o to kto będzie "szkolił", bo to całe szkolenie to kolejny pic na wodę - wątpię też żeby ktokolwiek na takim kursie próbował uczyć ojca jak się dzieci robi... Kwestia jest typu kto za to zapłaci... I chyba nie ma potrzeby pisać tak trochę idąc po bandzie
byle kierowczyna z PSP
...bo w gruncie rzeczy na jednym wózku jedziemy, i konflikty o pierdoły potrzebne nie są :rolleyes:
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline fabiswlkp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Kierowca pojazdu uprzywilejowanego OSP
« Odpowiedź #235 dnia: Wrzesień 26, 2011, 21:15:03 »
Kto za to bedzie płacił to jest jedna sprawa ale denerwuje mnie  to jak to jeden z poprzedników napisał ze kierowcy z PSP maja duży (NAJAZD) a kierowcy z OSP to jak zawsze chłopki roztropki i nie maja (najazdu)!!!!! WIEC NAPISAŁEM SWOJE ZDANIE NA TEN TEMAT I KROPKA

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Kierowca pojazdu uprzywilejowanego OSP
« Odpowiedź #236 dnia: Wrzesień 26, 2011, 21:29:15 »
zwijam się stąd - boje się, że to wasze bagno niezrozumienia mnie wciągnie; sami się taplajcie:)

 

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2011, 23:52:10 wysłana przez MIKO »
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Kierowca pojazdu uprzywilejowanego OSP
« Odpowiedź #237 dnia: Wrzesień 26, 2011, 21:34:29 »
Po pierwsze primo
Że, robi tysiące kilometrów nie musi to być równoznaczne dobrej technice jazdy w przypadku kierowania pojazdem uprzywilejowanym
Po drugie primo
takie podteksty w kierunku kierowców PSP czy ogólnie PSP niczemu nie służą a świadczą o kompleksach piszącego.
Nie ma co bić piany, w końcu ludzie i tak nie rozróżniają OSP od PSP, a coraz większa liczba OSP wyposażeniem i wyszkoleniem goni strażaków zawodowych.
 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2011, 21:41:21 wysłana przez joker26 »

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Kierowca pojazdu uprzywilejowanego OSP
« Odpowiedź #238 dnia: Wrzesień 26, 2011, 22:57:10 »
A ja mam pytanie z trochę innej beczki aczkolwiek dotyczące kierowania pojazdami uprzywilejowanymi w OSP. Czy nadal jest przepis mówiący o tym, że należy mieć 3 lata prawo jazdy danej kategorii, aby móc uzyskać kwitek na uprzywilejowane samochody? U mnie sytuacja wygląda tak, że mam od ponad roku kat A i B, a jestem w trakcie kursu na C i zależy mi na tym, żeby zrobić 'wkładkę' przed wejściem w życie tych dziwnych kursów. Co muszę zrobić, aby tą wkładkę uzyskać, bo się pogubiłem w tym wszystkim.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Kierowca pojazdu uprzywilejowanego OSP
« Odpowiedź #239 dnia: Wrzesień 26, 2011, 23:56:58 »
zwijam się stąd - boje się, że to wasze bagno niezrozumienia mnie wciągnie; sami się taplajcie:)

O Przyjaciel z bratniej formacji „P.P” – nakrzyczał, na ganił, jak naród niepokorny i nie przyjął krytyki , wyzwał od osiołków i pozostawił w bagnie .

Spoko @lang damy radę – nie zginiemy .

@Michaszs zrób badania i Wójt/Burmistrz wystawi zaświadczenie. Oczywiście po zdanym egzaminie w zakresie kat C , do tego czasu kategorii B . Kiedyś tak było ( starz ) , teraz kierowcą jak to opisałem wyżej w PSP można być jeszcze nie mając prawo jazdy  ^_^

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2011, 07:48:11 wysłana przez MIKO »

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Kierowca pojazdu uprzywilejowanego OSP
« Odpowiedź #240 dnia: Wrzesień 27, 2011, 01:03:48 »
@Michaszs zrób badania i zależnie od teorii i zwyczajów niech Ci Prezes OSP  lub Wójt/Burmistrz wystawi zaświadczenie. Oczywiście po zdanym egzaminie w zakresie kat C , do tego czasu kategorii B
Badania lekarskie chyba są ważne bez względu na kategorię, więc śmiem twierdzić, że po uzyskaniu nowej kategorii na podstawie tych samych badań można otrzymać nowy kwit z UM/UG - i tylko stąd, o czym pisał SenseY (dolny cytat z grzeli, pogrubionym tekstem http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,1017.msg171911.html#msg171911)
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Kierowca pojazdu uprzywilejowanego OSP
« Odpowiedź #241 dnia: Wrzesień 27, 2011, 08:51:15 »
W kwestii formalnej (bo nie czytałem całej ustawy, a może ktoś wie): te zezwolenie starosty trzeba mieć już od 12 stycznia (znaczy trzeba jeszcze najlepiej w tym roku wyrobić to w starostwie), czy może te zaświadczenia co są będą ważne jeszcze przez pół roku i w tym czasie będzie można wyrobić te nowe?

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline Dzumsi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: Kierowca pojazdu uprzywilejowanego OSP
« Odpowiedź #242 dnia: Wrzesień 27, 2011, 16:36:31 »
A ja mam pytanie z trochę innej beczki aczkolwiek dotyczące kierowania pojazdami uprzywilejowanymi w OSP. Czy nadal jest przepis mówiący o tym, że należy mieć 3 lata prawo jazdy danej kategorii, aby móc uzyskać kwitek na uprzywilejowane samochody? U mnie sytuacja wygląda tak, że mam od ponad roku kat A i B, a jestem w trakcie kursu na C i zależy mi na tym, żeby zrobić 'wkładkę' przed wejściem w życie tych dziwnych kursów. Co muszę zrobić, aby tą wkładkę uzyskać, bo się pogubiłem w tym wszystkim.
Badania psychotechniczne i lekarskie są takie same dla kategorii B i C więc śmiało możesz teraz kolego zrobić badania wyrobić wkładkę i śmigać tak samo B jak i po zdanym egzaminie C

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Kierowca pojazdu uprzywilejowanego OSP
« Odpowiedź #243 dnia: Wrzesień 27, 2011, 20:20:36 »
jak nie chce robić kursu, to "C" musi zdobyć przed 12 lutego 2012 roku i uzyskać upoważnienie od burmistrza;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Kierowca pojazdu uprzywilejowanego OSP
« Odpowiedź #244 dnia: Wrzesień 27, 2011, 20:50:22 »
Ok, fajnie, ale Michaszs ma wg. profilu dopiero 19 lat... tak więc nie da rady :wall:
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Kierowca pojazdu uprzywilejowanego OSP
« Odpowiedź #245 dnia: Wrzesień 27, 2011, 21:04:10 »
może postarać się o upoważnienie, później o nowy kwit ze starostwa tylko do "B", a gdy juz uzyska "C", to zostanie mu do odbycia tylko kurs uzupełniający (powinien być krótszy);
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Kierowca pojazdu uprzywilejowanego OSP
« Odpowiedź #246 dnia: Wrzesień 27, 2011, 21:12:10 »
http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=open&id=WDU19970980602

Cytuj
Art. 95a.
1. Kierującym pojazdem uprzywilejowanym może być osoba, z zastrzeżeniem ust.
2-4, która:
1) ukończyła 21 lat;
...
Czyli kicha. Bez kursu się nie obejdzie.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline Piotr_W

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
  • sierżant
Odp: Kierowca pojazdu uprzywilejowanego OSP
« Odpowiedź #247 dnia: Wrzesień 29, 2011, 08:17:07 »
W ustawie jest napisane:

Art. 107. 1. Kursy dla kierujących pojazdami uprzywilejowanymi prowadzi ośrodek doskonalenia techniki jazdy, o którym mowa w art. 112 ust. 1 pkt 2 lit. c.
2. Kurs dla kierujących pojazdami uprzywilejowanymi jest prowadzony w zakresie kierowania pojazdami określonymi w prawie jazdy kategorii:
1) A1, A2 i A;
2) B1, B i B+E;
3) C1, C1+E, C, C+E;
4) D1, D1+E, D i D+E.


Zastanawiam się czy czasem nie będzie tak, że dla każdej kategorii będzie odrębny kurs. Czyli najpierw pójdę na kurs dla kierowców z kat "C" i dostanę zezwolenie na "C". A następnie to samo na "B".

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Kierowca pojazdu uprzywilejowanego OSP
« Odpowiedź #248 dnia: Wrzesień 29, 2011, 08:24:46 »
Zastanawiam się czy czasem nie będzie tak, że dla każdej kategorii będzie odrębny kurs. Czyli najpierw pójdę na kurs dla kierowców z kat "C" i dostanę zezwolenie na "C". A następnie to samo na "B".
Nie wiem czemu, ale jakoś od początku wiedziałem że tak będzie - tzn. że kursy na poszczególne kategorie będą osobne, co już na wstępie jest głupotą... Ale to czy żeby zrobić na "C" trzeba będzie najpierw zrobić na "B", tak jak w wypadku normalnego prawa jazdy to faktycznie jest ciekawe, bo na logikę to po co? Ale z drugiej strony w podziale na kategorie logiki w ogóle nie ma, więc... :rolleyes:
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Kierowca pojazdu uprzywilejowanego OSP
« Odpowiedź #249 dnia: Wrzesień 29, 2011, 08:25:43 »
będą łączone i uzupełniające; podobnie jak jest teraz z kursami na prawo jazdy i egzaminami; praktyka odzielnie oczywiście, ale już teoria razem, oczywiście rozszerzona w przypadku zdawania na kilka kategorii; mozna tez będzie zrobić tylko "C";
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie