Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny  (Przeczytany 994614 razy)

Offline Eqinox

• VIP
Odp: Przepis kwalifikacyjny
« Odpowiedź #620 dnia: Grudzień 23, 2015, 21:35:20 »
znając zycie i tak księgowe itp. będą szły na SPO ze względu na to iż maja większe grupy zaszeregowania i wyżej będą w listach wojewódzkich niestety taka jest prawda
nowy 01 może dać inne priorytety na SPO np. dyżurni albo prewentysci :)
myśle, że sporo ludzi zaczęło by go chwalić :)

Offline mulat81

• Weteran
« Odpowiedź #621 dnia: Grudzień 23, 2015, 22:22:42 »
Teraz już chyba po wszytkim na "nabór" wiosenny bo listy wg tabel dostępnych na stronie KG miały być wysłane do 16 grudnia

Offline jozofek

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #622 dnia: Styczeń 05, 2016, 14:46:17 »
Pytanie a co z podoficerami i aspirantami i załącznikiem nr6 czy zostanie wywalony do śmieci tak aby wcześniej wymienieni mogli zajmować stanowiska d-cy zmiany , zastępu itd. U mnie w komendzie takich Strażaków jest dużo doświadczenia im nie brakuje a oficerów którzy mogli by objąć takie stanowisko brak i chętnych nie widać . Może w dużych komendach wygląda to inaczej ale z tego co się orientuję u mnie w województwie w większości komend jest ten problem . Ciekawe co zrobią jak jeszcze trochę ten przepis będzie działał

Offline adam998

• Strażak Sam
    • http://
« Odpowiedź #623 dnia: Styczeń 05, 2016, 16:02:17 »
Pytanie a co z podoficerami i aspirantami i załącznikiem nr6 czy zostanie wywalony do śmieci tak aby wcześniej wymienieni mogli zajmować stanowiska d-cy zmiany , zastępu itd. U mnie w komendzie takich Strażaków jest dużo doświadczenia im nie brakuje a oficerów którzy mogli by objąć takie stanowisko brak i chętnych nie widać . Może w dużych komendach wygląda to inaczej ale z tego co się orientuję u mnie w województwie w większości komend jest ten problem . Ciekawe co zrobią jak jeszcze trochę ten przepis będzie działał

U mnie to samo.... nie ma kto objąć stanowisk  d-cy i z-cy d-cy zmiany. Irytujące jest to że nie możesz dostać grupy X czy IX bo nie masz kwalifikacji....  ale jak komendant nie ma jak obsadzić tych stanowisk to jednak możesz zając wyżej wymienione stanowiska ale za psi grosz i nagle masz kwalifikacje... bez studiów wyższych bez SPD i SRE....  nadajesz się.  Po co i dla kogo ten przepis chyba tylko po to żeby ludzie do emerytury siedzieli na pełniących obowiązki dla oszczędności. Te stanowiska powinny być łamane zarówno dla oficerów jak i aspirantów.

Offline testypsp

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #624 dnia: Styczeń 05, 2016, 16:43:54 »
Nadeszły zmiany i nadchodzi szereg innych, nie da się od razu wszystkiego załatać, wątpię, aby to co wprowadzają zostało cofnięte, a SPD,SRE czy jak zwał są m.in. po to, aby SGSP miało się z czego utrzymać i też pod tym kątem zostały zmienione wymogi kwalifikacyjne

Offline fireman998998

• Strażak Sam
« Odpowiedź #625 dnia: Styczeń 05, 2016, 19:14:35 »
To niech będą te podyplomowki jak "muszą" być, ale niech każdy ma szanse a nie tylko Ksiegowe ,  kadrowe i plecaki. To jest kompromitacja systemu kształcena w PSP. Wyznacznikiem powinien być staż słuzby, a nie jak teraz jest, ze młody idzie a stary czeka 20 lat i się doczeka EMERYTURY!!!  :gwiazdki:

Offline Wilson

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #626 dnia: Styczeń 05, 2016, 20:40:19 »
fireman998998 najgorsze jest to że tak było.. jest.. i zapewne będzie dalej.. plecaki lizo++py i inne przypadki zazwyczaj są brane prędzej pod uwagę. A tych co sumiennie pracują i plapy nie odzywają to się ma w ++pie. Szkoda ale tak zapewne pozostanie.

Offline peterek

• VIP
« Odpowiedź #627 dnia: Styczeń 05, 2016, 21:54:34 »
może panowie panaceum na kierowanie przyd....ów , pociotków, wszelkiej maści plecaków czy miernot do szkół zaocznych SA czy SGSP byłyby egzaminy wstępne, a następnie listy oczekujących.
 Dany strażak wtedy wie jak zdał, dlaczego jego o wiele lat młodszy kolega ze zmiany zajął lepsze miejsce od niego i dostał się kilka lat wcześniej od niego (w ten sposób premiowani byliby wartościowi i perspektywiczni ludzie). Dajmy na to punktacja z egzaminu: powyżej 60 % do listy oczekujących i do przyjęcia, poniżej - nie zawracaj du..y ze szkołami przez następne 4 lata.
Jak kilka lat temu jeszcze byli jeszcze strażacy po takich egzaminach wstępnych np. na zaoczną SA to może nie był to idealny system, ale na pewno mniej powodujący zawiści i wzajemnych zarzutów pomiędzy strażakami.
pozdrawiam

Offline maniek1981

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #628 dnia: Styczeń 05, 2016, 22:07:01 »
Tak ale wiesz że Ci co mają cz mieli się dostać na SA.  się dostali !!! Wiesz dlaczego , układy układziki  :fiuu:

Offline testypsp

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #629 dnia: Styczeń 06, 2016, 10:01:46 »
A co zrobią ze szkołami za około 30lat jak nadejdzie fala ludzi z wysługą do 55 roku życia:) będzie się działo...

Offline jozofek

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #630 dnia: Styczeń 06, 2016, 10:24:21 »
Ja osobiście zdawałem egzamin do S.A w 2003 r zdany z wynikiem pozytywnym i co i nic . Czekam dalej ale chyba szybciej emerytury się doczekam . Zawsze znalazł siektos lepszy bardziej potrzebny a to pani z kadr księgowości , sekretarka itd . a ty siedź i płacz   

Offline Pirat 88

• Szaman 88
  • Początkujący
  • *
« Odpowiedź #631 dnia: Styczeń 06, 2016, 10:41:56 »
Panowie, więcej w tym wątku żali i płaczu niż merytorycznej rozmowy. Wszyscy chcą zmieniać sposób kształcenia. Kiedyś były 3 aspirantki i SGSP - było źle bo same "plecaki". Teraz oficera można zdobyć na więcej sposobów - też źle bo trzeba iść na podyplomówki -  a tam idą same "plecaki". Nie wiadomo jak wszystkim dogodzić. Robić studia, składać papiery, każdy może próbować.

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #632 dnia: Styczeń 06, 2016, 11:06:19 »
A co zrobią ze szkołami za około 30lat jak nadejdzie fala ludzi z wysługą do 55 roku życia:) będzie się działo...
Reforma musi zacząć się niedługo bo to pokolenie (55+) będzie za 10 lat stanowić ponad połowę kadry a za 10 lat bedzie im brakować do emki 15 i więcej lat więc naprawdę będzie to problem który wymusi zawieszenie szkolenia dziennego a być może i zaocznego. Lepiej to zrobić wcześniej a nie szokowo ale co ja wiem  :szalony: :szalony:
Łatwiej teraz zamknąć 3/4 ośrodków szkolenia i 1 lub 2 szkoły niż za 10 lat zastawiać się nad sensem szkolnictwa w PSP. Dodatkowo pieniądze ze zlikwidowanych jednostek dadzą wyrównie wskaźnika wynagrodzeń do policjantów :P

Offline testypsp

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #633 dnia: Styczeń 06, 2016, 12:53:18 »
Reforma musi zacząć się niedługo bo to pokolenie (55+) będzie za 10 lat stanowić ponad połowę kadry a za 10 lat bedzie im brakować do emki 15 i więcej lat więc naprawdę będzie to problem który wymusi zawieszenie szkolenia dziennego a być może i zaocznego. Lepiej to zrobić wcześniej a nie szokowo ale co ja wiem  :szalony: :szalony:
Łatwiej teraz zamknąć 3/4 ośrodków szkolenia i 1 lub 2 szkoły niż za 10 lat zastawiać się nad sensem szkolnictwa w PSP. Dodatkowo pieniądze ze zlikwidowanych jednostek dadzą wyrównie wskaźnika wynagrodzeń do policjantów :P

Masz rację, ale co jest jeszcze lepsze, że Ci co przychodzą po dziennych na nowych zasadach muszą pracować do 55 roku życia, ponieważ muszą być spełnione oba warunki do emki czyli 25 lat wysługi i 55 rok życia. Z warunku 25 lat wysługi skorzystają osoby przyjęte do służby w wieku 30 lat. Młodsi i tak muszą siedzieć do 55 roku życia.

Będzie szok, tu na emerytury nie mogą, tu do szkół też nie.  :gwiazdki:
Wszystko na krótką metę.  :szalony:

Offline mari_2005

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #634 dnia: Styczeń 19, 2016, 14:57:29 »
Witam mam pytanie.
Czy Ktos dokladnie wie jak mozna dac etat z-cy d-cy zmiany lub d-cy zmiany st. asp. ze studiami cywilnymi??
Prosze o odp poniewaz sa wolne wakaty natomiast nie jest lekko w tym temacie w danych komendach.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2016, 15:16:26 wysłana przez mari_2005 »

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #635 dnia: Styczeń 19, 2016, 15:21:26 »
Witam mam pytanie.
Czy Ktos dokladnie wie jak mozna dac etat z-cy d-cy zmiany lub d-cy zmiany st. asp. ze studiami cywilnymi??
Prosze o odp poniewaz sa wolne wakaty natomiast nie jest lekko w tym temacie w danych komendach.
Przeczytaj wątek... Jest w nim odpowiedź.

Offline mari_2005

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #636 dnia: Styczeń 19, 2016, 15:46:08 »
Mozesz mnie jakos nakierowac? Jestem tu dopiero od dzis i nie ogarniam ;/

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #637 dnia: Styczeń 19, 2016, 17:12:45 »
W obecnym kształcie ustawy o PSP nie możesz zająć żadnego stanowiska oficerskiego. Termin minął 30 listopada 2015 r.

Offline Jack_wawa

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #638 dnia: Styczeń 19, 2016, 18:15:13 »
W obecnym kształcie ustawy o PSP nie możesz zająć żadnego stanowiska oficerskiego. Termin minął 30 listopada 2015 r.

:pyt:
Ustawa nie zmieniła przepisu kwalifikacyjnego. Technik pożarnictwa oraz wyższe przydatne w psp i może być  zastępca dowódcy zmiany / dowódca zmiany

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #639 dnia: Styczeń 19, 2016, 18:19:25 »

:pyt:
Ustawa nie zmieniła przepisu kwalifikacyjnego. Technik pożarnictwa oraz wyższe przydatne w psp i może być  zastępca dowódcy zmiany / dowódca zmiany
Żartujesz ? Od kiedy przepis kwalifikacyjny regulował takie sprawy?