Autor Wątek: Pożytek Publiczny Krs - Pomocy  (Przeczytany 1248 razy)

Offline luk1977

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Pożytek Publiczny Krs - Pomocy
« dnia: Styczeń 04, 2005, 13:00:01 »
Witam forumowiczów!
Pewnie ten temat był już wałkowany więc sorry za zawracanie głowy.
Od niedawna zajmuję się strażami pożarnymi, jest to częścią moich obowiązków zawodowych, trochę tak na siłę mi dodanych. Jak się okazało jedna z jednostek, którymi się "opiekuję" nie jest jeszcze przerejestrowana do KRS, jak to się stało nie pytajcie... Teraz chcę zebrać wszystkie papiery i wreszcie ich zerejstrować. Moje pytanie dotyczy tego, czy konieczna jest zmiana statutu gdy OSP chce być także organizacją pożytku publicznego? Tzn. czy gdzieś w statucie ma być to określone, czy wystarczy że do wszystkich dokumentów które dostarczę do sądu dołączony zostanie specjalny wniosek dotyczący OPP? I jak to zrobić z jednostkimi, które są już zarejestrowane, czy też muszą zmieniać statut czy tylko wystarczy dokonać aktualizacji poprzez przesłanie takiego specjalnego wniosku dotyczącego OPP? Może których z druhów zajmował się tymi sprawami, będę bardzo wdzięczny za pomoc!! Pozdrawiam

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Pożytek Publiczny Krs - Pomocy
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 04, 2005, 14:33:51 »
Witam,
w praktyce się nie zajmowałem tą sprawą ale może informacje podane na stronie Związku OSP RP będą pomocne - http://www.zosprp.pl/php/index.php?mode=dzial&id_dzial=33.
Sylwek

Offline SeniorSiara

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
Pożytek Publiczny Krs - Pomocy
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2005, 00:22:26 »
!!Witam Kolegów!!

W przypadku OSP konieczna jest zmiana statutu, ponieważ organizacją Pożytku Publicznego może zostać  organizacja, której statut odpowiada wymogom zawartym w ustawie o OPP.
Jeżeli macie jakiekolwiek wątpliwości i pytania zapraszam do serwisu: http://www.ngo.pl/labeo
Serwis ten jest doskonały, zawiera mnóstwo informacji, poradników, ustawy itp.
Stowarzyszenie Klon/Jawor Infolinia: 0-801 646 719 - w dni powszednie w godz. 10.00-16.00 dyżurują osoby udzielające informacji.

Jeżeli nie wystarczy wam serwis  i infolinia to polecam kontakt telefoniczny z Departamentem Pożytku Publicznego 0-22 661-01-46. Naprawdę fachowa pomoc
Sam kożystałem z serwisu jak i z pomocy departamentu. Jestem bardzo zadowolony z otrzymanej pomocy!!

Pozdrawiam! B)