Autor Wątek: Podwyżki na 2009r.  (Przeczytany 198622 razy)

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #125 dnia: Grudzień 29, 2008, 21:09:45 »
Hm...
Kol. observator widzę dalej swoje....jw. oraz:
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,9904.msg117399.html#msg117399
Mam jednak b.dobrą wiadomość!  ^_^
W KP w Kole zwalnia się niebawem etat dyżurnego. Jest więc okazja, by samemu zasmakować tego "miodu" o którym tak wciąż wspominasz. Kwalifikację (asp.) i wiedzę nt. ponoć już masz.  :pyt:
Cytuj
Gdybym nie był zorientowany - to własnie wtedy nie podejmowałbym tej jak nazywasz polemiki - i wasze bajki w tym temacie byłyby mi obojetnę.
Strzel więc sobie sam w piętę, a jak nie to chętnie pomożemy w kolanko - tzw. przeniesienie służbowe. Na krótko (stosunkowo), ale chyba wystarczy, by zmienić zdanie.  :rofl:
Cytuj
Wam dyżurnym  pomyliło się już wszystko - jesteście w systemie zmianowym - a nie w podziale bojowym. KG - nie planowało podnosić grup na PB - więc mijasz się z prawdą.
No proszę... Może poczytaj również nieco dział SK,CPR,CZK - może się niebawem przydać, a wiedza kosztuje.  -_-
Cytuj
Nie mam zamiaru dłużej odzywać się na tym forum -czytając wciąż te same "mądrości" co niektórych - po prostu nie warto.
Oby Ci tak zostało i observuj nadal, ale z innej perspektywy. :o
Pozdrawiam.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #126 dnia: Grudzień 29, 2008, 21:20:02 »
tomstrazak - poczytaj strony związkowe a od razu będziesz wiedział jakie i dlaczego podwyżki nas czekają w 2009 roku. Merytorycznie podałem tylko garstkę metod którymi zgodnie z prawem możemy WALCZYĆ o nasze pieniądze- czyt. podwyżki. Była to informacja dla tępych związkowców którzy ubierając piękne słowa rozkładają ręce i mówią: robiliśmy wszystko no jednak wyszło jak zwykle gó.no. Więc się pytam cóż takiego robiliście panowie - może kilka słów o tym. Były rozmowy ZZ z KG ostanie chyba nad Soliną trzydniowe. Ciekawe czy pogoda dopisała?? Toż to końcówka jesieni była.Co takiego omawiano przez trzy dni w pięknym górskim klimacie?? Kiedy będzie reakcja ZZ na zmniejszenie wskaźnika wrostu ze 103,9 na 102%. Przecież okrojono nas prawie o połowę. Mamy dostać jakieś nędzne 406 zł BRUTTO łącznie z wysługą, zmianami w stanowiskach, stopniach i nagrodami. Na co starczy ta podwyżka na waciki dla żony ??? Ja wiem ktoś powie to tylko 80% - reszta pójdzie w dodatku. Jak zwykle podzielonym pewnie równo tylko dlaczego niesprawiedliwie.
ZZ ruszcie dupska i wzięlibyście się do prawdziwej roboty a nie do mydlenia ludziom oczu. Bo akcje protestacyjne w maju to nie tylko żenada ale delikatnie mówiąc FALSTART.

  Nie czytuje stron związkowych, ale skoro ty jesteś taki oblatany to oświeć ciemniaka :szalony:. Podaj ile podwyżki miało być ,a ile dostaniemy(oraz źródło). Nie wskaźniki bo, wskaźnik to kojarzy mi się tylko z nauczycielką od ruskiego i pamiętam, że bolało :bij:.
  Co do wacików dla żony to może niech mniej tapety nakłada wtedy zaoszczędzi na wacikach i na suchary dla dzieciaków wystarczy z tej marnej podwyżki.
  Twoje merytoryczne metody są marne. Zwolnienia lekarskie- może 5%, meldunki -a po ch...j komu nasze meldunki. Szerszenie,koty,plamy to u mnie ponad połowa wyjazdów (duża jednostka) utrzyma się. Ale weź taką Piździ Wólkę gdzie wyjazdów jest powiedzmy 400 (w tym jeszcze pożarów większość OSP, a PSP tylko meldunek) to własnych tylko ponad 100.Czy taka jednostka nie strzeli sobie samobója stosując twoją metodę .

  Ps. przeczytałem twoje wcześniejsze posty i myślę, że nikt ci nie dogodzi. Wszyscy są Be:najbardziej ZZ, potem KW,KM,itd,itd.....,a i jeszcze rząd. Uśmiechnij się pomyśl o życiu pozytywnie to naprawdę pomaga :sympatia:.

Offline piotr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
  • ile jeszcze......
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #127 dnia: Grudzień 30, 2008, 01:28:23 »
Witam...
Mam pytanie, czy panom nie pomyliło się coś? Co do kolegów "docinających" sobie wzajemnie, czy to  do wygłaszania na forum i przedstawiania jak bardzo zaczynamy być skłóceni? każdy pewnie jest rozżalony, może jednak zamiast docinek jakieś budujące i konstruktywne  pomysły? Co do panów którzy powołują się na przynależność do władz związkowych, oby to nie było prawdą bo nie widzę tego dobrze, tego typu "wypowiedzi" bardzo zniechęcają do bycia członkiem ZZ i podsycają dodatkowo atmosferę... Dodatkowo, władze związku zostały wybrane przez większość członków i ŚWIADOMIE PRZYJĘŁY TRUD REPREZENTOWANIA ICH w różnych sporach, ustaleniach itp. Ktoś was zmuszał? Nie. Ktoś pytał czy wyrażacie na to zgodę?Tak.
Jeśli ktoś nie daje sobie rady, logicznym byłoby pomyślenie nad rezygnacją? Czy wybory nowych władz to coś tak trudnego? Pytanie tylko czy lepszych ale to jak zawsze wychodzi z czasem...
Dlaczego nie przypomnimy wypowiedzi ministerstwa, KG,że nie prowadzi się ŻADNYCH PRAC NAD ZMIANAMI W USTAWIE EMERYTALNEJ? To nie było dawno...
 tak więc, dopóki nie będzie konkretnego przepływu informacji, władze,te terenowe i w górę, a członkowie, cały czas będą takie spory....
Nie twierdze że związki nic nie robią , ale po prostu strażacy nie widzą i możliwe że nie mają świadomości tych konkretnych działań, a to już panowie z zarządów ZZ kwestia do rozwiązania z waszej strony...

pozdrawiam i życzę powrotu do w miarę spokojnej wymiany poglądów...

Offline mike608

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #128 dnia: Grudzień 30, 2008, 11:31:49 »
Witam kolegów strażaków(moze gdybym nie zaczął czytać tego wątku to bym napisał "witam braci strażaków''). Jestem młodym strażakiem i wolałem sie nie udzielać nie mając odpowiedniej wiedzy ani powiazan które by mi pozwalały jakąs wiedze na temat podwyzek miec. Ale czytajac to forum, uważam że niektóre wypowiedzi np.
robard 
Cytuj
pocałujcie mnie w dupę, mówię to ja związkowiec, idę na emeryturę
nie są już nawet żenujące, tu sie niektórym w głowach popier... , wylewaja swoje żale na forum, rozumiem że jest wam żle ale w takim razie załóżcie sobie osobny wątek i tam to róbcie,a nie zaśmiecacie forum jakimis bzdurami. Tu sie zaczyna robić wojna na cztery fronty  Podział - Biuro - CPR - ZZ, może jestem za młody i sie myle, ale chyba nie o to tu chodzi, rozumiem że zawsze ktoś bedzie poszkodowany ale czy musi być tak jak pisał czarek
Cytuj
nie ma sie co lodzić jesteśmy tak chytrzy ze g... każdy by z pod siebie zjadł
??
pozdrawiam

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #129 dnia: Grudzień 30, 2008, 17:33:31 »
Cytuj
Dodatkowo, władze związku zostały wybrane przez większość członków i ŚWIADOMIE PRZYJĘŁY TRUD REPREZENTOWANIA ICH w różnych sporach, ustaleniach itp. Ktoś was zmuszał? Nie. Ktoś pytał czy wyrażacie na to zgodę?Tak.

Tu Piotrze masz 110 % racji z naciskiem na
Cytuj
władze związku zostały wybrane przez większość członków i ŚWIADOMIE PRZYJĘŁY TRUD REPREZENTOWANIA ICH w różnych sporach, ustaleniach itp.
, jednak nawet Św. Józefowi by nerw puścił, gdyby musiał wyczytywać tych wszystkich wyzwisk i kalumnii, więc trudno zię dziwić Robardowi (zwłaszcza, że Św. Józefem to on nie jest). Dziwne, że większość wyzwisk i "dobrych rad" pada od ludzi do ZZ nie należących. Znam ten typ ludzi - zza pleców potrafią rzucać skałami, gdy zabraknie  "tego z przodu" już nie są tacy heroiczni.

Co do:
Cytuj
Dlaczego nie przypomnimy wypowiedzi ministerstwa, KG,że nie prowadzi się ŻADNYCH PRAC NAD ZMIANAMI W USTAWIE EMERYTALNEJ? To nie było dawno...

Tydzień przed sławetną wypowiedzią min. Schetyny, nikt inny, tylko v-ce min. Sosnowski, na spotkaniu w Częstochowie zarzekał się, że nic przy emeryturach nie majstrują, a jeśli coś będzie, to sam o tym strażaków poinformuje, no cóż, zapomniał.

Najlepsze na koniec: Zadziwia, że wszelkie żale o emerytury, podwyżki, nadgodziny, katar, sraczkę itd kierowane są do ZZ, nigdy do strony służbowej. Więc pytam, to ZZ ustalają wielkość budżetu? zasady emerytalne, czy stany osobowe? nie, one je tylko opiniują, a komendanci robią, lub nie swoje. Swoimi żalami tylko upewniacie ich, że mogą robić co chcą, a i tak w dupę dostaną ZZ.

Post trochę nie w temacie, ale sam się rozgrzeszam, bo kilka ostatnich również w temacie wątku nie było.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2008, 17:37:26 wysłana przez sam_go »

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #130 dnia: Grudzień 30, 2008, 19:18:01 »
Po pierwsze: podwyżki na 2009 r. miały być po 373 bez jakichkolwiek zmian w staniowiskach , grupach, wysługach itd. Po drugie to miała być największa podwyżka z tych ,,trzyletnich,,
Zgadzam się że ZZ opiniują, jeżeli jednak nie ma jednomyślności to komendant podejmuje decyzję- to na poziomie KM. Na poziomie rozmów KG jest rozmowa co kto może odpuścić i tu.............dziwnym trafem ZZ rozkładają ręce. Ostatnio napisano na stronach ZZ/ nieważne jaki/:napisaliśmy protokół robierzności ale....ze 103.9% na 102%.
Zeby była jasność kiedyś należałem do ZZ Florian, na początku było OK. Ale jeżeli przewodniczący na otwartym zebraniu mówi że jest to zebranie tylko dla  członków - to był tylko początek tego co przypominało partię polityczną niż ZZ. ZZ jest reprezentantem wszystkich stażaków nie tylko ich członków - proszę poczytać status.
Nie chodzi mi tu o opluwanie nikogo. Jeśli kogoś uraziłem - to z tego miejsca SERDECZNIE GO przepraszam!!!!!
Chodzi mi jedynie o to że podpisane dwa lata temu podwyżki NAS omijają - i to daleko. Ktoś napisał że na zwolnienia pójdzie tylko 5%- robił ktoś rozeznanie w JRG ??? Meldunki są potrzebne KG do statystyk i to bardzo!!!!! Jeśli chodzi o wyjazdy do kotków - nie doczytałem się szczerze mówiąc przepisu na podstawie którego do nich jeździmy. Do szerszeni także mogą jeździć wyspecjalizowane firmy a nie strażak z odkurzaczem.
Pozdrawiam. Zawsze możemy podyskutować na privie: kk19711@wp.pl
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline BIEDAK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #131 dnia: Grudzień 30, 2008, 22:28:45 »
bolyung,nie doczytałeś?A o czym myślałeś jak składałeś przysięgę,o niebieskich migdałach?A tak apropo,to masz jakieś si do kotków?He,he.





Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #132 dnia: Grudzień 30, 2008, 22:46:45 »
[Dziwne, że większość wyzwisk i "dobrych rad" pada od ludzi do ZZ nie należących. Znam ten typ ludzi - zza pleców potrafią rzucać skałami, gdy zabraknie  "tego z przodu" już nie są tacy heroiczni.

@sam_go oczywiście że ZZ nie można obwiniać za zło świata i koklusz ale jak częściowo tego nie robić skoro zachowanie ZZ może wskazywać na pewne niekonsekwencje, o których poniżej.

W temacie podwyżek 2009 mam zapytanie do tych, którzy mają dostęp do protokołu uzgodnień ZZ z KG w sprawie "uzgodnień" podwyżek ? Pytam bo na stronach n/w nie doczytałem :)

http://www.skpnszz.org/news.php?readmore=282 jest informacja w temacie aczkolwiek nie pełne lub jak kto woli pomijające parę istotnych spraw
http://www.zgnszzpp.republika.pl/aktualnosci/biuletyn/biuletyn-5-08.htm  w biuletynie informacyjnym też pomija się kilka spraw
http://www.zzsflorian.pl/pokaz.php?id=225 też brakuje kilku ważnych ustaleń

Te ważne ustalenia wg mnie które jakoś ZZ (tak przypuszczam) pomijają w swoich komunikatach dotyczą propozycji zmiany grupy uposażenia na wyższą grupie strażaków, którym wszyscy zarówno Komendant Główny (poprzedni :)) jak i ZZ w swoich czasach obiecywali wsparcie w dążeniu do podniesienia ich uposażenia. Mam tu na myśli dyżurnych operacyjnych.

Czy prawdą jest , że na zaproponowany wzrost uposażenia w tej grupie strażaków na 9  ZZ nie wyraziły akceptacji??????????????????????????????????????.

Czy ma ktoś dostęp do tego protokołu?, a może otrzymał on jakąś klauzulę Top Sicret?

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #133 dnia: Grudzień 31, 2008, 09:18:19 »
Fireman !!!
Z tego co wiem to strona służbowa zaproponowała(widziałem protokół):
1.podwyższenie grup dyzurnych operacyjnych o jedną grupę tj. (wszystkich) - brak akceptacji ZZ,
2.w miejsce st.dyspozytora i dyspozytora - dyżurny stanowiska kierowania na gr.7 - brak akceptacji ZZ.
Utworzono dyżurnego stanowiska kierowania ale na gr.6 (ZZ stwierdziły iż na gr.7 - burzyłoby to hierarchie stanowisk kierowania(sic!!!!!)
Większość podwyższonych grup to grupy powyżej 10(nie dla zwykłych strażaków) ale dla Panów w KW,KG,szkół.
Panowie z ZZ zastanówcie się co wy robicie i dla kogo???????
Większość tych ludzi z podwyższonych grup nie należy do ZZ.
Jaki wniosek:wypisać się ze ZZ i być cicho,może wtedy coś podwyższą.
Szczęśliwego Nowego Roku 2009 (oczywiście Sylwester w służbie do 20.00 i Nowy Rok na 20.00 -fajnie nie!!!!)
Pozdrawiam szczególnie dyżurnych operacyjnych

W uzgodnieniach udział brali ze strony ZZ:
W imieniu Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ”Solidarność” udział brali Przewodniczący – Robert Osmycki, Wiceprzewodniczący – Sławomir Gotowicz, Sekretarz – Dariusz Pilarski.
Krzysztof Hetman
Przewodniczący ZG NSZZ PP
Przewodniczący
ZK ZZS Florian
Wiesław Puchalski
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2008, 10:24:00 wysłana przez kamo001 »

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #134 dnia: Grudzień 31, 2008, 17:20:38 »
Fireman !!!
0Z tego co wiem to strona służbowa zaproponowała(widziałem protokół):
1.podwyższenie grup dyzurnych operacyjnych o jedną grupę tj. (wszystkich) - brak akceptacji ZZ, ...

Teraz to już nic nie chwytam Komendant Główny chce wyjść naprzeciw obietnicom swojego poprzednika - praca na SK czy ją wykonuje podoficer czy aspirant czy oficer jednakowa, zadania i obowiązki wraz z odpowiedzialnością te same. Raptem ZZ nie wyrażają zgody heh życie przewrotnym jest działaczy na SK na 1 rok i im przejdzie "burzenie hierarchii stanowisk kierowania."

Tylko po co ludziom oczy mydlić że obsady SK zostaną wsparte w swych działaniach o podwyższenie uposażeń.
 

Offline denim

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #135 dnia: Grudzień 31, 2008, 17:53:33 »
Ale Panowie niema co narzekać na naszą sferę finasową przeciesz zle nie zarabiamy !!! A wy Tylko płacz i płacz ja jestem bardzo zadowolony z mojej pęsji.

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #136 dnia: Grudzień 31, 2008, 18:12:49 »
Sensu wypowiedzi komentować nie będę bo chyba nie trzeba.... :karabin:

Ale mógłbyś kolego przynajmniej nad ortografią popracować... a może i z matematyką jest problem skoro pensja (czy też wg Ciebie pęsja) Tobie odpowiada...

Offline hapek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
  • what's wrong with your brain?
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #137 dnia: Grudzień 31, 2008, 18:39:36 »
Witam!
Czy coś Wam wiadomo na temat wypowiedzi KG (ja mam juz lata to mi to lata, zasłyszane od osób 3-ecich).
Koledzy może ja nie jestem w temacie ale czy coś wam wiadomo o pełnych obsadach na wozach (np.GBA 6 osób itd.)
 od stycznia!
..."ważne są zasady, czym głupsze tym lepsze"...

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #138 dnia: Grudzień 31, 2008, 18:40:00 »
"pęsja" - przysługuje w gospodarce "uspołecznionej" - świadczenie zwane uposażeniem w PSP jest niczym innym jak żołdem i to nie za wysokim w zestawieniu z kosztami utrzymania rodzin żołądków mieszkań itp - zwłaszcza jak strażak pozostaje przy jednym "żołdzie"

Na koszt dobrze zarabiających strażaków z okazji sylwestra stawiam  :piwo: :piwo: :piwo: :piwo: :piwo: :piwo: :piwo: :piwo: :piwo:

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #139 dnia: Grudzień 31, 2008, 18:52:05 »
Cytuj
Koledzy może ja nie jestem w temacie ale czy coś wam wiadomo o pełnych obsadach na wozach (np.GBA 6 osób itd.)
 od stycznia!

To wątek o podwyżkach  ^_^, czy może się już pogubiłem heheh  :huh:
O pełnych obsadach poczytaj w nowym przepisie BHP, a pełne obsady obowiązują od 11 stycznia 2009r

Pozdrawiam i najlepszego  :piwo: :piwo: :piwo: :piwo: dołączam się do @firemanka
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline hapek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
  • what's wrong with your brain?
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #140 dnia: Grudzień 31, 2008, 22:03:07 »
Butel wielkie dzięki za odpowiedz, ale czytając ostatnich kilka wypowiedzi w tym temacie to juz mi sie w głowie pier...li.


Przepraszam to jeszcze raz ja ale przypomniała mi się strofa jednej z piosenek kapeli BIG CYC wydaje się być całkiem na miejscu

..."Wszystko było takie proste, większość w bajki uwierzyła
chcieli mieć bogatą Polskę, Bóg gdzieś jest lecz forsy nie ma

Już przestancie protestować, lepiej idżcie się pomodlić
stulcie ryja i do pracy, dajcie nam troche porzadzić"....


P.S.
Pozadrawiam CAŁĄ brać strażacką i życzę lepszego nowego roku.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2008, 23:07:23 wysłana przez Butel »
..."ważne są zasady, czym głupsze tym lepsze"...

Offline volf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #141 dnia: Styczeń 03, 2009, 13:27:55 »
Z tego co nam przekazali nasi koledzy ze związków
miało być 340 z modernizacji + 170 ze środków przeniesionych z inwestycji przez poprzedniego KG PSP Kubiaka + 140 inflacja 3,5% to dawało 650    :fiuu:     
będzie 340 modernizacji + 70 inflacja 2% to daje 410.
Po dokonaniu podzialu wskaźnikowego na komendy do powiatów trafi około 400 zł z nagrodami.
170 zł zostało cofnięte przez obecnego KG z podwyżek i powróciła ta kwota na inwestycje. To jest wszystko co można powiedzieć o podwyżkach. Mamy mniej, czyja to zasługa rząd zrobił sobie taki wskaźnik jaki im pasował żeby dać niższe podwyżki. KG zabrał kasę - nie musiał tego robić ale zrobił, na temat motywu można snuć cały wątek.

Życzę sobie i Wam czytania tego forum na poziomie personalnej przyzwoitości bez zniżania się do poziomu Palikotowego chamstwa. Pozdrawiam. :piwo:


« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2009, 13:31:06 wysłana przez volf »

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #142 dnia: Styczeń 03, 2009, 14:26:01 »
 :tuba: Rząd tnie pieniądze na służby mundurowe
Państwo gwałtownie szuka oszczędności i tnie wydatki tam, gdzie nie powinno. Jak ustalił DZIENNIK, problemy z wypłacalnością mają służby mundurowe: policja, ABW, CBA oraz służby wojskowe.

Oficjalnie nikt nie chce przyznać się do problemów z finansami. W nieoficjalnych rozmowach funkcjonariusze służb potwierdzają informacje gazety.

"Nie wpłynęły pieniądze na grudzień. Będziemy mieli problemy z płatnościami za media czy benzynę" - mówią funkcjonariusze ABW i CBA. Nerwowa atmosfera panuje również w centrali policji.

Urzędnicy resortu finansów twierdzą, że pieniądze na funkcjonowanie służb zostały wypłacone. "Nie ma żadnych problemów z płynnością finansową państwa" - mówi Szymon Milczanowski z resortu finansów.

Jednak według naszych rozmówców z Komendy Głównej Policji urzędnicy Ministerstwa Finansów stale ostrzegają, że kolejne wpłaty są niepewne, bo dochody budżetowe są niższe od zakładanych.

źródło: www.dziennik.pl
źródełko: http://www.nszzp.pl/?page=Structure&id=19&nid=831

Cięcia i cięcia a z czego tu żyć .... 

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #143 dnia: Styczeń 03, 2009, 19:10:40 »
cholera jestem w PSP kilka lat i jeszcze nie słyszałem o żadnym KG, który by walczył o swoich ludzi czyli nas. Czy rzeczywiście nasi komendanci to ...?
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline hapek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
  • what's wrong with your brain?
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #144 dnia: Styczeń 03, 2009, 19:50:16 »
Oliwier masz rację zgadzam sie z Tobą nasi komendanci to nasi przyjaciele, koledzy i druhowie każdy z nich wskoczy za mani w ognień. Jednym słowem do rany przyłóż.
..."ważne są zasady, czym głupsze tym lepsze"...

Offline GAMA

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #145 dnia: Styczeń 03, 2009, 21:18:52 »
Witam! Wszyscy dyskutują nad podniesieniem grup : Naczelników ,D-ców JRG D-ców zmian ,Dyżurnych operacyjnych powiatu itp.Ani słowa narazie nie słuchać o zmianie grup dla tych co najwięcej mają do czynienia z prawdziwą akcją ratowniczą,mam tu na myśli ratowników.Na podziale jest ich najwięcej,ale za bardzo nikt się nimi nie przejmuje najważniejsze aby ci co mają dużo mieli jeszcze więcej.Nadmieniam ,że ja do grupy ratowników się nie zaliczam.Co o tym myślicie ?

straz98

  • Gość
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #146 dnia: Styczeń 03, 2009, 21:40:44 »
Chłopie daj już spokój, pewnie ratownik powinien zarabiać tyle co d-ca zmiany, a nie zauważyłeś że największą podwyżkę procentowo dostają najniższe grupy, po co znowu siać zamęt ??

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #147 dnia: Styczeń 04, 2009, 18:06:42 »
Wysłane: Wczoraj o 21:18:52
Wysłany przez: GAMA
Cytuj
Witam! Wszyscy dyskutują nad podniesieniem grup : Naczelników ,D-ców JRG D-ców zmian ,Dyżurnych operacyjnych powiatu itp.Ani słowa narazie nie słuchać o zmianie grup dla tych co najwięcej mają do czynienia z prawdziwą akcją ratowniczą,mam tu na myśli ratowników.Na podziale jest ich najwięcej,ale za bardzo nikt się nimi nie przejmuje najważniejsze aby ci co mają dużo mieli jeszcze więcej.Nadmieniam ,że ja do grupy ratowników się nie zaliczam.Co o tym myślicie ?

Pierwszy post na tym forum (nawet nie zdążył się ze wszyustkimi ładnie przywitać, przynajmniej pod tym nickiem) i od razu falstart.

Chciałbyś podnieść grupy dla ratowników? O ile grup 2, 3, 4? A co z resztą, podnieść też operatorom, czy zostawić ich niżej? A co ze zmianą kwalifikacji, wraz ze zmianą grupy, podwyższyć, czy zostawić tak jak jest teraz? Człowoeku, jesli chciałeś zabłysnąć, to udało Ci się, ale zrobiłeś to jak iskra...
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Gonzalez

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #148 dnia: Styczeń 04, 2009, 18:14:28 »
A wiek ktos z kolegow kiedy mniej wiecej bedzie wyrownanie???

bez komentarza
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2009, 18:37:07 wysłana przez Butel »

Offline Bania

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #149 dnia: Styczeń 04, 2009, 19:21:58 »
Pewnie jak zawsze, kwiecień lub maj. :kask: