Autor Wątek: Podwyżki na 2009r.  (Przeczytany 197862 razy)

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #100 dnia: Grudzień 26, 2008, 19:24:59 »
oko 1968 jak na kogoś kto stale pisze jak to źle jest w pomorskim wypomina aniołowi co tylko idzie, to ciekawe rzeczy piszesz o obrzucaniu błotem. czyżbyś miał na to monopol? czy jesteś z podziału czy biura nie pytam, bo tu niewielu się przyznaje do biura, a zazwyczaj ci co się przyznają to ci co robią cala czarna robotę w biurze a których bardzo szanuję, bo nieważne co się robi, ale jak się robi  :wall:

Offline oko1968r

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #101 dnia: Grudzień 26, 2008, 19:33:54 »
Wypominanie to to jedna  rzecz bo są anomalia jak wszędzie i z tym powinni wszyscy walczy.
Druga sprawa to specyfika służby i wywlekanie jej na światło dzienne.
I to co napisałeś nieważne co się robi ale jak.
Każdy czy tu czy tam w biurze czy na podziale powinien to robi dobrze i na razie nikt tego nie zmieni.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #102 dnia: Grudzień 27, 2008, 08:46:04 »
... Już wywalczyliście 40 godz na tydzień. Co źle było ? Trzeba było walczyć o podwyżki a nie o czas pracy.
I co dali, nie dali i nie dadzą. ...
Trzeba było dalej pociągnąć temat i doprowadzić do płacenia za ponadnormatywny czas służby, co by dało wzrost kasy do kieszeni o około 40%. Niestety można przypuszczać że niektórzy działacze związkowi przespali sprawę lub też sprzedali się stronie służbowej.  :rolleyes: :wall:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #103 dnia: Grudzień 27, 2008, 15:25:02 »
Witajcie.
Widzę że niektórzy zabierają głos tylko po to by się wyżyć ewentualnie poopluwać naokoło kogo się da. Czy spieranie się gdzie jest lepiej  za biurkiem czy na podziale ma jakiś sens?. Jeżeli komuś nie pasuje w biurze czy w JRG to przecież zawsze może się przenieść. Nie ma co porównywać jednej pracy z drugą  - to są dwa różne rodzaje służby. Tematem są PODWYŻKI  na 2009 rok. Pytam się: gdzie ten temat zniknął ?????? Może podyskutujecie merytorycznie a nie będziecie się wzajemnie opluwać. Znowu nas rząd oszukał a może Panowie związkowcy po prostu nas sprzedali????ZNOWU!!!!!!!!!!!!!
Jeśli na tym forum jest jakiś związkowiec z czołówki krajowej to proszę przeczytać uważnie:
1. Jeśli rząd nie wywiązuje się z umów podajcie tylko hasło i datę a np 1/3 strażaków się rozchoruje,
2. Nie musimy jeździć do kotków, szerszeni, plam oleju na jezdni/ właściciel odpowiada za stan drogi oraz odpady jakim są oleje, smary itp./
3. Nie musimy pisać tych zasranych meldunków
Jest jeszcze kilka metod by zmusić tych leniwym zakłamanych posłów w sejmie i tym zakichanym rządziku by przestrzegali pewnych podstawowych zasad i wywiązywali się z zapisów. Nikogo nie interesuje że to podpisywał poprzedni rząd - oni się przynajmniej wywiązali i to z naddatkiem.
Pozdrawiam i życzę wszystkim braciom strażakom lepszego nowego 2009 roku - jeśli to wogóle jest możliwe.
Związki zawodowe może się ustosunkują do powyższego.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #104 dnia: Grudzień 27, 2008, 21:15:46 »
Witajcie.
Widzę że niektórzy zabierają głos tylko po to by się wyżyć ewentualnie poopluwać naokoło kogo się da. Czy spieranie się gdzie jest lepiej  za biurkiem czy na podziale ma jakiś sens?. Jeżeli komuś nie pasuje w biurze czy w JRG to przecież zawsze może się przenieść. Nie ma co porównywać jednej pracy z drugą  - to są dwa różne rodzaje służby. Tematem są PODWYŻKI  na 2009 rok. Pytam się: gdzie ten temat zniknął ?????? Może podyskutujecie merytorycznie a nie będziecie się wzajemnie opluwać. Znowu nas rząd oszukał a może Panowie związkowcy po prostu nas sprzedali????ZNOWU!!!!!!!!!!!!!
Jeśli na tym forum jest jakiś związkowiec z czołówki krajowej to proszę przeczytać uważnie:
1. Jeśli rząd nie wywiązuje się z umów podajcie tylko hasło i datę a np 1/3 strażaków się rozchoruje,
2. Nie musimy jeździć do kotków, szerszeni, plam oleju na jezdni/ właściciel odpowiada za stan drogi oraz odpady jakim są oleje, smary itp./
3. Nie musimy pisać tych zasranych meldunków
Jest jeszcze kilka metod by zmusić tych leniwym zakłamanych posłów w sejmie i tym zakichanym rządziku by przestrzegali pewnych podstawowych zasad i wywiązywali się z zapisów. Nikogo nie interesuje że to podpisywał poprzedni rząd - oni się przynajmniej wywiązali i to z naddatkiem.
Pozdrawiam i życzę wszystkim braciom strażakom lepszego nowego 2009 roku - jeśli to wogóle jest możliwe.
Związki zawodowe może się ustosunkują do powyższego.

    Zaje..ście merytoryczna wypowiedz. Widac,że autor zna temat od podszewki :szalony:. Wie,że rząd i związki oszukały go, ale co do wysokości podwyżek na 2009 nie wypowiada się  :cooo:. A co się będzie wypowiadał jak wiadomo,że i tak go oszukają. Z takim to można przynajmniej merytorycznie podyskutować :rolleyes:.

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #105 dnia: Grudzień 27, 2008, 22:42:05 »
boloyung2. Nie musimy jeździć do kotków, szerszeni, plam oleju na jezdni/ właściciel odpowiada za stan drogi oraz odpady jakim są oleje, smary itp./
3. Nie musimy pisać tych zasranych meldunków

masz rację takie wyjazdy pochłaniają kupę kasy  :gitara:

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #106 dnia: Grudzień 28, 2008, 13:43:22 »
Podwyżka na 2009 rok nie będzie się zasadniczo różnić od wszystkich dotychczasowych.
Strona rządowa jak zwykle stara się wystrychnąć strażaków, a związki grają rolę niechcianego członka rodziny, który jednak jako jedyny może i ma narzędzia aby coś zrobić  choć czasami bardzo chce lecz z przyczyn takich lub innych "nie może"

Długo już nie śledziłem tego tematu lecz z ogólnych wiadomości :) wiem ;), że to ostatni rok środków z ustawy modernizacyjnej czy ktoś ma taką wiedzę ile było w ramach tej ustawy przewidziane na "modernizację" płacy a ile faktycznie jest przewidziane?

@boloyung mam podobne przemyślenia jeżeli chodzi o jeżdżenie do pierdół - bardzo bym prosił w tym lub innym temacie o zakwalifikowanie wyjazdu do szerszeni do któregokolwiek zadania PSP wymienionego w ustawie o PSP. (to tak na marginesie)

Pozdrawiam i jak co roik już czekam na podwyżki które zostaną wypłacone jak życie pokazuje w miesiącach późniejszych. W 2008 ostatni element wypłaty podwyżki  - regulacja dodatku - w naszej komendzie odczuliśmy na początku września. To powinno być karalne:)

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #107 dnia: Grudzień 28, 2008, 15:49:29 »
Hm....
Cytuj
Podwyżka na 2009 rok nie będzie się zasadniczo różnić od wszystkich dotychczasowych.
Ogólnie może tak!
Jednak w stosunku do dyspozytorów i dyżurnych raczej już NIE. :-\
Na wielu stanowiskach wzrost grupy, minimum +1, a TU nadal kicha! Tyle, co zwykle.
Nie znam dokładnie /o ile jest już podpisane/ stosownego rozporządzenia, ale z tego, co czytam Tak właśnie a nie inaczej wynika.
Mimo szumnych od lat obietnic i zapewnień - za zgodą, a wręcz na wniosek ZZ  :'(. Możemy sobie dalej pić spokojnie w cieple i dobrobycie herbatkę, pooglądać TV, poklikać na kompie, zjeść obiadek podłubać w nosie, itd.
No ponoć niesprawiedliwość zawodowa, społeczna może jeszcze "dziejowa" przemawiała za Tym, by nie wrazić swojej aprobaty...
Nie dziwiłbym się może obecnej KG, ale Ci którzy mają "pseudo" bronić pracowników i wręcz być Za, robią NAM takie Kuku?
Dlaczego zgoda tak była i jest przyzwolenie, gdy krajowe i wojewódzkie władze związkowe  odchodzą z grup stanowisk, których d^fakto nigdy nie zajmowali? Oni mają się teraz o Nas ( nie tylko SK) upominać.  :pyt: Po co?
Wiem, wiem sami ich sobie ponoć /kiedyś/ wybraliśmy... Beton podobnie jak w ZGZOSP, PZPN i kilku innych instytucjach  :wall:
Niektórzy z Nich czują już ogólny smrodek i czym prędzej składają wnioski o e-mki. Tyle tylko, że po wyznaczonym wcześniej w wielu KM/KP terminie (budżet) i co... Po prostu oni muszą na czas szybciej odejść, przy okazji - obecnie zabierając innym /ze stażem/ część obiecanych pieniędzy. Ot takie zagrywki wewnątrz.
Nie chce mi się już nt. pisać, bo żółć mnie zalewa >>> Jak czytam jeszcze komentarze /nielicznych/ - tym bardziej. :krzyk:
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2008, 15:52:31 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline observator

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #108 dnia: Grudzień 28, 2008, 22:37:13 »
Ciebie Ajax - już nie da się normalnie czytać. Jako dyżurni mieliście podwyżki 2 lata z rzędu o grupę wyżej. Jakość tego nie zauważyliście ?.
Cytuj
Możemy sobie dalej pić spokojnie w cieple i dobrobycie herbatkę, pooglądać TV, poklikać na kompie, zjeść obiadek podłubać w nosie, itd.
Właśnie opisałeś gros swoich obowiązków na służbie. Przestańcie zazdrościć innym - a zacznijcie myśleć obiektywnie - gdzie jest kres waszych oczekiwań - grupa 15. Już to kiedyś czytałem w waszych postach. Jesteś starym strażakiem - ale myślenie pozostało u ciebie na poziomie komendanta. Dość już tego biadolenia Ajaksie - bo cie strzelę w piętę. Pozdrawiam - i przestań mumlać Herosie Dyżurny.

Offline piotr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
  • ile jeszcze......
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #109 dnia: Grudzień 28, 2008, 22:48:38 »
Cytat komunikatu ZZ(link do pełnego http://www.zzsflorian.pl/pokaz.php?id=225  )


"...Niestety wszelkie działania związków zawodowych w ramach Federacji okazały się bezskuteczne. Planowana podwyżka wyniesie zatem około 406,00 zł. Na etat łącznie z nagrodami...."
 Nasuwa mi się pytanie, jakie to wszelkie działania podjęły związki? Nie słyszałem o przygotowaniach do protestu? Ostatni termin i rok działania ustawy modernizacyjnej, i okazja pooooooooooszła!!!!!!!!!!! Czy może inne związki wchodzące w skład federacji, nie godziły się na ostrzejsze protestowanie? Jak ktoś ma liczyć się z ta formacją, jak dajemy się przerabiać w tak istotnej kwestii jak płace?
Od przedstawicieli zarządów terenowych ZZ nic dowiedzieć się nie można, może tu uzyskam jakieś informację, bo inaczej to się chyba nie da....

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #110 dnia: Grudzień 28, 2008, 22:55:45 »
A co konkretnie chcesz się dowiedzieć? Może gdzie poszło ok. 90 mln PLN przesuniętych na tegoroczne podwyżki dla strażaków (160 zł na etat)? czy ok. 60 zł na etat straconych w wyniku obniżenia wskaźnika ze 104,9 na 102? Poczytaj na stronie KG, może tam się tym chwalą?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2008, 12:31:00 wysłana przez sam_go »

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #111 dnia: Grudzień 28, 2008, 23:15:59 »
Ciebie Ajax - już nie da się normalnie czytać. Jako dyżurni mieliście podwyżki 2 lata z rzędu o grupę wyżej. Jakość tego nie zauważyliście ?.
Cytuj
Możemy sobie dalej pić spokojnie w cieple i dobrobycie herbatkę, pooglądać TV, poklikać na kompie, zjeść obiadek podłubać w nosie, itd.
Właśnie opisałeś gros swoich obowiązków na służbie. Przestańcie zazdrościć innym - a zacznijcie myśleć obiektywnie - gdzie jest kres waszych oczekiwań - grupa 15. Już to kiedyś czytałem w waszych postach. Jesteś starym strażakiem - ale myślenie pozostało u ciebie na poziomie komendanta. Dość już tego biadolenia Ajaksie - bo cie strzelę w piętę. Pozdrawiam - i przestań mumlać Herosie Dyżurny.

Observatorze uważny może z łaski swojej przypomnisz mi i pozostałym dyżurnym, dyspozytorom SK - kiedy to na przestrzeni ostatnich 2 lat otrzymaliśmy zmianę grupy zaszeregowania i o ile. Ponoć jesteś w temacie jak nikt z Nas zorientowany. Chętnie również choć sobie poczytam, bo jakoś nie zauważyłem dotychczas w pensji.  :'(

Cytuj
Jesteś starym strażakiem - ale myślenie pozostało u ciebie na poziomie komendanta.
Gdyby tak było - zapewniam już dawno w szeregach PSP, by mnie było. Również b.zadowoliłbym się grupą 17 doradcy KG + dodatki jak kol. Przewodniczący. Nie doceniasz mnie. 15 gr. zostaw sobie.  :rofl:

Cytuj
Dość już tego biadolenia Ajaksie - bo cie strzelę w piętę. Pozdrawiam - i przestań mumlać Herosie Dyżurny.
W tym momencie sam sobie nieopatrznie strzelasz nie tylko w piętę, ale również kolano! Boli już? Nie? To zaboli niebawem! ^_^

Czas takich jak TY już /dawno/ minął i zdaj sobie w końcu z tego sprawę.  :krzyk:
Pozdrawiam i nie pisz łaskawie TU więcej własnych herezji nt.  :-\
Ajax
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #112 dnia: Grudzień 28, 2008, 23:37:33 »
Kolega observator chyba był lub chciałby być dyżurnym operacyjnym, ale coś nie wyszło i dlatego nie może ścierpieć słusznych wypowiedzi ;)
Już dawno stwierdzono ze najbardziej krytykują jakąś grupę  Ci, którzy w głębi ducha maja coś z nimi wspólnego. Jednak jeśli się krytykuje to trzeba uzywac prawdziwych argumentów, a nie tych wyssanych z palca....

Offline jozef998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #113 dnia: Grudzień 28, 2008, 23:46:38 »
Chore rozumowanie dla mnie ,wam się należy   :gitara:a innym  :wall:

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #114 dnia: Grudzień 28, 2008, 23:48:52 »
Cytuj
w przepisie kwalifikacyjnym zlikwidowano stanowisko dyspozytora i starszego dyspozytora zamieniając na dyżurnego stanowisk kierowania (z zachowaniem kwalifikacji podoficer/aspirant) i podnosząc do grupy 6.

Mądrzy panowie wytłumaczą prostemu strażakowi o co w tym hallo? Jak to się ma do dotychczasowych stanowisk dyspozytorów w PA JRG?

Offline opau

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #115 dnia: Grudzień 29, 2008, 00:28:10 »
Ale wy się ludzie żrecie miedzy sobą.Wstyd i żenada.

Offline czarek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #116 dnia: Grudzień 29, 2008, 08:29:25 »
Witajcie koledzy bywam tu często chodź sie nie udzielam ale czytam, czytam i... forum jest doskonałym miejscem na wymianę poglądów i może nawet do dojścia do jakiegoś porozumienia ale nie tu tylko jest opluwanie jeden drugiego. w braci strażackiej sie nie da, nie ma sie co lodzić jesteśmy tak chytrzy ze g... każdy by z pod siebie zjadł, i nie ma co protestować. Każdy z nas chce jak najwięcej i to jest oczywiste ''po trupach do celu''. A zmieni sie to dopiero jak przejdziemy pod samorządy które nas nie chcą starosta da nam tyle ile będzie uważał za stosowne skończą sie grupy zaszeregowania a kto będzie chciał to odejdzie a ktoś inny zostanie. Też bym chciał mieć większą pensje ale .... nie mam, pocieszam sie tylko tym ze nie jestem ani aspirantem ani oficerem i nie dotyczą mnie te gierki ''kto z kim jaki ma układ i jakie ma stanowisko a dlaczego nie ja a może jak by go wygryźć''. ZZ moim zdaniem to farsa boooo jest ich za dużo jeden powinien być i tyle a władza tych związków powinna być z podoficerów a nie oficerów których góra mami stanowiskami. Kasy większej już nie będzie bo rząd szuka oszczędności wszędzie, państwo socjalne skończyło sie w 1989roku i już. Jeżeli ktoś sie poczuł urażony moja wypowiedzią to przepraszam nie takie mam intencje. Pozdrawiam.

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #117 dnia: Grudzień 29, 2008, 08:38:21 »
tomstrazak - poczytaj strony związkowe a od razu będziesz wiedział jakie i dlaczego podwyżki nas czekają w 2009 roku. Merytorycznie podałem tylko garstkę metod którymi zgodnie z prawem możemy WALCZYĆ o nasze pieniądze- czyt. podwyżki. Była to informacja dla tępych związkowców którzy ubierając piękne słowa rozkładają ręce i mówią: robiliśmy wszystko no jednak wyszło jak zwykle gó.no. Więc się pytam cóż takiego robiliście panowie - może kilka słów o tym. Były rozmowy ZZ z KG ostanie chyba nad Soliną trzydniowe. Ciekawe czy pogoda dopisała?? Toż to końcówka jesieni była.Co takiego omawiano przez trzy dni w pięknym górskim klimacie?? Kiedy będzie reakcja ZZ na zmniejszenie wskaźnika wrostu ze 103,9 na 102%. Przecież okrojono nas prawie o połowę. Mamy dostać jakieś nędzne 406 zł BRUTTO łącznie z wysługą, zmianami w stanowiskach, stopniach i nagrodami. Na co starczy ta podwyżka na waciki dla żony ??? Ja wiem ktoś powie to tylko 80% - reszta pójdzie w dodatku. Jak zwykle podzielonym pewnie równo tylko dlaczego niesprawiedliwie.
ZZ ruszcie dupska i wzięlibyście się do prawdziwej roboty a nie do mydlenia ludziom oczu. Bo akcje protestacyjne w maju to nie tylko żenada ale delikatnie mówiąc FALSTART.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #118 dnia: Grudzień 29, 2008, 11:06:28 »
Wysłane: Dzisiaj o 08:38:21
Wysłany przez: boloyung
Cytuj
Więc się pytam cóż takiego robiliście panowie - może kilka słów o tym. Były rozmowy ZZ z KG ostanie chyba nad Soliną trzydniowe. Ciekawe czy pogoda dopisała?? Toż to końcówka jesieni była.Co takiego omawiano przez trzy dni w pięknym górskim klimacie??

Otóż ja odpowiem: pilim, spalim i się bawilim. pogoda faktycznie niedopisała, dziękuję za troskę.

Cytuj
Była to informacja dla tępych związkowców którzy ubierając piękne słowa rozkładają ręce i mówią: robiliśmy wszystko no jednak wyszło jak zwykle gó.no.

Cytuj
ZZ ruszcie dupska i wzięlibyście się do prawdziwej roboty a nie do mydlenia ludziom oczu. Bo akcje protestacyjne w maju to nie tylko żenada ale delikatnie mówiąc FALSTART.

Wystarczy poczytać to forum ( na którym mam coraz mniej chęci wypowiadania się, gdyż nie ma ani jednego tematu, gdzie jakiś niedoróbek nie zacząłby tematu zz).
ZZ dały sobie siana z tymi podwyżkami, ot co! Teraz powiedz co TY zrobisz tępaku?
masz jeszcze trochę czasu, więc może załóż swój zz, tylko szybko bo jak sam wiesz do maja coraz mniej czasu.
W ogóle to wszystkie mądrości na temat podwyżek zaczerpnąłeś ze stron zz - co sam przyznajesz, powiedz mi, ile w tym samym czasie dowiedziałeś się ze stron MSWiA lub KG PSP?

inna złota myśl:
Wysłane: Dzisiaj o 08:29:25
Wysłany przez: czarek
Cytuj
ZZ moim zdaniem to farsa boooo jest ich za dużo jeden powinien być i tyle a władza tych związków powinna być z podoficerów a nie oficerów których góra mami stanowiskami.
fakt, góra bardzo mami stanowiskami, bardzo. Tylko powiedz, dlaczego podoficerowie nie garną się do władz związku? A czy ten sam podoficer, kiedy zostanie przewodniczącym, nie powinien już bynajmniej awansować, kształcić się, nie ma prawa zostać aspirantem, ani oficerem, bo kto zostanie przewodniczącym?!

najmądrzejsze zdanie od kilku miesięcy, jakie przeczytałem na tym forum :
Wysłane: Dzisiaj o 00:28:10
Wysłany przez: opau
Cytuj
Ale wy się ludzie żrecie miedzy sobą.Wstyd i żenada
Dla wszystkich idiotów typu boloyung, pocałujcie mnie w dupę, mówię to ja związkowiec, idę na emeryturę, a Wy  żryjcie sie między sobą. Skutecznie zniechęcacie wszystkich, którzy chcieliby jeszcze coś dobrego dla tej służby zrobić, dlatego zostańcie i zapieprzajcie do 60 lub 65 lat, jak będę miał możliwość, to zgodzę się na wszystkie propozycje ministerialne, bo mam to w dupie, ja odchodzę, a Wy zastańcie i nadal plujcie na wszystkich. Postaram sie namówić kogo się da z kolegów związkowców, żeby tej durnej bezkształtnej masie, z której wylewa się tyle jadu, zostawić zgniłe jajko na następne lata. Dopiero wówczas będzie powodów do nienawiści do związkowców, ale może wówczas przyjdzie któremuś typu boloyung refleksja - co ja, przez te ostatnie lata sam zrobiłem?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2008, 11:11:31 wysłana przez robard »
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #119 dnia: Grudzień 29, 2008, 12:45:08 »
A to dobre:
boloyoung:
Cytuj
Witajcie.
Widzę że niektórzy zabierają głos tylko po to by się wyżyć ewentualnie poopluwać naokoło kogo się da. Czy spieranie się gdzie jest lepiej  za biurkiem czy na podziale ma jakiś sens?. Jeżeli komuś nie pasuje w biurze czy w JRG to przecież zawsze może się przenieść. Nie ma co porównywać jednej pracy z drugą  - to są dwa różne rodzaje służby. Tematem są PODWYŻKI  na 2009 rok. Pytam się: gdzie ten temat zniknął HuhHuh Może podyskutujecie merytorycznie a nie będziecie się wzajemnie opluwać.

A to kto?:
Cytuj
Była to informacja dla tępych związkowców którzy ubierając piękne słowa rozkładają ręce i mówią: robiliśmy wszystko no jednak wyszło jak zwykle gó.no. Więc się pytam cóż takiego robiliście panowie - może kilka słów o tym. Były rozmowy ZZ z KG ostanie chyba nad Soliną trzydniowe. Ciekawe czy pogoda dopisała?? Toż to końcówka jesieni była
toż to ten sam propagator "polityki miłości"
kolega za dużo jedynie słusznej TVN pooglądał i rozumek się zlasował.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #120 dnia: Grudzień 29, 2008, 13:27:19 »
 
Ciebie Ajax - już nie da się normalnie czytać. Jako dyżurni mieliście podwyżki 2 lata z rzędu o grupę wyżej. Jakość tego nie zauważyliście ?.
Cytuj
Możemy sobie dalej pić spokojnie w cieple i dobrobycie herbatkę, pooglądać TV, poklikać na kompie, zjeść obiadek podłubać w nosie, itd.
Właśnie opisałeś gros swoich obowiązków na służbie. Przestańcie zazdrościć innym - a zacznijcie myśleć obiektywnie - gdzie jest kres waszych oczekiwań - grupa 15. Już to kiedyś czytałem w waszych postach. Jesteś starym strażakiem - ale myślenie pozostało u ciebie na poziomie komendanta. Dość już tego biadolenia Ajaksie - bo cie strzelę w piętę. Pozdrawiam - i przestań mumlać Herosie Dyżurny.

Cytuj
Zwracam się z apelem do wszystkich o Dyżurnych Operacyjnych o natychmiastowe wywalanie do kosza wszystkich informacji jakie są od ZZ przesyłane do naszych Komend.
Kochany - sfrustrowany radiotelefonisto - wywalić to ty się możesz na slizgawce. A usun - choć jedną informację - to usuna równiez ciebie.
A wszystkim pozostałym sfrustrowanym dyżurnym operacyjnym życzę w Nowym Roku powrotu do zdroworozsądkowego myślenia - i odejścia od zbytniego przeceniania własnego znaczenia w straży. O ile to w ogóle w waszym przypadku możliwe ?.

Cytuj
Nie wiem czy wiesz śmieszny człowieku
Zaimponowałeś mi odwagą - głównie pewnie na forum prezentowaną. A twoja pewnośc siebie - wręcz mnie urzekła. Widocznie wywalili cię wcześniej z KW a może nawet z KG na PSK. I to nie tak dawno - bo w 2007. Imponujące są twoje wypowiedzi.
Cytuj
a teraz ich walka o strażaków z PSK mnie powaliła na kolana
Według mnie na kolanach to ty jesteś od początku swojej służby - widocznie dopiero teraz to zauważyłeś. I kto tu jest śmieszny ?.

Do @observatora
Gdybyś był zorientowany w temacie, to nie podejmowałbyś tej polemiki. 
Pamiętam , te czasy, gdzie dyżurny miał tą sama grupę co dowódca zmiany i to też min. było zasługą ZZ. W przekroju kilkunastu lat, stanowiska te poróżniono o trzy grupy.
W ostatnich latach dążenie kierownictwa KG i ZZ było jednomyślne w podwyższeniu grup dla dyżurnych.
W tym roku dostaliśmy jedna grupę wyżej na stanowisku. Obiecano głośno, że w 2009 r. dostaniemy jeszcze o grupę wyżej.

Projekt z lipca

http://www.straz.gov.pl/upload/binaries/pdf/projekt_rozporzadzenia_placowego_wraz_z_uzasadnieniem.pdf

W podpisanym porozumieniu w grudniu pomiędzy ZZ, a KG wycięto z przeszeregowania kilka grup z PB, a dodano wyższe grupy w KW, KG, CS, SG, SA.
Nie będę zamieszczał tabeli, bo jeszcze KG nie zajęła oficjalnego stanowiska, a ZZ na swoich stronach zamieściły tylko lakoniczne wzmianki.
Wiadomo-Święta.
Dyżurni nie podnosiliby głosu, gdyby wcześniej nie było obiecanek.
Tylko u NAS jest to możliwe, że KG chce podnieść grupy w PB, a ZZ nie chcą.

Offline observator

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #121 dnia: Grudzień 29, 2008, 18:27:16 »
Cytuj
W podpisanym porozumieniu w grudniu pomiędzy ZZ, a KG wycięto z przeszeregowania kilka grup z PB, a dodano wyższe grupy w KW, KG, CS, SG, SA.
Nie będę zamieszczał tabeli, bo jeszcze KG nie zajęła oficjalnego stanowiska, a ZZ na swoich stronach zamieściły tylko lakoniczne wzmianki.
Wiadomo-Święta.
Dyżurni nie podnosiliby głosu, gdyby wcześniej nie było obiecanek.
Do @grzela.
Sam zauważyłeś że to był projekt. Projekt - to nie obiecanka. PO planowało  w 2009 roku wybudować 1000 km autostrad - a powstanie 22 km. Skoro obiecali to spróbuj pojechac tymi które miały powstać - i wypadły z planu. Toć przecież obiecali.
Cytuj
Gdybyś był zorientowany w temacie, to nie podejmowałbyś tej polemiki. 
Pamiętam , te czasy, gdzie dyżurny miał tą sama grupę co dowódca zmiany i to też min. było zasługą ZZ. W przekroju kilkunastu lat, stanowiska te poróżniono o trzy grupy.
Gdybym nie był zorientowany - to własnie wtedy nie podejmowałbym tej jak nazywasz polemiki - i wasze bajki w tym temacie byłyby mi obojetnę. Niestety nie pamietam tego co ty - choć pracuje dłużej w straży niż liczy sobie PSP. No chyba ze miałeś na mysli dyżurnych WSKR i KCKiOL - wtedy zgoda. Dyżurni niższych kategorii byli na grupach dowódców sekcji - i na te grupy wrócili.
Dyżurni "podnosili" głos nawet wówczas gdy dostawali grupe wyżej - bo dlaczego nie 2 lub 3 grupy. Poczytaj posty na SKP-CPR - w żonglowaniu grupami doszli chyba kiedyś do "13" - jako najbardziej odpowiedniej dla ich "heroicznej" pracy w najniższej kategorii komend. Po prostu opadają ręce.
Cytuj
Tylko u NAS jest to możliwe, że KG chce podnieść grupy w PB, a ZZ nie chcą.
Wam dyżurnym  pomyliło się już wszystko - jesteście w systemie zmianowym - a nie w podziale bojowym. KG - nie planowało podnosić grup na PB - więc mijasz się z prawdą.
Gdybyś faktycznie był aż tak zorientowany w temacie - za jakiego się uważasz - to nie cytowałbyś nieprawdy.
Pozdrawiam cię mimo to ciepło - i nie musisz odpowiadać. Nie mam zamiaru dłużej odzywać się na tym forum -czytając wciąż te same "mądrości" co niektórych - po prostu nie warto.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #122 dnia: Grudzień 29, 2008, 19:07:47 »
Do @observatora
Pisząc o podwyższeniu grup w PB miałem na myśli wszystkie stanowiska w PB, a nie tylko dyżurnych.
Wiem, że czujesz się sfrustrowany, bo będąc trzecim dowódcą z kolei na zmianie masz mniejszą grupę niż dyżurni i wszyscy traktują cię jak piąte KOŁO u wozu i może czujesz się niedoceniony.
Dlatego pisałem, że ZZ postanowiły przeszeregować tylko parę stanowisk z PB ze szkodą dla ciebie też.
Dyżurni pracują w systemie zmianowym, dlatego bardziej identyfikują się z PB ( to tak na marginesie jakbyś nie wiedział).

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #123 dnia: Grudzień 29, 2008, 19:29:38 »

Otóż ja odpowiem: pilim, spalim i się bawilim. pogoda faktycznie niedopisała, dziękuję za troskę.
To było pytanie oczywiwiście retoryczne bo o tym wszyscy wiedzą. Na tylko tyle was stać.



Wystarczy poczytać to forum ( na którym mam coraz mniej chęci wypowiadania się, gdyż nie ma ani jednego tematu, gdzie jakiś niedoróbek nie zacząłby tematu zz).
ZZ dały sobie siana z tymi podwyżkami, ot co! Teraz powiedz co TY zrobisz tępaku?
Ups.... Nerwy puszczają- no ale jak oczywiście nic się nie robi tylko to co powyżej napisano....Nie obrażaj i nie opluwaj bo to niesmaczne i świadczy o twojej znikomej kulturze osobistej.
Cytuj
Ale wy się ludzie żrecie miedzy sobą.Wstyd i żenada
Dla wszystkich idiotów typu boloyung, pocałujcie mnie w dupę, mówię to ja związkowiec, idę na emeryturę, a Wy  żryjcie sie między sobą. Skutecznie zniechęcacie wszystkich, którzy chcieliby jeszcze coś dobrego dla tej służby zrobić, dlatego zostańcie i zapieprzajcie do 60 lub 65 lat, jak będę miał możliwość, to zgodzę się na wszystkie propozycje ministerialne, bo mam to w dupie, ja odchodzę, a Wy zastańcie i nadal plujcie na wszystkich. Postaram sie namówić kogo się da z kolegów związkowców, żeby tej durnej bezkształtnej masie, z której wylewa się tyle jadu, zostawić zgniłe jajko na następne lata. Dopiero wówczas będzie powodów do nienawiści do związkowców, ale może wówczas przyjdzie któremuś typu boloyung refleksja - co ja, przez te ostatnie lata sam zrobiłem?
[/quote]
No no jeśli mówi to rzeczywiście ktoś ze ZZ i jeszcze z górnej półki to gratuluję takich związkowców. Trafił się rzeczywiście dorodny okaz, może własne żale i przegrane przelejesz na tych którzy zabierają nam podwyżki???
Czy po prostu umiesz tylko rzucać ,,mięsem,, - a przy okazji na pieszczoty to trzeba sobie zasłużyć. Ty masz czym związkowcu???? - to może się pochwalisz na forum.Czy na to też srasz bo idziesz na emeryturę. Po takim poście jak twój- jeśli należysz do ZZ jakiegokolwiek -w ciągu 31 dni możesz zostać usunięty bez większego problemu. Ajeśli chodzi o mnie co ja robię - podpowiadam już kolejny raz jak mogą wyglądać ruchy ZZ zgodne z prawem i jednocześnie wymuszające jakiś ruch ze strony rządu. Widocznie czytasz bez zrozumienia lub nierozumiesz co czytasz. Pozdrawiam
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #124 dnia: Grudzień 29, 2008, 20:16:29 »
Poczytaj posty na SKP-CPR - w żonglowaniu grupami doszli chyba kiedyś do "13" - jako najbardziej odpowiedniej dla ich "heroicznej" pracy w najniższej kategorii komend. Po prostu opadają ręce.

Masz racje - miałem kiedyś 13 grupę. W tym czasie "szef zmiany" miał 11.  Zapomniałeś jednak dodać że wówczas grupy były w odwrotnej kolejności niż dzisiaj. KG miał grupę 01, Nie była to więc żadna rewelacja pomimo mylącej wysokości grupy.
A skoro opracujesz tak długo to powinieneś zauważyć jakie zmiany zaszły na SK wszystkich szczebli. Zauważa to nawet KG proponując podniesienie grup - niestety efekt znamy, bo nie wszyscy zauważają te że dzisiaj nie mamy początku lat 90-tych ub wieku.

Osobiście tez juz trochę przeżyłem w służbie , więc nie ejstem aż tak bardzo zdziwiony takim efektem końcowym.
Dziwie się  jednak stanowisku ZZ - być przeciwnym podniesieniu grup w dolnej części siatki płac , jednocześnie przyklepując podniesienie grup z górnej części - kogo się reprezentuje i czyich interesów się broni ?  Świetnie ujął to jeden z kolegów w innym wątku:
Cytuj
Wg mnie filozofią zz powinna być "walka" ze stroną służbową o jak najlepsze warunki pracy i płacy dla pracowników(przede wszystkim dla tych na dole czyli od gr.1 stażysta do 10 - d-ca zmiany.Te osoby zajmujące grupy od 10 wzwyż krzywdy nie mają. Jeżeli strona służbowa proponuje podwyższenie grupy  w grupach do 10 to się zz powinny bez żadnych zastrzeżeń zgadzać i walczyć o podwyższenie dla innych grup.