Autor Wątek: Podwyżki na 2009r.  (Przeczytany 197866 razy)

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 23, 2008, 15:01:27 »
Cytuj
Jak widzę tych dowódców zmian bezpośrednio po szkole aspirantów bez żadnego doświadczenia, stażu, drżących przed każdym wyjazdem to szlak mnie trafia.
To jakaś nowość :huh:, to samo mogą powiedzieć d-cy o strażakach po kursie szeregowych, nie pomyślałeś :huh:

Przy każdej regulacji płac pewna grupa dostaje więcej ^_^, jedna mniej :angry:, nie wypracowano jeszcze takiej zasady aby wszyscy dostali po równo i każdy był zadowolony. Obojętnie w jaki by to sposób uzgodniono i podzielono zawsze będzie źle :P Może za dużo jest stanowisk :huh:
Jedni są zadowoleni drudzy czują się niedowartościowani.

Ale to nie powód aby skakać sobie do gardeł :zle: i udowadniać adekwatność podwyżki,płacy do zajmowanego stanowiska.

Pozdrawiam i Wesołych Świąt
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #76 dnia: Grudzień 23, 2008, 16:02:24 »
Nie dziwi cie fakt niewytłumaczalnej decyzji ZZ, gdzie KG chce podwyższyć grupy stanowisk z PB, a ZZ nie akceptują tego projektu. Z drugiej strony zgadzają się na przeszeregowania na wyższe grupy w KG, CS, SA, SG, KW.
Jakimi kryteriami kierowali się podczas podejmowania tak ważnych dla strażaków decyzji?
Komu służą ZZ?
Nie oczekuję odpowiedzi, ja to już wiem!
Niektórzy potrafią zepsuć święta zanim się rozpoczną.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2008, 16:14:42 wysłana przez grzela »

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 23, 2008, 16:03:08 »
Wg mnie filozofią zz powinna być "walka" ze stroną służbową o jak najlepsze warunki pracy i płacy dla pracowników(przede wszystkim dla tych na dole czyli od gr.1 stażysta do 10 - d-ca zmiany.Te osoby zajmujące grupy od 10 wzwyż krzywdy nie mają. Jeżeli strona służbowa proponuje podwyzszenie grupy  w grupach do 10 to się zz powinny bez żadnych zastrzeżeń zgadzać i walczyć o podwyższenie dla innych grup.
Stanowiska kierowania zostały "sprzedane" już dawno. Zmiana systemu pracy(12/24/48),brak podwyższenia grupy. Niestety SK to mała liczba strażaków,jeżeli ich nie podniesiemy w grupach nic się nie stanie.
Więc Panowie z SK - dla mnie ZZ przestały pełnić swoją rolę dla której zostały powołane. Jeżeli w centralch zasiadają panowie oficerowie(?), to na pewno dla nich "takie szaraczki jak my to problem. Na uzgodnieniach w sprawie podwyżek dyskutuje się tylko o podwyższeniu w grupach powyżej 10 to o czym my rozmawiamy. A rzucenie ochłapów (st.operator sprzętu na gr.7 i młodszy specjalista ratownik) tylko o tym świadczy.
No niestety trzeba ze zz wystąpić-więcej o 10 zł na wypłatę) - ja  tak zrobię niestety. Nie ma to sensu........................
Pomimo tego Wesołych Świąt,BOGATEGO GWIAZDORA i wszystkiego najlepszego w NOWYM ROKU
Pozdrawiam

Offline piotr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
  • ile jeszcze......
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 23, 2008, 17:07:14 »
Witam.
Nie chce bronic związków ale....
Panowie, to my poniekąd,wybieramy władze związkowe.... Jeśli się nie sprawdzają, można je zmienić, potrzeba tylko kandydatów na te stanowiska.... Oczywiście ciekawi mnie fakt  odrzucenia propozycji przeszeregowań w gr z PB, jest pewnie ktoś na forum kto może podać konkretnie dlaczego tak się stało? Wypisanie się jak dla mnie nie jest dobra metodą, dlatego jeszcze raz przytoczę, zarząd związku można zmienić....nawiasem mówiąc, może przydałby się wyraźny sygnał dla władz,że jeśli nie zaczną starać się faktycznie walczyć o członków związku, to mogą nie doczekać końca kadencji....
Jeśli nie będziemy utrzymywać twardego stanowiska, przy podwyżkach,itp to bez problemu przerobią nas na zmianach emerytalnych.... teraz tylko pozostaje działanie przez władze terenowe....

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 23, 2008, 19:27:17 »
Ileż to razy w ciągu swej służby przerabiamy, ciągle najważniejszymi osobami pracującymi dla PSP to oficerkowie dekujący się w biurach , ośrodkach , szkołach itp i nikt mnie nie przekona że jest inaczej, PB to zło konieczne dla wierchuszki A już szczytem wszystkiego są całoroczne prace nad przepisem płacowy praktycznie skierowanym dla  kadry oficerskiej wyższego szczebla , Pan Leśniakiewicz pokazał swoje komunistyczno -liberalne oblicze .  :karabin:
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

straz98

  • Gość
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 23, 2008, 19:34:58 »
pozarnik92, ja to pełen spokojności jestem, ale takie wypowiedzi jak Twoja to mnie co najmniej drzaźnią, chyba że się do samoobrony zapisałeś i przed najbliższymi wyborami chcesz tymi populistycznymi hasłami elektorat zdobyć. Jakbyś się przyjrzał tabelkom to zobaczyłbyś że największą procentową podwyżkę dostają ci co są na najniższych grupach. To że suma podwyżek na wyższych grupach jest większa to chyba oczywiste, no chyba że wg ciebie trzeba zrównać pobory podoficera o oficera. Widziałeś ty kiedyś jakąś firmę żeby kadra kierownicza zarabiała tyle co pozostała załoga? Zazwyczaj różnice są znacznie większe niż w PSP. Jak tak żle na PB to czemu się nie postarasz i nie awansujesz do tej wierchuszki co się w biurach dekuje, miałbyś lepiej :wall:

Offline minimalista

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 23, 2008, 23:15:07 »
Witam Panie i Panów strażaków no i bartka6 bo to jego wypowiedź mnie skusiła by coś napisać. Ja moi poprzednicy zaznaczę a właściwie zapytam się Ciebie czym sie różni dowodzenie 7 lub 12 strażakami? Chyba niczym jeżeli jesteś dobrym dowódcą, ale musisz nam odpowiedzieć o ile łatwiej jest dowodzić taką liczbą ludzi, która pozwala Tobie na szybkie uporanie się z zagrożeniem. Nie wiem dla czego chciał byś dostawać więcej pieniędzy? za to że masz łatwiej? A tak na poważnie jesteśmy wszyscy strażakami i powinniśmy sie zjednoczyć by walczyć o swoje. Nawiasem mówiąc Bartek też pracuje na PB i mam dużo przyjaciół w biurze. Wesołych Świąt

Offline emmil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #82 dnia: Grudzień 25, 2008, 12:03:27 »
i znow wszystko w DUP... zamiast zrobic zeeby najwiecej dac podwyzki najmniej zarabiajacym to znow dostali najwiecej ci co najwiecej zarabiaja biedny zawsze zostanie biednym a bogatym dolozyc a jak my zadzimy do sobie dolozymy a pospolstwo :zamknij:

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #83 dnia: Grudzień 25, 2008, 12:31:04 »
Witam Panie i Panów strażaków no i bartka6 bo to jego wypowiedź mnie skusiła by coś napisać. Ja moi poprzednicy zaznaczę a właściwie zapytam się Ciebie czym sie różni dowodzenie 7 lub 12 strażakami? Chyba niczym jeżeli jesteś dobrym dowódcą, ale musisz nam odpowiedzieć o ile łatwiej jest dowodzić taką liczbą ludzi, która pozwala Tobie na szybkie uporanie się z zagrożeniem. Nie wiem dla czego chciał byś dostawać więcej pieniędzy? za to że masz łatwiej? A tak na poważnie jesteśmy wszyscy strażakami i powinniśmy sie zjednoczyć by walczyć o swoje. Nawiasem mówiąc Bartek też pracuje na PB i mam dużo przyjaciół w biurze. Wesołych Świąt

bez przesady - proszę nie twierdzić, że d-ca zmiany który ma "pod sobą" większą liczbę strażaków ma łatwiej...
Grafiki, listy, opinie, szkodliwe itd, itp... dla znacznie większej liczby ratowników wykonuje cały czas. Skoro ma większą liczbę ratowników to zapewne i wyjazdów dana jednostka ma więcej więc rozgraniczenie na grupę 9 i 10 było moim zdaniem sprawiedliwe...

i znow wszystko w DUP... zamiast zrobic zeeby najwiecej dac podwyzki najmniej zarabiajacym to znow dostali najwiecej ci co najwiecej zarabiaja biedny zawsze zostanie biednym a bogatym dolozyc a jak my zadzimy do sobie dolozymy a pospolstwo :zamknij:

co do podwyżek - wiadomo, że każdy chciałby dostać jej jak najwięcej ale nigdy nie da się zrobić tak, żeby wszyscy byli zadowoleni.
Nie próbujmy też udowodnić, że "góra" nie zasługuje na podwyżki bo ktoś odpowiedzialność bierze i za to pieniądze też musi brać.

Offline pagon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #84 dnia: Grudzień 25, 2008, 13:47:20 »
Chciałem poinformować, że przykładowa różnica między dowódcą (zmiany) a naczelnikiem jest taka, że dowódca (zmiany) musi szybko podjąć decyzje na miejscu akcji. Natomiast naczelnik ma przepisową ilość dni na zastanowienie się i podjęcie decyzji.
To tylko jedna z różnic jaka nasunęła mi się po przeczytaniu wcześniejszych wątków.

Offline BAJBUS

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #85 dnia: Grudzień 25, 2008, 14:09:39 »
Może być sprawiedliwie, wystarczy chcieć i co niektórzy niech przestaną być zachłanni, a inni docenią to co mają. Wszyscy  :piwo: dostajemy po równo np. 400zł. i każdy jest, moim zdaniem powinien być zadowolony. Każdy z nas zarabiałby więcej o 400zł, dla każdego z nas te 400zł miałoby inną wartość. Dla jednych mniej problemów finansowych, spokojniejsze/godne życie, brak potrzeby/przymusu dorabiania, a dla innych to tylko kolejne 400 zł na waciki. Takie mam myślenie i chciałbym żeby tak się stało choć raz. ZDROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT.

Ps. Nie tylko 40 % wódką się napijesz, ale i 5% piwem też.  :piwo: :o

Nie pisz post, po poście! Opcja <modyfikuj>.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2008, 21:36:35 wysłana przez Ajax »

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #86 dnia: Grudzień 25, 2008, 21:31:00 »
witam
odpowiadaajac na posty kolegów chciałbym dodać że oprócz wymienionych moich zadań które wypisał jeden z kolegów to po rozpisaniu ksiązki podziału na zadnym samochodzie nie mam pełnej obsady -zazwyczaj max. 4 osoby ze mną i poza wyjątkami (MZ-usunięcie skutków kolizji, gniazdka szerszeni itp.) wyjeżdzam do każdej akcji. Widzę że dla niektórych 16=7 nic dodac nic ująć. Widzę że koledzy nie chcą zauważyć problemu o którym w głównej mierze pisałem czyli niskiego zaszeregowania i docenienia stanowisk na podziale. Może poniższa propozycja coś wyjaśni niektórym kolegom po fachu
1. d-ca zmiany 12/11 grupa w zależności od kat. JRG
2. d-ca sekcji 11
3.d-ca zastępu 10
4 st. operator sprzętu specj. 9
itd.
Proszę zauważyć że różnica między poszczególna grupą to zaledwie 2 dobre gorzałki a więc zarzut że chcę zarabiać więcej od kolegów to wielka pomyłka jednego z piszących kolegów.
pozdrawiam
Ps. o pracy Naczelnika operacyjnej w porównaniu d-cy zmiany to nie ma sensu nawet dogłębnie wyjasniać. Jeden z kolegów już aż nadto wyjaśnił

Offline maciej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #87 dnia: Grudzień 25, 2008, 23:00:25 »
To co widzę w wypowiedzi poprzednika to ma niezłą fantazję dowódca sekcji 11 grupa a co ma powiedzieć na dyżurny grupa 8, a w czasie służby nie umyje i nie naprawi samochodu, o wylegiwaniu się też nie  ma co mażyć. Pozdrawiam a i nie siedzę i nie pierdzę w stołek jeżdzę na akcje jako oficer i zastępuję szefa zmiany a od czasu do czasu PSK tzn ful wypas. A dowódca sekcji mówi ze on to pie..... 11 grupa się należy jak nic.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2008, 23:07:05 wysłana przez maciej »

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #88 dnia: Grudzień 26, 2008, 07:44:15 »
witam
Kolego Maćku nie wciskaj mi czegoś o czym nie pisałem. Przedstawiłem grupy w bezpośrednim podziale. Jak byś przejrzał moje inne posty to byś zauważył że kiedyś o DOPACh się wypowiedziałem, ale jak tak pragniesz odpowiedzi to taką powinni mieć grupę jak D-cy sekcji. W/g mnie DOP jest tak samo pomijany jak i stanowiska podziału. Usatysfakcjonowany?
Pozdrawiam

Offline marszian

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #89 dnia: Grudzień 26, 2008, 09:14:16 »
Zauwarzylem ze dyzurni to najbardziej pokrzywdzona grupa w strazy nie moga sobie auta umyc ponaprawic popierdziec w stolek!!! A chlopaki z podzialu od rana do wieczora na mycje i na warsztacie.Koledzy dyspozytorzy, pracuje 11 lat w strazy ani razu nie mylem samochodu prywatnego ani nie naprawialem jedynie kto czesto myje auta to panowie z komendy ,ktorzy to musza codziennie chodzic do pracy i na nic nie maja czasu i junaki panom dyzurnym bo umnie junaki wykonuja rowniez ich plecenia  :wacko:

Offline emmil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #90 dnia: Grudzień 26, 2008, 10:41:08 »
ale dlaczego bogatemu jeszcze wiecej sie doklada a biednemu zawsze mnie tworzy sie przepasc miedzy mlodymi a dluzej pracujacymi funkcjonariuszami dlaczego nie postapiono tak jak w zeszlym roku :huh:

Offline maciej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #91 dnia: Grudzień 26, 2008, 11:18:18 »
Dajcie sobie spokój z komu dać, komu zabrać, jeden jest większym strażakiem od drugiego, ochotnicy przejmą wszystko i będziemy mieli dużo wolnego czasu ale narzekanie i lament nadal pozostanie. Normalnie żenada.
 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2008, 12:23:57 wysłana przez maciej »

Offline Fireman21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #92 dnia: Grudzień 26, 2008, 12:16:36 »
Kolego Marszian jak jesteś taki pokrzywdzony przez los to przecież możesz odejść ze służby i oddać swój etet ludziom którzy nie będą narzekali.....twoja wypowiedz to żenada....bez komentarza

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #93 dnia: Grudzień 26, 2008, 15:57:04 »
może chcielibyście żeby stażysta zarabiał tyle samo co d-ca zmiany? albo więcej ?
Naczelnik wydziału... mówicie, że nic nie robi...
Być może w małej komendzie wygląda to właśnie w ten sposób ale ręczę, że im większa komenda tym więcej obowiązków mają naczelnicy, d-cy jrg i d-cy zmian/sekcji...

straz98

  • Gość
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #94 dnia: Grudzień 26, 2008, 16:09:42 »
deejayslonio, tu się z Tobą nie zgodzę, weź pod uwagę że w większych komendach jest więcej ludzi do roboty, a w małych to są często jednoosobowe komórki.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #95 dnia: Grudzień 26, 2008, 16:22:34 »
może chcielibyście żeby stażysta zarabiał tyle samo co d-ca zmiany? albo więcej ?
Naczelnik wydziału... mówicie, że nic nie robi...
Być może w małej komendzie wygląda to właśnie w ten sposób ale ręczę, że im większa komenda tym więcej obowiązków mają naczelnicy, d-cy jrg i d-cy zmian/sekcji...
...a ja nie ręczę tylko znam z autopsji sytuację osób zatrudnionych na stanowiskach np. kierownik sekcji (wielka sekcja on sam i 4 dyżurnych operacyjnych narodu do wykonania pracy :) strasznie dużo lub pokrewna sytuacja w roli naczelnika gość i wszystko ma na głowie a pod sobą też 5 dyżurnych) W odniesieniu do większych komend gdzie przepisy pozwalają na większą ilość osób w komendzie to jeszcze można przy pomocy kogoś wykonać kilka czynności w małych komendach niestety orka - no chyba, że ktoś nie poczuwa się do wykonania swoich obowiązków .:)

Różnice w grupach (finansowe) są i były oraz chyba pozostaną małe. Stworzono "niby" system motywacyjny, który raczej się nie sprawdza to tylko moja ocena. Wg mnie kłopot jest w wartościowaniu pracynp.:
- istnieje człowiek na grupie d-ca zmiany i wykonuje w sposób poprawny/dobry obowiązki d-cy zmiany
- istnieje również człowiek zatrudniony na stanowisku "równorzędnym" do d-cy zmiany w systemie codziennym i gościem obstawia się służby w podziale bojowym łata dziury na PSK wykorzystuje się do różnorakich szkoleń i zawodów a na koniec w koleżeńskich rozmowach dowiaduje się że w biurach się opier....
Hehe i gdzie tu motywacja do pracy w tej służbie??

Minister w rozporządzeniu nie przewiduje takich sytuacji i nigdy nie przewidzi. Wreszcie powinno się przypisać w tej firmie poszczególne obowiązki do poszczególnych stanowisk a nie prowadzić wolnej amerykany. Wtedy ładniutko wyjdzie kto i jakie ma te obowiązki oraz jaka powinna być gratyfikacja finansowa.

Offline pagon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #96 dnia: Grudzień 26, 2008, 16:54:54 »
Cytuj
- istnieje człowiek na grupie d-ca zmiany i wykonuje w sposób poprawny/dobry obowiązki d-cy zmiany
- istnieje również człowiek zatrudniony na stanowisku "równorzędnym" do d-cy zmiany w systemie codziennym i gościem obstawia się służby w podziale bojowym łata dziury na PSK wykorzystuje się do różnorakich szkoleń i zawodów a na koniec w koleżeńskich rozmowach dowiaduje się że w biurach się opier....
Istnieją też dowódcy zmiany którzy są wykorzystywani "do różnorakich szkoleń i zawodów a na koniec w koleżeńskich rozmowach dowiadują się że" na podziale bojowym...to się tylko śpi.
"Hehe i gdzie tu motywacja do pracy w tej służbie?? "

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #97 dnia: Grudzień 26, 2008, 18:30:26 »
Ilu z Nas(pracujących w systemie zmianowym) zgodziłoby się iść na stanowisko równorzędne w grupie na 8godzin 5 dni w tygodniu? Przecież mniej się robi, odpowiedzialność jest mniejsza, robota lżejsza i czysta?

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #98 dnia: Grudzień 26, 2008, 19:11:10 »
gdybym chciał pracować w biurze to znalazłbym sobie lepsza prace niż nasza firma. nie robi się mniej tylko inaczej. jak się czegoś nie zrobi to najwyżej będzie opier od 01, a na zmianie jakoś nie ma możliwości nie zrobienia tego co do nas należny, bo niby jak?  nie zrobisz sprzętu, to zmiana przyjmującą ci nie przejmie służby. nie udzielisz pomocy komuś? a wracając do tematu, to moje zdanie jest takie, że zarówno dowódcy zmian i sekcji jak i ci którzy siedzą na stanowiskach kierowania powinni być bardziej docenieni, bo to przede wszystkim na nich ciazy odpowiedzialnośc i od nich zależy powodzenie akcji
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2008, 19:18:24 wysłana przez madmax29 »

Offline oko1968r

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #99 dnia: Grudzień 26, 2008, 19:15:00 »
Tak panowie dalej srajcie w PSP - ten nic nie robi w biurze drugi śpi na podziale brawo, brawo.
Dzięki takim właśnie gadaniom ciemnoty bo inaczej tego nazw nie można jeden na drugiego nie ważne czy z biura czy z podziału będziecie mie emeryturki po 25 latach w systemie 12 godz.
Już wywalczyliście 40 godz na tydzień. Co źle było ? Trzeba było walczyć o podwyżki a nie o czas pracy.
I co dali, nie dali i nie dadzą.
A wy panowie dalej obrzucajcie się błotem ten z podziału na tego z biura i odwrotnie osiągniecie sukces
powodzenia