Autor Wątek: Podwyżki na 2009r.  (Przeczytany 197499 razy)

Offline diavolo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 02, 2008, 16:51:43 »
Nie cicho moj drogi tylko trzeba poszukac. Wejdz na strone MSWIA a następnie prawo, pozniej projekty ustaw i tam wszytsko znajdziesz.

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 02, 2008, 19:34:54 »
Koledzy nie ma co się podniecać :wacko:. kolejny rok -finanse komend okrojone ... znowu. kryzys światowy w pełni to i podwyżek nie będzie :rofl:. (obym się mylił). dzisiaj w któryś wiadomościach podawali że tylko nauczyciele nie maja co się martwić o podwyżki w sferze budżetowej ( no i oczywiście politycy :karabin:)

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline hapek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
  • what's wrong with your brain?
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 10, 2008, 19:59:22 »
Jak się okazało będą podwyżki do 2010 a nie jak wcześniej zapowiadano do 2009, tylko z tą różnicą że te w 2010 to podwyżki ale stażu pracy do emki. Pozdrawiam
..."ważne są zasady, czym głupsze tym lepsze"...

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 10, 2008, 20:12:34 »
Chciałoby się powiedzieć :
"Chcieliście Platformy to ją teraz macie....." 

Oczywiście dotyczy tych co oddali na nią głos....  :fiuu:

Offline Adonis06

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 10, 2008, 22:20:14 »
Chciałoby się powiedzieć :
"Chcieliście Platformy to ją teraz macie....." 

Oczywiście dotyczy tych co oddali na nią głos....  :fiuu:
Tylko teraz to nikt nie powie ze za "nimi" głosował :tuba: :tuba: :zle:

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 10, 2008, 23:21:26 »
oj coś mi się wydaje że gdzieś na tym forum czytałem wypowiedzi niektórych kolegów atakujące cyt. "PiSiorów" i wychwalające obóz Donalda .... a może mi się zdawało ??? :gwiazdki:

Nie w tym rzecz.

Przerażające jest to, że co innego mówią i co innego robią. Ustalenia i dyskusje swoją drogą a przedstawienie i tak ich wersji projektów - swoją drogą.
Ot taka recepta na cud gospodarczy.....


Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 10, 2008, 23:22:42 »
oj coś mi się wydaje że gdzieś na tym forum czytałem wypowiedzi niektórych kolegów atakujące cyt. "PiSiorów" i wychwalające obóz Donalda .... a może mi się zdawało ??? :gwiazdki:

Nie w tym rzecz.

Przerażające jest to, że co innego mówią i co innego robią. Ustalenia i dyskusje swoją drogą a przedstawienie i tak ich wersji projektów - swoją drogą.
Ot taka recepta na cud gospodarczy.....



Niestety głosów na tak było wiele. A teraz cisza ....
Cudów nie ma i nie będzie. Liczą się tylko fakty i możliwości. Ci którzy uwierzyli w cud n miarę Ir(s)landii byli beznadziejnie naiwni !
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2008, 23:26:46 wysłana przez BRAVEHEART »

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 11, 2008, 00:37:48 »
Chciałoby się powiedzieć :
"Chcieliście Platformy to ją teraz macie....." 
Oczywiście dotyczy tych co oddali na nią głos....  :fiuu:
ja głosowałem i jeszcze raz to zrobię jak będzie potrzeba - dość państwa socjalnego.....
to tak poza wątkowo....
a co do podwyżek to czekam na ruch ze strony KG, może się pofatygują o jakąś informację na ten temat
pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline marcinun

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 11, 2008, 08:41:02 »
I ja też głosowałem na PO i nie mam zamiaru tego ukrywać, dosyć miałem(i mam) rządów Kaczynskicj, i oglądanie w sejmie leppera, giertycha...

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 11, 2008, 09:21:18 »
"oczwiście chcieliście platformy to ja macie"  bo chyba kazdy świadmie rezygnował z pieknego swiata Prawa i Sprawiedliwości, z tych gigantycznych odwyżek od wielkiego brata kaczyńskiego tych wszystkich przywlejów od sld tego nagradzania strażakow od zielonych i lpr-u z całego tego pieknego siwiata świadomie zrezygzowaliśmy nie głosując na pieknych i wspaniałych prawych i sprawiedliwych... eh......

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 11, 2008, 09:41:20 »
... Przerażające jest to, że co innego mówią i co innego robią. Ustalenia i dyskusje swoją drogą a przedstawienie i tak ich wersji projektów - swoją drogą. ...
A czy znasz ekipę rządząca, która robiła inaczej tzn. wywiązywała się z obietnic przedwyborczych - bo ja nie.
Od prawa do lewa wszyscy obiecują, nikt nie dotrzymuje.  :rofl: :rofl: :rofl:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 11, 2008, 10:21:44 »
"oczwiście chcieliście platformy to ja macie"  bo chyba kazdy świadmie rezygnował z pieknego swiata Prawa i Sprawiedliwości, z tych gigantycznych odwyżek od wielkiego brata kaczyńskiego tych wszystkich przywlejów od sld tego nagradzania strażakow od zielonych i lpr-u z całego tego pieknego siwiata świadomie zrezygzowaliśmy nie głosując na pieknych i wspaniałych prawych i sprawiedliwych... eh......

Nie chcę aby było o polityce ale jeszcze jeden malutki komentarz...

O ile zrozumiem (jeśi zrozumiem) wybór PO ("w końcu i tak nie było zbyt dużego wyboru" - wersja dla głosujących), to nie zrozumiem dlaczego ludzie wybrali ponownie PSL? Przecież jeden z panów był kolegą partyjnym Leppera !
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2008, 11:41:51 wysłana przez BRAVEHEART »

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 11, 2008, 10:39:00 »
Witam !
Cytuj
A czy znasz ekipę rządząca, która robiła inaczej tzn. wywiązywała się z obietnic przedwyborczych - bo ja nie.
Dokładnie tak jest . Tylko tutaj problem polega na tym , że większość wyborców PO piała na całe gardło , że to jedyna słuszna opcja , jednocześnie negując dokonania poprzednich ekip . A co to za gagatki ? Sami pomału się przekonujemy . Za czasów tego właśnie rządu ceny węgla , miału wzrosły  o 100 % o innych artykułach nie wspomnę . I mimo , że cena ropy spadła o 200 % to spadku cen chleba u nas nie widać . Dopiero teraz PO zaczyna spłacać dług wyborczy swojemu elektoratowi i to wcale nie jesteśmy MY . Zrozumcie wreszcie ,że ta partia nigdy nie była , nie jest i nie będzie naszą partią- chyba , że jesteście Palikotami . Pozdrawiam .

Offline Adonis06

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 11, 2008, 11:23:20 »
Witam !
Cytuj
A czy znasz ekipę rządząca, która robiła inaczej tzn. wywiązywała się z obietnic przedwyborczych - bo ja nie.
Dokładnie tak jest . Tylko tutaj problem polega na tym , że większość wyborców PO piała na całe gardło , że to jedyna słuszna opcja , jednocześnie negując dokonania poprzednich ekip . A co to za gagatki ? Sami pomału się przekonujemy . Za czasów tego właśnie rządu ceny węgla , miału wzrosły  o 100 % o innych artykułach nie wspomnę . I mimo , że cena ropy spadła o 200 % to spadku cen chleba u nas nie widać . Dopiero teraz PO zaczyna spłacać dług wyborczy swojemu elektoratowi i to wcale nie jesteśmy MY . Zrozumcie wreszcie ,że ta partia nigdy nie była , nie jest i nie będzie naszą partią- chyba , że jesteście Palikotami . Pozdrawiam .
Nie chce sie wypowiadać o słuszności wyboru "rządzących" ale uważam i uważałem ze można glosować na wszystkie inne ugrupowania ale nie na tych donaldów, my nie należymy do ich priorytetów i tak już będzie.  :wall:

Offline hapek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
  • what's wrong with your brain?
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 11, 2008, 16:38:50 »
A mi wydaje się że to nie ten wątek.
..."ważne są zasady, czym głupsze tym lepsze"...

Offline arus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
  • st.asp. w stanie spoczyku
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 14, 2008, 11:27:36 »
Jednego możemy być pewni Rząd jak mówi, że da to mówi, a jak mówi że zabierze to zabierze napewno, ciekawe tylko jakie jeszcze kwiatki nam przygotowali na nowy roczek.

Offline Fireman21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 15, 2008, 14:08:01 »
Panowie mam pytanie do kiedy minister mswia i premie mają czas na podpisanie rozporządzenia płacowego na 2009 jeśli takie będzie ????

Offline brajan5

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 22, 2008, 15:42:14 »
Na stronie NSZZ Pracowników Pożarnictwa ukazały się założenia do przyszłego przepisu płacowego:

Wynikiem merytorycznej dyskusji jest wspólne określenie wysokości mnożników kwoty bazowej dla poszczególnych grup uposażenia zasadniczego strażaków oraz stanowisk podlegających zmianie grup uposażenia zasadniczego od dnia 1 stycznia 2009 roku zgodnie ze wzrostem w grupie o kwotę :
gr.1-3/ 240,-zł;
gr.4/260,-zł:
gr.5-8/240,-zł;
gr.9-10/250,-zł;
gr.11-12/260,-zł;
gr.13/270,-zł;
gr.14/290,-zł;
gr.15/310,-zł;
gr.16/500,-zł;
gr.17/560,-zł;
gr.18/650,-zł;
gr.19/410,-zł;
gr.20/430,-zł.

W wyniku dokonanych uzgodnień w stałych elementach wzrostu wynagrodzeń (grupa + pochodne, oraz przeszeregowanie stanowisk) zostało rozdysponowane ok. 80,0% środków przeznaczonych na podwyżki.

Dla ciekawskich całość: http://www.zgnszzpp.republika.pl/aktualnosci/biuletyn/biuletyn-5-08.htm

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 22, 2008, 20:06:24 »
przeczytałem komunikat ZZ Solidarność odnośnie podwyżek i zmian w grupach. Jestem na rozdrożu bo nie wiem jak można tak postępować i co gorsze nie wiem czyja w tym wina zz czy strony służbowej. Otróż:
1. najważniejsze Dlaczego 10 grupa czyli d-ca zmiany to najwyższa na podziale? Widać jak docenia się podział? I przestańmy zaraz tłumaczyć że podniesiono grupy w innych stanowiskach do których mam zastrzeżenia.
W tym miejscu od razu wyjaśnię  Jestem d-cą zmiany--16 osób
2. Jak widać mam pod "opieką" 16 osób gdy d-ca zmiany w JRG 2 gdzie jest ich na zmianie 7. będzie posiadał taką samą grupę.   czyli wychodzi że 16=7 już ktoś tak kiedyś twierdził
Podobna sytuacja jest z d-cami JRG i Z-cami. Dlaczego nie ma tu róznicy.
cieszę się że podniesiono tym osobom grupy ale jednocześnie i d-cy większych jednostek powinni dostać grupę wyżej
3.Z w/w pkt. łączy się sprawa wzrostu grupy u Naczelników zwłaszcza operacyjnych. Ja dowodzę 16 osobami a Naczelnik operacyjnej 5 DOP. Ja zazwyczaj mam 10-12 osób za każdym razem na zmianie a Naczelnik 1 DOP. Nie dość że traktuje się podział za osoby z dolnej półki przy każdych awansach, nagrodach itp. np. kiedyś pisałem że zabrano nam dodatkową normę a w biurze na 10 grupie nie, to jeszcze w taki sposób dołują
4. cieszę się z awansów operatorów sprzętu ale też uważam że operator to nie d-ca zastępu aby mieć takie same grupy w tym przypadku d-ca zestępu powinien także awansować w grupie.
To na tyle w tym temacie co wpadło mi na pierwszą myśl i podniosło trochę ciśnienia
Wesołych Świąt 

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 22, 2008, 21:33:26 »
Widzę Bartek6 że chciałbyś wyrwać ile można z podwyżki ...i to jak najwięcej bez szacunku dla kolegów z kadry dowódczej.Ja też do tych się zaliczam i nie mam za złe w tej chwili że młodzi dostają aż tyle.Pozostaje żal że nie widzą nas tak jak trzeba .....Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2008, 10:45:44 wysłana przez SIUSIEK »

straz98

  • Gość
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #71 dnia: Grudzień 22, 2008, 23:00:33 »
bartek6 a pomyśl też że czasem tymi 16 jest łatwiej zrobić coś niż tymi 7, moim zdaniem ilość ludzi na zmianie akurat nie jest czynnikiem wpływającym znacząco na trudności w realizacji obowiązków, czasem ułatwia a czasem utrudnia. A jeśli chodzi o naczelników, to jestem ciekawy czy zdecydowałbyś się przejść za te większe pieniądze na to stanowisko, raczej wątpię. Wiem jak to w praktyce wygląda, często nawet podoficer, któremu oferuje się dokształcenie i wyższe stanowisko nie jest chętny do awansowania na stanowiska 8 godzinne. A co do d-ców zastępu i operatorów to racja.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #72 dnia: Grudzień 23, 2008, 12:38:10 »
Troszkę to czarna magia dla mnie   :gwiazdki: najpierw komunikuje się że projekt rozporządzenia został uzgodniony i podpisany 18 grudnia br.
a potem że:

Cytuj
Cytuj
Zakończyły się również prace nad projektem rozporządzenia w sprawie kwalifikacji. Oficjalne wersje zarówno projektu płacowego jak i kwalifikacyjnego zamieścimy na stronie w momencie przekazania do opiniowania.

to jeszcze jakieś opinie   :kwit: coś może się zmienić co wcześniej uzgodnili   :cooo:
chyba to co obiecywali dyżurnym 

Offline BAJBUS

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #73 dnia: Grudzień 23, 2008, 12:54:43 »
Do "bartek6". a nie przeszkadza ci skala różnicy wynagrodzenia między 3,4,5 grupom a twoją. Nie sztuką jest uporać się ze zdarzeniem w 12 strażaków, a sztuką jest zrobić to samo w sześciu, a było i tak że 5- cioma strażakami. Jak widzę tych dowódców zmian bezpośrednio po szkole aspirantów bez żadnego doświadczenia, stażu, drżących przed każdym wyjazdem to szlak mnie trafia. Gówniarze dzięki temu że mają znajomości dostają się na szkółkę aspirantów, a po niej od razu zastępce dowódcy zmiany czy dowódce. Pojęcia chłopaki nie mają, a dowodzą strażakiem,sekcyjnym itp. z 12 letnim stażem. nie wspominając o różnicy w wynagrodzeniu.  Na szkołę apirantów powinni być przyjmowani ludzie z minimum trzyletnim starzem pracy w JRG.Pozdrawiam.

Offline czeles

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Podwyżki na 2009r.
« Odpowiedź #74 dnia: Grudzień 23, 2008, 14:34:09 »
nie wszędzie aspiranci po szkole od razu dostają takie stanowiska na południowym wschodzie zaczynają najwyżej od ratownika lub st. ratownika a potem dopiero parę lat praktyki i ewentualnie jakieś stanowisko z dowódcą  w nazwie, oczywiście nie neguje faktu że po szkole są mało doświadczeni ale tak jest po każdej szkole i każdym kursie w psp, najlepiej to widać po KKS gdzie gościu przychodzi i ma nie wiele więcej wiedzy niż dają na kursie podstawowym OSP, mam nadzieje że w końcu to się zmieni i kiedyś włodarze wezmą się także w tym pędzie do reform za system szkolenia w PSP.