Autor Wątek: Wotum nieufności do komendanta SA PSP w Poznaniu  (Przeczytany 9131 razy)

Offline pyrus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Wotum nieufności do komendanta SA PSP w Poznaniu
« dnia: Maj 23, 2008, 20:18:28 »
Organizacja związkowa w szkole w Poznaniu wystąpiła z wotum nieufności do komendanta szkoły, z tego co wiem to zostało to wysłane do Warszawy do KG.

Offline kolo998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Wotum nieufności do komendanta SA PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 23, 2008, 21:40:06 »
ale co chodzi o głównego? nie wierzę przecież to był taki w porządku gość

Offline pyrus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Wotum nieufności do komendanta SA PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 23, 2008, 21:45:39 »
chodzi o komendanta szkoły, a nie o zastępce , a czy jest w porządku? to nie wiem , wotum z czegoś się wzięło

Offline kolo998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Wotum nieufności do komendanta SA PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 23, 2008, 21:47:43 »
no ok fakt ja go znalem jak był jeszcze wykładowcą w SA a widocznie moze zmienił mu sie punkt widzenia z punktem siedzenia

Offline pyrus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Wotum nieufności do komendanta SA PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 23, 2008, 21:53:26 »
jak będę wiedział coś więcej to napisze, ale z tego co wiem to w szkole jest niezbyt ciekawie , fatalna atmosfera

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Wotum nieufności do komendanta SA PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 23, 2008, 21:55:28 »
jak będę wiedział coś więcej to napisze, ale z tego co wiem to w szkole jest niezbyt ciekawie , fatalna atmosfera

Zgadzam sie w zupełności - jak będziesz coś wiedział - sprawdzonego to dopiero pisz !!
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Wotum nieufności do komendanta SA PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 23, 2008, 22:14:10 »
Panowie rewelacje macie trochę przeziębione ,  z tego co pamiętam to sytuacja miał miejsce już kilka tygodni temu . Nie pamiętam bo pierdołami się nie zajmuje , ale chyba jeszcze przed dniem strażaka mi o tym mówiono. Więc rewelacji z pierwszej ręki nie podajecie.

Pozdrawiam MIKO 

PS. Szczegółów nie podam, bo po prostu nie pamiętam, takie hity idą na co dzień, wiec szkoda sobie umysł zaśmiecać – jest problem- różnica zdań to sobie koledzy temat wyjaśniają .

« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2008, 22:18:13 wysłana przez MIKO »

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Wotum nieufności do komendanta SA PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 24, 2008, 06:26:00 »
jak będę wiedział coś więcej to napisze, ale z tego co wiem to w szkole jest niezbyt ciekawie , fatalna atmosfera

Jestem za ujawnieniem fatalnej atmosfery , jak coś więcej daj znać bo jak na razie to za mało  aby robić zamęt na  forum . Muszę przyznać , że temat jest ciekawy .

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Wotum nieufności do komendanta SA PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 26, 2008, 07:58:53 »
Czy to propaganda czy kolejna kaczka "dziennikarska"? Po co wogóle powstają takie topiki?

Offline Strażak_2007

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Wotum nieufności do komendanta SA PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 26, 2008, 08:22:20 »
To u nas w CS również przydało by się wotum nieufności wobec Komendanta bo i On jak i jeden zastępca wprowadzają niezdrową atmosferę w pracy, a ich działanie i poczynania nie wskazują na to aby dbali o rozwój Szkoły lecz o pogrążenie tej instytucji. Poznań akurat ma związki, a my niestety nie.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Wotum nieufności do komendanta SA PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 26, 2008, 09:26:46 »
... Poznań akurat ma związki, a my niestety nie.
A w czym problem żeby założyć związek zawodowy - są trzy centrale pożarnicze, można wybierać. Tylko czy chce się działać? Wygodniej ponarzekać i czekać aż inni załatwią.  :rolleyes:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline HAZMAT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 377
  • jeden wielki rozpiździej
Odp: Wotum nieufności do komendanta SA PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 26, 2008, 19:07:05 »
Wydaje mi się że tych związków i tak już jest za dużo...a poza tym tylko dwa tematy mają tu racje bytu..."czemu tak mało zarabiam i czemu tak długo pracuje"...i jeszcze w tych kwestiach nie mogą się dogadać
Pozdro dla wszyskich PODZIAŁOWCÓW i Chemików po fachu

Offline Kajman

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Wotum nieufności do komendanta SA PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 26, 2008, 20:09:03 »
Przeciez to te same zwiazki, jedyne i właściwe zrobiły dwa lata temu komendantem GS i teraz mu dały wotum nieufnosci????? Ale coś w tym musi być! Chyba już mają go dość. Słyszałem od kolegi z SA, że te wotum to sam 01 czytał i komentował na spedzie z kadrą. Wynikało z tego, że wszyscy to stary "układ" a on tylko jeden jest godny z nim walczyć. Najchętniej pewnie by wszystkich wypi.... a w ich miejsce przyjął innych lojalnych, nie wazne że miernych ale wiernych. Oj chyba jest gęsto. Podobno nawet spotykał się sam na sam z kadetami i słuchaczami kursów i mówił im jak mu to jest żle, że z takimi baranami, nierobami musi pracować. Wcześniej sam jak był wykładowcą nigdy nie splamił się robotą. Kolega mi mówił, że doktorat też zawdzięcia właśnie układowi, który robił 10 lat. Chyba zwiazki nareście przejrzały na oczy i chcą teraz naprawić bład z przed 2 lat. Chyba o 2 lata za długo. Myślę że czas na zmiany nie tylko w Poznaniu ale i w Krakowie i Częstochowie.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Offline pyrus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Wotum nieufności do komendanta SA PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 26, 2008, 22:02:54 »
Uchwała  nr  1/2008
Walnego Zebrania Członków Zakładowej Organizacji Związkowej
NSZZ „Solidarność” przy Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu

Członkowie Walnego Zebrania  NSZZ ”Solidarność ” przy Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu postanowili, co następuje:
W ostatnim czasie w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu nastąpiło wiele negatywnych wydarzeń, które doprowadziły do znacznego pogorszenia atmosfery pracy. Panuje powszechna frustracja i zdenerwowanie. Za powyższą sytuację odpowiada Komendant Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu
Na powyższą ocenę składa się wiele czynników, a w szczególności:
•   Spowodowanie podziału wśród pracowników Szkoły na kilkunasto osobową, faworyzowaną grupę, której zapewnia się nietykalność i „docenia” się finansowo ( w ciągu ostatniego roku zwiększone uposażenia oraz średnio kilka tysięcy złotych w nagrodach) oraz pozostałych pracowników, których się nie docenia, umniejsza się dodatki służbowe przy zmianie stanowiska, wszczyna się postępowania dyscyplinarne.
•   Stworzenie poza strukturalnej, nietykalnej grupy kilku osób (w tym instruktorów), w praktyce kierującej kształceniem w Szkole oraz doprowadzenie do sytuacji, gdzie instruktorzy na zajęciach zwracają uwagę i poniżają wykładowców (oficerów) w obecności kadetów.
•   Zmuszenie (pośrednio lub bezpośrednio), w ciągu okresu urzędowania, do odejścia ze Szkoły ok. siedmiu osób. Część osób nie posiadająca uprawnień emerytalnych odeszła ze służby, trzech oficerów z 15-20 letnim stażem służby zmuszono do przejścia na emeryturę, pozostałe osoby pełnią służbę w innych jednostkach PSP. W obecnej sytuacji 3 oficerów, wykładowców z 15-20 letnim stażem służby nosi się z zamiarem odejścia ze Szkoły, nie widząc możliwości współpracy i pracy z Komendantem.
•   Przyjmowanie do Pracy na stanowiskach cywilnych osób zajmujących odległe miejsca w rankingach punktowych po przeprowadzonych postępowaniach rekrutacyjnych, bądź unieważnianie postępowań rekrutacyjnych w przypadku, gdy najwyższe miejsce w rankingu zajmie „niewłaściwa” osoba.
•   Polecenie sporządzenia tendencyjnej, negatywnej oceny okresowej lekarzowi (oficerowi) oraz wszczęcia postępowania dyscyplinarnego za opuszczenie terenu Szkoły w czasie pracy, pomimo posiadanej zgody poprzedniego Komendanta na podnoszenie kwalifikacji (II stopień specjalizacji). Opinia została sporządzona przez Zastępcę Naczelnika Wydziału, pomimo obecności Naczelnika (bezpośredniego przełożonego) w pracy. W/w oficer złożył w sądzie przeciwko Komendantowi pozew o mobbing.
•   Obciążanie wykładowców i instruktorów zbędnymi obowiązkami biurokratycznymi m.in. opracowywaniem „planów wynikowych” pomimo oficjalnego stanowiska Ministerstwa Edukacji Narodowej uznającego to za nieuzasadnione i zbędne oraz nie wynikające z żadnych z obowiązujących aktów prawnych.
•   Przeprowadzenie pilotażowego kursu uzupełniającego strażaka ochrony przeciwpożarowej (kursu podoficerskiego) według programu opracowanego przez Komendanta, nie konsultowanego z innymi szkołami i nie zatwierdzonego przez Komendanta Głównego. Opracowany pilotażowy program oceniany był krytycznie przez wykładowców szkół kształcących podoficerów PSP.

Powyższe czynniki stwarzają podstawy do tego by stwierdzić, że Komendant Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu nie posiada zaufania wśród pracowników Szkoły.
Dlatego członkowie Walnego Zebrania zakładowej organizacji związkowej NSZZ ”Solidarność” podjęli niniejszą uchwałę jako Wotum Nieufności dla Komendanta Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Wotum nieufności do komendanta SA PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 26, 2008, 22:33:11 »
•   Polecenie sporządzenia tendencyjnej, negatywnej oceny okresowej lekarzowi (oficerowi) oraz wszczęcia postępowania dyscyplinarnego za opuszczenie terenu Szkoły w czasie pracy, pomimo posiadanej zgody poprzedniego Komendanta na podnoszenie kwalifikacji (II stopień specjalizacji). Opinia została sporządzona przez Zastępcę Naczelnika Wydziału, pomimo obecności Naczelnika (bezpośredniego przełożonego) w pracy. W/w oficer złożył w sądzie przeciwko Komendantowi pozew o mobbing.



Czy chodzi o Sz. małżonkę byłego KW?
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline pyrus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Wotum nieufności do komendanta SA PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 27, 2008, 11:36:16 »
Nie, chodzi o kogos innego

Offline James Bond

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Wotum nieufności do komendanta SA PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 27, 2008, 12:13:40 »
Lang widzę, że nie orientujesz się w sytuacji w szkole bo wiedziałbyś ilu jest lekarzy i o kogo chodzi. Pozdrawiam.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Wotum nieufności do komendanta SA PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 27, 2008, 15:59:54 »
Z Pyrlandią pożegnałem się już kilka lat temu, to chyba mogę być mało zorientowany:)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Wotum nieufności do komendanta SA PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 28, 2008, 08:49:32 »
czy  jeżeli  :

cytat : Przeprowadzenie pilotażowego kursu uzupełniającego strażaka ochrony przeciwpożarowej (kursu podoficerskiego) według programu opracowanego przez Komendanta, nie konsultowanego z innymi szkołami i nie zatwierdzonego przez Komendanta Głównego. Opracowany pilotażowy program oceniany był krytycznie przez wykładowców szkół kształcących podoficerów PSP

Mogą cofnąć stopnie sekcyjnych dla zdających tam podoficerów ,  bo jeżeli było to nie legalne to  awans na stopień podoficerski też ..

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline ken998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Wotum nieufności do komendanta SA PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 29, 2008, 11:01:02 »
Widze ze tu sami mądrzy ludzie pisza to zapytam inaczej czy wotum nieufnosci ma usankcjonowanie prawne w przepisach PSP. Jak mi się wydaje chyba nie a szukałem szczegołowo. Moze sie myle .A to ze NSZZ Solidarność to nic dziwnego bo widocznie nie dał im na tyle stołeczków aby ich zadowolic.Niech zyje NSZZ nierobów i karierowiczów.

Offline trzynasty

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Wotum nieufności do komendanta SA PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 29, 2008, 16:44:11 »
witam
zadajcie mi pytanie jaki "interes" ma prezydium związku przegłosowując to "wotum"?
zadajcie mi pytanie czego wymamaga rzeczony komendant?
pozdrawiam

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Wotum nieufności do komendanta SA PSP w Poznaniu
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 29, 2008, 17:10:21 »
Widze ze tu sami mądrzy ludzie pisza to zapytam inaczej czy wotum nieufnosci ma usankcjonowanie prawne w przepisach PSP. Jak mi się wydaje chyba nie a szukałem szczegołowo. Moze sie myle .A to ze NSZZ Solidarność to nic dziwnego bo widocznie nie dał im na tyle stołeczków aby ich zadowolic.Niech zyje NSZZ nierobów i karierowiczów.

Masz rację , tu sami mądrzy ludzie piszą , a Ty chyba jesteś ten KEN od Barbie . W....wia mnie jak jakiś KEN jeździ po związkowcach z całego kraju.
Chyba, że chcesz nabić sobie postów - jest taki fajny wątek "Czas na forum" - możesz tam pisać codziennie, bo codziennie będziesz mial inny czas.
Wiwat Barbie
Przepraszam , że poza tematem.
Pozdr
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.