Autor Wątek: Strażak Ochotnik?  (Przeczytany 1566 razy)

Offline bols7

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Strażak Ochotnik?
« dnia: Maj 23, 2008, 13:27:45 »
Witam! Od paru lat noszę się z zamiarem zostania ochotnikiem ale nie jest to takie proste w mojej sytuacji. Mieszkam w małym mieście w którym jest KP PSP, ale do najbliższej jednostki OSP mam ok. 5 km. Liczę się z tym, że taka odległość eliminuje mnie z możliwości uczestniczenia w akcjach, ale czy jednostka może mnie wykorzystać w jakiś inny sposób? Jak inaczej mogę pomóc?

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: Strażak Ochotnik?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 23, 2008, 15:34:03 »
Nie ma co mówić że eliminuje bo różnie może być i w czasie alarmu możesz akurat być koło remizy albo alarm będzie w czasie ćwiczeń:) Osobiście znam 3 przypadki w których występuje ten sam problem. Wtedy takich strażaków zabierali głównie na zabezpieczanie jakiś imprez masowych czy coś w tym stylu. życzę w powodzenia!

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: Strażak Ochotnik?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 23, 2008, 19:01:49 »
Nie widzę żadnych przeciwskazań aby być czynnym członkiem OSP. 5 km to jeszcze nie tak dużo czasami może uda Ci sie zdążyć oczywiście samochodem u mnie są osoby które mają ok 3 km zazwyczaj jadą II rzutem chociaż czasami i I (możesz być akurat  w pobliżu jednostki lub w jednostce) , jedostki mają także akcje długotrwałe potrzebne sa podmiany , akcje niealarmowe , zabezpieczenia , zawody , ćwiczenia czasami poprostu się jest w jednostce itd. Reasumując u mnie byłbyś mile widziany

Offline bols7

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Strażak Ochotnik?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 23, 2008, 19:57:57 »
No to podnieśliście mnie na duchu  -_- Nie pozostaje mi nic innego jak złożenie podania.
Wybrałem jednostkę która nie należy do KSRG. W jaki więc sposób jest ona informowana o zdarzeniach? Syrena nie jest przecież uruchamiana radiowo z KP PSP. Czy i w jakich sytuacjach powołuje się do akcji ratowniczej taką jednostkę?

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: Strażak Ochotnik?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 23, 2008, 20:17:11 »
Moja jednostka też nie jest w KSRG ale jak jest jakiś alarm to w pierwszej kolejności uruchamiana jest syrena a następnie naczelnik uruchamia swój telefon komórkowy i dzwoni do strażaków. I jak jest jakaś większa akcja gdzie potrzebne jest wsparcie to idzie informacja na telefon naczelnika z PSK. W sumie to oni decydują kiedy nasza jednostka i do jakiej akcji ma zostać zaangażowana

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: Strażak Ochotnik?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 23, 2008, 20:31:07 »
a w moim regionie dzwonia do komendantow jednostek badz kierowcow i oni puszczaja syrene ale zadko sie im to zdarza ;p ja tam jestem w KSRG a do strazy mam 50 m
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: Strażak Ochotnik?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 26, 2008, 21:55:52 »
No to podnieśliście mnie na duchu  -_- Nie pozostaje mi nic innego jak złożenie podania.
Wybrałem jednostkę która nie należy do KSRG. W jaki więc sposób jest ona informowana o zdarzeniach? Syrena nie jest przecież uruchamiana radiowo z KP PSP. Czy i w jakich sytuacjach powołuje się do akcji ratowniczej taką jednostkę?
A tu się mylisz  to , że jednostka nie jest w KSRG to nie znaczy , że niema systemu powiadamiania np.DSP może mieć nawet modół powiadamiania smsami najlepiej zapytaj naczelnika odpowie Ci na wszystkie nurtujące cię pytania

Offline Emilovic

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
  • Nie matura lecz chęć szczera !!!
Odp: Strażak Ochotnik?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 28, 2008, 08:25:09 »
W mojej gminie jest 5 jednostek OSP, wszystkie mają  modół powiadamiania smsami a tylko jedna jest w KSRG.