Autor Wątek: Raporty na godz. 7:00 i 19:00 - archaizm czy potrzeba?  (Przeczytany 5078 razy)

Offline to.mash

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Raporty na godz. 7:00 i 19:00 - archaizm czy potrzeba?
« dnia: Maj 19, 2008, 22:45:31 »
Zadaję takie pytanie całkiem świadomie (może "decydenci" pomyślą?).
Wszelkie statystyki opierają się zazwyczaj na dacie a nie godzinie. Teraz gdy wiele SK pracuje na 24h nie widzę przesłanek ku takiemu wymogowi.
Może ktoś wyjaśni mi po co to robić i jak już, dlaczego "ręcznie" skoro SWD taki "przebiegły" ?

Offline mlody.strazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Raporty na godz. 7:00 i 19:00 - archaizm czy potrzeba?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 20, 2008, 07:30:47 »
No właśnie!!
Zdawało mi się, że jak stanowisko przejdzie na system 24-ro godzinny, to będzie wysyłany tylko raport o godzinie 7:00
Chociaż z punktu widzenia statystyki to powinien być przesyłany przed albo krótko po północy na zamknięcie dnia.

Ale tutaj pomyłka. Dalej uskuteczniamy tę ułomność.

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Raporty na godz. 7:00 i 19:00 - archaizm czy potrzeba?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 20, 2008, 20:19:10 »
Cytuj
Zdawało mi się, że jak stanowisko przejdzie na system 24-ro godzinny, to będzie wysyłany tylko raport o godzinie 7:00

Zapomniałeś że nie wszyscy pracują na 24 i dopóki to się nie zmieni będziemy wysyłać 2 raporty

Cytuj
Może ktoś wyjaśni mi po co to robić i jak już, dlaczego "ręcznie" skoro SWD taki "przebiegły

On wcale nie jest przebiegły wiele razy ręcznie musiałem zmieniać dane o wyjazdach
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Raporty na godz. 7:00 i 19:00 - archaizm czy potrzeba?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 20, 2008, 22:19:26 »
Tak naprawdę to nie rozumiem idei tych raportów. Przecież i tak wszystko idzie do WSKR-u na bieżąco transmisją - wyjazdy, obsady, itd itd. Przecież spokojnie Abakus mógłby stworzyć taki generator raportów dla każdego PSK/MSK w WSKR i byłoby po kłopocie. A tak to robimy dodatkowo ruch na łączach i niepotrzebną robotę. A tak swoją drogą, to co wpisujecie w te raporty? Ciekaw jestem bardzo. U mnie wszystko to jest jedna wielka dowolność.

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Raporty na godz. 7:00 i 19:00 - archaizm czy potrzeba?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 20, 2008, 22:27:10 »
Cytuj
A tak swoją drogą, to co wpisujecie w te raporty? Ciekaw jestem bardzo. U mnie wszystko to jest jedna wielka dowolność.

To jest raport z przebiegu służby więc musi być dowolność , nie wszyscy przecież robimy to samo
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline to.mash

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Raporty na godz. 7:00 i 19:00 - archaizm czy potrzeba?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 24, 2008, 19:27:54 »
Pojęcie "musi" jest bardzo względne...
Wydaje mi się, że raczej ktoś kazał a później ktoś odkazać zapomniał :) A my "szary motłoch" klepiemy coś dla kosza.
Nie widzę logiki raportu który i tak jest generowany przez system (czasami tylko korektowany ręcznie) i wysyłać do instancji wyższej.
Jeśli "ktoś władny" tych danych potrzebuje niech "zagada" Abakusa a otrzyma je online. Jestem inż. informatyki i wiem, że to tylko kilka wersów dla SWD. W tej chwili mamy jeszcze jeden element do sprawdzania naszej pracy która powinna polegać na czymś innym niż sprawdzanie czy komuś pasują cyferki.
Pozdrawiam i ciągle oczekuję na odpowiedź na pytanie zawarte w temacie.

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Raporty na godz. 7:00 i 19:00 - archaizm czy potrzeba?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 25, 2008, 00:57:36 »
A czy w całym kraju w tych raportach ( lub w inny sposób) przekazuje się nadal informacje dotyczące zdarzeń związanych z terroryzmem ?

Offline leon z.

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Raporty na godz. 7:00 i 19:00 - archaizm czy potrzeba?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 25, 2008, 05:15:40 »
A czy w całym kraju w tych raportach ( lub w inny sposób) przekazuje się nadal informacje dotyczące zdarzeń związanych z terroryzmem ?
Tak :mellow: W "informacjach ze zdarzenia" i "rejestrze wyjazdów". Nic więcej.
Pozdrawiam!

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Odp: Raporty na godz. 7:00 i 19:00 - archaizm czy potrzeba?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 02, 2008, 11:06:25 »
A tak swoją drogą, to co wpisujecie w te raporty? Ciekaw jestem bardzo. U mnie wszystko to jest jedna wielka dowolność.
U nas wpisuje się wycofany sprzęt i samochody - chociaż nie wiem po co  ^_^

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Raporty na godz. 7:00 i 19:00 - archaizm czy potrzeba?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 20, 2008, 19:10:01 »
Tak naprawdę to nie rozumiem idei tych raportów. Przecież i tak wszystko idzie do WSKR-u na bieżąco transmisją - wyjazdy, obsady, itd itd. Przecież spokojnie Abakus mógłby stworzyć taki generator raportów dla każdego PSK/MSK w WSKR i byłoby po kłopocie. A tak to robimy dodatkowo ruch na łączach i niepotrzebną robotę. A tak swoją drogą, to co wpisujecie w te raporty? Ciekaw jestem bardzo. U mnie wszystko to jest jedna wielka dowolność.

Bardzo słusznie moim zdaniem! Ja też zastanawiam się nad tym? Wszystko przecież na bieżąco spływa do WSKR i wystarczy to wygenerować i wysłać do KG. Zresztą przecież i tak się to odbywa.
Co piszemy? Ja zwykle z lenistwa /już/ nic!  ^_^ Bo i po co? Czy ktoś to wogóle czyta i podejmuje jakieś kroki...  :angry:
Wysłanie raportu przed 19 i 7 rano nie stanowi większego problemu tylko czemu i komu ma to służyć?
Cytuj
Wydaje mi się, że raczej ktoś kazał a później ktoś odkazać zapomniał Smiley A my "szary motłoch" klepiemy coś dla kosza.
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Raporty na godz. 7:00 i 19:00 - archaizm czy potrzeba?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 11, 2008, 16:26:16 »
czytać Ajax to może nie czytają tych raportów ale dają znać jak tylko 5 minut po czasie (gdy zapomnisz)
Pozdr.
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Raporty na godz. 7:00 i 19:00 - archaizm czy potrzeba?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 12, 2008, 22:36:29 »
Owe raporty są tak samo potrzebne jak wpisywanie współrzędnych geograficznych w meldunkach. Zapewne w ponad 90% przypadków ( a może i w prawie 100 %? ) owe współrzędne wpisuje się z tak naprawdę orientacyjnie , bo w ilu jednostkach sprawdza sie GPS-em dokładną lokalizację miejsca zdarzenia? ;)
Sensowności wysyłania tych raportów do dzisiaj nikt nam nie potrafił wytłumaczyć, więc wysyłamy ale nie wiemy po co. Kiedyś ich nie było i wszystko przebiegało jak trzeba ...

Offline (M)psk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Raporty na godz. 7:00 i 19:00 - archaizm czy potrzeba?
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 10, 2008, 17:37:54 »
Odpowiedź na poruszane zagadnienie jest moim zdaniem następująca, chłopaki w KCKR pracują na 12 więc jakimś papierowym akcentem muszą zakończyc służbę (dyżur??),
Natomiast mam pytanko: czy ktoś kiedyś wpisał w słynny punkt zdarzenia o znamionach terroryzmu -PROWADZONO, jeśli tak to co tam zakwalifikował??

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Raporty na godz. 7:00 i 19:00 - archaizm czy potrzeba?
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 22, 2008, 22:58:15 »
U nas w KP żeby było mało jak jest zmina o 20.00 to trzeba wysłać SMS lub zadzwonić do KP lub Z-cy, że wszystko ok i że się jest na służbie to jest dopiero paranoja!!!! To ma być chyab zmiana służby!!! Służba znadana, służba pprzejęta, służba rozpoczęta!!!!:)