Autor Wątek: Tor przeszkód SGSP 2008  (Przeczytany 6891 razy)

Offline Emilovic

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
  • Nie matura lecz chęć szczera !!!
Tor przeszkód SGSP 2008
« dnia: Maj 17, 2008, 12:13:17 »
Czy ktoś z was wie jak będzie wyglądać tegoroczny tor przeszkód. Na stronie SGSP znalazłem tylko tor z 2007r.

Offline radekg

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Tor przeszkód SGSP 2008
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 17, 2008, 14:38:57 »

http://www.sgsp.edu.pl/aktual/wkrotce/rekrutacja/warunki_rekrutacji_2008_9_mund.pdf

Tutaj znajdują się warunki i tryb rekrutacji do SGSP w roku 2008/2009 wraz z dokładnym rysunkiem toru przeszkód i szczegółowymi zasadami jego pokonywania.

Offline Emilovic

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
  • Nie matura lecz chęć szczera !!!
Odp: Tor przeszkód SGSP 2008
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 17, 2008, 16:52:34 »
Wielkie dzięki. To jest ten sam co rok temu, oglądałem go wielokrotnie na stronie SGSP z napisem u góry TOR PRZESZKÓD 2007. Myślałem, że będzie coś nowego w tym roku ...

q-bash

  • Gość
Odp: Tor przeszkód SGSP 2008
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 18, 2008, 10:49:55 »
Hej. a ćwiczycie ten tor? Macie jakieś problemy z którymś elementem?

Offline Emilovic

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
  • Nie matura lecz chęć szczera !!!
Odp: Tor przeszkód SGSP 2008
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 18, 2008, 11:56:31 »
Będę musiał się wybrać to mojej szkoły i pewnie mi dadzą po ćwiczyć. Wtedy powiem jak mi idzie. Narazie ćwiczyłem odmyk (wychodzi na 4- ).

q-bash

  • Gość
Odp: Tor przeszkód SGSP 2008
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 18, 2008, 15:50:02 »
ja ćwiczyłem skok tygrysi (mam nawet nagrany filmik -_-) odmyk ćwiczyłem razem z wymykiem. Sam odmyk nie jest trudny - na pewno łatwiejszy od wymyku. W moim przypadku problem polega na tym, że jak już z pozycji wyjściowej (czyli kucaka) podbiegne do drążka to nie wdrapie się na niego tak, żeby osiągnąć pozycję wyjściową do odmyku. Chyba jestem za niski (1,76m wzrostu) coś mi się wydaje, że będę musiał robić najpierw "pół" wymyku i dopiero wtedy odmyk.. Trochę zakręciłem ale mam nadzieję, że wiadomo o co chodzi :rolleyes:

Offline Emilovic

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
  • Nie matura lecz chęć szczera !!!
Odp: Tor przeszkód SGSP 2008
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 18, 2008, 16:05:12 »
No ja ciebie rozumiem. Wzrost ma niewielkie znaczenie ja przy wzroście 173 zrobię odmyk na każdej wysokości pod warunkiem że tam doskoczę. Więc mi się wydaje, że chodzi o siłę i wytrenowanie. Choć oczywiście wzrost też ma znaczenie jeżeli drążek wisi na wysokości 190 cm.

Na początku zacznij podnosić się nad drążek jedną reką np. prawą (silniejszą zazwyczaj) a następnie drugą.
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2008, 16:15:22 wysłana przez Emilovic »

q-bash

  • Gość
Odp: Tor przeszkód SGSP 2008
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 18, 2008, 16:20:03 »
No dzięki za radę -_- poćwiczę w ten sposób. W końcu liczy się każda sekunda.. Ba - każdy ułamek sekundy.

Offline radekg

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Tor przeszkód SGSP 2008
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 18, 2008, 21:41:52 »
A ćwiczyliście przewroty w przód i następnie przejście po równoważniach? Ja osobiście jeszcze tego nie ćwiczyłem, ale mam zamiar sklecić jakieś równoważnie i poćwiczyć. Mam nadzieje że nie zwale sie z równoważni po zrobieniu 2 przewrotów.

q-bash

  • Gość
Odp: Tor przeszkód SGSP 2008
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 18, 2008, 22:07:57 »
w ogóle równoważnia a raczej równoważnie są niebezpieczne. Po pierwsze są względem siebie tak ustawione, że jak zbiegasz z jednej to wpadając na drugą siła odśrodkowa wypchnie Cię na zewnątrz - w tym przypadku do lewej strony - więc trzeba uważać i wydaje mi się, że warto zwolnić (może to być trudne bo wiadomo, że każdy chce jak najszybciej;) Po drugie - tak jak mówisz - po dwóch "fikołkach" pomiesza się trochę w błedniku... Tyle teorii:) trzeba przetestować. Ja jeszcze tego nie ćwiczyłem ale na pewno przećwicze. Pozdro

Offline Fcraptor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Tor przeszkód SGSP 2008
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 02, 2008, 14:30:11 »
Hallo :)
Mam pytanko co do obmyku bo na forum wypowiedzi na ten temat jest mnostwo a kazda inna, jezeli ktos wie jak to na 100% ma wygladac to niech napisze:) Poprosze o udzielienie osob ktore sa pewne i wiedza jak to zrobic a nie osob ktore sie domyslaja :)
Pozdrawiam :)

q-bash

  • Gość
Odp: Tor przeszkód SGSP 2008
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 02, 2008, 16:15:48 »
Odmyk jest bardzo łatwy: Pewnie nie raz go robiłeś jako dziecko a nawet nie wiesz o tym -_- - to nic innego jak "fikołek" do przodu na trzepaku. Chodzi o to, że drążek jest na wysokości 190cm i musisz na niego wskoczyć tak aby ręce mieć wyprostowane.. gdy to już Ci się uda zrobić drążek będziesz miał na wysokości miednicy - i wtedy robisz tego wspomnianego wcześniej "fikołka" -_- jak już zrobisz go, puszczasz się i biegniesz dalej. Porada - nie wskakuj na drążek z rozbiegu - podbiegnij, zatrzymaj się i wtedy podskocz na drążek. Jeżeli nie należysz do najwyższych osób podciągnij się najpierw silniejszą ręką a pózniej słabszą (jest łatwiej) To tyle. Mam nadzieję, że pomogłem  -_-. Pozdro

Offline Fcraptor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Tor przeszkód SGSP 2008
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 02, 2008, 17:00:55 »
To sie rozumie, bardzo fajnie ze napisałes to w miare jasno przynajmniej wiadomo o co chodzi:)
No najwyzszy nie jestem, mam 183 ale mysle ze starczy :P
Mam nadzieje ze jest tak jak mowisz :) bo inni pisali ze to niby trzeba 2 nogami nad drazkiem przełozyc!!
A tak jak moge spytac to robiłes juz to na egz do szkoły pozarniczej ze wiesz dokładnie jak to ma wygladac ??

q-bash

  • Gość
Odp: Tor przeszkód SGSP 2008
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 02, 2008, 17:44:57 »

inni pisali ze to niby trzeba 2 nogami nad drazkiem przełozyc!


Ciekawe jak oni to chcieli wykonać ^_^. Jeżeli chodzi o wzrost to z Twoim wzrostem wystarczy lekko podkoczyć i jesteś u góry -_- Ja mam 176 cm wzrostu i robię to bez problemu.

A tak jak moge spytac to robiłes juz to na egz do szkoły pozarniczej ze wiesz dokładnie jak to ma wygladac ??

Porad zasięgałem u znajomego W-F-isty. Poza tym czytałem i konsultowałem to na forum (tym również) jak dobrze poszukasz to znajdziesz;)

Offline Racoviak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Tor przeszkód SGSP 2008
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 02, 2008, 18:17:29 »
Ja dzisiaj ćwiczyłem tor i najgorsze jak dla mnie to przebiegnięcie pod płotkiem bo za wysoki jestem (194 cm) oraz równoważnie ale to już opanowałem ale chyba wcześniej z 20 razy próbowałem:P  I wbrew pozorom wcale tor nie jest taki lightowy ja na koncu ledwo żyje:P hehe:) Pozdrawiam i do zobaczenia na sprawnościówce:)

Offline Fcraptor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Tor przeszkód SGSP 2008
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 02, 2008, 18:22:24 »
Tez nie wiem jak sie do tego chcieli zabierac  ^_^
mam nadzieje ze masz dobrego w-f -ste :D
a tak myslac nad torem, to wykonujesz kazde cwiczenie osobno czy masz jakis taki zbudowany tor??
bo tak sie zastanawiajac to nie wiem jak sie do tego zabrac  :huh:

q-bash

  • Gość
Odp: Tor przeszkód SGSP 2008
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 02, 2008, 20:32:16 »
W-F-ista bardzo dobry -_- Ćwiczyłem z nim m.in. skok tygrysi -_-
Jeżeli chodzi o tor to niestety każde ćwiczenie wykonuje osobno. Nie mam za bardzo warunków do budowy takiego toru więc ćwicze go na raty..
Racoviak aż tak źle z tą równoważnią? a masz taką samą wąską? nie wiem czy widzieliście foty z zeszłego roku ale tamta była tak wąska że but sie nie mieścił na szerokość ^_^

Offline Racoviak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Tor przeszkód SGSP 2008
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 02, 2008, 20:55:21 »
Ja mam odwróconą ławkę i moja stopa wystaje po bokach:P Ale mam rozmiar 47 więc sam nie wiem... Gościu z którym to ćwiczy mówi że raczej nie będzie cieńszej... A ogólnie to błednik szaleje po tych dwóch przewrotach... ja mam taki sposób że praktycznie robie 3 susy- 2 na pierwszej i 1 na drugiej a potem od razu zeskakuje... mam długie nogi to nie ma z tym problemu ale zanim do tego doszedłem minęło troche czasu:P Dzisiaj byłem pierwszy raz i jestem bardzo zadowolony:) Jak poćwicze jeszcze te 2 tygodnie to będzie wypas. Ja ćwicze tak że mam kawałkami ustawiany tor a dokladniej w dwoch czesciach- pierwsza wszystko oprócz manekina, sekcji ze skrzyniami, i bez odmyku i tego drugiego z drążkiem a w drugim kawałku mam reszte (za wyjątkiem manekina bo tego nie mam jak skołować) Idzie to wszystko ogarnąć...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2008, 22:22:30 wysłana przez Racoviak »

Offline Fcraptor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Tor przeszkód SGSP 2008
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 02, 2008, 22:32:54 »
To macie chłopaki spoko,
bo ja nie mam za bardzo jak tego zrobic ale mysle ze nie bedzie tak zle, moze kilka cwiczen uda mi sie przecwiczyc, najbardzie bede probował na obmykiem :)

Offline Racoviak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Tor przeszkód SGSP 2008
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 02, 2008, 22:39:33 »
Odmyk spróbuj sobie na jakims placu zabaw, często są tam takie drążki właśnie na wysokości ok 190, jak się będziesz trzymał cały czas rękami to nic Ci sie nie stanie... a równoważnie możesz ćwiczyć na krawężnikach tylko wcześniej obróć się pare razy wokół własniej osi bo tak bez zamotki to ja bym przeszedl bez problemu:P

q-bash

  • Gość
Odp: Tor przeszkód SGSP 2008
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 03, 2008, 06:20:15 »
najbardzie bede probował na obmykiem :)

Fcraptor to nie obmyk tylko odmyk  :rolleyes:

Offline Fcraptor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Tor przeszkód SGSP 2008
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 04, 2008, 22:06:28 »
Oj , nigdy nie zwracałem uwage na to jak sie to pisze, a to moze chodzic o zupełnie dwa inne ciczonka :)
dobrze ze mi q-bash napisałes :D THX
wiec bede kiedys w przyszłosci cwiczyc odmyk :)

Offline Backdraft;)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Tor przeszkód SGSP 2008
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 04, 2008, 23:08:07 »
na czym polega dokładnie przejazd nad skrzynią za pomocą drążka?? wie ktoś może??
...walcze, biegne przed siebie... w sercu Czerwień i Biel...

q-bash

  • Gość
Odp: Tor przeszkód SGSP 2008
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 04, 2008, 23:15:43 »
Rozbiegasz się, jak zbliżasz się do drążka - podskakujesz, w locie łapiesz się drązka a nogi podkulasz i już jesteś na drugiej stronie:) PS nie zapomnij się puścić drążka :P Ja to przećwiczyłem parę razy na trzepaku osiedlowym. Spróbuj! to jeden z łatwiejszych elementów toru;)

Offline Backdraft;)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Tor przeszkód SGSP 2008
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 04, 2008, 23:18:43 »
dzięki... tak myślałem ale lepiej sie upewnić...
...walcze, biegne przed siebie... w sercu Czerwień i Biel...