Autor Wątek: Wybiera się ktoś do SGSP?  (Przeczytany 215468 razy)

Online Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1325 dnia: Listopad 17, 2010, 21:03:56 »
nie no ja tak z czystej "ciekawośći" pytam, nie obawiam się jakoś lekarzy, jak już coś to tak jak wszyscy-psychologa

Online Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1326 dnia: Listopad 17, 2010, 21:46:25 »
czemu mam się bać? przecież mnie nie zbije :) najwyżej to mi wystawi negatywną opinie i pozamiatne...

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1327 dnia: Listopad 17, 2010, 22:55:06 »
Jeśli w ten sposób podchodzisz do tematu, daruj sobie już teraz.
Dajemy Ci wskazówki, co zrobić, żeby nie było "pozamiatane".
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Online Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1328 dnia: Listopad 18, 2010, 05:51:46 »
Jeśli w ten sposób podchodzisz do tematu, daruj sobie już teraz.
Dajemy Ci wskazówki, co zrobić, żeby nie było "pozamiatane".

Nie wiem do czego bijesz????

Offline Backdraft;)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1329 dnia: Listopad 18, 2010, 17:34:06 »
Sheldon mówi o samym podejściu do tematu dostania się do tej szkoły, są ludzie, którym naprawdę na tym zależy, a są i tacy którym jest wszystko jedno, i to "wszystko jedno" objawia się niestety także podczas dalszej służby w szkole:( nie chce Cie oceniać Petro, i nie mam nic  złego na myśli ale takie wypowiedzi nie są zbyt mile odbierane.

Pozdrawiam;)
...walcze, biegne przed siebie... w sercu Czerwień i Biel...

Offline Luna

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1330 dnia: Listopad 21, 2010, 15:51:31 »
paradoksem tego wszystkiego jest fakt, iż często dostają się osoby, którym 'jest wszystko jedno', a te którym na prawdę zależy odpadają...

Online Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1331 dnia: Listopad 21, 2010, 17:10:03 »
WIdzę, że to jest kolejna "odpowiedź na moją odpowiedź". Mi cholernie zależy żeby się tam dostać. Zakładam, że się dostanę, ale nie będę z tego powodu rozpaczał, że się nie dostanę...mówi się "trudno za rok może się uda"...trzeba mieć też plan B i na wszelki wypadek C. Ja nie jestem z tych, co nie mają pojęcia o straży pożarnej i ostro biją do drzwi sgsp, bo jestem też ochotnikiem i po przez udział w różnego typu akcjach i ćwiczeniach poznałem to rzemiosło z każdej strony. I dlatego ja nie jestem z tych co "mi wszystko jedno" czy się dostanę czy nie...zresztą zobaczymy, pożyjemy.
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2010, 17:15:06 wysłana przez Petro »

Offline wdooweq

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1332 dnia: Grudzień 30, 2010, 23:09:00 »
Witam

Moglby ktos opowiedziec jak wyglada wizyta u ortopedy? co bada, jak bada itp?

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1333 dnia: Luty 05, 2011, 19:15:36 »
Rozbierasz się do majtek (nie zapomnę nigdy karteczki, która uwidaczniała się po zdjęciu butów "i skarpetki też"  ^_^), sprawdza kręgosłup, pyta o ew. złamania, urazy, kontuzje.
Następnie pod nogi podkłada Ci takie deseczki i sprawdza, czy nogi są równej długości. Co ciekawe, za mojego rocznika chyba z 40 osób miało lewą nogę krótszą o centymetr ;-)
Sprawdza też odległość między kolanami (jedna osoba miała z tym problem ale przeszła po odwołaniu). Bodajże do 5cm jest "norma". Ale głowy nie dam sobie uciąć.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Online Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1334 dnia: Luty 05, 2011, 20:45:33 »
a mógłbyś przybliżyć bardziej o co z tymi kolanami chodzi?

q-bash

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1335 dnia: Luty 05, 2011, 20:49:53 »
chodzi o to czy nie masz szpotawych lub koślawych kolan.
Tutaj masz szczegóły -> http://www.zdroweporady.pl/2007/wady-kolan-koslawosc-szpotawosc/
pozdrawiam

Offline FireMan94

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1336 dnia: Luty 05, 2011, 22:50:26 »
http://www.youtube.com/watch?v=WkkxVDvVlzM
Zobaczcie panowie/panie jak koleżka wymiata :) Pozazdrościć tylko...
Interesuje mnie jak to jest z tą równoważnią na torze. Czy można ją "przeskoczyć" kilkoma krokami jak ten kozak na filmie ?
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2011, 22:53:59 wysłana przez FireMan94 »

Online Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1337 dnia: Luty 05, 2011, 23:12:32 »
dzięki q-bash

Offline paawel998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1338 dnia: Luty 06, 2011, 15:30:32 »
http://www.youtube.com/watch?v=WkkxVDvVlzM
Zobaczcie panowie/panie jak koleżka wymiata :) Pozazdrościć tylko...
Interesuje mnie jak to jest z tą równoważnią na torze. Czy można ją "przeskoczyć" kilkoma krokami jak ten kozak na filmie ?

ten "kozak" ćwiczy parkour dlatego tak wymiata :) a co do równoważni to chyba jest linia za która trzeba wylądować żeby zaliczyć ten element

Offline risky33

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1339 dnia: Czerwiec 08, 2011, 01:49:31 »
a ja mam nastepujace pytanie, chociaz w sumie to chce sie tylko upewnic bo praktycznie to znam odpowiedz. jezeli ktos bedzie mial w przyszlym roku 26lat to rozumiem ze nie ma sie co ubiegac o dostanie sie do SGSP? nie ma jakis planow odnosnie zniesienia limitu wieku albo podwyzszenia??bo z tego co wiem obowiazujacy to 25lat.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1340 dnia: Czerwiec 08, 2011, 08:44:44 »
To jest niezmienne od dawien dawna i raczej nie zanosi się na zmiany.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 351
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1341 dnia: Czerwiec 08, 2011, 11:51:52 »
widzieliście zmiany w rekrutacji na zaoczne sgsp 2012/2013? właśnie od tego roku również na zaoczne sgsp dla strażaków będę wymagać matur z matematyki i fizyki lub chemii... tutaj macie o tym informację: http://www.sgsp.edu.pl/aktual/wkrotce/2011/rekrutacja2012_2013/uchwala_8.pdf

PS. Orientuje się ktoś ile w tym roku jest miejsc na zaoczne sgps dla strażaków?

Offline Yurczi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1342 dnia: Lipiec 09, 2011, 15:56:06 »
W jaki sposób można się odwołać od wyników badań?

Online Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1343 dnia: Lipiec 09, 2011, 16:02:50 »
a do już po badaniach?

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1344 dnia: Lipiec 09, 2011, 16:19:55 »
W jaki sposób można się odwołać od wyników badań?
Zakładam, że chodzi Ci o psychologa?
Próbować możesz, ale... niestety nie wróżę pomyślnego dla Ciebie wyniku odwołania.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline House M.D.

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1345 dnia: Lipiec 11, 2011, 15:11:39 »
Czy ktoś z już będących w SGSP mógłby opisać całą swoją drogę do tej szkoły? Dodatkowo prosiłbym o podanie terminów kiedy np. składaliście papiery  i kiedy rozpoczęliście przygotowania do toru.Możecie  też napisać coś o czym warto by było wiedzieć  , a czego sami nie wiedzieliście startując do szkoły.

P.S.:  Bezcenne będą rady o wszelkich informacjach dodatkowych, których nie ma w informatorze o rekrutacji. Możecie też powiedzieć co robiliście ze świadectwem ukończenie szkoły i maturalnym( czy trzeba notarialnie poświadczać czy można jakoś taniej w szkole).

q-bash

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1346 dnia: Lipiec 11, 2011, 15:18:21 »
przeczytaj cały wątek od początku bo skoro prosisz o takie cos to widocznie nie pokwapiłeś się żeby to zrobić. Jest tu moja droga do szkoły i wielu innych osób z 2 roczników. Masz na to dużo czasu...

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 351
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1347 dnia: Lipiec 12, 2011, 09:08:41 »
ja dostałem się do Warszawy ale na Inżynierie Bezpieczeństwa Cywilnego... teraz powiedzcie mi czy jest sens to zaczynać? jest możliwość przeniesienia się na mundurowe? a jeśli nie to jest szansa po tym dostać stopień oficerski? jest w ogóle na forum ktoś co to studiuje?

Offline Kobra

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1348 dnia: Lipiec 12, 2011, 15:18:14 »
Nie ma możliwości "przeniesienia" się na studia mundurowe. Jedyna droga to przeczekać rok i przy następnym naborze próbować. Wydział Inżynierii Bezp. Cywilnego zajmuje się głównie kształceniem pod kierunkiem  Zarządzanie kryzysowe, ochrona ludności, obrona cywilna itp. Nie jest ściśle powiązany z ochroną ppoż tak jak ma to miejsce na Wydziale Inżynierii Bezp. Pożarowego.  Skoro nie dostałeś się na mundury to lepiej było iść na cywilne na WIBP niż na WIBC.
Uczyń siebie swoim własnym schronieniem, przemierzaj świat nie będąc przywiązanym do niczego...

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1349 dnia: Październik 29, 2011, 14:56:11 »
Witam was koledzy pytanie z innej beczki. Kraza sluchy ze teraz do SG trzeba miec maturke z matmy,fizy lub chemii tzn dwa z 3 przedmiotow. CHodzi mi o zaoczne studia na SG PSP i czy to prawdna z ta matura, czy jakas fikcja bo na stronie nic nie ma a trudno mi wyobrazic Strazakow ,ktorzy maja po 30 lat chca isc na studia i pisza mature z  matmy np bo nie maja. Ja mam sama chemie na roz. 60% ,ale poki co to mi nic nie daje. Dziekuje za sensowne odpowiedzi>pozdrawiam