Autor Wątek: Wybiera się ktoś do SGSP?  (Przeczytany 216339 razy)

Offline kristanna

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1225 dnia: Lipiec 23, 2010, 19:12:19 »
z pewnoscią podchorążowie zaproponuja wam kapiel w basenie a juz na pewno spędzicie w jego otoczeniu całkiem miłe chwile ^_^

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1226 dnia: Lipiec 23, 2010, 20:18:31 »
no co wy jaki brudny i zagloniony, w tym roku praktyki pierwszej kompani opierały się między innymi na czyszczeniu basenu na Zamczysku.
W sumie to opierają się w 90% na sprzątaniu i pokrewnych pracach.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline wlohcacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1227 dnia: Lipiec 24, 2010, 07:44:31 »
no co wy jaki brudny i zagloniony, w tym roku praktyki pierwszej kompani opierały się między innymi na czyszczeniu basenu na Zamczysku.
W sumie to opierają się w 90% na sprzątaniu i pokrewnych pracach.

no tak. możemy się teraz zatrudnić jako wykwalifikowani zamiatacze ulic albo w kamieniołomach (patrz boisko do siatkówki)

na zamczysku jeśli chodzi o siatkówkę albo inne tego typu sporty to raczej tylko w niedzielę.

hammer.m

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1228 dnia: Lipiec 24, 2010, 22:39:45 »
po pozytywnym przejsciu badań , poinformowaniu pani w biurze "mundurów" i złożeiu swiadectw dojrzalosci i ukonczenia szkoly ( otyginałow ) juz tylko pozostalo nam pojawic sie na zamczysku 30 lipca , tak ? czy jeszcze trzeba jakies jeb.ne papierki dostarczyc .  z biurokracją nigdy nie wiadomo :/

Offline zubinho26

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1229 dnia: Lipiec 24, 2010, 22:44:40 »
...  z biurokracją nigdy nie wiadomo :/

Przyzwyczajaj się do papierków hammer.m, będziesz chciał w szkole coś "załatwić", bez papierka się nie obejdzie.

hammer.m

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1230 dnia: Lipiec 25, 2010, 13:58:02 »
no tego to jestem świadom akurat. biurokracja jest nieprzewidywalna. świstek rządzi światem :D

kizior

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1231 dnia: Lipiec 26, 2010, 17:17:10 »
czego nie było na kartce informacyjnej w zeszłym roku, co zabrać ze sobą na Zamczysko, a bardzo by sie tam przydało ? :gwiazdki:

Offline kasiunia998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1232 dnia: Lipiec 27, 2010, 10:49:42 »
czego nie było na kartce informacyjnej w zeszłym roku, co zabrać ze sobą na Zamczysko, a bardzo by sie tam przydało ? :gwiazdki:

podobno bardzo ciepłe skarpety - zimne noce :)

Offline zubinho26

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1233 dnia: Lipiec 27, 2010, 11:11:43 »
podobno bardzo ciepłe skarpety - zimne noce :)

Tak, to prawda... Radzę też wziąć sobie drugą piżamę, to znaczy, jakieś spodnie (dresowe) i górę cieplejszą. Jak jest ciepło - zwykła piżama raczej starcza, pod koniec września jednak może być trochę zimniej. Co więcej... Nie radzę brać wielu "cywilnych" rzeczy. Po prostu na Zamczysku do niczego się Wam nie przydadzą (prawdopodobnie złożycie je w spokojnym miejscu na całe dwa miesiące). Mogą się jedynie przydać po powrocie do Szkoły jeśli będzie akurat niedziela (nie wiem jak tam wypada) żeby wyjść do kościoła.

Macie zabrać ze sobą kilka czarnych koszulek z tego co pamiętam. Zwróćcie uwagę na to żeby były gładkie, bez żadnych napisów, znaków firmowych itp. To samo ze skarpetami. Grubsze skarpety mogą też być przydatne przy pierwszym używaniu butów specjalnych, po prostu lubią obcierać pięty :).

Hmmm... Tyle mi się narzuca w tym momencie, może jeszcze coś mi się w międzyczasie przypomni :).

Offline wlohcacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1234 dnia: Lipiec 27, 2010, 19:03:06 »
Skoro mowa o zimnych nocach to czapka się przyda, bardzo użyteczna jest też latarka, płyn do prania jest dużo lepszy niż proszek, jakieś plastry na odciski, takie mokre chusteczki dla dzieci, żeby móc się szybko przetrzeć, jakiś tani dezodorant i zapalniczki - do pastowania butów, oczywiście jakąś porządniejszą pastę...nici, igłę, klapki, ze dwa duże ręczniki, coś na komary (chociaż w zeszłym roku nie było tak dużo), jakieś leki typu gripex, apap, coś mocnego na ból gardła, maści przeciwbólowe i na stłuczenia. Takie bardzo prozaiczne rzeczy, które mogą okazać się bardzo użyteczne.

hammer.m

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1235 dnia: Lipiec 28, 2010, 17:50:36 »
ej ludzie  a  co z tym numerem NIP ? w urzędzie mi powiedzieli że jesli nie pracowałem nigdy i nie mam, to szkoła powinna wystąpić o utworzenie numeru NIP dla mnie . czy ktoś słyszał coś podobnego?

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.956
    • JRG SGSP
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1236 dnia: Lipiec 28, 2010, 18:09:48 »
Nie wiem od kiedy szkoły wnioskują o NIP. Widocznie tutaj urzedniczka nie za bardzo orientowała się o co chodzi. Wniosek składasz w Urzędzie Skarbowym sam na formularzu NIP-3 i po kilku(nastu) dniach otrzymujesz NIP.

Offline kapec1991

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1237 dnia: Lipiec 28, 2010, 18:23:13 »
Więc i ja mam pytanie odnośnie NIP-u. Skoro jeszcze nie dostałem (miał przyjść pocztą, ale jak na razie ani widu ani słychu) to będzie możliwość dostarczenia go w późniejszym terminie? Bo wątpię, że jutro go dostanę.
Z góry dzięki

Offline ŁukaszA-ów

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1238 dnia: Lipiec 28, 2010, 18:39:34 »
Jak dostaniesz to podasz i powinno być ok. Tylko wiadomo bez przesady.

Offline kapec1991

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1239 dnia: Lipiec 28, 2010, 19:00:51 »
Nie no ja złożyłem wniosek jakieś 2 tygodnie temu więc powinno to do mnie dotrzeć na dniach.

hammer.m

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1240 dnia: Lipiec 29, 2010, 11:55:19 »
moja pielięgniarka jest na urlopie i nie mam ani numeru NIP ani karty zdrowia , spoko :)

error

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1241 dnia: Lipiec 29, 2010, 15:10:46 »
Pytanie do studentów. Czy jeśli nie potrafię pływać to w szkole mnie nauczą? bo słyszałem że są jakieś zaliczenia z pływania.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1242 dnia: Lipiec 29, 2010, 16:37:37 »
Czy się nauczysz, to zależy od Twojej silnej woli i zaparcia. Cisną dość mocno.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1243 dnia: Wrzesień 04, 2010, 12:19:18 »
Siemka, jestem nowy ale mam dużo pytań na temat SGSP...

Czy aby dostać się do szkoły liczy się tylko matematyka i fizyka czy do tego również "dochodzi" chemia ? I jaki jest przelicznik by się dostać... tzn jak jest obliczane z % liczba punktów...

Chciałbym również się dowiedzieć czy na owych studiach ciężko się utrzymać ?
Jakie tam są przedmioty  i czemu poświęca się najwięcej pracy.

Czekam na odp. wszystkim z góry  dziękuję za wyrozumiałość

Offline Seo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1244 dnia: Wrzesień 04, 2010, 13:54:27 »
Musisz mieć zdaną obowiązkowo matematykę i do tego chemię lub fizykę.

Przelicznik jest taki ,że wynik z matury podstawowej mnożysz przez 0,7 (np 100% matury podstawowej = 70ptk), a w rozszerzonej 1% = 1ptk

Co do utrzymania się na studiach to nie wiem czy ciężko :) musisz poczekać na odpowiedź kogoś innego

Tutaj masz wykaz przedmiotów http://www.sgsp.edu.pl/studia/wibp/ramowe/dsz_pk_nowe_x08.pdf

Offline Julie

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1245 dnia: Wrzesień 04, 2010, 15:22:07 »
Z tego co mi wiadomo, na studia trudno jest się dostać. Później jest łatwiej- tak przynajmniej twierdzą poprzednie roczniki, z którymi dane mi było porozmawiać. ;p

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1246 dnia: Wrzesień 04, 2010, 16:27:17 »
Załóżmy ze mam zdaną fizykę i matematykę na poziomie rozszerzonym (dobrze) ale jestem bardzo słaby z chemii to dałbym sobie tam radę ? (Bardzo mi zależy na straży)

Z takich studiów były przypadki że ktoś odpadł.. nie chodzi mi o psychikę.. tylko o naukę :P

Offline Seo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1247 dnia: Wrzesień 04, 2010, 16:35:37 »
Załóżmy ze mam zdaną fizykę i matematykę na poziomie rozszerzonym (dobrze) ale jestem bardzo słaby z chemii to dałbym sobie tam radę ? (Bardzo mi zależy na straży)

Z takich studiów były przypadki że ktoś odpadł.. nie chodzi mi o psychikę.. tylko o naukę :P

Po prostu przyłóż się bardziej do chemii, wszystkiego da się nauczyć tylko trzeba chęci i silnej woli :)
Chyba lepiej spędzić trochę więcej czasu nad książkami i się podszkolić niż potem mieć problemy na studiach, ja np, jestem słaby z fizyki i od początku roku szkolnego zaczynam się ostro brać za siebie, żeby spróbować napisać dobrze maturę i dostać się do SGSP, a jeśli się nie uda to pozostaje SAPSP :)

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1248 dnia: Wrzesień 05, 2010, 11:40:38 »
Dzięki za dobre rady, ja jeszcze mam 2 lata... bo jestem w technikum, ale skończyła się mi chemia, więc tylko muszę się uczyć we własnym zakresie :)

Do SGSP liczą się dodatkowe punkty za prawo jazdy,ratownika medycznego itp. ??

Jaki był próg w tym roku... bo nie wiem gdzie to znaleźć :)



proszę skorzystać z opcji SZUKAJ, lub przeczytać ten dział - przynajmniej posty z bieżącego roku
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2010, 12:01:26 wysłana przez robn »

Offline Seo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1249 dnia: Wrzesień 05, 2010, 11:59:14 »
Dzięki za dobre rady, ja jeszcze mam 2 lata... bo jestem w technikum, ale skączyła się mi chemia, więc tylko muszę się uczyć we własnym zakresie :)

Do SGSP liczą się dodatkowe punkty za prawo jazdy,ratownika medycznego itp. ??

Jaki był próg w tym roku... bo nie wiem gdzie to znaleść :)

Dodatkowe ptk rekrutacyjne za prawo jazdy, ratownika medycznego dostaje się tylko w SAPSP

Mogę Ci podać próg z 2009, ale wtedy obowiązywał inny przelicznik (P = R, gdy R < 30 % oraz P = (6R + 100)/7 dla R z przedziału od 30% do 100%.):

2009:

Cytuj
Warunkiem wstępnego zakwalifikowania było osiągnięcie następujących wyników:
Matematyka - co najmniej                                          58 pkt. rekrutacyjnych
Fizyka/chemia - co najmniej                                       52 pkt. rekrutacyjne
Sprawność fizyczna - mężczyźni - czas nie większy niż   55 s.
Sprawność fizyczna - kobiety - czas nie większy niż:      60 s.

Oraz suma punktów z matematyki i fizyki musiała być:
- nie mniejsza niż 134,86 dla mężczyzn,
- nie mniejsza niż 146,43 dla kobiet.